Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Sze. 09. 20:25


Eléggé intresting d:D

http://www.powermax.com/preowned_macs

http://www.mac2sell.net

http://www.sgidepot.co.uk/sgidepot/

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 10. 19:23


Megjott, betettem. Osx alatt 64MB...cummadra. Nefurgyee leee...
Szeretem ha budos a picsa egy kicsit...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 10. 19:47


Atvertek?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 10. 20:23 - Szerkesztve: dino


ELOZMENYEK

Szal amugy rendes volt, tegnap utaltam neki a lovet, 6200- postaval egyutt, ma reggel itt volt a kartya. Aztan reklamaltam, hogy mi van. Erre azt irja, hogy annak idejen o 128MB oskent vette, csakhat nem tudta kiprobalni, mert szokasos MDD betegseg taphibas lett a gepe. Igy abban a tudatban volt, hogy ez 128MB os, de nem.
kep
Szal most levelezunk, hogy mi legyen vele....

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 10. 22:02


Quoting: dino
Osx alatt 64MB.


Hát, mint régi motoros, már a ram ic-kből le kellet volna venni, hogy ez cssak 64MB... :)

Na jó én sem csekkoltam volna.

Viszont a product számból minden ATi beazonosítható: 1029971100 Ez 64Mb,
de az apple számuk:630-6309 603-4764 is.

128-as mac verzió egy oldalon nem 4 hanem 8 mem ic-je van.

Gondolom ez nem dob fel.

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 10. 22:15


Quoting: dino
Szal most levelezunk, hogy mi legyen vele....

Én az
Quoting: eladó
1 hét próba garancia

mondat alapján simán visszavetetném vele.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 10. 22:34


jaja!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 11. 07:23


Quoting: derringer
128-as mac verzió egy oldalon nem 4 hanem 8 mem ic-je van.


Ez sem igaz:
http://www.amazon.de/Anschluss-Grafikkarte-videocard-Grafikchip-Apple/dp/B0049G594S

Amugy megegyeztunk, nem egy taplo csavo mondom en.
Mindenhogy jova akarta tenni, vissza is kuldhettem volna, de mondtam neki, hogy 3000Ft ot nekem meger postaval annyiert maradhat. A tobbit meg visszautalja, ha meg nem, akkor a maradek 3200ft nem vag zsirba, csakhat ugye a csalodas az elso korben, az megfizethetettlen... :)

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 11. 11:48




Szerintem rossz képet linkeltek. IC alapján ez 64MB. (2*4*4*2) A tévesztés ott van, hogy szerintem 128 biten, nem MB.

Viszont Ic lapján ez csak 250MHz-et tud max memfrekinek, a pro meg ha jól tudom 275/275MHz-en ment. Oszt persze lehet hogy kici kínai barátaink megoldották.

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Sze. 11. 13:09 - Szerkesztve: LaughingMan


-

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Sze. 11. 13:11


Dino van kedved boltolni mac/ati/nvdia videókarit majd velem? van egy pár darab.Ne kérdezd milyenek mert tetemes listát kéne írnom most d:D

Meg egy délután neki álhatnánk flashelni.

http://themacelite.wikidot.com/

http://thomas.perrier.name/index.html


http://www2.ati.com/drivers/sept2004-radeon-universal-rom-update-readme.html

http://www.groths.org/zeus-flashing-tool/

http://www.cybercoment.com/macgeforce.htm

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 11. 13:48


Quoting: LaughingMan
Dino van kedved boltolni mac/ati/nvdia videókarit majd velem?

Majd ird meg privatban, hogy gondolod.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2013. Sze. 11. 16:26


Meger 60k-t egy dual G5@2.5GHz/Ati MorphOS-re?

Ez dual core, vagy ket kulon tokozott CPU, mint a G4-eknel?

Ha a MOS lekapcsolja az egyiket, akkor az nem fut, nem fogyaszt?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 11. 16:34 - Szerkesztve: ratman


Nos, ha atis _és_ AGP-s, akkor dual (nem dualcore).
Tehát két foglalalat-ban két cpu és a mos csak az egyiken fut. Hogy lekapcsolja-e? Azt nem tudom.
Jah, meg max 1G ramot fog látni.

