Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
csigabig
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 11:40


Köszönöm a válaszokat.Talán lesz egy power macim a fent írt hardverrel ezért kérdeztem jó lett volna egy OS4 is de nekem az drága kategória 4 gyerek mellett örülök ha ez a maci meg lesz.Gondolom régi old gamek -hez emu kell majd.Ti mit használtok MOS ban régi 68k programok használatához?
Esetleg van ehez is valami hasonló megoldás mint aros ban hogy fel lehet telepíteni egy OS 3.1 ?Biztos tudjátok mire gondolok.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 12:04


Mindket nextgen OS-ben van alapbol 68k emu. De ez csak a rendszerbarat programokkal mukodik. Amugy meg E-UAE ... de leginkabb eredeti Amiga :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 12:48


@ratman:

Nem volt meg soha OS4-em, csak volt egy csomo jopofa tool ra (valami repot nezegettem).
Aztan lehet, hogy OS4 userkent egy normalis bongeszo hamar hianyozna.

csigabig
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 13:05 - Szerkesztve: csigabig


#dh1 olvastam itt a fórumon hogy készül a JIT E-UAE az hogy halad bár ez szoftveres kérdés és nem hardveres.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 18:46 - Szerkesztve: charlie


@csigabig:
Tisztázzuk, mert úgy érzem kavarodás van. Következő a helyzet. 3 next gen OS van ugye.

1., MorphOS (és OS4-ben) van bináris kompatibilitás a *rendszerbarát* 68k-s programok futtatásához. A rendszerben van egy JIT 68k emulátor, ezen fut maga a 68k-s program, miközben a PPC-s rendszer .library-kat hívja így azok sebességéből, és esetleges új funkcióiból is profitálhat. A programok ilyen módon történő futtatásához nem szükséges semmiféle classic Amiga komponens a 68k-s programok futtatásához, letöltöd Aminetről, kitömöríted, elindítod és fut.

2., A nem rendszerbarát programok (a régi játékok, demók szinte mindegyike) futtatásához az E-UAE-re van szükség, ez emulálja a hardvert is, valamit ugyanúgy fel kell bele telepíteni (ill. OS4-hez ezt alapból adják) egy 68k-s classic OS3.1-et is. Ennek a JIT támogatásán dolgozik Rachy jelenleg. Amíg nincs JIT, kb. az a helyzet, hogy az 500-as progik elég jól, a 030-nál gyorsabb procit igénylő cuccok meg akadozva mennek csak...

3., Az AROS egy teljesen más tészta. Az AROS nem kínál (ill. csak 68k processzoron) bináris kompatibilitást a meglévő alkalmazásokkal. Vagyis teljesen mindegy hogy rendszerbarát vagy hardver-turkáló programot akarsz futtatni, egy UAE-re mindenképpen szükség lesz, ahogy egy 68k-s AmigaOS-re is. Ennek az UAE-nek egy speciális verziója a Janus-UAE, amivel az AROS fanek szerint "MorphOS és OS4 szintű 68k kompatibilitás" érhető el, én meg kiröhögöm őket. :) De a trollkodást leszámítva itt is megvan az, hogy kétféle beállítás kell, a rendszerbarát progamokat a Janus-UAE-vel, az egyéb programokat simán E-UAE-vel futtatod, plusz it mindkettőhöz kell egy 68k-s rendszer is.

Mondok példát. Leszeded ezt a 68k-s ADPCM encodert Aminetről, mivel ez rendszerbarát program, ez alapból menni fog MorphOS alatt mindenféle egyéb külső dolog installációja nélkül. De ha leszeded pl. ezt az A500 demót, ez csak E-UAE-ben fog menni, mert jellegéből fakadóan közvetlenül túr a hardverbe. Bonyolultnak tűnik, de egy idő után szerintem egyértelmű, hogy mi merre... :)

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 20:53 - Szerkesztve: LaughingMan


csigabig

Macosx alatt is van amiga emulator megoldás ha esetleg érdekel .

http://www.pimley.net/

Hi-Toro

Hi-Toro is a Mac OS X configuration editor for E-UAE, the Enhanced Unix Amiga Emulator. It provides an Aqua graphical user interface for you to open, modify, save and launch configurations, even configurations imported from WinUAE or UNIX variants of the emulator. Users of WinUAE will find Hi-Toro a familiar and friendly environment for configuring UAE on the Mac.

