Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Nov. 08. 16:10


Újabb téma, ebben a topicban a MorphOS futtatására alkalmas hardverek nyűgjeit kéne megtárgyalni, lehetőleg MorphOS szempontból. Milyen PowerMacet és miért, olvassa-e a Pegasos 2-m OF-je az SFS-t, milyen perifériát vegyek az Efikámhoz és hasonlók.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 10. 09:49


Mit miért?! :D

szt
Tag
# Elküldve: 2011. Dec. 04. 13:24


Vettem egy NEC chippel ellátott PCI USB 2.0 kártyát, de egyelőre nem sok örömöm telik benne. Az normális jelenség, hogy a gépbe behelyezve a pega II saját USB portjai beszüntetik működésüket?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Dec. 04. 14:25


Szegeny szt, a Pegasos.hu-n nem valaszoltam. :) Azert amugy, mert nem tudom. Az a helyzet, nincs NEC chipes USB kartyam. Elvileg nem normalis, hogy nem megy, de mar nem merek semmit sem mondani USB kapcsan.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Dec. 04. 15:03


Elso korben en is nekifutottam egy NEC chipses cuccnak. A weboldalan a boltnak fel volt tuntetve, hogy Mac kompatibilis, aztan elmentem a boltba es megvettem, noname kartya volt a dobozara mar semmi Mac kompatibilitas sem volt rairva. Hazahoztam, tomeny szopas sleep modbol gep fol sem ebred. Masnap kartyat visszavittem, de nem csereltek ki nekem masikra.Kedves boltos, meg is csinaltam neki az antireklamot... :D
Aztan a vateran neztem egy olyant, aminek a dobozara is fol volt tuntetve az OsX kompatibilitas. Es lass csudat, muxik szuperul Mos alatt is. Szoval en azt tanacsolom, hogy OsX kompatibilis kartyaval probalkozz. Az valoszinu megy MOS alatt is. Tudom, hogy pega, de akkor is...

szt
Tag
# Elküldve: 2011. Dec. 04. 15:25


dino: úgy működik, hogy közben működnek az eredeti USB csatlakozók is?
Chain-Q: tehát elvileg működniük kellene az eredeti és hagyományos csatlakozóknak is?
Van olyan user akinél gyakorlatilag is működik???

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Dec. 04. 15:33 - Szerkesztve: dino


Quoting: szt
dino: úgy működik, hogy közben működnek az eredeti USB csatlakozók is?

A mostani kartya? Persze. Az alaplapi csatlakozora van teve a billencs es eger. a PCI osra a kartyaolvaso/pendrive/kulsoHDD. Megy minden jol.
De ez egy Powemac G4 MDD. amirol beszelek, szoval nem pega.
Egyebkent a PCI os USB karta mukodik jol mikozben az alaplapi nem?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Dec. 04. 15:55


Nekem asszem pega2-ben valami vias mocsok volt, az ment hibátlanul.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Dec. 04. 16:54


Ha valaki lát végtelenül olcsó G4-est akkor belinkelhetné. Lehet, hogy meglepném a TCH-t eggyel....

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Dec. 04. 17:34


És morphost is veszel neki rá? :D

szt
Tag
# Elküldve: 2011. Dec. 04. 19:36


Ezek után nekiugrottam mégegyszer ennek az USB-s dolognak. Jelentem alássan immáron van 1.1 és 2.0 USB csatlakozóm is: hihetetlen számomra, de azért nem volt 1.1 mert az USB controllers alatt csak a pciusb.device unit 0 jelent meg. Már minden hardveres és softveres ötletem kipróbálása után végső elkeseredésemben, hogy hova kattintsak még, rányomtam a copy-ra és láss csodát megjelent egy pciusb.device unit 1 a belső USB elérhetőséggel. ÁÁÁÁ. Eddig úgy tűnik minden működik a 2.0-val kivéve a fényképezőgépet, de azon majd még bütykölök, addig meg ott az 1.1.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Dec. 04. 19:45


szt: Öööö... hanyas mos van a gépen? :)
Csak azért kérdem, hogy ha esetleg ez számít valamit, akkor beépüljön a közös tudatba. :D

szt
Tag
# Elküldve: 2011. Dec. 04. 20:06


2.7

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Dec. 04. 20:08 - Szerkesztve: ratman


Ühü, na azt még minin kivül mással nem használom. :) 1.4.5 alatt nem volt problem pegasos2-n. :)

Az meg régebb óta nincs nálam, minthogy kijött volna a 2.x. :D

Thx!

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Dec. 04. 21:18


Egyenlőre csak lássa, hogy mik a lehetőségek. Ha annyi pénzem lesz amennyi most nincs akkor igen...veszek neki azt is...

Dodi
Tag

# Elküldve: 2011. Dec. 05. 14:19


Milyen Powemac G4 MDD vegyek?
dual proc vagy szimpla. 1GHZ vagy picivel drágább 1.25GHz.
A video, sata, hang kártyáknak mac kompatibilisnek kell lennie vagy nem.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Dec. 05. 14:29


Quoting: dodi
Milyen Powemac G4 MDD vegyek?
dual proc vagy szimpla. 1GHZ vagy picivel drágább 1.25GHz.
A video, sata, hang kártyáknak mac kompatibilisnek kell lennie vagy nem.