... és mielőtt komolyan elkezdenéd használni, szerintem nézd át a hűtését. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 11. 17:14


Szerintem 40-50-er csak foleg ha 64 megas ATI van csak benne ...

Dodi
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 12. 17:27


Akkor most MDD G4 vagy dual G5? A későbbi MOS fejlesztés 1G ramnál többet fog látni és támogatni fogja a több CPU-s rendszereket? Mit lehet erről vagy a későbbi fejlesztésekről tudni? Merre induljak el g4 vagy g5, powermac vagy powerbook?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Sze. 12. 19:31


Ha csak ismerkedni akarsz elso korben veszel 5-10 ezer ert egy G4 es powermekket, ami MorphOs kompatibilis, ha tetszik a rendszer, latsz benne fantaziat, veszel egy nagyobb gepet, ezt meg eladod valamilyen bolhapiacon.
Ha fontos a mobilitas, akkor powerbook, bar ezekbol mar eleg nehez idehaza normalisat talalni. Ha vadallat teljesitmeny kell, akkor G5. (villanyszamla rulez) en ha vennek megegyszer, akkor QUICKSILVERT vennek amugy!!!
Ez az egyik legmegbizhatobb G4 Mac, az MDD az egy ido utan taphibas lesz sajnos. Viszont vannak modszerek, hogy elkerulje az ember a tipushibat...

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 12. 22:11


Quoting: lazi
Meger 60k-t egy dual G5@2.5GHz/Ati MorphOS-re?

Ez dual core, vagy ket kulon tokozott CPU, mint a G4-eknel?

Ha a MOS lekapcsolja az egyiket, akkor az nem fut, nem fogyaszt?


Jó állapotban megéri szerintem, Itthon sajnos mindenki egy kicsit többet szeretne érte kapni. Ebayen sokkal olcsóbban lehet venni, igaz a szállítási ár megdobja rendesen a dolgot. Szóval...Én dual 2,7GHz-eset vettem 40 ért, (önmagában a 8GB ram meger ennyit, ami benne volt) igaz Bécsig kellett menni érte. Hűtése még kezdeti leaking kategória volt -működött, de jobb megelőzni a bajt -, most szebb és jobb, mint újkorában.

MOS nem kapcsolja le, csak nem terheli semmivel. Ha a hőmérsékletüket megnézi az ember lehet látni, melyik van munkára fogva.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 12. 22:19


Quoting: dodi
Akkor most MDD G4 vagy dual G5?


Dino jól mondja, 10-20e-ért 1GHz feletti MOS kompatibilis gépet lehet venni. Ez verhetetlen ár/érték arányban. Továbbá száguld rajta a MOS. Mac-mini kisebb kompaktabb, de vidkarit, 1GBramnál többet nem tudsz benne bővíteni. MDD és társaik erre jók.
Viszont ha elkap a gépszíj, nem lesz megállás... Nekem Powerbookom van, úgy hogy utálom a Notikat, de mivel Amiga(like) oprendszer megy rajta, így minden máshogy néz ki.
G5 nagyon durva, nyílván (sajna nem pár hónapon belül) lesz több ram támogatás (pl 8GB), és a második procit is így vagy úgy ki fogjuk használni.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Sze. 13. 00:31 - Szerkesztve: charlie


@Dodi:
Ha biztosra akarsz menni, en silent update-es (1.5Ghz-s, 64MB VRAM-os, utolso szerias) Mac minit, vagy utolso szerias 15"-os PowerBookot vennek. Elobbit azert, mert az van a legtobb usernek, utobbit azert mert az van a legtobb fejlesztonek. Leforditva: ezek vannak a legjobban tesztelve, es ezekre fognak konnyen energiat forditani a fejlesztok, ha gond van. Raadasul ha megunod vagy nem tetszik, ezeket a gepeket viszonylag egyszeru hasonlo aron eladni.

