Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Ápr. 28. 09:26


Én mondjuk elő tudom idézni, hogy minden bootkor menjen, de mondjuk én nem is böngészőből index.hu-t töltve ellenőrzöm, hogy van-e net. :P

De egyébként ja, 3.6-ban még ilyen csocsi WiFi.sbar is lesz, ami kijelzi ha éppen kapcsolódik vagy mivel küzd. A DHCP környékén is voltak bugfixek, a driverekben is, stb...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Ápr. 28. 09:43


Oooo visszavonom ...
Nemreg allitgattam a csatornakat egy laptop miatt es default 2-esen maradt ...
Visszaraktam autora, most a MOS is megy elsore PEGA2 alol. PB nem :)

Erdekes amugy, hogy 2-es csatornan az OS4 driver minden gond nelkul ment, MOS pedig nem ... hm

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Ápr. 28. 11:01 - Szerkesztve: charlie


Csatornák? PB? Mivan? :D A kettes csatornán nekünk az Osztrák 1 volt gyerekkoromban... :P

(Ha most kitalálod, hogy a MorphOS nem megy a Pegasos II secondary IDE vezérlőjéről, vagy slave HDD-ről hát én minimum kiröhöglek.)


Jahogy most meg már a WiFiről van szó. Nem szóltam... :) Bocs, így jár aki öt topicban supportol egyszerre... :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Ápr. 29. 17:22


Quoting: charlie
(Ha most kitalálod, hogy a MorphOS nem megy a Pegasos II secondary IDE vezérlőjéről, vagy slave HDD-ről hát én minimum kiröhöglek.)


:D :P :D :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Ápr. 29. 17:23


Csarli kerdes, erdemes feltankolni egy AGP-s ATI R9800Pro-bol MOS-hoz PEGA2-be?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Ápr. 29. 18:12


Nem értek hozzá! :D De amúgy tényleg nem. Gondolom érdemes... Lévén az a legerősebb kártya ami működik Pegában, emlékeim szerint. Aztán hogy a PCI-AGP miatt mennyivel gyorsabb v. lassabb mint egy R200, nem tudom.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 05. 18:42


MSI PC60G-F

MSI PC60G-F

A fenti WiFi kartya is MOS es OS4 kompatibilis (atheros5000). Kiprobalva, tesztelve altalam! Szal ilyet is lehet keresni, ha WiFi kell!

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Máj. 06. 20:21 - Szerkesztve: jkesz


dh1

Itt folytatom, mert inkább itt a helye.
Szétkaptam a powerbookot. Youtube segített.
Rémálom.
Újrapasztáztam, MX-2 paszta. Nem a legjobb, de nem rossz.
Legalább 10 fokot jelentett.
Kosz, szösz nem volt benne.
Összeszereltem, próba hurrican game, egész jól bírta, sokkal tovább mint eddig, már kezdtem örülni, hogy fasza lett, de csak kikapcsolt megint.
Játék közben a hangot kikapcsoltam és figyeltem a ventiket, feltünt, hogy az egyik meg se moccan.
A bal oldali.
Újra bekapcs, játék indít, tolom neki, menet közbe ahogy kell lehúztam azt a ventit ami ment, hogy halljam mikor akar indulni a másik, de semmi.
Visszadugtam ami ment és ahogy le akartam húzni a csatlakozóját annak ami nem ment, egy picit hozzáértem elindult, elengedtem a csatit leállt, hozzáértem egy picit elindult.
Játszottam vele egy kicsit és találtam egy olyan poziciót a csatinak, amibe megy faszán. Kicsit kijjebb húztam, így megy.
Próba megint, bírja, csak azért hagytam abba a játékot mert letelt a 30 perc próbaidő.

Megnéztem mi lehet a csatival, ilyen szigetelés önbevágós csatlakozó van a venti kábelén, kicsit megnyomkodtam a kábeleket, azokba a bevágós izékbe, így mostmár megy rendesen, mozgatásra se áll le.
Egy csavar kimaradt valahonnan, mindegy van benne így is bőven.

Összeszerelve hurrican ablakos módba, kb 20 perc után kivégzi, kikapcsol.
Iszonyatosan izzik benne minden alkatrész.
Youtube videó nézéssel nincs gond.
Gondolom a GPU nem bírja a kiképzést.
Ez már így marad.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 07. 11:54


Itt is hasonlo. De OSX-ben barmivel kinzod nincs gondja ... szal talan majd kovetkezo MOS-okban finomhangolnak.
Nekem megy mindket ventim, viszont addig nem veszemeg a MOS-t amig nem lesz erre fix ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 07. 12:45


@dh1:
addig nem veszemeg a MOS-t amig nem lesz erre fix ...

Sajnos csak a MorphOS 4.2-ben, fizetős upgrade-ként. *trollface*

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 07. 14:10


A kedvetekert kiprobaltam a Hurricant: 45C egy 10-15 perc jatek utan. Meg a venti se kapcsolt be!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 07. 15:03


Csinaltam meg egy tesztet:
Egy GL-es alkalmazas idle funkcio megadva, de uresen hagyva (magyaran egy ures ciklus, ami 100%-on tekeri a procit) + meg a biztonsag kedveert elinditottam egy filmet is Samba Share-rol.

