Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Jan. 17. 19:23


Gratulálok :-)

ezt a cikket nem akarod folytatni? :-) nagyon kíváncsi vagyok a szoftveres részére :-) főleg a PC Board / GUS-ra WB alatt :-))
http://hup.hu/node/72859

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 17:39 - Szerkesztve: charlie


@dh1: (folytatás az X1000 topicból)
... amugy 64 megas ATI R9000Pro mennyire "baj" MOS-nak?!

Az nem baj, sőt kb. a No.1. ajánlott Mac-es videókártyáról van szó. 128MB RAM jobb lenne, de 64-gyel is korrektül működik. A legtöbb amit kompromisszumot kívánhat, hogy a WB screen kivételével a több képernyőn amit esetleg használnál, kikapcsolod az Enhanced Layerst (compositing), persze ez is csak Full HD esetén kellhet, mert az rengeteg VRAM-ot eszik. De lehet hogy még az sem kell. Nem ismerem az amigázási szokásaid, hogy mit, hogyan és hányszor tartasz megnyitva. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 20:57


itt vagyok :)
dh1: Jol teszed, ha MDD t veszel inkabb! Nekem volt 1.5Ghz s mini is, Emeric vette meg. Szemelyesen jott el erte az "elo legenda" :) mondtam is neki, de csak legyingetett, hogy hulye vagyok meg minden... :D szoval nekem volt mind a ketto, de megis az MDD re regeltettem (koszonet erte a macskas embernek es a csajanak:)) nekem a 64MB VRam eleg, persze jobb lenne 128MB, majd egyszer hatha belebotlok egy ilyenbe is. A HDD ocsobb hozza es
konnyebben kapol 320GB osat 3.5' ba, mint 2.5' be (mini). Ramot 2GB ig tudod pakolni, de a MOs masfel gigat lat. (minit csak 1GB ig tudod pakooni)
MDD be van PCI slot, USB 2.0 as kartyat tudsz bele tenni, meg SBLive hangkartyat, amivel tudsz is digitalizalni, ha kell, AHIn tamogatva van.
No es marad meg egy 5.25' os helyed egy +optikai meghajtora is.
Tuning ventivel annyira le tudtam kussoltatni, hogy aki volt AmiConon mikor elvittem, es megmutattam, az nem hitte el, hogy lehet ilyen halk egy MDD is. A mini valoban kis helyen elfer, de van rajta 2db USB, igy ha valamit meg a billencsen, meg az egeren kivul bedugsz, matis kell egy HUB. Akkor bedugod melle a monitort, halozati kabelt, UTP csatit, nohat...maris ugy nez ki, mint egy karacsonyfa. Egyebkent nekem a mini idegesitoen hangos volt, ha akartam is valamit tole, nem csak lesegettem :) Hangsulyozom, hogy ez az en velemenyem. Masok maskent gondoljatjak, mer mindenki maskepp csinalja

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 22:22 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Ez a te géped vót bakker? :) Itt kikötött nálam, mer' Emericnél egy darabig ment, osztán KHÚRVA nagy zárlat vót vele... De ez a gép nem kerek... Egyrészt ha nyomkodom a tetejét random elkezd zúgni a ventillátora mint a picsa, másrészt néha be sem bootolt, mert azt mondta magáról, hogy túlmelegedtem, error error...

Egyébként 2.5-ös MorphOS vót rajta, azzal tekerte a ventillátorát mint a picsa, a 2.7-tel jóval kevésbé teszi ezt, csak ha megbaszkodom akkor áll fejre néha.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 03. 22:45 - Szerkesztve: dino


Hat nem most volt mar, aszem 2.5 os rendszer volt rajta. En sem sokaig hasznaltam, mert valahogy nem eresztem sajatomnak, de itt semmi problemam nem volt vele, a hangos ventin kivul, de ez is csak MOs alatt volt hangos OsX alatt nem. Mikoo kerult hozzad amugy? Nekem nem irt Emeric, hogy gondja lenne vele. Egyszer meg IRC n , irt, hogy ujratelepitette, mert valami monitor felbontas problemaja volt, aztan meg azt irta, hogy meg van elegedve vele jol muxik. Ezekszerint megadta magat? :(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 04. 12:52


Hát amikor idekerült, be sem bootolt. Most már bebootol, meg működik, de néha így elkezd tekerni benne a ventillátor mint az őrült, és utána kikapcsolja magát. Főleg ha fizikailag megmozdítod a gépet, vagy beledugsz valamit, stb. Igen érdekes. Te szedted szét ezt a gépet valaha?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 04. 14:26


Quoting: charlie
Hát amikor idekerült, be sem bootolt. Most már bebootol, meg működik, de néha így elkezd tekerni benne a ventillátor mint az őrült, és utána kikapcsolja magát. Főleg ha fizikailag megmozdítod a gépet, vagy beledugsz valamit, stb. Igen érdekes. Te szedted szét ezt a gépet valaha?