Nos, duált venni MOS miatt nem érdemes, az órajel természetesen számít. :)
Memóriából a mos 1,5G-nél -jelenleg- nem lát többet, ez a gyökerek és a hagyományok miatt van így (3.1 sem lát többet biza :D).
Videókártyának Macbe valónak kell lennie, csak Ati R2xx támogatott jelenleg.
Romokat PPC-hez pl. itt találsz: http://themacelite.wikidot.com/wikidownloads2
Hang, sata, egyéb pedig MOS által szupportált kell, hogy legyen és cső. :)

Fontos, ha sataról akarsz bútolni akkor annak is powermac kompatibilisnek kell lennie!

Sok sikert.

Dodi
Tag

# Elküldve: 2011. Dec. 19. 00:01


Powermac G4-hez milyen billz-et(HUN) illetve mouse-t vegyek? OSX-et és MorphOS-t akarok vegyesen használni. Apple termék az ára miatt kizárva.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Dec. 19. 01:04 - Szerkesztve: charlie


@Dodi:
Bármilyen USB-s billentyűzet és egér működik, én többnyire ilyen Dell és ilyen Logitech cuccokat használok, de többnyire tényleg az 1500 forintos Teszkós szemét is megy. Arra figyelj, hogy MorphOS alatt mindkét "vindózgomb", azaz Command gomb megléte ajánlott, és manapság elég sok billentyűzetről szeretik lespórolni a jobb Vindózgombot, többek között.

Ezeket a cuccokat az OSX is kezeli természetesen, annyi segítség még, hogy az OSX-es terminológiában "Option" gomb, az a pécés ALT, a "Command" gomb pedig a vindózgomb megfelelője.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Dec. 19. 21:55


csak halkan jegyzem meg, hogy a hasznalt epol billencsek ara egyaltalan nem veszes :)
ujat meg kabe eselytelen mar szerezni, mert szinte mindenhol mar csak bt-s keybet lehet kapni, annak meg az ara telleg horror - illetve, jol kell keresni :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Dec. 20. 10:45


Vagy lopni kell a melohelyrol! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Dec. 20. 11:46


Quoting: dh1
Vagy lopni kell a melohelyrol! :)

Hej!! Lopjatok mar nekem is :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Dec. 20. 17:09


Szerintem mindenki magaert lopjon :P

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Dec. 20. 20:49 - Szerkesztve: ratman


Vagy venni USA-bol egy ilyet:
http://pckeyboards.stores.yahoo.net/onthestick.html

... igazabol akkor kotelezo, ha tenylegesen nagyon meg akarod utaltatni magad a kornyezeteddel. Persze leteznek egeszen jo - es olcso - fuldugok is, ez teny. :D

... nekem van mar ilyen. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Dec. 20. 20:58


Ratman gepe utan idekerult hozzam Emeric megdoglott Mac minije - ez egy ilyen honap ugy latszik (en leszek a kornyek HW guruja bazmeg, miota nem hasznalok multimetert - ne rohogj!).

Teljesen nemdeterminisztikus mukodest mutatott a cucc, mar az OF prompttol kezdve. Mint kiderult, valaki nagyonugyesen ezust hopasztas kezzel rakta bele a RAM modult, es az ezustnek van egy olyan tulajdonsaga, hogy vezeti az aramot... :) Miota megtisztult a RAM modul az ezustos trutymotol, azota egesz mukodonek tunik... :P

Na de nem errol akartam irni, ez egy 1.5Ghz-s, 64MB VRAM-os Mac mini. Amire felfigyeltem, hogy 2.5-os MorphOS-sel (ami eredetileg volt rajta), ugy zugott mint az allat, tekerte a ventillatorokat mint a barom, viszont most felupgrade-eltem 2.7-re, es teljesen kussban van a cucc, gyakorlatilag hangtalan. Valaki mas is meg tudja erositeni ezt a viselkedest, vagyis hogy 2.5-tel meg zugott, 2.7-tel mar nem? Csak mert ez megmagyarazna, miert panaszkodtatok sokan a zugo Mac minikre, es masok meg miert nem.

Hogy meg erdekesebb legyen, nekem 2.4 ota van egy 1.2Ghz-s, 32MB VRAM-os minim, es az meg sose zugott. :) Na ezt okosodja ki valaki...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Dec. 20. 21:17 - Szerkesztve: ratman


Igen, tenyleg olyan. :)

Jo, azert 2.7-el is tud uvolteni, mint a sakal, csak azert okozni is kell neki nemi fejfajast. :D

(Detto silent update-es minim van :D).

... es abban csak egyetlen egy ventilator van. :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jan. 17. 15:46


Ma 1000 éves a Pegasos 2-m! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 17. 16:19


Grat!

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 17. 16:38


Sadddam mesélte, hogy rengeteg alaplap van még a gyárban ott ahonnan ez is jött, csak már nem lehet eladni, mert nem felel meg a környezetvédelmi előírásoknak. Természetesen cserélni azt lehet:-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 17. 18:37


Quoting: charlie
Ma 1000 éves a Pegasos 2-m! :)

Sokot kell meg toled tanulnom Mester!
Gratula, ilyenkor sajnalom, hogy nem lakok a fovarosban. Egyebkent utalom pestet :D

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Hardverek MorphOS alá
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024