Az eredmeny kb. 25 perc utan: Proci: 54C, nem fagyott le, minimalis venti hang.

OFF: Megjegyzem, hogy a filmleatszas alig reccent meg neha. Tetszik!!

Amugy, mertem mar ennel magasabb homersekletet is, amikor a felesegemnek CD-ket irtam (sokat egymas utan). Akkor olyan 58-59C volt, ha jol emlekszem. Gondolom a CD/DVD drive rendesen megdobja a homersekletet a hazban!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 07. 15:15


vegyetek intelgeczi mekkbukkot, az felmegy 96 fokra is minden gond nelkul, enyembol csak a GPU olvasztotta ki magat anno...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 07. 15:17


Quoting: charlie
Sajnos csak a MorphOS 4.2-ben, fizetős upgrade-ként. *trollface*


Minek vegyem meg ha nem megy rendesen?
Pega 2-n van valid MOS!

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Máj. 07. 15:44


felizgatott ez a trackpades hőérzékelő leszedése.
pont 1.67 ghz-es gépeknél jelentkezik hasonló gond.
én osx alatt nem próbáltam.
mos megoldásra nem várok. :)
ki fogom a gépet próbálni úgy is hosszabb ideig, hogy nem dugom fel a billentyűt, csak visszateszem a helyére.
használok usb-s billt és egeret, ha így birni fogja, akkor lekapom azt a
szenzort a fas..ba

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 07. 17:01


Ok, varom az infokat!

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Máj. 12. 08:24 - Szerkesztve: jkesz


dh1

egyenlőre feltettem az osx 10.5.8-at.
eddig, nem tudtam rávenni, hogy kikapcsoljon, pedig megküldtem pár dologgal, izzott is rendesen a gép.
cpu olyan 60-61 fokig ment fel.
gpu hőfokot nemtom melyik program mutatná, azt nem mértem.
a többi hőmérséklet is 38-55 fok között volt kb.
két programmal kínoztam, szerintem mindkettő fullon járatta a cpu-t és a gpu-t.
még annyit vettem észre, hogy a 10.5.8 alatt 4-5 óra akkuidőt ír (még nem próbáltam, hogy valós e), míg a 10.5.6 alatt max. 1,5-2 óra volt ,mos alatt is max 1-1,5 órát bírt csuma feltöltéssel. (ezek valósak voltak).
lehet én se veszek kulcsot ehhez, marad csak a mini.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 12. 09:00


Legjobb tudomasom szerint a Mini elvez legjobb tamogatottsagot MOS alatt.
Ez van, de legalabb van. :) ettol fuggetlenul nekem sincs minim, a legjobb esetben is 64MB-os videokartyaval sajnos nem tudtam kompromisszumot kotni...

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Máj. 12. 09:39


nekem van mini, kettő is 32 és 64 vramos.
egy kulcs van a 32-eshez, gond van a jack hangkimenettel, az egyik oldal néma.
szétszedtük, kimértük, valahol zárlatos az egyik oldal.
lehet valahogy átkönyörgöm a mos kulcsot a 64 vramosra.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 12. 10:49 - Szerkesztve: charlie


1., Nem hiszem hogy bármilyen szoftveres változtatás hirtelen megduplázná az aksi időt 10.5.6 és 10.5.8 között... :) Egyébként nekem új aksival a MorphOS és az OS X 10.5.8 is kb. 4 órát ment, valósan, most kb. 2,5-3-at, bár a 10.5-öt már emberemlékezet óta nem indítottam el... Ja és tapasztalatom szerint a legdurvábban amúgyis a display húzza az aksit, szóval ha lejjebb veszed a háttérvilágítást az minimum plusz fél óra... :) Mindegy milyen rendszeren...
2., Már elmondtam párszor, hogy a MorphOS és az OS X között az a különbség, hogy a MorphOS nem változtatja a GPU-t frekvenciáját menet közben, míg az OS X igen. Szóval simán lehet, hogy a GPU túlmelegszik, de úgy tűnik ez nem érint minden gépet...
3., A MorphOS 3.6-ban lesz support a belső WiFihez, ami ugye megváltoztathatja az aksi időket, meg variáltak a hűtésen is elég sokat (PowerBook specifikusan), mivel nekem eddig sem volt gondom ezért most sincs, de hátha.

Szerk: ja és ezeket már leírtam néhányszor, de továbbra is úgy megy a diskurzus, mintha ezek ismeretlen tényezők lennének (pl. ami a GPU-t illeti) amiket mindenféle fekete mágiával kell kideríteni...

Szerk: mellesleg a 10.5.6-hoz képest a 10.5.7 ezeket, a 10.5.8 meg ezeket a változásokat hozta. Aksi időt növelőt én nem látok köztük, pláne nem duplázót... :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 12. 11:35 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Legjobb tudomasom szerint a Mini elvez legjobb tamogatottsagot MOS alatt.