A leggyorsabb gep amit vehetsz az a G5, de szerintem nem er annyit, foleg hogy jelenleg eleg fellabas a support, itt foleg arra ertem, hogy lesz egy nem hasznalt CPU-d es max. 1GB RAM. Amugy persze brutalis amit tud, de egy pici, csendes es MorphOS alatt majdnem annyira hasznalhato gep szerintem jobb valasztas, jelenleg, es a kovetkezo 1-2 evet tekintve. Raadasul ezek olcsobbak is, mint egy G5, es pl. Mac minire a MorphOS is olcsobb.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Sze. 13. 08:30


Ha esetleg G4 MDD lenne a választásod, nálam van egy eladó. Igaz PC-s táppal reszelve, de stabilan működik. Telepített MOS-sal, csak regisztrálni kell.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 25. 22:49


Laughing Man linkje alapjan kerultem ide:
http://hup.hu/node/31522

Kerdesem, es nem trollkodas, csak erdekel, hogy mi lett a BPlan/Genesi ujabb PPC-s terveivel? Csarli ott a postban 2006-ban meg a folytatasrol ir.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Sze. 25. 23:30 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Amennyire tudom, proto állapotig jutottak. A 970MP-s gép is, meg a Pegasos III is (abból a referencia alaplapból amiből a Pegasos III készült, van is Magyarországon egy példány, talán a SceneCON 2008-on meg is mutattuk), de a sorozatgyártasra nem volt pénz, meg az Efika-szerű hardverekkel másfelé is tolódott a fókusz. Talán a referencia designt eladták valakinek. MorphOS ezekre a gépekre sosem készült.

Végül ugye az Efika5200B lett, amit gyártottak is, de az ilyen minimál Raspberry Pi szerű cuccoknak akkor még nem jött el az ideje, úgy tűnik, meg aztán az Efika5121, amit a távol keleten akartak gyártatni (toboroztak embereket, hogy betanítsák a kínaiakat bPlanos cuccokból, én is a listán voltam, ebből is van Mo-n proto) de a kínaiak ellopták és végül abből lett a LimePC, amiből meg majdnem az OS4-es laptop lett (kicsi ám a világ)...

Ezután jöttek az ARM-os hardverek, bár jelenleg a bPlan egyetlen End-User hardvert sem, hanem ARM-os hardverek bértervezésével foglalkozik.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Sze. 26. 00:02


Pega III? Ohhh nem is tudtam, foto nincs esetleg?

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 26. 09:55


Nekem sem piros sem kék nextGen gépem nincs, de mindig érdeklődve olvasom a fórum ezen topic-jait is. Az nyilvánvaló a minimális számú regisztrált user alapján hogy a kékek lelkesedésből készítik a rendszert, nem meggazdagodási céllal, ugyanakkor kívülállóként is felmerült bennem a gondolat: hogyan tovább? Egyszer elfogynak az eladó öreg macik is. Ahogy nézem, az hogy PPC legyen a szíve, mind kék, mind piros oldalon fontos. Piros oldalon van a gyengécske és drága, illetve az erős és megfizethetetlenül drága megoldás. Előnyük, hogy mindkettőt gyártják. Aki járatos a kék oldal dolgaiban, az nem olvasott valami érdekeset arról, hogy mi a jövőképe a kékeknek? Terveznek más vasra portolást esetleg?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 26. 10:12


Quoting: Calhoun
Egyszer elfogynak az eladó öreg macik is.

Az meg nem mostanaban lesz! ;)
Quoting: Calhoun
Aki járatos a kék oldal dolgaiban, az nem olvasott valami érdekeset arról, hogy mi a jövőképe a kékeknek? Terveznek más vasra portolást esetleg?

Elobb-utobb muszaj lesz. A Macik elonye az volt ugye, hogy nagyjabol veges szamu drivert kellett elkesziteni hozza (ellentetben a PC-k es ARM-ok vilagaval).
Masik dolog meg, hogy a MOS team ugye hobbibol fejleszt. A release-eket se kapkodjak el. Szoval valami olyan architektura kell, ami nem avul el par honap alatt.

Gondolom az idealis az lenne, ha valami csoda folytan valakik elkezdenenek nem csillagaszati aron modern PPC-s desktopokat kesziteni. Ha ilyen nem lesz, akkor - kieses alapon - ARM/x86 johet szoba a tudomany mostani allasa szerint.

