Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 11:55


Azt tudtuk, hogy egy genya ceg... de igen. Tenyleg neha meglepodok a driver supporton... Es tenyleg naiv vagyok! :)

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 12:26


@Charlie: na pont ezek miatt volt az AWE32 az utolsó Creative hangkártyám. Persze az is GUS mellett volt. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 12:33 - Szerkesztve: charlie


@siz:
Nekem van egy rakás Creative kártyám, sőt még drivert is írtam hozzájuk annó a MOD playerembe (már az ISA-s változatokhoz) ( - úristen, mekkora szopás volt a GUS után, atyaég, fostenger...), de inkább csak azért vannak meg, mert régi hardvert mindig sajnálok kibaszni. :) Amúgy van vagy 3db Aureal Vortexem is (na ezekhez újabb nyugdíjas projekt a driver írás MorphOS-hez), egy pár "futottak még" meg SB compatible kártya, meg ugye néhány GUS... :P

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 16:56 - Szerkesztve: siz


Vortex-em nekem is van kettő. Az egyik kapott valami áramlöketet, ezért elvesztette a PCI subvendor/subdeviceid-t, ezért onnantól csak hekkelt driverrel megy. :)
Az SB32-t kölcsönadtam haveromnak, a k*cs*g meg eladta. ;(

Viszont emlékszem, hogy anno Win98 alatt volt valami 6,5 megás hangszerkészletem az SB32-re és a szutyok Windows driver azt csinálta, hogy rendszerindításkor feltolta a teljes készletet a kártya memóriájába, így kb. 3 percre megakasztotta a bootolást. GUS után/mellett ez elég vicces volt. (Mondjuk ott meg azt kellett kivárni, hogy zenelejátszás előtt áttöltse, de oda nem kellett mindet egyszerre)

edit:
Kevésbé egzotikusból még egy Philips Acoustic Edge van. Mindig próbáltam bojkottálni a Creative-ot.

Ha jól emlékszem, akkor az Aureal csapata végül az nVidia-nál kötött ki és ők csinálták az első nForce-ok hang részét.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 20:51 - Szerkesztve: dh1


Nekem egy Aureal Vortex 2 (Diamond Monster Sound MX300)-am volt G200-as Matrox grafkartyaval (kesobb G400-al), Intel iPIII 550-el! Akkoriban ez volt a nonplus ultra gep. Ez volt az elso pecem. Cegnel nem penzzel fizettek ki a kibasok tulorat, hanem hardverbe le lehetett vasarolni (persze a szamla a ceg nevere keszult). Akkoriban az volt a legerosebb desktop intel CPU. Kerdeztem a boltban tudnak-e szerezni, csillogott a szemuk mikor mondtam, hogy akkor lehet hozni, ha nincs nagyobb! :)

Regi szep penzes idok :)

Addig csak melohelyen, suliban, tanaroknal, vagy haveroknal peceztem. Otthon csak Commodore vasak voltak! Es vannak es lesznek amig elek!

Derringer
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 15. 11:25 - Szerkesztve: derringer


Quoting: dekanyz
Az SB-ket sokan fikazzak, de szerintem nagyon is jo kartyak!
Nem is igazan ertem, hogy a Creative miert nem hozott beloluk ki tobbet... Miert nem tamogatta meg jobban!


Mert meghalt a hangkártyapiac. Ahogy Charlie írta a Live megjelenésével ('99 körül) gyakorlatilag mindenkit kiiktatott. Viszont a káryák minősége elérte az átlagembernek tökéletes szintet és ezek fillérekért már integráltan rajta voltak az alaplapokon. Kb 2001-2004 között aki kicsit otthon zenélt, vagy profin csinálta, az vett live-ot és társait. Gyakorlatilag senki nem vett külön kártyát a gépéhez. A poén az volt, mikor a live pl integráltan volt rajta az asus alaplapokon.

