Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 23. 10:56


Szal lehet Ratmannak lesz igaza.
Megfigyeltem, hogy vinyomuvelteknel szepen felporognek a ventik.
Masoltam most par szaz mega adatot, es szepen felporgott ra, semmi mas nem ment. Raadasul bootCD-rol bootolva ment a masolas, tehat semmi odavalo nem mehetett a hatterben. Masolas kezdete utan par seccel mar porogtek a ventik ... a HDD meg ugye pont ott van a tapipados szenzor korul ...

Nah remelem az SSD megoldja a gondot es akkor nem kell muteni a gepet (nem szeretem az ilyet), ha megsem akkor mutet lesz ...

Egyebkent jol megszivtam ezt a MSATA2IDE atalakito rendelest. Ket hettel az SSD-k elott mar megrendeltem egy szlovak/magyar webaruhazbol (interstore.hu). Itt volt a legkedvezobb aru egy Delock fele MSATA2IDE atalkito. Joval olcsobb volt mint akarhol mashol. Nem akartam ebayrol rendelni, mert az ugy is kinabol jon az meg van, hogy 4-6 het is. Ezert megrendeltem toluk 2 darabot, futarral. Ezzel egyutt sem volt sokkal dragabb mintha ebayrol rendelek, nekem meg fontos volt, hogy ne kelljen varni. Nameg a store szerint raktaron van a cucc! Yeah! Megrendel, atutal, orul, varja a visszaigazolast ... ami meg is jon az atutalas megerkezesekor ... melyben kozlik, hogy 14 nap a szallitasi ido! WTF??? Hiszen raktaron van. Rosszul lattam volna? Megyek fel az oldalra, a termek, nincs raktaron, sot mar nem is rendleheto ... bazzz ... a level szerint ha leszallitjak nekik ertesitenek es kuldik azonnal a futarral. Ez mar alapbol atveresszagu, de mit tehetek varok, az SSD-ket meg eltoltam 2 hettel ... a 10. napon jon egy mail, hogy meg mindig nincs raktarozva a kert rendelesem, de azert szep napot kivannak minden level vegen ... bazzz ... irok nekik, hogy ebbol nekem hogy lesz 4 nap mulva a kezemben a ket adapter? Egy igen rossz magyarsaggal valaszolo Andrea nevu megnyugtat, hogy meglesz az es azonnal kuldik! Jo, varok ... erre a 14. napon jon egy mail, hogy nincs meg mindig a raktarban a cucc, varhatok vagy lemondhatom a rendelest. A jo tetves edesa....tokat ... ott ulnek a penzemen tobb mint ket hete. Majd mosolyogva kozlik, hogy nincs is a termek amit hirdetnek ... nem kicsit lettem ideges ...

Most vagy vehetek idehaza ilyen adaptert, de itthon 6000 Ft alatt nem nagyon van, vagy varhatok 2-4-6 hetet valami ebayes kinaira ... bazmeg ... undorito, hogy mi megy ebben az orszagban!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Feb. 23. 21:51


Ebben a vilagban megy, nem csak itthon...

En azt szeretem, mikor a Vateran hirdetnek ugy, hogy kulfoldrol jon es 4-6 hetet kell ra varni! :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Feb. 23. 23:47


@dekanyz:
Ebben a vilagban megy, nem csak itthon...

Nincsen tökéletes világ, de eddig amit idekint rendeltem bármit random fost, az megjött, és pikk-pakk jött meg. (Nem sok mindent vettem, de mégis.) Egy cucc késett valamit, az se a feladó hibájából (a cím körül volt egy kis kavarás, de a Dajcse Poszt megtalált, meg is lepődtem, hogy honnan), de a csávó össze-vissza szabadkozott, hogy késik. Csak mondom.

En azt szeretem, mikor a Vateran hirdetnek ugy, hogy kulfoldrol jon es 4-6 hetet kell ra varni! :)

Nincs ezzel baj, ezt a tevékenységet hívják úgy, hogy import és kiskereskedelem. Ilyenkor azt fizeted meg, hogy nem neked kell felhajtani a fél világon keresztül a cuccot és elintézni hogy az országba kerüljön. Egész komoly cégek épülnek erre. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 25. 11:25


Nah rend lett kicsi vilagomban ... nemreg csegetett a futar es meghozta a ket Delock IDE2MSATA adaptert ... 16 nap ... szal kinabol is rendelhettem volna nemileg olcsobban ... :)

Igy A1200 es PowerBook felMSATAzodik ... majd megirom mi volt ... de valaszeg cikk is lesz a kovetkezo AM-be rola

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 25. 11:27


Quoting: dh1
Igy A1200

Milyen rendszerrel csinalod meg?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 25. 11:44


Elotelepitett ClassicWB-bol a 3.9-est gondoltam, egy B1230MKIV+128 mega ram tarsasagaban. Ha lassu lesz akkor valamelyik 3.1-es elotelepitett lesz.

Nekem nagyon bevalt A600-on a ClassicWB A600-as elotelepitese (lattatok is parszor AmiConon), ugyhogy kivalo lesz A1200-re is ... nincs mar turelmem mindent az elejerol vegigtelepitgetni.