A túlmelegedős errorra van megoldás. Újra kell pasztázni a bordát és minden jó lesz utána. Sajna az epöl fos anyagokat használt már akkor is, ennyi idő után sajna megrohad és már nem vezeti a hőt igazán (gyakran egyáltalán nem).
Sok-sok türelem kell hozzá. Mert nagyon elbaszott az egész.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 04. 14:41


Quoting: charlie
Te szedted szét ezt a gépet valaha?

Aszem tettem bele egy 160GB os HDD t. Retmannak igaza lehet a pasztazassal. Nekem akkor tekert csak a venti, ha a 3D ment a videokartyan, meg a CPU meg volt terhelve, amugy egesz csendes volt. Nalam semmilyen mozditasra nem tekert a venti, plane fagyni meg egyszer sem fagyott ilyen error temaval...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 04. 15:36 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Nyilvan azóta szart be a gép, hogy tőled eljött, főleg hogy eleinte Emericnek is hibátlanul ment. Csak viccesen kicsi a világ, hogy végül itt kötött ki... :D

Az újrapasztázást megpróbálom. Valahol még volt ilyen pasztám, de legfeljebb veszek valami pumpaboltba, oszt kész.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 05. 21:18


A Quicksilver-emben kicseréltem a tápot. Raktam bele egy kukázott sentinel szerint hibátlan cable selectid-nek jumperelt 40Gb-os hdd-t. Bekapcsol... jön a kérdőjel...
Quark/OpenFirmware
console falied
System <PowerMac3,5> Rev <>
kiírja a CPU típust azután megáll.
Van ötlet?
CD-re írtam ki az iso-t...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 05. 21:29


Selectid-t hasznalni mekintocson eposzi kudarc. :)

Jumperold be masternek es, legyen egyedul. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 05. 22:14


amigarules
Most csinalj egy PRAM resetet.
http://wiki.beszeljukmac.com/mediawiki/index.php/PRAM_Reset

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 09:16


@amigarules:
Nekem erősen gyanús, hogy abban a gépben egy nVidia kártya van... Az OSX mit ír ki rá? Mert ha nVidia, a MorphOS az életben nem fog bebootolni rajta. (Gyanús a "console failed" üzenet, Radeon esetén nem szabadna azt kapnod.)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 06. 10:05


http://x-unit.hu/vga-ati-radeon-9550-128mb-128bit-agp-palit
Ez jó lehet? Mert ilyen lenne...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 10:12


amigarules
Csak olyan kartya jo neked ami Mac Edition, tehat mekkbe valo.
Ha nem, akkor at kell flessolni, de azt neked nem ajanlom...

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 06. 10:14


Quoting: dino
de azt neked nem ajanlom...

:-)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 06. 10:16


Nem kaptam OSX CD-t a Quicksilverhez. Csak ennek a gépnek a cd-je jó vagy jó lenne az mdd-jé is? Ill. tudna valaki adni linket ahonnan letölthetnék?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 11:58


Szerintem az MDD-é is jó.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 06. 16:16


És mindíg most is Csárlinak van igaza:-)
Találtam a beszeljukmac-en egy mdd-t Ati radeonnal (7000 V100 vagy mi)
Örülök.
De tényleg.
Más a filingje mint macminivel.
Lehet, hogy azért mert egy kukázott Quicksilver és házilag buheráltam bele tápot de már most nagyon sajátomnak érzem a gépet...:-) Pedig csak 10 perce dolgozik...
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 18:39 - Szerkesztve: dino


Quoting: amigarules
És mindíg most is Csárlinak van igaza:-)

Nana elvegre Csarli is egy eleven legenda :)
Quoting: amigarules
Lehet, hogy azért mert egy kukázott Quicksilver és házilag buheráltam bele tápot de már most nagyon sajátomnak érzem a gépet...:-)

Igy ertekeli legjobban az ember, ha megdolgozik erte (vele)
Orulok, hogy osszejott, no megyek gyakorolok dobolni...uj zenekarom van igy 10 ev utan ujra, had oruljon a csalad :D:DD:DD

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 06. 22:57


Amúgy az MDD tápja kikapcsolt állapotban teljesen csendben van. Teljes típus G4-400MHz/768Mb/40Gb/DVD Író. 9-ért tiéd lehet :-) (Bocs de nem tudtam kihagyni)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 23:02


G4/400-as MDD? Akkor téged átbasztak... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 23:14


amigarules
A tapja igy nez ki?
MDD tap
Maga a gep meg ilyen?
mdd
mer ha nem, az valoszinu hogy bizony nem MDD :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 01:29


MDD = Mirrored Drive Doors, nem? :D

Szal egyszeru azonositani :)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 07. 09:33


...ez nem így volt kéremszépen...
Vettem egy hibás tápegységü Quicksilvert. Abba vettem egy bontott 550Wattos PC tápot. Sajna NVIDIA volt benne ezért kerestem egy ATI-s Apple-t. Na ez volt az MDD amiben volt ATI....most már nincs. Értitek már?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 11. 08:24 - Szerkesztve: dekanyz


Hali!

