Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
szt
Tag
# Elküldve: 2013. Júl. 02. 18:41


Ennek örülnék Chain-Q, a részleteket privátban.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 03. 12:29 - Szerkesztve: dekanyz


Amugy, azt lehet tudni, hogy egy azonos orajelu G4 es G5 proci kozott mekkora a sebesseg kulonbseg?
Csak nagyjabol...

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 03. 12:38 - Szerkesztve: derringer


blender teszt alatt PB 1,67GHz 82 perc alatt G5 1,6GHz-es 71 perc alatt számolta ki csont uazt a scenet.
De egyébiránt szerintem a gyorsabb ram+fsb sávszél játtszik be inkább.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 03. 13:45 - Szerkesztve: charlie


@dekanyz:
Nehéz mérni, mert a G4-re meg a G5-re nagyon máshogy kell optimalizálni, ezért egy durván G4-es kód lehet hogy totál elvérzik G5-ön, és még lassabb is azonos órajelen, viszont egy G5-re optimalizált kód meg G4-en lesz baromi lassú.

Ahogy Derringer is írta, a G5 előnye a magas órajel mellett a sokkal gyorsabb FSB és RAM sávszélességből is ered. Szóval amíg relative kis mennyiségű adaton kell sok műveletet végezni, addig a G4-ek becsülettel tartják a lépést, de ahogy megugrik a feldolgozandó adatmennyiség, a G5 elhúz. Amúgy általánosságban elmondható, hogy a G5 valamivel gyorsabb integer és FPU-ban (de ez optimalizálás kérdése), Altivec kód futtatásakor viszont a G4 kerül előnybe, mivel a G5-ben a bonyolultabb Altivec műveletek mikrokódoltak. Ezt viszont a magasabb órajellel ellensúlyozza a 970 architektúra.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 03. 13:53


Es G5-os iMac tamogatasra van kilatas, vagy teljesen el van vetve?
Lehet, hogy erdekelne valami gyorsabb gep, de meg egy plussz doboz+monitort nem biztos, hogy beengedne a hazba a felesegem. Foleg, hogy meg penzbe is kerul... :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 03. 14:14


@dekanyz: Egyelőre csak annyi biztos, hogy - még régebben - de demóztak iMac G5-ön bootoló MorphOS-t. Viszont a gép részben más chipsetre épül mint a PowerMacek, ezért azt is támogatni kellene.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 03. 14:56 - Szerkesztve: dino


Ugy tudom, hogy a G5 kurvasok villanyt fogyaszt, foleg ha ketto is evez egy hajoban :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 03. 15:35


Ja. A legerősebb quad G5-nek emiatt nem is 10A-s, hanem 16A-s tápkábele van... Brutális darab. Amúgy a 2Ghz feletti G5-ök gyárilag úgy indulnak, hogy 2Ghz-n, és az operációs rendszernek kell a terhelés függvényében szabályozni a frekvenciát a maximálisig, sőt, ezzel párhuzamosan a processzor bemeneti feszültségét is, olyan határok között tartva a CPU-t, hogy még ne égesse szét magát, de ne is fagyjon szét... Plusz utána húzni a hűtést is, ugye, amiből szintén többféle van, lég és vízhűtés esetén is... Elmebeteg. Szerintem az a csoda, hogy egy MorphOS szintű hobbiOS-ben ehhez VAN támogatás, főleg ha azt is figyelembe vesszük, hogy még a Linux kernel sem támogatja a fenti tortúrát minden G5 modellben teljes mértékben.

A G5 egy jó proci, de az egész architektúrán nagyon látszik, hogy szerver-eredetű, brutális vadállat, amiből sosem lehetett volna jó mobil procit csinálni. Sajnos. Én inkább G4 párti vagyok, ha használós gépről van szó. De kinek mi.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 03. 17:36


Quoting: derringer
blender teszt alatt PB 1,67GHz 82 perc alatt G5 1,6GHz-es 71 perc alatt számolta ki csont uazt a scenet.
De egyébiránt szerintem a gyorsabb ram+fsb sávszél játtszik be inkább.


ja csak jelzem, hogy uaz a kép 2,7GHz-es G5 esetén 19perc...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 19. 22:58 - Szerkesztve: charlie


MorphOS 3.3 béta "Titanium" PowerBook G4-en és iMac G5-ön.

