Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 22. 15:56


Quoting: dh1
Ki, milyen Wifi adaptert hasznal PB-hez?

En egy TP-Link TL-WN310G tipusu cuccost hasznalok.
Az A4 Team-nel pld. most is aruljak.

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Okt. 22. 16:45 - Szerkesztve: LaughingMan


Dh1 van eladó vinyóm pata/ide Samsung 160 GB 2,5".Amiconra szívesen leviszem neked ha érdekel .Amikor még boltba dolgoztam onnan szerváltam .

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 22. 17:06


Quoting: LaughingMan
Dh1 van eladó vinyóm pata/ide Samsung 160 GB 2,5".Amiconra szívesen leviszem neked ha érdekel .Amikor még boltba dolgoztam onnan szerváltam .


Erdekel ha 100/100-as a cucc! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 22. 17:10


Quoting: dekanyz
En egy TP-Link TL-WN310G tipusu cuccost hasznalok.


Koszi!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Okt. 29. 11:22 - Szerkesztve: dh1


Meg is jott a TP-Link TL-WN310G!
Siralyul muxik!
Koszi az infot Dekanyz!
Utso darab volt A4Team-nel ...
Mondjuk ez a ceg eleg gaz, de mind1, tobbet mar nem varok toluk? :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Okt. 29. 18:15


A4Team-ek: Kicsit furan mukodnek, de 'hozzam' kozel vannak es az araik is viszonylag korrektek...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 04. 20:29


Ooooo ... van egy USB 2.0-as de SATA kulso merevlemezem.
NTFS. A PowerBookon meg ketto 2.0-as USB port.
Ha csatlakoztatom a PB-hez akkor a vinyo csak kattog ... nem porog fel.
A MOS-on feljon egy ablak, hogy egy USB ATA/IDE eszkoz, de aztan ennyi ...
Amugy semmi baja a vinyonak, MBP-n, PC-n kivaloan megy ...
A PowerBook tolton van, tehat nem akkurol megy (az total rossz).
Lehet, hogy keves neki a delej? Az hogyan lehetseges? Szabvany USB 2.0, es meg csak nem is adapterbe hanem magaba a gepbe dugom ...
Nem ertem ...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 04. 21:51


Valoszinuleg keves neki...
En ezert vettem kulso tapos USB hub-ot, mert a PB USB kimenetein nem ad le eleg teljesitmenyt.

De MOS alatt jo esellyel USB-s hattartarral szivni fogsz, mert a mass storage eszkozok leszakadoznak idonkent.

Azert sok sikert! ,)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 04. 22:38 - Szerkesztve: dh1


beszaras, keves neki a kakao, WTF???
minden mas USB eszkoz lekezeli tap nelkul, meg a router is ...
fantasztikus :)

amugy most meg az USB-s wireless egeremmel szivok ...
megy, bar a frissites hm ... nem a legszebb, de hasznalhatobb mint a tapipad ... viszont :) a jobb gombra kilep minden programbol, mintha Quitot valasztottam volna ... gorgogombra szinten ... cserebe viszont nincs jobb gombra legordulo menu :)

ezt lehet valahol allitani vagy van valami progi amivel tobb gombos egereket lehet esetlegesen konfigolni?

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 05. 02:01


Ha az usb descriptor aszondja hogy csak 500mA az USB2 eszkoz igenye (mert tobb nem is lehet szabvany szerint), akkor a mac annyit ad, hiaba tatog parta vetett hal modjan aramra szomjazva a vinyo, az bizony csak kattogasra lesz eleg, vagy meg arra sem. (eljen az SSD!) Eleg keves vinyo mukodik valodi 500mA mellett, plane egy USb adapterrel megspekelve.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Nov. 05. 05:48


dh1
Milyen kabel csatlakozassal csatlakozik a sata hazba az USB?
Csak mert fura mod a hagyomanyos USB csatlakozas szokott ilyent csinalni.
A mini USB re pl nem nagyon jellemzo. Nekem van harom ilyen rackes hdd m, azok mind mukodnek, van hagykmanyos USB s is, azoknak minden esetbe kellett plusz tap.
Azonkivul nekem MorphOs alatt sosem szakadt le meg a mass storage.
Egy nec chipsetes pcmcia usb kartyat hasznalok.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 05. 10:56


Quoting: dino
Azonkivul nekem MorphOs alatt sosem szakadt le meg a mass storage.
Egy nec chipsetes pcmcia usb kartyat hasznalok.

Hm... nekem allandoan problemam van vele. Bar fura, hogy foleg a sajat pendrajvommal... Egy masik pendrajv nem olyan latvanyosan produkalta a jelenseget. Megirnad a pontos tipusat annak a PCMCIA-s cuccnak?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 05. 11:11 - Szerkesztve: dh1


Ez egy MSI elektronikas USB hazban levo, 2,5" Apple SATA2 vinyo (ez volt eredetileg a MacBook Promban. Az MSI kulso hazba egy mini USB-s csatlakozo megy, mig a gep fele a szabvanyos USB csati. Az MSI-hez adott USB kabel Y alaku, az egyik szar vastagabb, a masik vekonyabb a szabvany USB-s csatiknal. Ha a vekonyabbat dugom be PC-be, MAC-be akkor ott felporog a vinyo, de nem latja egyik sem (nincs kattogas, rendesen porog, megsem latjak), ha a vastagabbat akkor szepen latja minden a PowerBookot kiveve. Probaltam mas mini-USB kabellel is de azzal is csak kattogas van ...

mondjuk az MSI hazon van kulso tap bement is (bar fogalmam sincs mekkorat kellene radugni, nincsenek meg a papirok mar), illetve van kulsotapos USB hubom is ... egyszeruen csak melepodtem, hogy miert csak kattog a cucc ...

