Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 14. 18:58


10.5.8-al meg a dual G5 2000-em es 2700-am is lassu :)
10.4 a legtutibb PPC OSX

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Már. 14. 19:03 - Szerkesztve: dino


nekem is tigris van minden PPC n, szal ez nem uj.
viszont nekem G5 valoban nincs :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 14. 19:28


Kene nekem egy Tiger iso ... privatban viki plz

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Már. 14. 19:35


HAt nekem van egy gyari tigrisem, csak akarhanyszor probaltam isot, dmg t, csinalni belole sosem tudtam rola bootolni. Pedig diskutillal is probaltam...

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 14. 20:12


Quoting: charlie
Erted, mindenki utazik, jarja a vilagot,


Aham....

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 14. 20:16


Quoting: charlie
Erted, mindenki utazik, jarja a vilagot,


Aham....
Quoting: dino
Nah, nem birtam ki...Megnezettem a haverral. Majdnem megvettem...de megsem.


Majdnem irtam megint neki.
Már módosította a hírdetéstét 25k -ra.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 17. 18:37


Na, kellett dícsérnem...

Nálam egyik napról a másikra pehalt a púderbook. Működött este kikapcsol, másnap nem indul.

Boot során van startup chime, dvd-d megkerregeteti, pram resetre reagál, kép viszont nincs. illetve ha sokáig hagyom, van némi felvillanó szürke, meg a feketén probálkozik villózni, de azután semmi.

volt pram reset
crtl+shit+powergomb
alt hosszan bekapcsoláskor (nincs kép ofcourse)
powergomb 10s nyomva.
ramcserebere
sdd-dvd adatkábel le.
akku ki-be/nélkül minden mennyiségben.
pram battery lehúzása. (ez döglött amúgy is erre gyanakodtam hátha)

Szóval valszeg a videókártya behalt.

Még max az ambient sensor-t probálom ki, de több ötletem nincs. Akinek van ossza meg plz.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Már. 17. 18:55 - Szerkesztve: dino


Kell egy masik Mac gep, meg egy firewirekabel.Ezzel osszekotod a ket gepet.
Majd a doglott gepet, ha bekapcsoltad, rogton nyomj egy "T" betut sokaig, igy target disk modba kerul a rossz gep. (mar ha kerul ugye) a masik macet meg siman inditod, ami a firewire kabel masik vegen log. Ekkor ha megjelenik a rossz geped HDD je, akkor valoban a VGA hibas, ha nem jelenik meg semmi, akkor maga a gep kuka.
Igy teszteltem le en is a multkor a Macbokpromat, de PPC esten is ugyanugy mukodik a fent emlitett dolog.

Szerk, nekem lehet lesz nemsokara egy komplett 1.67 ghz s powerbookom elado.
Igaz az csak 64MB os VGA val van, meg annak is sleepproblemaja van, de meg hasznalhato.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Már. 17. 20:45


@Derringer:
Kulso monitoron sincs kep? Marmint legalabb firmware vagy ilyesmi (esetleg OSX, ha van a gepen).

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 18. 08:45


Quoting: charlie
Kulso monitoron sincs kep? Marmint legalabb firmware vagy ilyesmi (esetleg OSX, ha van a gepen).


A pram reset után egyből erre gondoltam én is, de semmit sem nyomott ki magából.

Dino kösz a tippet, kipróbáltam, mükxik, látja a MOS és az osx partíciót, OSX-ről bebootolja a rendszert hibátlanul.
A poén, hogy a Firewire jelet meg is mutatja (kimosott állapotban) pár másodpercig, azután villódzik lágyan, majd fekete kép only előadásba megy át. Következő rebootnál már ezt sem, gondolom újabb pihentetésig.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Már. 18. 10:07 - Szerkesztve: dino


derringer
DVI csatlakozonal kulso monitoron sincs kep?
Mert ha van, akkor valoszinu a kijelzonel lesz valami.
Ha nincs a DVI on sem kep, akkor a VGA a hibas.

Meg ebben az idoben mikor ezek a puderbukkok keszultek, meg nem volt ROSH.
Vagy tevedek?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 18. 11:06 - Szerkesztve: dh1


Nekem MacBook Pron volt egyszer egy ilyen hibam.
Egy bekapcsolaskor minden masodik also sori hattervilagitas nem vilagitott, lecsuktam-kinyitottam es mar nem volt kep, minden fekete.
Ki-be, akku, pram reset, raolvasas miegymas, semmi ... mar kezdtem ketsegbe esni amikor egy forumban azt olvastam, hogy van egy billkombinacio amivel billrol ki-be lehet kapcsolni a keprnyot mintha ki-be kapcsolo gomb lenne rajta.
Eeeeees azzal visszajott! Yeah ...

Sajnos most megint ez van az MBP-val, minden masodik hattervilagitas alul nem vilagit, igaz most viszont nem megy el feketebe ... es a billrol kikapcsolas sem segitett :(

Nem tudom PowerBookra van-e ilyen billkombo, ha van egy par ki-be kapcsolast meger, hatha ... ugy legyne!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 18. 11:08


Ha minden kotel szakad lesz nalam egy elado PB 1.67 nemsokara ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 11. 23:40 - Szerkesztve: charlie


Mi a furcsa a képen? (Szerk: meg ezen)

Szerk:
Na van róla hír is - egyelőre "techdemó" jelleggel "Cyrus Plus" a.k.a. AmigaOne X5000 támogatás a MorphOS-ben. Kiadása a 3.10 előtt biztosan nem várható.