Sot WinUAE alol vagy SAM/Pega segitsegevel huzom fel ra a cuccot ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Feb. 25. 13:10


Quoting: dh1
Elotelepitett ClassicWB-bol a 3.9-est gondoltam,


Hat, 030 osn kicsit vekonynak erzem a 3.9 et, egyeduli elonye a ROM update, nem kell szopni a 4GB nal nagyobb HDD vel alatta. Az ikonokat lecserelnem Magic WB re rogton az elso korben 3.9 alatt.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Feb. 25. 13:25


Meglassuk ... ha lassu lesz ugy lesz :)

Amugy az elobb megjott az "uj" wifi-kartya a PB-be ... azt is tesztelhetem ...

Tobzodok :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 07. 02:16


Nah beszereltem a PB-be az mSATA-at!
Nagyon gyors, erezni a gyorsulast!
A rendszer is gyorsabban reagal, a masolas, mozgatas felelmetesen gyors lett.
A boot ido bekapcsologombtol 21 sec (Chrysalissal "felvertezett" MOS3.5.1).

Szal ez siraly!

Viszont a gepleallasok nem multak el ... szal mar nincs melegedo vinyo megis leall ha eroltetve van a gep ... most hogy szetszedtem ismet ujrapasztaztam, kitakaritottam, a levegojaratokat kifujtam ... minden klappol ...

A fura, hogy a gep 25 fokrol indul, amikor mar merni tudja a hot a MOS. Lassan felkuszik 38-40 fokra. Ekkor ritkan de be-bekapcsol a venti. Addig kuss van. De barmilyen lemezmuveletet inditok azonnal felporognek a ventik. A DiskSpeed nem tud vegigfutni, mert mielott vegezne a gep leallitja magat kozel 100%-os cpu terheles mellett.

A legutobbi fagyasnal, a cpu 45 fokos volt, a northbirdge 43, a tapipadra 32 fokot irt, a GPU pedig 68 fokos volt ... mondjuk nem ertem, hogy lemezmuveleteknel miert megy fel a GPU homerseklete ...

Kicsit el vagyok keseredve ... sok penz all mar a gepben es nem tudom mi lehet a gond ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 07. 06:57 - Szerkesztve: dino


dh1
Ha szimplan OsX et hasznalsz, akkor is van tulmelegedesi/kikapcsolasi problema?

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 07. 07:05


Nekem a PC laptopomban az SSD is melegszik. Nem annyira, mint egy HDD (venti pl. nem kapcsol be miatta), de a bal csuklóm alatt van a vinyóhely és érezhető, hogy meleg.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 07. 08:23


Quoting: dino
Ha szimplan OsX et hasznalsz, akkor is van tulmelegedesi/kikapcsolasi problema?


Hat most, hogy felszabadult a 80 gigas IDE vinyo, lehet rahuzok egy OSX-et tesztelesi celzattal ... de amikor meglett a gep akkor OSX alatt nem tapasztaltam ilyet, igaz nem is nyuztam sokat. Neztem vele Youtube flash videokat, ahol mar nagyon kinlodott de emlekeim szerint egyszer sem allt meg.

Persze meg ki lehet iktatni a tapipad kornyeken levo szenzort, ahogy Ratman ajanlotta (nincs hozza pakam se tudasom), de akkor felmerul bennem, hogy az MOS-os progi lehet, hogy nem jol olvassa ki a szenzorinfokat? Vagy minden szenzorom rossz?

Mondom a gep nem indokolt hőadatoknal is leall.
CPU: 45C
GPU: 58C
NorthB: 43C
Tapi: 32C

Mertem mar ennel magasabb adatokat is. Vinyo eseten amikor megallt.
CPU: 56C
GPU: 76C
NorthB: 46C
Tapi: 35C

Most, hogy SSD van alacsonyabb Celsiusoknal all le ... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 07. 08:40


nezd mar meg OsX el, akkor mar tobbet tudunk...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 07. 09:49


Quoting: siz
az SSD is melegszik


Igen, ez is melegszik ... de talan nem annyira mint a vinyo ...

Scifi
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 07. 19:06 - Szerkesztve: Scifi


Sziasztok!

Jó régen nem írtam semmit, értelmeset amúgy sem tudok :)
Ibook G4-be SSD-t szeretnék tenni, kinek van tapasztalata hogy milyen átalakítót kell vennem? Még nem kaptam szét...

Még 1 dolog: Nincs valakinek powerpc-s Osx 10.5.6 vagy 10.5.8 eladó? Az eredetit lenyúlták tőlem...

Scifi

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Már. 08. 12:19


@scifi:
Olvass vissza kicsit a threadben, itt többen vettek PowerBookba SSD-t már, szerintem iBook G4-ben is pontosan ugyanaz, ugyanúgy működik.

