Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 11. 16:27 - Szerkesztve: charlie


@dekanyz:
Kétféle G4-es sorozat van, az iBook G4 (fehér műanyag házas, olcsóbb), ezek egyelőre nem lesznek támogatva (3.0-ban biztosan nem), és a PowerBook G4 (fémházas, drágább kivitel), ezekből a már említett és a fent linkelt doksi által írt modellek lesznek támogatva, én egy "PowerBook 5,8" modell ID-jű PowerBookot használok.

3.0 bétateszt alatt áll, vagyis a bétateszterek már használhatják PowerBookon, nem csak a fejlesztők. De még van rajta mit csinálni, szóval egy kis idő még biztosan eltellik a 3.0-ig. Mint a MorphOS-nél szokásos, release időpont nincs bejelentve. Amikor úgy ítélik meg, hogy kész van, ki lesz adva.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 11. 17:10 - Szerkesztve: dino


Quoting: dekanyz
A Mac notebook-ok neveit meg keverem. A G4-esre gondoltam... ;)

Pedig nagyon egyszeru, ha a bookok elott "Power" van az PPC s, az intelre valtaskor hagytak el a Power nevet. Az IBook oknal mas, mert ebbol nincs intel cucc :)
Quoting: dekanyz
hogy te már iBook-ról tolod.

Szerintem PowerBookja van a Csarlinak. Itt fentebb irja is:
Quoting: charlie
iBook G4-ek első körben *NEM* lesznek támogatva, és semmiféle mágiával sem lehet majd rájuk hekkelni a rendszert.

de en csak egy egyszeru paraszt vagyok...

Szerk: Kozben Csarli gyorsabb volt...
Hiaba a fel liter bor megtette a hatasat, amit ittam... :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 11. 17:57


Quoting: charlie
De még van rajta mit csinálni, szóval egy kis idő még biztosan eltellik a 3.0-ig.

OK... Akkor van még időm puhítani a feleségem... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 14. 08:30


Quoting: amigarules
Ha lenne még egy ati kártyám akkor lenne TCH-nak MorphOs-es gépe...



http://beszeljukmac.com/index.php/elado/elado_ind/radeon_9000/

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 14. 12:35


Köszönöm.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 16. 11:22


Létezik, hogy régebbi 350MHz-es g4-esnek az integrált hálókártyája nem dolgozik MorphOS alatt?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 16. 17:40


Nézegetem a Powerbook-okat. Ha a grafikus memória 128 MB helyett csak 64 MB, mennyire érzi meg a MOS?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 16. 17:58


@amigarules:
Létezik, hogy régebbi 350MHz-es g4-esnek az integrált hálókártyája nem dolgozik MorphOS alatt?

Igen, létezik. Egyes (elvileg ritka) AGP graphics G4-eseken DEC 21140-es ethernet chip volt a többi gépen lévő Sungem ethernet helyett, és a MorphOS csak ez utóbbit támogatja. Elvileg a MorphOS maga ugyan fut ezeken a gépeken, de a hálózati kártya helyett egy RTL8139-es PCI-s kártyát ajánlanak, mert ahhoz van driver. (Viszont hogy a regisztráció ilyen esetben hogy működik, azt nem tudom.)

@dekanyz:
Nézegetem a Powerbook-okat. Ha a grafikus memória 128 MB helyett csak 64 MB.

Semennyire. Alapból nyilván ugyanúgy fog működni mint egy 128-as kártya, csak maximum extrém mennyiségű grafikai adat (3D-s appok, rengeteg screen és nyitott ablak) lesz különbség. De mivel a 3.0-s MorphOS-ben elvileg lesz "rendes" AGP support, vagyis alapmemóriát is tud majd használni a grafikus adatok tárolására, ezért jóval kevésbé lesz érzékeny a kevés VRAM-ra, mint a 2.x.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 16. 23:09


Csárli: Szuper... köszi az infót!

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 17. 11:42


Quoting: charlie
(Viszont hogy a regisztráció ilyen esetben hogy működik, azt nem tudom.)

Én személy szerint nagyon örülnék ha a regisztráció hálókártya függő lenne, mert azt át lehet rakni másik gépbe és ha a MorphOS menni fog G5-ösön akkor nem kellene új géphez új key.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 13:13


@amigarules:
Sajna ez nem így működik... Mivel vannak olyan Pegasos 1 boardok, amin gyárilag hiányzik a hálókártya MAC címe (00:00:00:00:00:00), ezért ezeket a gépeket lehet RTL8139 kártyához reggelni. Viszont az így regisztrált kulcsot meg a kártyát hiába teszed át másik típusú gépbe, nem fog menni, csak másik hiányos MAC című Pegasos 1-ben.

Viszont pl. Pegasos 2-t már nem tudsz RTL8139-hez regisztrálni, sőt olyan Pegasos 1-et sem, aminek van MAC címe. Szóval örülök, hogy jó magyar módon egyből a kiskaput keresed, de nincs. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 13:54 - Szerkesztve: dino


amigarules
Quoting: charlie
Viszont az így regisztrált kulcsot meg a kártyát hiába teszed át másik típusú gépbe, nem fog menni, csak másik hiányos MAC című Pegasos 1-ben.


Vagy a kovetkezo alaplapodbol kibaszod a realtek ic t...es mar mukodik is.
Jaj, meg ne csinald!!! Csak viccc vooot! :D

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 17. 14:02


:-)
Szemét vicc:-)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 17. 14:04


...én lenni madzsar...
Nem tudom elfogadni a nemleges választ:-)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 17. 14:04


megyek kukázok hálókárolyt...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 14:17 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Vagy a kovetkezo alaplapodbol kibaszod a realtek ic t...es mar mukodik is.

