Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 2.7
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 29. 21:19


No, leformaztam a CF kartyat es MorphOs alatt azt irja, hogy "Allocated memory doesn't match memorymask" Mia picsa lehet? Koszi!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 29. 21:22 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Milyen fájlrendszer, és mikor írja ki? Valamint mi a partícióhoz beállított Mask?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 29. 21:53


Megoldottam: PFS3, A Mask 0xffffffe volt allitva (elkurtam) most at allitottam 0x7ffffffe es mukodik jol! Masolom is tele a masodik CF kartyamat :DD:DD
Azert koszi.

Guybrush
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 30. 08:32


Charlie: milyen jelenleg is gyártott és forgalmazott új hardvert ajánlanál MorphOS-hez? Az egyetlen amiről hallottam, az a Sam 460, de javíts ki, ha tévedek. !! Nem trollkodás, csak látókör szélesítés végett kérdem :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 30. 11:59


Tevedtel :)

A SAM460 az csak AmigaOS 4 only (meg lehet ra heggeszteni linuxot stb)

AOS:
ClassicPPC, AmigaOne, uA1, SAM440ep, SAM440ep Flex, AMIGAONE 500 = SAM460ex, SAM460ex, SAM460ex Lite, PEGASOS II, AmigaOne X1000

MOS:
ClassicPPC, PEGASOS, PEGASOS II, EFIKA es tamogatott APPLE MAC vasak (Mini, E-MAC, PowerMac ... bovulni fog).

Remelem nem hagytam ki semmit ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 30. 17:59 - Szerkesztve: charlie


@Guybrush:
Nincs olyan. :) Sam460 van, ami új, lehet kapni, de arra csak OS4 van. (Helyesebben meg sem tudod venni OS4 nélkül te mint end-user, AFAIK.)

MorphOS-hez án személy szerint egy "silent update"-es, 1.5Ghz-s Mac minit, PowerMac G4 QuickSilvert vagy Pegasos II-t ajánlanék (utóbbiakat valami jó sok memóriás R200-as Radeonnal), ezek azok a vasak, amin kb. minden működik és úgy ahogy azt a nagykönyvben megírták, és nemnagyon kell kompromisszumokat kötni a felhasználás során.

dh1 listáját még annyival egészíteném ki, hogy a MorphOS Classic PPC verziója megállt az 1.4.5-ös verziónál és valószínűleg már soha nem is lesz belőle újabb.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 30. 21:35 - Szerkesztve: ratman


Charlie: Értem én, hogy villanymotor, de ha már a _TEH_ hivatalos (C)(R)(TM) AmigaOS!!!4444(C)(R)(TM) 4.1 van classicra - vagy legalábbis ezt állítják - akkor ennyi erővel lehetne egy kiherélt 2.x is classicra. Kéne bele IP sztekk, oszt cső, meg mondjuk két támogatott video hardver és jóccakát. OWB menjen rajta és akkor mindenki boldog, mert van. Szerintem a classic AmigaOS 4.1(C)(R)(TM)-ből sem adtak el mondjuk kettőnél többet eddig. :D

Igen, leülök én magamtól is, én rohadt osztályidegen mocsokkéktroll. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 01. 00:42


Te Csarli, eddig MDD-t ajanlottal nem?!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 01. 09:01


@dh1:
Én sosem ajánlottam MDD-t. Amúgy az MDD is jó, de annak páran szoptak a hangjával (a táp mellett). Nyilván az MDD gyosabb, erősebb, újabb vas, és szintén működik stabilan és jól sok embernek, de én abban hiszek ami itt van az asztalomon. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 01. 09:03


@Ratman:
Na pont ezért nem lesz Classicra MorphOS megint, mert mindenki azt várja, hogy menjen rajta az OWB. Az meg nem fog. Nincs elég RAM, sem CPU. Efféle félmegoldásokat, mint hogy pl. ZorRAM-ba swappelünk a MorphOS csapatnak sem ideje, sem energiája nincs előadni. De tényleg. :)