YADA
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 09. 18:35


Enyemben van egy 120G ssd, de atalakito nelkuli. Az igy tuti jo.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 14. 18:05


Nah, visszaraktam egy OSX Leopardot a PB-re ... sajnos azt kell mondjam MOS specifikus hibanak tunik a dolog, a ventik alapjaraton mennek, alig hallani oket, nem nagyon porog fel bongeszes kozben sem.

Immar 3-4 oraja megy a gep egyhuzamban. Ebben benne van a majd egy oras install is ... ott vegig tekert a vinyo es a DVD ... de semmi fagyas ...

Most Wifi-n jonnek le a frissitesek, vinyo meg se all ... de semmi ...

Amint lejon a frissites lesz felrakva egy monitorozo program, hogy lassam a homerseklet alakulasat, meg valami utosebb dologgal jol megkinzom meg, hatha ...

Egyebkent nem ertem a dolgot. Dekanyzal azonos gepunk van, nala semmi problema ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Már. 14. 21:04


Szerintem mar mondtam, hogy az OS X és a MorphOS között - egyebek mellett - hőmérsékletmanagementben pl. az a különbség, hogy a MorphOS nem throttle-zza a Radeont a gépben, míg terhelés nélkül az OS X alacsonyabb frekin járatja, ergo nem melegszik annyira. Szóval simán lehet, hogy valami nem jön elő OS X alatt egy install közben. Csak mondom.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 15. 01:08 - Szerkesztve: dh1


Nah orakon at nyuztam OGL es CPU stressztesztekkel, de nem tudom kikapcsolasra birni ...

A ventik se porognek 2200 fole ... MOS alatt nekem ilyen sugarhajtomu effekt van.

Ertem amit mondasz Csarli, es az a kerdesem, hogy nem lehet ezt valahogy felulbiralni?

Jah meg egy furcsasag. MOS alatt siman tudom a GPU homersekletet merni ... OSX alatt nem ... egyszeruen a tesztprogramok vagy ki sem jelzik, vagy 0 fokot irnak ... fura ...

Szerk.: Az is fura, hogy a gepre a Serial Number oldal azt irja, hogy ATI Radeon 9700M van benne. MOS alatt a Graphics Board meg ezt: CGX: Radeon9700M, Eszkoz: RV350/M10 Mobility Radeon 9600 Pro Turbo

Az OSX meg Radeon 9600 XT :)

Most volt lehetosegem osszehasonlitani a tapipadot is, OSX alatt simabb, gordulekenyebb valahogy ... gondolom majd MOS alatt is finomodik.

Szerk 2.: Adjust CPU frequency between full and half speed kapcsolot kikapcsoltam a Prefs/Laptopban ... azota nem all le ... csak 30 perces idokorlat utan, bar a ventik tovabbra is sugarhajtomuveznek :)

Van MOS-ra olyan progi ami kulon-kulon mutatja a ventillatorok fordulatszamat?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 15. 07:22


Adjust CPU frequency...: Nekem van, ahol be volt csekkolva, van, ahol nem. Szoval, annak se kellene problemanak lenni!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 15. 10:05


AC eseten, mivel akkum halott, most nem all le ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 21. 21:42


Itt volt Csarli!

Megnezte a PB-t, most persze nem akart fagyni :)
Viszont lehet, hogy a 0-as akku okoz gondot, mert hol toltesre kapcsol (piros) hol toltott (zold). Ez bezavarhatja a fentebb irt Adjust CPU frequency dolgot ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 23. 20:18 - Szerkesztve: dh1


Sracok nincs valakinek egy mukodo IDE DVD iro/olvasoja? Pega2-ben megadta magat a cucc es uj IDE-t sehol nem kapni, hasznaltat meg csak max Amigastol vennek ...

vagy marad a SATA2IDE atalakito ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Már. 23. 21:22


@dh1:
Lazihoz kivittem egy "fogd es vidd" modszerrel barkinek elviheto hurkatoltot a heten, ha elobb szolsz kimentem belole az optikai driveot (DVD iro van benne). Nem tudom, hogy meg mukodik-e, de utoljara amikor probaltam meg ment, es elotte sem sokat volt hasznalva, szerintem kb. max. 10 lemezt ha irhatott... Talan AmiCon-on meg meglesz. (Bar jobban orulnek - meg a Lazi is - ha valaki az egesz gepet vinne a francba. :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Már. 24. 08:47


Quoting: dh1
Sracok nincs valakinek egy mukodo IDE DVD iro/olvasoja? Pega2-ben megadta magat a cucc es uj IDE-t sehol nem kapni, hasznaltat meg csak max Amigastol vennek ...


Szétnézek, akad 1-2 itt elfekvőben.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 30. 12:58


Sebessegben mekkora kulonbseg van Pega 2-ben MOS 3.5.1 alatt egy R9200SE/128 es egy R9000/128 kozott? Erdemes cserelni?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Ápr. 01. 14:07 - Szerkesztve: charlie


A MorphOS csapat mindenkinek kellemes április elsejét kíván... :)



YADA
Tag

# Elküldve: 2014. Ápr. 01. 20:53


"Computer turned on: No" :-)

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Ápr. 01. 20:58


Hát én ezt nem találtam meg. :)

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024