A képeken szemfüles kismókusok egyéb fejlesztéseket is felfedezhetnek... :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Ápr. 12. 02:48


X1650?
Nah Hypet megkerultek Trevorek? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 12. 06:53


X1650 (a.k.a. R500), de az 2D-ben, enhanced layers és overlay nélkül már korábban is ment, ha érted amire gondolok... :P Csak mondom, hogy a következő generáció az R600, az már a Radeon HD sorozat eleje...

Amúgy a háttéralkukról nem sokat tudok, és nem is akarok tudni, de az X5000 port az nem a fáról esett le, az is nyilvánvaló... De többet sem kell belelátni mint ami, vagyis hogy valakinek van egy ilyen béta alaplapja a core fejlesztők közül és megtákolta rá a kernelt meg az alapvető drivereket. De hát annyira nem is sürgős a dolog, lévén az X5000 hardver még csak bétában van és ki tudja mikorra lesz nem csak tesztelőknek megvehető...

Mindenesetre nagyon-nagyon hosszú idő után ez az első olyan port, ahol a hardver még "nincs a piacon" és már van rá MorphOS, még ha csak kísérleti is.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 12. 09:16


Vicces, hogy már el is kezdődött a méltatlankodás a hívők körében :P Tisztára mint amikor kijött az első WinUAE PPC támogatással.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Ápr. 12. 11:41


En orulok neki!
Tok jo lenne, egy gep, ket OS!
Meg jobb lenne egy gep, egy OS, kozos ero!
Ez a Trevor meg a vegen osszehozza :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 12. 12:32


Quoting: dh1
Meg jobb lenne egy gep, egy OS, kozos ero!

Jaja, az os4 ben szepek az ikonok...:D :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Ápr. 12. 14:20 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dino
Jaja, az os4 ben szepek az ikonok...:D :D



Jajjjj Amikor meg Fanatikus OS4 rajongo volt a dino pajtas! :)

http://forum.amigaspirit.hu/index.php?action=vthread&forum=5&topic=51&page=0#msg1416

Figyeljetek a finom fogalmazast, a mondat mogott rejlo lelkesedest, es az os ero kitoreset mely ezt mondatta vele! :D LOL

Hogy valtoznak az idok, elokerulnek uj koponyegek! :D :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 12. 14:34


A MorphOS amúgy nem tudja kezelni az OS4-es ikonokat! Öööö, ja, de mégis...

Ezt most csak arra mondom, hogy 15-20 éve mindenki hisztizett, ha nem saját maga rakhatta össze egyesével az ikonjait és a skinjeit, ma meg ezen megy a fő probléma, hogy kinek mikor melyik ikonszet tetszett...

Komolyan írok már egy "Hypeifier" appot, amit elindítasz MorphOS-en, betolsz neki egy gyári 4.1FE CD-t és átkonvertálja a skint meg az ikonokat... Bár arra meg úgyis elindulna a sipítozás, hogy lopás, lopás...

Hogy valtoznak az idok, elokerulnek uj koponyegek! :D :P

A bátrak képesek maguk körül megváltoztatni a világot. A legbátrabbak pedig akár még a saját véleményüket is képesek megváltoztatni... :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 12. 15:46 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Amikor meg Fanatikus OS4 rajongo volt a dino pajtas! :)


Jah, regi szep idok. A Lazinak, meg nekem volt eloszor az orszagban Os4 et futtato gepem.
Persze nem a betateszterekre gondoltam, mert nekik mar volt.
Abanyi tahonak mara mar jo a lerugott hasznalt mekk REGISZTRALT morfoessel...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 12. 16:19


Quoting: dino
Persze nem a beateszterekre gondoltam

Beateszter én is voltam... réges régen :-D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 12. 16:27 - Szerkesztve: dino


Kene mar egy szemuveg nekem...vagy egy uvegszem? :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Ápr. 12. 17:02


Quoting: charlie
A bátrak képesek maguk körül megváltoztatni a világot. A legbátrabbak pedig akár még a saját véleményüket is képesek megváltoztatni... :P


de a dino csak szimplan vak :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 12. 20:18


:-D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 13. 10:59


Processor0, Processor1 ?!
WUT?!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Ápr. 13. 12:34 - Szerkesztve: charlie


Azt eddig is csinálta, több procis gépen (dual PowerMacek, pl). A második mag inaktív, a Quark behúzza inicializálja, aztán leállítja, az ABox nem fér hozzá. De mivel az Ambient által is használt rendszerdetektáló API-k (exec.library bővítmény, IIRC) a Quark-ban végződnek, ezért az visszaadja a második procit is.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 13. 14:46


Aha. :) Értem.
Akkor nem tudom, hogy mit kell nézni, lévén, hogy maga a kép is egy krumplival készülhetett. :DDDD (Jó látom, hogy Cyruson fog menni). :D

Mindegy, csak hajrá-hajrá. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 13. 15:37


Haat, kozvetlen nem hiszem, hogy erint a dolog (ennyi penze meg a kiralynak sincs, amennyibe egy X5000 fog kerulni), de azert jo latni az OS fejlodeset, terjeszkedeset mas platformokra.

Hatha a user-ek szaman is latszik majd a belefeccolt munka!

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024