Erősen elgondolkodtam, hogy (ismét) veszek valami vasat mos alá, de most valami normálisabbat, mint a múltkori csiga lassú Power Maci.

Eléggé meggyőző videókat találtam a jutúúbon róla. (Éreztem is némi iróniáát, mikor a letöltött videókat a jó "öreg" Dual Core laptopomon néztem tegnap és néha megakadt a lejátszás. A 3. után vissza tekertem és kiderült, hogy a laptopom nem birta lejátszani a videót tökéletesen... a MOS lassabb gépen bezzeg birta a gyepálást! :) )

Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban:

- Mi a mostani fejlesztési irány a MOS-nál? Csárli emlitett valami x86_64 supportot a jövőben... Ez mennyire távoli dolog? Mert ha egy éven belül várható valami, akkor asszem megvárom. Még is csak új gép... és annyira nekem sem sürgős! ;)
- Ha G4 mellett döntenék, akkor mekkora szopás ráhekkelni egy Macbook-ra?
- Az Ati 9700-es mekkora előnyökkel jár a 9200-höz képest? Érdemes izmozni, hogy olyan legyen?
- A Sleep működik rajta?
- Mivel a G4-ek már nem mai darabok.... szóval tegyük fel, hogy veszek egyet. Megveszem rá a MOS-t és két hónap múlva megmakkan a gép/vinyó. Azzé nem kell megvennem újra, ha vinyó/gép cserére kerül sor igaz? (Nem tudom, hogy milyen védelem benne). Mert ha igen, akkor azért ezt is mérlegelni kell. 30e nem kevés pénz.

<OFF>
Nem akartam ezért másik topikot nyitni.... Van néhány szoftveres kérdésem is:
- Gondolom Flash player továbbra sincs....
- Van valami Photoshop/Gimp szerű program MOS-ra? Nem baj, ha nem annyira advanced, mint a kettő említett program.
-Vindózos shared folder-eket látja a MOS?
- Ext/Fat partició olvasása (esetleg irása) megoldható-e? Van egy csomó adatom, amit meg kellene őrizni. Esetleg valami olyan partíción, hogy Linux alól is elérjem.
- Gondolom backup programok vannak. Nekem egy rsync is elég lenne...
</OFF>

Hirtelen ennyi kérdés merült fel... előre is köszi a válaszokat!

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 11. 10:37


Ha lenne még egy ati kártyám akkor lenne TCH-nak MorphOs-es gépe...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 11. 15:07 - Szerkesztve: charlie


@dekanyz:
Erősen elgondolkodtam, hogy (ismét) veszek valami vasat mos alá, de most valami normálisabbat, mint a múltkori csiga lassú Power Maci.

Mi is volt a baj a Power Maccel? Nem az volt, hogy Radeon 7500 volt benne, amiről kiderült, hogy hiányzik a driverből a PowerMac specifikus config, és a lassúságára van azóta workaround, ill. a 3.0-ban ki lesz javítva? :)

Mi a mostani fejlesztési irány a MOS-nál? Csárli emlitett valami x86_64 supportot a jövőben... Ez mennyire távoli dolog? Mert ha egy éven belül várható valami, akkor asszem megvárom. Még is csak új gép... és annyira nekem sem sürgős! ;)

Úgy tudtam, hogy ez lesz... Szóval mégegyszer: nincs x86_64 port még csak nem is fut fejlesztőknél sem. NAGYON távoli cél... Egyelőre abszolút további PowerPC-s gépek a prioritás, csak mivel folyton megkapja a MorphOS csapat azt, hogy halott vasakat támogat és nincs jövő, ezért dobták be a 3.0 kapcsán a "vizsgáljuk az x86_64 és ARM port lehetőségét" frázist. Ezt persze mindenki úgy fogadta, hogy jóvan, akkor 3.0-ban lesz x86_64, vagy ARM port. Nem lesz. Pont. További PPC-s gépek, azok lesznek.

Ha G4 mellett döntenék, akkor mekkora szopás ráhekkelni egy Macbook-ra?