A múlt hétvégi németországi "Geit@Home" meetingről további képek itt.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 20. 11:18


Like!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 20. 13:26


Ez orvendetes!
Most a Titaniumom 2x annyit er :)
Felteve, ha nem marad meg orokke betanak.
Mennyi esely van ra, hogy nem marad meg betanak?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 20. 13:29 - Szerkesztve: charlie


Örökké béta marad! Még sose adott ki a MorphOS csapat egyetlen hardvertámogatást sem, amit demóztak! Szóval nyugodtan eladhatot nekem a gépet egy tizesért. :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 20. 15:15


Quoting: charlie
Még sose adott ki a MorphOS csapat egyetlen hardvert sem


hardvert?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 20. 15:24 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Bocs, "hardvertámogatás" akart lenni, csak lemaradt valamiért a vége, javítva.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 20. 15:30


Mar kezdtem megijedni! :P :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 20. 16:02


Pedig jobb félni mint megijedni! :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 20. 17:16


Jah :) nem, nem attol, hanem attol, hogy a vegen meg kitalaljatok, hogy tulkepp az Apple hardvereket is ti adtatok ki! :D :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 20. 17:27


Akarsz róla beszélni? :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 20. 17:35


Neked volt kvazi Freudi elszolasod, nem?! :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 20. 18:05 - Szerkesztve: charlie


Ja. De szerencsére te, az objektív elfogulatlanság szobra, gondosan ügyelsz arra, hogy pontosan fogalmazzak, nehogy azt a látszatot keltsem, hogy egy hobbiszoftver fejlesztőcsapat otthon a konyhaasztalon használt Apple hardverek gyártásába fog! :)

(És most beszólhatnék, hogy nálad meg a content monitoring kezd szakmai ártalom lenni... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 21. 02:00


Quoting: charlie
Ja.


Faj az igazsag ... tudom :P

csigabig
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 22. 12:35


Chain-Q Találtam egy G4 PowerBook tip:5,8

Speckok: 1,67Ghz G4 Proci tip:1,5
2gb ram
80gb hdd
Ati Radeon Mobility 9700 128mb ram
Gondolom ezen elmenne a Morph OS ?
Vagy vissza veszem a Mac Minim az a legútolsó szériás 1,5Ghz proci 64MB Ati 9200 Video !! De szerintem a laptoppal jobban járnék gondolom én.Kérlek adj tanácsot.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 22. 12:40


@csigabig:
Nekem egy ugyanilyen PowerBookom van. Én azért szeretem, mert hordozható és bárhol tudok egy kicsit "amigázni".

Ha erre van igény, akkor a PowerBook, ha nincs, akkor Mac mini. Azt tartsd fejben, hogy pl. MorphOS alatt jelenleg a külső DVI csatlakozó nem működik a PowerBookon, szóval csak a belső kijelzőt használhatod. Viszont cserébe tehetsz bele WiFi kártyát.

Valamint jelenleg az R300-as Radeonhoz, ami a PowerBookban van, nincs Warp3D támogatás, csak OpenGL. (Pl. régi amigás Warp3D-s cuccok nem mennek.)

csigabig
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 22. 13:03


@ Chain-Q

De gondolom meg lesznek oldva majd ezek is későbben.
Amúgy 45k lenne a laptop nem vészes egyáltalán.
Igazából hardverileg érdekelt volna a tanácsod mert úgy tűnik nekem hogy ez a PowerBook egy kicsit erősebb mint a MacMini.
Köszönöm a választ.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 22. 13:16


Macmini Max64MB V-Ram az emlegetett puderukkban meg a duplaja figyel.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Júl. 22. 13:23


Quoting: csigabig
Speckok: 1,67Ghz G4 Proci tip:1,5
2gb ram
80gb hdd
Ati Radeon Mobility 9700 128mb ram


Ezt nem egy csaj arulja?

Csak mert ha az akkor annak a csaj altal megadott parameterlistaja nem a valosag ... pl nem 128-as megas a GPU, hanem csak 64 ... stb ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Júl. 22. 13:36


@csigabig:
A PowerBook erősebb hardver valóban, más kérdés, hogy extrém eseteket leszámítva a való életben nem nagyon van különbség a kettő között.

csigabig
Tag

# Elküldve: 2013. Júl. 22. 13:39 - Szerkesztve: csigabig


@dh1 egy Pécsi bizoba találtam erre a laptopra.Megnéztem jó alaposan pont a MOS véget biztos akartam lenni benne hogy megy-e a gépen.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2013. Júl. 22. 14:13


csigabig: Akkor vigyél oda egy mos install cédét és probáld meg bebútolni. :)
Ha megy, akkor hajrá.
(meg meg is tudod nézni, hogy mi van benne - a 2giga ramból másfelet fog látni, ezen ne lepődj meg).

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024