Laughing Man
Élő Wikipédia

# Elküldve: 2013. Sze. 26. 21:17 - Szerkesztve: LaughingMan


Ha x86 vagy arm lesz na akkor fogom biztos felejteni ezt amiga os,morph os. Amit nem szeretnék hogy megtörténne d:/.x86-ból csak pár kivétel van számomra.

Dodi
Tag

# Elküldve: 2013. Sze. 26. 21:31


Teljes LAIKUSként lenne pár kérdésem MOS hardware fejlesztéshez:
1. Jelenleg van-e olyan PPC-s cpu amivel érdemes lenne egy desktopot tervezni és építeni? Természetesen ár/sebesség függvényében.
2. MO-n van-e olyan szakember (vagy szakemberek) aki ezt megtudná tervezni és egy prototipust megépíteni?
3. Ami a legfontosabb, mi lenne egy ilyen project anyagi vonzata?

Bocs a kérdésekért, de "szóból ért az ember".

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Sze. 26. 21:46 - Szerkesztve: charlie


@Dodi:
1., Én nem tudok róla, hogy lenne. A jelenleg kapható PPC CPU-k szinte mindegyikét szerverbe, hálózati vagy beágyazott felhasználásra tervezték. Ez pl. azt jelenti, hogy van a chipben 4 GBit ethernet vezérlő, de kifelé csak egy 4x-es PCI Expressz van (ugye a grafikus kártyákhoz nem árt a full sebességű 16x-s), stb.

Egyébként lehet hogy nem lesz ez mindig így, most pl. az IBM nagyon próbálkozik, pl. hivatalossá tették a Linux kernelben a little-endian PowerPC támogatást. Ez azért fontos, mert több grafikus chip csak little endianban hajlandó menni, így a bigendianban futó CPU hátrányban volt, ha erős CPU-t kerestek a GPU mellé. Különösen igaz ez a beágyazott GPU-kra, amiket akár a CPU mellé is csomagolhatnak 1 tokba.

Viszont azért nem ilyen egyszerű a helyzet, mert létező dolgokkal kompatibilis amigás rendszert meg csak bigendian gépre lehet építeni, a tudomány jelen állása szerint. Mindenesetre én jelenleg kivárnék, hátha beesik a közeljövőben 1-2 modernebb, desktop és általában enduser barátabb PPC processzor.

2., Nem tudok róla. Lehet hogy van(nak), de hogy jelenleg nem PPC gépek tervezésével foglalkoznak, az is biztos. Vannak jó hardvereseink, de maradjunk annyiban hogy egy teljesen custom desktop alaplap 0-ról az más súlycsoport, mint amiben a kollégáknak tapasztalata van. Minden tisztelettel. :) Egyébként idehaza sem lenne olcsóbb megépíteni egy ilyet mint nemzetközi piacon. Aki egy ilyen cuccot össze tud rántani, úgy, hogy a végén az még működjön is, azt kb. annyira meg kell fizetni, mintha egy külföldi bértervező céggel megépítteted.

A bPlan (akik a Pegasost építették) egyébként pont vállalnak ilyen bérmunkát, de vannak más cégek is, nyilván...

3., Az AmigaOne X1000 projektre aztmondta a Trevor egy interjúban ha jól emlékszem hogy 275000 EUR-ba került a projekt, minimum... És ugye gigalutri, mert éveket késett a hardver és a szoftver is, és az OS támogatása még most is elég messze van a teljestől...

Nyilván egy Samantha kaliberű, lassabb, olcsóbb, erősen referencia-dizájnokra épülő alaplap nem kerül ennyibe, de ne gondolja senki hogy két hónap alatt összeránthatja jövő PPC-s Raspberry Pi-jét, amit 25 USD-ért osztogathat majd...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Sze. 26. 21:48


@dh1:
Arról a proto lapról, amiből a Pegasos III akart lenni és elvileg Mo-n van, talán a SceneCON 2008-as képek között van valami... Kár hogy a partypage már nem él...

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024