Egyébkénz itthon azért van sok 220-as változat, mert ez fényykorában 5-8e Ft volt. Zacskós OEM, A dobozos uazzal a nyákkal 12e.

Fejlődés tekintetében egy mai profi ahngkártya és egy live között ennyi különbség van:
esetleg 16 bit helyett tud 24 bites samplékat kezelni, a mintavételezése meg 48KHz helyett 192KHz-is lehet.

Továbbá amit a EMU-tól loptak/szedtek elgonolás (soundbank modell) az mivel behalt a hangkártyapiac nem terjedt el, illetve a gépek teljesítménye annyira megnőtt, hogy értelmetlen lett.

Más aspektusból, pár éve a Kovacsics Ádámnak (uniq zeneszerzője raktam őssze gépet, Hangkártyának ESI ment bele, nem is drága verzió, mert minek. Ami lényeges volt (az erőművön kívül) a DSP kártyák az effekteknek. Ezek meg speckók voltak.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 15. 16:18


Milyen DSP kartyak?

Amugy, kellenek meg ilyen cuccok, mikor az editor programok mindent megcsinalnak szoftveresen?

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 15. 16:31


Még egy FL Studiohoz sem árt egy 15ezres kártya legalább (cpu nem feltétlen elég neki), de valóban csak spec célokra kell, egy átlagfelhasználónak nem. Szerintem azért a hangzásbeli különbség átlagos füllel is hallható.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 27. 12:29 - Szerkesztve: charlie


Nem kéne válaszolnom, de mivel (sajnos) mások olvassák "hozzáértő" barátunk blogját ezért:

Van már olyan MorphOS, aminél nem csak szöveg az iBook G4 support?
Az első verzió ilyen "állítólagos" verzióval boot közben szállt el a kernel a CPU detektálása után

A MorphOS 3.3 changelogból (2013 szeptember): Fixed UniNorth setup. This fixes a boot issue with some iBook models.

Szájbarágó gyerekeknek: attól hogy az Epül bácsi egyen-WC-deszka házba rakta az iBook G4-eket, belül attól még elég különbözőek. A fejlesztők és a bétateszterek kb. másfél évig (ha nem régebben) használtak iBook G4-eket a release előtt (ami mellesleg a 3.2-ben volt), release után kiderült hogy az elvileg "azonos" gépek nem pont azok, és egyes modelleknek - nyilván olyanoknak, amilyen senkinek nem volt a teamben - extra masszírozás is kell bootkor, mert az OF nem csinálja meg (vagy nem jól). Kijavították, ennyi.

a következővel meg bejött a grafikus install, kiírta hogy "need version 0 of bsdsocket.library", és utána ott állt meg...

Ez a hiba nem iBook specifikus, bármelyik gépen jelentkezhet, szintén a 3.2-ben jelentkezett először (mivel akkortól él az új TCP/IP stack), egy race condition boot közben. Ennek az esetnek a megakadályozására volt egyébként egy mechanizmus a rendszerben, ami az új TCP/IP stackkel nem működött tökéletesen. A TCP/IP stack még nem állt fel, de a mögötte következő cuccok már használni akarják. (Ínyenceknek: a rendszer arra várt, hogy a NetStacknek megjelenjen a REXX portja. Ez az új stackkel nem volt elég, mert amikor a REXX port már megjelenik, akkor a library (ami ugye a bsdsocket.library esetében dinamikusan készül el a RAM-ban, nem a lemezről töltődik be) még nem jött létre. A megoldás egy új WaitForLib parancs lett a C:-ben, amivel a library-k tényleges betöltődésére lehet várni.) A fent említett szöveg alatt egyébként van egy bonyolult és nehezen értelmezhető [OK] gomb, amire kattintva a rendszer bebootol és az installer ettől függetlenül még hibátlanul lefut, legalábbis én bármelyik gépen láttam még simán továbbment a hibaüzenet ellenére. Ja és mellesleg:
A MorphOS 3.4 changelogból (2013 december): C/WaitForLib [NEW], s/network-startup: Fixed to wait until NetStack really is ready to go