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 15:37


3.0-ról van e már valami hír?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 15:39 - Szerkesztve: dh1


LOL! Beszarok rajtad ... ! :D

Csak felhivnam a figyelmedet, hogy en ennel kevesebbszer kerdeztem ra Dezz-nel a hardvereimre es mint tudjuk emiatt nem keszult el a ScanJuggler2 meg!!! Szal be akarod donteni a MOS bizniszt?! :D

Jah es ezt amugy is Ratmantol kell megkerdezni! :D

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 15:59


Hát a Ratman is olvassa ezt a topikot neh? :)
Amúgy meg már kérdezni sem szabad?! :)
Majd Csárli megint jól megmondja, hogy rajta vannak a srácok és akkor egy ideig nem kiváncsiskodok... :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 16:16


Quoting: brutal
Amúgy meg már kérdezni sem szabad?! :)


Nezz at a Scanjuggler topicba es megtudod, hogy NEM! :P :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 16:49


Quoting: BrutalDT
3.0-ról van e már valami hír?

"Two more weeks."

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 17:46


Quoting: charlie
"Two more weeks."

:D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 17:46


Tyűűűű... Ez jól hangzik!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 09. 21:06


Quoting: dh1
Jah es ezt amugy is Ratmantol kell megkerdezni! :D

Szóval, miattam nincsen 3.0. :)
BigFoot-tól megvettem a pegasos1-ét, amit elvitt postára. Közben eltörte a kezét és emiatt nincs. Tehát, én vagyok az oka. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 10. 13:25


Quoting: dekanyz
Tyűűűű... Ez jól hangzik!


Ez szerintem durvabb beszopas mint az en amiga.hu-s "korrekt" infom altal okozott ketsegbeeses :D

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 10. 14:41


Lehet...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Máj. 21. 10:34


http://mm.pl/~recedent/wykres2.png

Nem semmi! Kivancsi leszek, hogy ha a 3.0 megerkezik vegre, akkor mennyire fog megugrani!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 21. 21:07


Hehe :)
Most ment el Charlie.
Sírva röhögtünk, hogy most hol tart a teh rael Amigaaaaa(h)(C)(R)(TM) tekknolodzsi. :D

Kéktroll vagyok, vállalom. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Máj. 21. 22:55


@ratman:
Muszáj árulkodnod? :) Amúgyis az OS4 Pegasos2-n futott, nyilván ami nem Hivatalos Amiga(tm)(c)(r) Hardver, nyilván ezért nem nyújtott megfelelő teljesítményt! Más magyarázatot nem tudok!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 22. 06:24


Gonosz kicike blue rtollok... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 22. 08:01


Soroljak par MOS hubat?! :)

Pl. kezdesnek CD ikon ... :)

Szal tessek mar abbahagyni, mi sem csinaljuk ezt, vagy csinaljatok sajat topokot erre, ahova napi rendszeresseggel behanyhattok egymas melegitesere! :P :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 22. 09:51


Na, soroljál, hallgatjuk. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 22. 10:01


Egyet mar odairtam ... eleg ciki az is ...
Nem eleg? :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Máj. 22. 10:15


Nem. Én direkt nem írok hibákat a másikról, mert úgyis tudjuk, hogy az nem is úgy van, meg rosszul csinálom, meg minden.... egyébként mi a baj a CD ikonnal? :D


... meg egyébként is, hol él maga, az őskorban? Optikai adattárolás már nem menő! :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Máj. 22. 10:17


Quoting: dh1
Szal tessek mar abbahagyni, mi sem csinaljuk ezt, vagy csinaljatok sajat topokot erre, ahova napi rendszeresseggel behanyhattok egymas melegitesere! :P :D


Latom nem esett le mi volt itt a kulcsmondat :)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 2.7
 
 

Powered by web forum software miniBB™ © 2001-2024