Requirements
Mac OS X 10.4+

De van macosx 10.3 ra is .

http://www.kickoffworld.net/blog/hi-toro-os-x-configuration-editor-for-e-uae/

http://www.kickoffworld.net/wikickoff/index.php?title=Hi-Toro

http://www.cs2.ch/fileadmin/redacteur/pdf/Hi-Toro_Guide.pdf

Sajnos hivatalos oldal megszünt ,szerintem jogi dolgok miatt .d:/

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Nov. 13. 00:07


@Laughing Man:
Már leírtam, hogy a MacOS/OSX linkek halmozását a MorphOS topicokban *BEFEJEZTÜK*.

Ezen kívül: ezek ugyanúgy E-UAE variánsok mint MorphOS alatt, vagyis nincs bennük JIT, csak hála a fasza gyors OSX UI-nak még lassabbak is. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 13. 08:48


Jah, nincs JIT OSX alatt se, sot OSX-en a HiToro mar evek ota nincs fejlesztve ...

De egyebkent van valami ujabb emu is OSX-re, de nem ide tartozik ...

Laughing Man wikipediat jatszik :)

csigabig
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 13. 23:56 - Szerkesztve: csigabig


@Chain-Q

2., A nem rendszerbarát programok (a régi játékok, demók szinte mindegyike) futtatásához az E-UAE-re van szükség, ez emulálja a hardvert is, valamit ugyanúgy fel kell bele telepíteni (ill. OS4-hez ezt alapból adják) egy 68k-s classic OS3.1-et is. Ennek a JIT támogatásán dolgozik Rachy jelenleg. Amíg nincs JIT, kb. az a helyzet, hogy az 500-as progik elég jól, a 030-nál gyorsabb procit igénylő cuccok meg akadozva mennek csak...

Erre gondoltam egész pontosan köszönöm a választ.Arosból csak a példát hoztam fel mert abba is benne van már alapban egy 68k Aros verzió.Az már más tészta hogy ez mennyire 68k kompatible nem igen szórakozom Aros -sal.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 14. 11:55


68k AROS verzio? Az mi?

Nem, az AROS-ban csak UAE van ha jol tudom, a Nextgen AOS-ekben pedig van egy a rendszer reszet kepezo 68k emu (OS4: Petunia, MOS: Trance), ezek csak a rendszerbarat programokat futtatjak. Mig ha NODOS-jatekokat, nem rendszerbarat programokat akarsz futtatni, egyszerubben tehat a gepet emulalni nem csak a CPU-t, akkor telepiteni kell az E-UAE-t. Ami MOS alatt manualis, OS4 alatt a rendszerhez mellekelik.

Az AROS meg egy az egyben UAE alapu emulaciot valosit meg legutolso infoim szerint ... sot mintha azt olvastam volna, hogy WinUAE kod ... tehat valoszinuleg nem lehet rossz az emulacios resze ... bar en AROS-t eloben meg nem lattam :)

Aztan majd mindjart megcafol valaki. :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 14. 12:32


Quoting: dh1
68k AROS verzio? Az mi?

Az az AROS 68k-s rendszeren futo valtozata. ;)

Amugy AROS-on meg az is meg van oldva, hogy futtatsz Janus UAE-vel egy programot, ami egy ablakban fut, akkor csak az ablak fog latszani, az emulalt Workbench screen nem. Sot, meg az eger mutato is ossze van szinkronizalva, ami sajnos eleg konnyen el tud csuszni, szoval innentol kisse mar gagyi a megoldas.... de a semminel azert joval tobb!!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 14. 12:35


Quoting: csigabig
Arosból csak a példát hoztam fel mert abba is benne van már alapban egy 68k Aros verzió.

Mire is gondolsz pontosan?

Az AROS-nak van 68k verzioja, ami nativan futtatja a programokat (mivel ott nincs szukseg emulaciora)
x86 rendszereken mindenfele emulacio az UAE-vel tortenik.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 14. 13:04 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dekanyz
Az az AROS 68k-s rendszeren futo valtozata. ;)


Tudom, hogy van 68k AROS, de amit csiga irta az ertelmezhetetlen volt szamomra, mivel miert lenne 68k verzioban emu? :)

Volna egy kerdesem csigabig-hez. Evek ota latom! Miert akar Amigat, vagy Amiga NG rendszert vasarolni? Mi a celja vele? Nem rosszbol kerdezem, csak ugy veszem eszre nincs annyira kepben ... es mar evek ota probalkozik emlekeim szerint.