Tanulságok: 1., az iBook G4 support működik 2., a releasenotest senki sem olvassa 3., blogba fröcsögni egyszerűbb, mint gondolkodni

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 27. 14:15


Quoting: charlie
Nem kéne válaszolnom, de mivel (sajnos) mások olvassák "hozzáértő" barátunk blogját ezért:

Még mindig Amiga témában fröcsög? :O
Nem értem én az ilyen "embereket". Lehet, hogy nekik szól ez a Subbán hirdetett világnap? Hátha akkor kevesebb hülyeséget írnak? ;)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 27. 14:18


Ha O volt, akkor tenyleg PC valo neki. Lehetoleg elore telepitett Win-el!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 27. 14:49


Quoting: dekanyz
Lehetoleg elore telepitett Win-el!

Melle gyari restore particioval, bilgecc, sztivbalmer hologrammos matricaval. :)

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Máj. 29. 19:09 - Szerkesztve: jkesz


dh1

biztos olvastad már, de itt is hasonló problémával küzd az ember mint mi.

http://www.morphzone.info/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=9930&forum=11

szerk:
amúgy az normális a púderomnál, hogy akku nélkül, csak töltőről, egyáltalán nem akar bekapcsolni?
lemerült akkuval is csak akkor indul, ha már kicsit összeszedte magát a töltőről.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 29. 19:26 - Szerkesztve: dh1


Irjunk mi is?
Latom ugyan azt jarta vegig a csoka mint mi.
Fel nem foghatomk, hogy a MOS developer miert erolteti vegig a tisztitast ... a csoka is erthetoen leirta, hogy mindent kitakaritott, ujra pasztazott, en is, te is ... miert nezi az embert hulyenek?!

Remelem sikerul valami szoftveres megoldast talalni ra, mert szerintem ez nem hw bug ... ez most mar legalabb a 6-7 gep amirol tudok

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Máj. 29. 19:35


magvárom a 3.6-ot mielőtt nekikezdek gányolni a gépbe.

YADA
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 29. 21:21


jkesz
Nekem is hasonloan kuzd a iBook (powerbook verzio). Es meg csak nem is MOS alatt.
Raadasul meg csak nem is volt teljesen lemerulve. De az akku hatarozottan nincs jo egeszsegben, mar a veget jarja valoszinuleg. Kb fel ora kell mire hajlando elindulni.
Elotte: bekapcsol, boot hang van, kep nincs, capslock mukodik (allapotot valt), de gep nem indul. Power gombra siman nem kapcsol ki, csak hosszan nyomva. Aztan kb fel ora utan elindult.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 30. 03:48 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Fel nem foghatomk, hogy a MOS developer miert erolteti vegig a tisztitast ... a csoka is erthetoen leirta, hogy mindent kitakaritott, ujra pasztazott, en is, te is ... miert nezi az embert hulyenek?!

Ez egy masfel honapos thread, es kb. aprilisbol van benne bejegyzes, ahol leirja Jacek hogy a 3.6-ra pont az ilyenek miatt atdolgozta (erted, munkat vegzett a problema megoldasara) a hutest. Csak ennyire nez mindenkit hulyenek... :)

@YADA:
Nekem is hasonloan kuzd a iBook (powerbook verzio).

Az meg mi az az iBook PowerBook verzio? :)

Kb fel ora kell mire hajlando elindulni.

Az en PowerBookom siman megy aksi nelkul is, semmi macera. Ezt onnet tudom, hogy amikor megvettem a gepet, egy ures aksi dobozt kaptam hozza, amiben sem cellak sem elektronika nem volt, es az aksifelujitas elott igy hasznaltam a gepet eleg sokaig...

@jkesz:
amúgy az normális a púderomnál, hogy akku nélkül, csak töltőről, egyáltalán nem akar bekapcsolni?