Nagy, mivel a Macbookban Intel proci van. Ha az iBook-ra gondolsz, az iBook G4-ek első körben *NEM* lesznek támogatva, és semmiféle mágiával sem lehet majd rájuk hekkelni a rendszert. A PowerBook G4-ek *megadott revíziói* lesznek támogatva, első körben itt a legutolsó szériás 1.5 ill. 1.67 Ghz-s 15" ill. 17"-os Rev D és Rev E PowerBook G4-ekre kell gondolni. Más hordozható gépen nem megy.

A MorphOS-t egyébként sem lehet "felhekkelni" csak úgy bármire. Vagy elindul a Live CD és szépen felkúszik a gépre varázslósan next-next-finish, vagy nem megy, mert a kernel be sem hajlandó bootolni az adott vason.

Az Ati 9700-es mekkora előnyökkel jár a 9200-höz képest? Érdemes izmozni, hogy olyan legyen?

Jelen állás szerint csak olyan laptopok lesznek támogatva a 3.0-ban, amiben Radeon 9700 van, tehát a kérdésnek ebből a szempontból nincs sok értelme. Olyan szempontból a Radeon 9700 még kevesebbet is tud, hogy nincs rajta 3D support MorphOS alatt (dolgoznak rajta). Itt van egy doksi arról, hogy milyen laptopot vegyél MorphOS alá és mik a főbb buktatók. De figyelem, mégegyszer: a laptopok csak a 3.0-ban lesznek támogatva, ami még nincs kiadva. A jelenleg kiadott 2.7 nem indul el laptopokon!

A Sleep működik rajta?

Jelenleg nem. Viszont alapvető Power Management már van. (CPU lassítás ha nincs terhelés alatt, lekapcsolja a kijelzőt ha lecsukod a fedelet, aksi szintjének kiírása, stb.)

Mivel a G4-ek már nem mai darabok.... szóval tegyük fel, hogy veszek egyet. Megveszem rá a MOS-t és két hónap múlva megmakkan a gép/vinyó. Azzé nem kell megvennem újra, ha vinyó/gép cserére kerül sor igaz? (Nem tudom, hogy milyen védelem benne). Mert ha igen, akkor azért ezt is mérlegelni kell. 30e nem kevés pénz.

A MorphOS kulcs az alaplap valamilyen "hardveres azonosítójához" kötődik, tehát az alaplapon kívül bármit cserélhetsz a gépben nyugodtan. Ez a "hardveres azonosító" leggyakrabban az integrált hálózati kártya MAC addresse. A "mivan ha meghal" témát korábban kitárgyaltuk itt.

Van valami Photoshop/Gimp szerű program MOS-ra? Nem baj, ha nem annyira advanced, mint a kettő említett program.

Valami van. Alapból adnak a rendszerhez egy Paint-szintű cuccot "Sketch" néven, ezen felül van a Showgirls, ami egy képnéző, de átméretezni, croppolni, galériát generálni tud. Ezen felül a Blendert is portoló francia csóka dolgozik még grafikai appokon, pl. van valami Griboulis nevű cucc, de azokat nem próbáltam/nem tudom megítélni, mert nem vagyok grafikus.

Vindózos shared folder-eket látja a MOS?

Van SMBFS, de azt összereszelni a Windows Vista/7 ill. OSX Lion-féle Samba megosztásokkal eléggé gázos. Régebbi rendszerekkel megy jól.

Ext/Fat partició olvasása (esetleg irása) megoldható-e? Van egy csomó adatom, amit meg kellene őrizni. Esetleg valami olyan partíción, hogy Linux alól is elérjem.

A rendszerhez alapból jár ext2/ext3fs, amiben van írási és 64bit support is. Szóval ez nem probléma.

Gondolom backup programok vannak. Nekem egy rsync is elég lenne...

RSync asszem nincs, de valami backup programok vannak, egész a régi amigás Diavolo Backuptól újabb cuccokig.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 11. 16:13


Jó ez a számítógép...
Tetszik.
Nem is olyan nagy küzdés de mégis van sikerélmény.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 11. 16:16


Köszönöm a kimerítő választ! Átnézem a linkeket, amiket küldtél.

Amúgy, az x86_64-et Te említetted egy másik fórumban (bár furcsálltam), ezért kérdeztem rá. A Mac notebook-ok neveit meg keverem. A G4-esre gondoltam... ;)

Az előző gépemmel két bajom volt:
1: Dög lassú volt... főleg fél óra után ;)
2: Otthon nem nagyon van időm számítógépet nyomkodni, mert naponta több órát buszozok. Csak akkor csillant fel a szemem, amikor mesélted, hogy te már iBook-ról tolod.

Amúgy a 3.0 mikorra várható?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024