Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 13. 16:07


Csak semmi pánik, lesz a meglévő usereknek is újdonság és fejlesztés bőven a 3.8-ban. Főleg olyasmik, amik használat közben derülnek ki, és nehéz screenshotolni... :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 13. 16:16


Jaj... Nem azert irtam, mert mellozve erzem magam! ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Ápr. 13. 20:23


Quoting: dekanyz
terjeszkedeset


hehehe

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 25. 21:54 - Szerkesztve: derringer


Mivel volt egy elfekvő Kingstone SSD-ém (v100 96GB sata2). így kipróbáltam g5 alatt. Korábban sehogy sem találtam működő ssd-t ide. (sandforce chipsetesek voltak és szerintem az nem igazán kompatibilisek a powermac g5 szériával.)

Nos ez gond nélkül megy. Ráadásul ennek a modelnek natív garbage collection-ja van. Azaz megvan Trim nélkül is.

Boot idők:

MOs 3.9 hdd: 32sec, ssd: 28 sec kb 20 sec a bekapcsolás után az OF-rel való kavirnyálás a rendszer részéről.
OSX: 10.5.8 hdd: 43sec ssd: 38 sec.

300MB-os fileok másolása lemezről ram-ba és vissza. (MOS 3.9)
hdd: 62-65MB/sec
ssd: 109-112MB/sec

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Júl. 25. 22:03


nem tul acelos eredmenyek :)

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 25. 22:14


Nem, de sataI-es csatólótól szerintem nem rossz.

kzb
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 10. 10:59


Ultranoob kérdés következik: MorphOS-t szerettem volna kipróbálni Mac Mini G4-en (1.25 GHz CPU, 1 GB RAM). Letöltöttem a hardvernek megfelelő ISO-t, felírtam CD-re, majd próbáltam volna a Minit erről indítani bekapcs+C gomb lenyomásával, ahogy azt elvileg kell, de minden esetben kidobja a lemezt és kezdi tölteni az OS X-et HDD-ről. Mit csinálok rosszul? Esetleg milyen szoftverrel kellene felírni az ISO-t és mire? Vagy nem megfelelő billentyűzetet használok (ugyanis az nem eredeti Mac)? Amúgy a gép OS X telepítő DVD-ről minden gond nélkül bootol. Előre is köszönöm!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Aug. 10. 11:01 - Szerkesztve: charlie


Próbáld meg úgy, hogy az ALT (Option) gombot tartod nyomva. Ekkor egy bootmenü jön fel, ahol kiválaszthatod hogy miről bootoljon.

Szerk: OSX alatt amúgy működik a drive rendesen? Sajnos elég sok gépben döglött már az eredeti optikai meghajtó, és az is okozhat ilyet, hogy nem ismeri fel a lemezt és inkább kiadja. A jó hír, hogy ez esetben (bár elég sok kézi masszírozással), de pl. USB-ről is telepíthető a rendszer.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Aug. 10. 18:44


Quoting: charlie
Szerk: OSX alatt amúgy működik a drive rendesen?


Quoting: zolesz09
Amúgy a gép OS X telepítő DVD-ről minden gond nélkül bootol.


Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Aug. 13. 11:26


Vrungel: a nem eredeti billentyűzet nem gond, működnie kellene azzal is. Biztos, hogy jó lett az írás (verify-t bekapcsoltad előtte?), hibátlan volt az üres lemez? Látszik a tartalma rendesen?

Ha semmiképp nem megy CD-ről: Csárli írta, hogy USB-ről is felrakható (de szerintem egyáltalán nem kell sok masszírozás hozzá, max. egy nagyon pici rutin), az AM 8-ban, a 15. oldalon találsz róla egy cikket, hogy pontosan hogyan kell.

kzb
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 13. 12:22


Köszönöm a válaszokat! Több lemezre is felírtam az ISO-t, pl. OS X alatt is, de valahogy nem akarja érzékelni, mint bootolható médiumot. Az USB-s felrakásnak utánanézek. Még egyszer köszi! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Aug. 13. 16:48


Vrungel: de ugye nem ugy irtad, ki, hogy az iso-t mint egy file-t tetted a lemezre, hanem lemezkent irtad fel ahogy kell?!

kzb
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 13. 19:29


Quoting: dh1
Vrungel: de ugye nem ugy irtad, ki, hogy az iso-t mint egy file-t tetted a lemezre, hanem lemezkent irtad fel ahogy kell?!