Nem. Lásd fent.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 30. 09:44 - Szerkesztve: dekanyz


Quoting: jkesz
amúgy az normális a púderomnál, hogy akku nélkül, csak töltőről, egyáltalán nem akar bekapcsolni?
lemerült akkuval is csak akkor indul, ha már kicsit összeszedte magát a töltőről.

Ez lehet HW-es problema is!
Ha tul kicsi teljesitmenyu a tolto, akkor csinalhat ilyet, ha jol sejtem...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 04. 13:18


Radeon 9800 Pro alatt bizonyos 3D-s jatekoknal nalam ilyen texturavillodzasok vannak ...

A kartyat ujrapasztaztam es egy eleg eros hutes van rajta, megis csinalja, bar langyosnak sem mondanam hasznalat kozben, tehat nem forro ...

BSzili fele Jedi Academynel nincs semmilyen bug, szepen megy. Viszont Wolfenstein return to castle meg Duke3D csinal ilyet ... lehet ez driver bug?

Vagy szarakszik a kartya?
GFXbench minden gond nelkul lefut, nincs bug, igaz nem is 3D-s ...
Osszes Blanker is hibatlan

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 04. 14:24 - Szerkesztve: dh1


Van egy elado AGP-s Radeon 9800Pro / 256Mb Memorajel: 324 MHz GPU orajel: 378 MHz-es kartyam. Mukodik, szep, ujszeru allapot, extra hutessel.

5000 penz

ELKELT!!!

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 04. 14:31


Quoting: dh1
Radeon 9800 Pro alatt

Quoting: dh1
Van egy elado AGP-s Radeon 9800Pro

Hamar feladtad. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 04. 14:50 - Szerkesztve: dh1


nem, mivel OS4 alatt csak 2D tamogatas van es az is HW gyorsitas nelkul igy nem bono a kartya, mivel nekem egy gepben van a ket rendszer ... szal olyan kartya kell amely mindkettoben tudja ugyan azt ...

Igy a 9800 kiesett ... OS4-be meg nem most lesz 3D tamogatas valszeg ra ...

Szal feleslegesse valt, masnak meg meg jol johet.

Ennyiert vettem, ennyiert adom ...

Lehet direkt Pegaba vagy MAC-re flashelni, kinek mire ... felesleges itt allnia

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jún. 04. 15:15 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Mail ment.

A textúra villódzás lehet driver bug is (még nem tökéletes az R300 driver, de a 3.6-ban kijavítottak pár bugot).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 04. 16:10


Csarli elvitte a kartyat! Elkelt!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jún. 04. 18:52


Baszki, mikről maradok le.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 13. 11:19


Nekem a PB-omon ma reggel benyomodott a fedel nyito gomb... :((
Ez mi lehet? Csak kiugrott valami, vagy tores is lehet?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 14. 03:05


Quoting: dekanyz
Ez mi lehet? Csak kiugrott valami, vagy tores is lehet?


Egy ilyen rugoszeruseg mechanika van mogotte, ha jol emlekeszem.

A csomo szetszedes ota nekem is picit furan all ... megint szet kene szedni es megnezni, de nincs kedvem, szal amig nem ugrik szet teljesen addig csak emlekezetbol mondom, hogy szerintem csak szetugrott ... szetszedes elkerulhetetlen ... :(

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 14. 07:47


Quoting: dh1
szetszedes elkerulhetetlen ... :(

Jaja... mar gyujtom az infot hozza! (ifixit.com)
Szerintem ma este meg ejtem a dolgot.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Jún. 16. 06:06


Kiderult, hogy ragaszta van az a resz.
Mint a cellux, csak ketoldalu ragasztoval volt odaragasztva.

Vegul is nem lehet mondani, hogy rossz megoldas, mivel 9 evig birta, de azert na... Valami komolyabb megoldasra szamitana az ember! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jún. 16. 09:16


De az akkor nem gyari megoldas ...

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024