Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Dec. 19. 10:09


Dino
Érdekelne ha lenne rá anyagi keretem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 19. 10:19 - Szerkesztve: dino


Quoting: LaughingMan
Érdekelne ha lenne rá anyagi keretem.


Amiconon meg fuzted az agyam, hogy adjak mar el valamit a mekkekbol, most itt a lehetoseg. :) Love meg nincs. Szar ugy.
Persze megertem, itt a karacsony.

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Dec. 19. 10:46


Dino:
Nem fűztem az agyad ez tulzás .Csak még meglátjuk ezt fejeztem ki / mondtam , illetve cseréről beszélgettünk/gondoltam.Tudom neked kell pénz, ezt is megértem.Igen sokminden közbejött ,januárban lehet egyik fogamtól is meg kell majd válnom.Most már "nem ígérgetek senkinek semmit".Nem kiszámítható az élet.

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Dec. 19. 10:48 - Szerkesztve: LaughingMan


-

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 19. 10:51


LaughingMan
Ok, megertem.

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Dec. 19. 16:56 - Szerkesztve: LaughingMan


Chain Q
Apple Adb monitor támogatás gondolom nem megoldható , és fejlesztők se szeretnének foglalkozni vele ? Csak érdeklődöm.Gondolom nagy szívás lenne vele.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 20. 13:12 - Szerkesztve: charlie


@Laughing Man:
Mit akarsz te egy ADB monitoron támogatni? :) Mármint kép valószínűleg lesz, de ezen kívül?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 21. 21:20


Eeeessss, megjott!
Erre vadaztam mar fel eve, es most ittvan.
No nekem tobb nem is kell, ez a hardver eleg nekem mindenre!
Szal van orom :)
Hja, a kep:
Kep

anchor
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 24. 19:13


charlie!
ha valaki szeretne MorphOS-hez használt mac-et venni, milyen szempontok alapján célszerű keresni?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 24. 20:42


@anchor:
Ez az oldal listázza a támogatott hardvereket. Az általános szabály, hogy a támogatottak közül minél újabb modellt érdemes keresni (a Mac típusokat listázza megjelenési dátum szerint pl. a http://everymac.com oldal), több RAM, erősebb CPU, stb. Ezen kívül laptop (PowerBook) vásárláshoz van még ez a tájékoztató. Kb. még azt érdemes fejben tartani, hogy csak ATi grafikus kártyás gépek támogatottak.

Ha ezen kívül van *konkrét* kérdés, szívesen válaszolok. :)

anchor
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 25. 14:55


lenne egy ilyen powerbook:
1,33GHz G4 CPU
1,25 GB ram
160G HDD
ATI mobility radeon 9550
ár: 35k

ez jó vételnek minősül?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 25. 15:44


Szerintem nem

anchor
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 25. 15:47


akkor nem érdeklődöm meg mekkora a display, meg mennyi a video ram.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 25. 15:50


Szerintem ha megdolgozod az eladot siman lehet venni 35000-ert 1,5-2 gigas 15"-ost 128 megas grafkartyaval

anchor
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 25. 16:00


és ha felteszem hogy 15"-es a fenti gép, és 64MB vram van benne, akkor mennyit ér szerinted? 25k? vagy 64MB vram kevés a MorphOS-hez?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 25. 16:05 - Szerkesztve: dh1


mivel en 1.6-os G4-est, 15"-ost vettem 2 gigaval, 80-as vinyoval es 128 megas 9700-assal, taskaval, toltovel, mindezt kituno allapotban de szar akkuval (es te se fogod jo akkuval venni - csak az 16-20e Ft lesz javittatva) tobbet nem er 25e-nel ...

es vataran is elment mar jopar ilyen kaliberu hasonlo aron ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 25. 17:32 - Szerkesztve: charlie


A fenti gép vagy egy PowerBook 5,3 vagy egy PowerBook 5,4 model ID-jű gép előbbi esetben 17"-os, utóbbi 15"-os.

Mindkét esetben egy korai aluminium PowerBookról beszélünk, minek következtében MorphOS alatt:
- a keyboard háttérvilágítás nem működik
- ADB-s a touchpad van benne, amely nem konfigurálható és nem támogatja a többujjas gesztusokat
- ADB-s keyboard van benne, amely a jobb és bal Command ("Amiga") gombok között nem tesz különbséget (ennek megfelelően a belső keyboardról egy rakás default hotkey nem megy és pl. nincs Ctrl-Command-Command reset sem).