Esetleg napi szinten Windowsos rendszert akarsz kivaltani? Vagy a regi jatekok erdekelnek? Vagy? Csak mert jatekra egyertelmuen Classicot kell venni es nincs semmilyen gond. Napi hasznalthoz meg nem art nagyon Amiga fannak lenni, szerintem ... :)

Tenyleg nem rosszbol, csak erdekel az indittatasod ...

szt
Tag
# Elküldve: 2013. Dec. 09. 21:31


Egy G5-ös powermac mennyire hangos MorphOS alatt? A ventilátorok pörögnek állandóan teljes sebességgel?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 09. 21:48


A dual G5-os 2000-esemnel halkabb gepem nem volt ... igaz OSX Tiger alatt

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 09. 22:10 - Szerkesztve: charlie


@szt:
Nem, a 7,3-as PowerMacekhez van teljes szoftveres hutes kontroll, sot a G5 sebesseget meg mindent is szabalyozza rendesen, terheles fuggvenyeben. A tobbi gep meg hivatalosan nem tamogatott... :)

szt
Tag
# Elküldve: 2013. Dec. 09. 22:18


@Chain-Q:
kösz.
Csak halkan kérdem: ha már volt cube spolier, a többi powermac támogatásáról nem lehetne tudni valamit?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 09. 22:37


@szt:
Milyen "többi" PowerMac? Kb. minden támogatott ami értelmes és szóba jöhet. Az egyéb G5-ök nincsenek tervben egyelőre biztosan, bár a PCI Expressz miatt nincs kizárva (új funkciókat lehetne vele fejleszteni a rendszerbe, ami később másutt is hasznos lehet).

szt
Tag
# Elküldve: 2013. Dec. 09. 22:43


@Chain-Q:
11,2-esekre gondoltam. A hirdetéseket böngészve úgy tűnik, hogy errefelé ezekből van a legtöbb.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 11. 11:33


Nekem a PB minden program inditasakor vagy lemezmuveletnel ezerrel felporog 1-2 secig majd leall vagy alacsony fordulatra all be ... ez feature vagy nalam a gond? Lehet ki kene tisztitani a belsejet, bar a tulaj szerint volt tisztitva ... csak rohadtul elkevertem a MBP-hoz vett sepcko csavarhuzomat ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 11. 13:39


@dh1:
Mármint a ventillátorok pörögnek fel? Érdekes, még nem láttam olyat... Nem kéne neki...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 11. 13:47


Más:

Mark "bigfoot" Olsen és Frank Mariak a MorphOS Team két igen aktív fejlesztője szombaton jelen lesz a hétvégén megtartása kerülő Pianeta Amiga nevű olasz amigás rendezvényen, Bolognában.

A MorphZone.org-on lévő postjuk alapján demózni fogják többek között "a MorphOS jelen állapotát kedvenc olasz hardvereden". Ezek kívül visznek magukkal néhány gyűjtőknek szánt MorphOS 3 dobozt és CD-t.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 11. 14:15


Quoting: charlie
kedvenc olasz hardvereden


Ezt miert kell?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 11. 15:15


@dh1: Olvasd már el az eredeti linket. Ne vedd magadra, nem neked szólt, hanem a Pianeta Amiga nevű rendezvény résztvevőinek, akik - badumm-tsk! - olaszok. :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Dec. 11. 16:05


@dh1:
Ja, lásd amit Ratman írt. Nem trollkodás volt, idéztem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 11. 16:47


Ok elnezest, azt hittem en lettem megint megtalalva :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 11. 19:56


Jah, visszakaptam a púderbúkomat Reynolds mestertől! :D
\o/
Mindjárt megnézem, hogy mit szól ehhez. :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 11. 20:29


Minek reynoldsnak puderbukk, nem is komalja a morphOst.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Dec. 11. 20:33


@dino: Nos, nekem nem tűnt annyira mereven elzárkózónak, de ezt majd inkább elmondja Ő, ha netán, véletlenül erre téved. :D

... egyébként igen, működik vele a CST. Sőt, a kensington slimblade is. (Bár ezt tudtam, mert minin is megy :D) Tényleg, hamarosan azt is visszakapom :D (Pécés kollegánál van, nagyon tetszik neki egyébként MOS, mert szerinte jól néz ki, döbbenet amilyen stabil - az ismert hiányosságok ellenére - és nagyon gyors. :D)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Dec. 12. 01:02


Sracok, milyen SATA kartya kene Pega2-be, hogy ne kelljen PATA vinyot vadasznom?! OS4 es MOS is jo lenne ha birna :)

Pontos tipus es tapasztalatok jol jonnenek.
Van-e valami buktatoja esetleg? Mit hol kell allitani stb.
18 000 Ft egy 160 gigas PATA vinyo ... egy 320-as SATA-t meg kapok mar 10 000 alatt is

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by online community script miniBB™ © 2001-2024