És ez persze nem igaz, max. annyiban, hogy a mini sokkal egyszerűbb hardver mint egy PowerBook (pl. nincs szoftveresen vezérelt hűtése, nincs belső display speciális vezérléssel, nincsenek mindenféle szenzorok amikre reagálni kell, stb) ezért kevesebb vele a macera... Ezért is volt az az első támogatott gép. De a legtöbb fejlesztő manapság különféle PowerBookokon dolgozik. (Főleg mert az hordozható és bárhol - ha van egy fél órája pl. vonaton - tud barkácsolni egy kicsit.)

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Máj. 12. 21:27


charlie

igen azt tudtam, hogy a mos fullon járatja a gpu-t.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 13. 11:20


Quoting: jkesz
lehet én se veszek kulcsot ehhez, marad csak a mini.


szenzor eltavolitast megcsinaltad mar?

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Máj. 13. 14:48


sajnos csak hétvégeken fordulhat elő, hogy lesz rá időm.
hétköznap, munka, gyerekek, néha meló utáni szeszelés, reménytelen.
:)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 13. 15:41


Quoting: jkesz
néha meló utáni szeszelés, reménytelen.
:)

Dejo lenne mar nekem is szeszelni egyet, a faszom televan itt mindennel...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 10:18 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Az ajánló topicból áthozva:

Mert mi a kulonbseg az SB0100, SB0220 es egyeb jelolesu SB Live!-ok kozott?

Most hogy eközött a kettő között konkrétan mi a diff azt nem tudom, de SBLive! vásárlással vigyázzni, mert a Creative - miután befutott a Live! brand - minden fost Live!-ként akart eladni, szóval egy csomó kártya ami Live! néven árultak tök más (butább, nyilván) chipsetre épül, ami inkompatibilis a nagytesóval. Audigy dettó...

Egyébként nem hiszem h. MorphOS alatt is ekkora különbség lenne a két hangkártya között, ez inkább a driver bűne lehet... (Az alaplapi hangot mindenki maga fejlesztette, amennyire tudom, viszont a Live! driver legalább szegről-végről közös az AHI-n keresztül...)

Szerk: De amúgy jobban belegondolva, mintha az alaplapi chip az fixen 48Khz-n játszana, és szoftveres lesampling van más frekikre, míg a Live! az tud különböző frekvenciákat is. Ez pedig okozhat némi teljesítményvesztést, ha így van, de azért a 4-5fps az elég brutálnak és indokolatlannak tűnik... De már nem emlékszem, rég volt.

Szerk#2: Na megtaláltam az én SBLive!-om, amit még régebben egy 3,3-as PowerMacben használtam (amiben nincs alaplapi hang támogatás MorphOS alatt), ez SB0220 jelölésű, szóval ez biztos megy. Nem mai darab ez se már baszki, autentikus "Sulinet" matrica van rajta... :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 10:54


Nekem is Live van az MDD be, ha hazamegyek megnezem az enyemet is, hogy milyen. Az kurvaszepen szol.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 11:04


Azt kideritettem, hogy a SB0100 es SB0220 kozott az a kulonbseg, hogy a 220 egy ujabb OEM kiadas, amit az OEM gyartok akar alkatresz szinten is megvaltoztathattak, nem volt kotelezo az ajanlasokat betartani. Tehat az SB0100 az Creative fele referencia kiadas a 220 meg valszeg mas gyartotol szarmazo. Amugy tudas szempontjabol nincs kulonbseg. Most mar kivancsi vagyok, szerzek egy Audigy-t is ha tudok ...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 11:34


Az SB-ket sokan fikazzak, de szerintem nagyon is jo kartyak!
Nem is igazan ertem, hogy a Creative miert nem hozott beloluk ki tobbet... Miert nem tamogatta meg jobban!

Mindig a kx driver jut az eszembe. Szegyen, hogy nem a creative csinalt egy hasonlo szintu dolgot a sajat kartyajahoz! Jo lenne valami ilyesmi a MOS-ra is! Sajnos zart forrasu a driver.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 11:49 - Szerkesztve: charlie


@dekanyz:
Mivel a Creative egy fos cég, mindig is az volt és az is maradt. :)

Az AWE széria meg a Live! csak azért sikerült úgy-ahogy, mert megvették ugye a szintigyártó E-mu Systemst és aztán Ensoniqot is, miután saját kútfőből nem sikerült lenyomni a Gravist, (ugye az Ensoniq-tól licencelte a Gravis azt az OTTO szinti chipet, amire a saját GF-1-ük alapjai épültek, szóval azzal hogy a Creative megvette az Ensoniq-ot, kb. le is húzták a rolót bármiféle Gravis chipnek), és az Aureallal is csak úgy bírtak el, hogy tönkreperelték a céget. A pert ugyan a Creative elvesztette, de addigra az igazának a megvédése annyiba került az Aurealnak, hogy csődbe ment és - minő véletlen - a maradékot a jogokkal együtt pont a Creative vette meg...

Na ilyen cég a Creative. Félkézzel kinyírták az értelmes PC hangtechnikai ipart, szóval maradtak az ő szarjaik, meg az alaplapi integrált szemét. És te még meglepődsz a driver supporton, drága naív gyermek... :)

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024