Ha laptopot vesztek MorphOS-hez, szarjátok le a mindenféle VRAM méretet és ilyesmit, a model ID a lényeg: PowerBook 5,8-at (15") vagy 5,9-et (17") kell venni. Ha ez nincs, akkor az egy generációval korábbi PowerBook 5,6 (15") (vagy az 1.5Ghz-s változat ugyanabból) vagy a PowerBook 5,7 (17") még az a vas, ami teljes körűen és garantáltan működik. De Ratman megerősíthet ebben, mert neki ez utóbbi gépek vannak. Ezen gépek mindegyike legalább 1.5Ghz-s és többségében 1.67Ghz-s és 128MB VRAM-os amúgy, tehát ha a megfelelő model ID-re törekszel (meg kell kérdezni az eladót róla, a Mac OS X System Profiler kiírja), akkor mással nem is kell foglalkozni a továbbiakban. Nem egy rocket science...

Segítségképpen, itt fel van sorolva az összes PowerBook G4 modell, beleértve a model ID-ket is...

Összehasonlításként: én 40k-ért vettem a PowerBook 5,8-amat dobozzal, gyári cuccokkal, 2nd skinnel, tokkal-vonóval (és halott aksival, amit kb. huszasért újítottam fel) több mint két éve... Ennek megfelelően a 35-öt azért a gépért én sokallom, hacsak nincs űberpatika állapotban. De még ha abban is van, MorphOS alá nem ideális hardver, bár elműködik rajta a rendszer.

anchor
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 25. 19:31


köszönet az információkért!

csigabig
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 26. 20:16 - Szerkesztve: csigabig


@szt
"Úgyhogy egyre közelebb vagyok a Pega II meghirdetéséhez, ha valaki esetleg január elején szeretne venni egy kiválóan működő gépet MorphOS kulccsal akkor szóljon és mondjon egy tisztességesen nagy összeget :)"

Ha írnál egy iá: Pega 2 re érdekelne !!

csigabig kukac gmail pont com email cimre. Köszönöm neked !!

jkesz
Tag
# Elküldve: 2013. Dec. 27. 11:21 - Szerkesztve: jkesz


hi

lehet volt már róla szó.
működnének ezek a mac minibe, ha egyáltalán van értelme?

egyik

másik

köszi

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 27. 13:29


Hat, mekkminiben nemsok hely van, szerintem igy nem lehet belerakni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 28. 02:04


Quoting: dino
Hat, mekkminiben nemsok hely van, szerintem igy nem lehet belerakni.


mivel egy SSD nem kotelezoen olyan hosszu mint egy 2,5" HDD ezert akar meg mukodhet is.

Lasd Dekanyz PowerBookba rakott SSD-jet ... van 1,8" SSD is meg micro SATA csatlakozas is ... szal nem lehetetlen ...

http://www.youtube.com/watch?v=gi9CEzr7BD8

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 28. 06:38


Direkt nem irtam, gondolom a cel a nyagyobb tarhely, no most egy ilyen meretu 1.8" 256GB os, vagy a feletti SSD azert egy minibe, nagyon huzos anyagilag szerintem.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 28. 08:00


mSATA SSD-s kartyat kell bele rakni. Az kisebb es joval gyorsabb is, mint pld az altalam is vasarolt PATA-s SSD.
Arrol nem is beszelve, hogy meg valamivel olcsobb is... ;)

jkesz
Tag
# Elküldve: 2013. Dec. 28. 11:42


berendelek egy ilyet.
bele való mSATA itt lapul a fiókba.

csigabig
Tag

# Elküldve: 2013. Dec. 31. 23:44


@Chain-Q

Szeretnék kérni tőled email címet ahova tudnék neked írni volna pár kérdésem.

Boldog Új Évet Mindenkinek !!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 31. 23:55


@csigabig:
Szerintem a kérdéseid nyugodtan írd le ide, két okból:

1., Így mások is okulhatnak a kérdésekből és válaszokból. Kérdezni sosem szégyen!
2., Nem kell személyes MorphOS supportként működnöm, amit nagyon nem szeretek mert rohadtul időigényes és abból nekem mindig kevés van, ráadásul ugyanazokat a dolgokat kell leírnom százhuszonhatodjára is mindenkinek... Amúgyis aki ismer tudja hogy nagyobb eséllyel válaszolok fórumpostra mint e-mailre. :)

BUÉK!

(Mellesleg többször leírtam már az e-mail címem a fórumba, annyira nem titkos...)

csigabig
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 01. 00:09


charlie

Nem OS ses kérdés lett volna de akkor mind 1 megpróbálom megkeresni innen a fórumban.

jkesz
Tag
# Elküldve: 2014. Jan. 24. 20:36


Egy hónapja rendeltem ezt.
Ma megérkezett.
Néhány fotó:

üresen , benne az ssd , hdd kiszerel , ssd beszerel , örül , örül2 , teszt1 , teszt2 , teszt3 , teszt4

Az egésznek csak azért adtam egy esélyt, mert az ssd csak úgy lett.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Jan. 24. 21:47


@jkesz:
Cool! Koszi a tortenetet. Erosen elgondolkodom, hogy kene valami hasonlo a Puderbukba, a 80G-s HDD helyett...

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by online community script miniBB™ © 2001-2024