Mivel amúgy a Pegasoson meg a PowerMaceken nem Realtek az ethernet (egyiken sem), ezért nehéz dolog lenne amit írsz... :P Szóval ez nem egy "véletlen" feature, hogy az alaplapi helyett a PCI-s kártyát használja, hanem direkt van, az ilyen Pegasos 1-ekhez... :) És pont ezért lehet, hogy Amigarules nem fogadja el a nemleges választ - próbálkozni mindig lehet - de a valóság annál jegesebb kétélű acélpengeként fog kicsiny magányos álomvilágába hasítani majd. :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 14:37


Quoting: charlie
de a valóság annál jegesebb kétélű acélpengeként fog kicsiny magányos álomvilágába hasítani majd


Nem akarsz novellakat, regenyeket irni ... :D :P

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 17. 16:09


Ha eladok 3db MorphOS Keyt akkor kapok egy negyediket ajándékba?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 17:34 - Szerkesztve: charlie


@amigarules:
"- Siker esetén, szabadna reménykednem némi... külön jutalomban?"
"- Ha egy orrba vágást annak tekint..."

(Macskafogó)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 17. 22:47 - Szerkesztve: dino


No csak ugy irom. Itt volt a pesti haver elszant Mac es, de nem korlatolt! Szoval mutatom neki 1.2Ghz G4 es PowerMacet, MorphOs alatt 720p HD filmet, amit hirtelen at toltottem a teflonomrol, ami azt siman felismerte Samsung Wave S8500 Bada OS, szal nem android, meg IOs, aztan nezuk a 720p videjot Mos alatt (MPlayer Rulez), majdnem kifogastalan. Mondom neki szerinted Hogy megy ez ugyan ezen a gepen OsX alatt? Nezzuk meg. Atbootoltam aztan, a 720p bol kepregeny kovetkezett. Kviktajmal neztuk, erre a haver csak nez...biztos jobban megy mas lejetszoval OsX alatt :) nem nem, programozni igy kellene valahogy, vagyis hogy kellett volna oesixeknel is anno. Hatha meg a videjokartya szamolna ki a filmet?!:) es ekkor dino keze a bilibe ert es felebredt...

Szerk: Hja, meg nezte a boot cuccot is, hogy van MorphOs, OsX, Os9.2.2, hogy "hat ezt meg hoogy csinaltad?" Meg hogy "mivel"? Hehe, kene mi? :D Pedig en csak egy egyszeru burtaparaszt vagyok...meg csak nem programozo stb..
Qrvajo gep ez a MDD en mondom.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 18. 21:00 - Szerkesztve: ratman


Quoting: dino
Pedig en csak egy egyszeru burtaparaszt vagyok

Kéretik nem aggódni, én a saját magam erejéből lettem senki. :D

BTW: kérdés 2 all:
Ha van nekem egy MDD-m, amiben egy duál 1Ghz-es CPU kártya van, és van egy 933-as CPU kártyám még valahol, amit valszeg el is kezel (esély van rá), akkor a CPU kártya beabálásával találok-e vajon-e azon a kártyán olyan CPU-t amivel a halott G4-es CPU kártyát életre lehet kelteni a pegasos2-ben? :D
... ha mar a bplan nem reagál, mint wort-case kérdezem. :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 19. 15:46


@ratman:
Drága szívem, hát leszeded a coolert a beabálni kívánt CPU kártyáról és kiderül, mert rá van írva... Amúgy nem tudom, hogy PowerMacben gyárilag volt-e 7447 vagy 7447A...

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 20. 10:43


Leszállítottam TCH-nak a PowerMac-et. Amikor beleraktam a gépbe az RTL hálókártyát egyből elindult a net. Elvileg a MorphOs látja Eth0 néven az alaplapit is de valamiért nem tudja használni. Ugyanez van az alaplapi hangkártyával is. Rakunk bele egy SoundBlastert. Nem panaszként hanem érdekességképp írom.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 20. 12:35 - Szerkesztve: charlie


@amigarules:
Ugyanez van az alaplapi hangkártyával is. Rakunk bele egy SoundBlastert. Nem panaszként hanem érdekességképp írom.

Az ismert, hogy PowerMac3,4-nél régebbi gépeken nincs hang támogatás.

"Also, audio is currently only supported for PowerMac3,4 to 3,6 models." (idézet innen)

Van itt egy PowerMac3,3 is tesztcélból, azon sincs hang, csak mióta beletoltam egy SB Liveot.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 06. 08:00


Mac szervizt tudtok ajanlani?

Megjott a powerbook-om es a hutese nem mukodik. :(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 06. 10:51 - Szerkesztve: dino


Quoting: dekanyz
Mac szervizt tudtok ajanlani?

http://www.almarium-pro.hu/
Egy bibi van. 6 - evnel oregebb gepekbe, eleg necces alkatreszt szerezni, viszont egy megkerdezest szerintem meger.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 06. 11:06


Én hirtelen ezt találtam:

http://www.nbookszerviz.hu/notebook/apple.php

Majd próbálkozok.... köszi!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Már. 06. 12:01


A Mac hardver javítós témát áttettem a classic hardver javítós topicból ide. Mivel nem classic hardver. :)

A Mac javítások bibliája amúgy: http://ifixit.com

Ha ismerted bocs. Sajnos a PPC-s Mac laptopokat szétszedni-összerakni simán a vérszopás kategória, szóval csak bátraknak.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 06. 16:05


Akkor asszem rábízom a profikra... ;)
Köszi az oldalt... nem ismertem.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 07. 07:58


Kozben leveleztem, meg gugliztam: Allitolag ez a normalis homerselklet ezeknel a PowerBook-oknal.

OSX-re van valami fan control nevu tool.... Gondolom MOS-ra nincs ilyesmi.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024