Persze-persze...

kzb
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 16. 19:09


Sikerült abszolválnom a MorphOS telepítést, ezt a bejegyzést már az új rendszerről írom.
A megoldás: eredeti vezetékes Apple billencs beszerzése....ennyi. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Dec. 17. 10:16


@Vrungel:
A megoldás: eredeti vezetékes Apple billencs beszerzése....ennyi. :)

Én még sosem telepítettem MorphOS-t eredeti Apple billenccsel, mivel nincs olyanom (a póverbúk beépítettjét leszámítva). Mégis felment mindig. Bennem van a hiba? :) Mondjuk nekem pécés sima USB keyboardokból is nem az 1500 forintos teszkós hulladék "Kolink" meg nemtommi szemét van, hanem Dellek, főleg...

kzb
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 17. 14:03


Nem mondom azt, hogy bárkiben hiba lenne, de én kipróbáltam kb. 3 féle normál PC billentyűzettel és egyikkel sem működtek a hotkey kombinációk, sem az alt+option+o+f, sem a C. Aukciós oldalról sikerült egy használt példányt levadásznom, Apple egérrel és szállítással együtt volt kb. 4 ezer. Ezekkel egyből bebootolt a telepítő CD, úgy hogy csak a C-t nyomtam közben. Nem tudom, hogy esetleg nem az én Mac Minimben van -e velamilyen általam fel nem fedezett OF beállítás, amely miatt korábban nem ment a dolog.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Dec. 17. 14:16


A C az elég gyakran nem szokott menni, többeknek sem, nem tudom miért.

"Alt+Option+O+F" - ilyen nincs, lévén az Alt az Option Apple keyboardon. Command (Windózgomb) + Option (Alt) + O + F, ilyen van. :)

De mondtam, hogy simán csak az Alt-ot (Option-t) nyomvatartva, egy OF bootmenü jön be, azzal se ment?

kzb
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 17. 14:48 - Szerkesztve: zolesz09


Cmd+option+O+F, bocsánat...
A boot menü korábban is bejött, de képtelen voltam vele bármelyik meghajtót is kiválasztani, az egérrel való kiválasztás valahogy nem akart működni. De végül is simán elégedett vagyok a mostani vétellel, most van +2 db normálisan működő USB aljzatom is. :)

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Dec. 18. 16:57 - Szerkesztve: Peti


Csárli: A 11,2-es PM-eknél a támogatás hiányának az oka a kétmagos processzor, vagy az nvidia videókártya?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Dec. 18. 17:36


Az nVidia videókártya, bár az cserélhető ATI-ra, de az drága és ritka, és főleg az, hogy a PCIe PowerMacek egy teljesen más chipset mint az AGP-sek, és jó eséllyel mindent újra kell írni hozzá (SATA, hang, ethernet, powermanagement, hűtés szoftveres vezérlése, stb...), ami egyszerűen nem éri meg. Főleg, hogy csak az egyik magot fogja hajtani a rendszer.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 20. 11:29


Kicsit kinotem a 128-as SSD-m, szoval kapott a PBook egy 250-es MSata SSD-t egy Delock MSata-IDE konverterrel. Ezzel olyan 61-62 MB/sec korul masol irasnal/olvasasnal. Erezhetoen gyorsabb, mint az elozo IDE SSD volt. (Annal a mert ertekek 58/38 MB/sec volt).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Dec. 20. 14:46


Quoting: dekanyz
MSata SSD-t egy Delock MSata-IDE konverterrel


nem melegszik?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 22. 15:25


Quoting: dh1
nem melegszik?

Eddig ugy tunik, hogy nem.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 23. 11:44


Quoting: dekanyz
szoval kapott a PBook egy 250-es MSata SSD

Milyen márka/típust vettél? Szerintem én is meglépem, nálam is dettó helyhiány van.
Csak okulva saját hibámból auto carbage collection-os keresek.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 23. 20:47 - Szerkesztve: dekanyz


Ezeket vettem:

vinyo
mSata2IDE

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 25. 20:13


Quoting: dekanyz
mSata2IDE

Harmad áron, pl.:
http://www.ebay.com/itm/Hot-Tested-mSATA-to-2-5-PATA-IDE-Enclosure-Adapter-Case-With- Screws-/201268830337?hash=item2edc8ea081:g:41UAAOSw-W5Uvfwl

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Dec. 26. 06:32


Quoting: yellowdog
Harmad áron, pl.:


idehaza a Delock termekek ara valami brutalis ...

Gizz
Tag
# Elküldve: 2016. Jan. 23. 07:45


Sziasztok, böngészem a topikot, neten is rákerestem de még mindig nem tiszta. Powermac G3 266-ra felmegy a Morphos?
morphos.de hardware comop. listában nem említik...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jan. 23. 08:04


Quoting: Gizz
Powermac G3 266


Hat ha nem emliti, akkor nem! :)
G3-at csak Pegasosban tudott, vagy akart tudni, tudomasom szerint.

De szerintem ezt ne akard, ilyen "gyenge" geppel a MOS sem tenne csodat ...

G4 1000 nem art, sot ...

Gizz
Tag
# Elküldve: 2016. Jan. 23. 08:59


Értem, köszi. Jó áron lett volna egy de akkor marad a gazdájánál.

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by web forum software miniBB™ © 2001-2024