Apple billentyuzeteknel volt ilyen regen, ahol volt benne USB hub, hogy radugva nem volt eleg a tap, de hogy konkretan egy alaplapon levo USB-nek ne lenne eleg, en meg olyat nem lattam soha ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Nov. 05. 11:13


Quoting: dekanyz
Megirnad a pontos tipusat annak a PCMCIA-s cuccnak?

O bazz, allat vagyok, osszekevertem a fogalmakat :) bocsatatot kell, hogy kerjek, de reggel volt meg nekem... MDD be valo PCI os, ha igy is erdekel meg, belenezhetek a motorteto ala.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Nov. 05. 11:17


Quoting: dh1
MSI kulso hazba egy mini USB-s csatlakozo megy


Pedig nekem is aszem az egyik ilyen MSI es az muxik. Lehet elviszem partyra
kiprobalhatjuk a gepedben.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 05. 11:30


Nekem van egy USB-s scannerem... Notebook-rol siman megy. PB-al csak kulso tapos USB hubrol. A 2,5"-os vinyo kulso hazban szinten.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 05. 11:31


Konkretan nekem ez van ...
http://images38.fotosik.pl/261/93c5f32621faa133.jpg

De most latom, DC 5V kell neki

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Nov. 05. 12:07


Ezt en is eszrevettem, hogy a PB USB portjairol jovo kraft eleg gyengusz, ha valami izmosabb cuccot akarsz megkuldeni vele. Aki tudja, esetleg kiprobalhatja hogy egy ilyen kulso HDD pl. OSX alatt is ugyanezeket a tuneteket mutatja-e.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 05. 12:15


Hat jah, nem neztem meg mielott leszedtem, mert oszinten szolva nem is szamitottam ra, hogy nem fog menni ...
Ha vinyot cserelek elotte megnezem

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 05. 12:41


Nekem is ez az MSI-s cucc van...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 05. 12:42


:) hm ... akkor nem egyedi az esetem :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 05. 13:15


Meg arra leszek kivancsi, hogy a kulso tapos USB HUB-rol hajtva is jelentkezik-e a leszakadozas. Azt meg nem probaltam.
Majd ma!

csigabig
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 11. 22:36


Chain-Q volna egy olyan kérdésem hogy power maci 1.25Ghz -es kb teljesítményben ott van a pega 2 szintjén MOS ban gondolkodva természetesen.
De bárki más is válaszolhat aki tudja a választ.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 07:21


Quoting: csigabig
power maci 1.25Ghz -es kb teljesítményben ott van a pega 2 szintjén MOS ban gondolkodva természetesen.


Gyorsebb valamivel egy 1.25Ghz s MDD, mint egy alap pega ketto.
RAM pegaII:266Mhz, MDD: 333Mhz, pl a rendszer busz is gyorsabb.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 08:59 - Szerkesztve: derringer


Quoting: csigabig
Chain-Q volna egy olyan kérdésem hogy power maci 1.25Ghz -es kb teljesítményben ott van a pega 2 szintjén MOS ban gondolkodva természetesen.
De bárki más is válaszolhat aki tudja a választ.



Pega2:

FSB: 133MHz
CPU: 1.GHz G4+altivec
AGP: 2x

MDD:

FSB: 166MHz
CPU: 1.25GHz+altivec
AGP: 4x


Persze az igazi MOS feeling priceless on pega, de ha simán ár/teljesítményt nézel, akkor MDD.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 09:14


Ami meg a pega2 mellet szol, hogy van ra Os4 (mar akinek szuksege van josok penzert ra) Az MDD re nemigen lesz OS4, cserebe viszont pofatlanul nagyon olcso.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 09:23


Nem egy hatrany egyebkent, hogy van OS4, MOS melle (vagy forditva :), foleg most, hogy ilyen OS4 sw es game "domping" van ...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 09:57


Quoting: dh1
sw es game "domping" van

SW teren mindig is jobb volt a helyzet OS4-en mint MOS-on, ha jol sejtem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 10:04


Nem, volt forditva is!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Nov. 12. 11:36


Mit értünk jobb alatt?
***CAUTION ***
*** BLUETROLL MODE ON ***

Sok portot, ami félig, vagy egyáltalán nem működik, a sok böngészőt, ami vagy port - és nincs befejezve - , vagy már elavult és azért nem működik, vagy a sokcsillió egyéb bizbaszcsillagszórót, aminek nincs értelme, de egy normális ssh kliens (a paranccsoros openssh-t leszámítva) még mindig nincs. A szoftveres kikapcsolási lehetőséget meg sem említem. :D

*** BLUETROLL MODE OFF ***

Jah, van rá most már java is. :)

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024