Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 2.7
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Szerző Üzenet
doncortio
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 26. 21:22


Nem, nem viccnek szántam. Azaz nem tudom, hogy milyen iMac G3-ak vannak (amit én néztem ki magamnak az 300MHz/128Mb és Tigerrel adnák), de egy iMac G3-on láttam OSX Tigert futni kiváló sebességgel.

dh1: azért fordultam ide (is), mert a Google cserben hagyott, nem tudtam sehogy sem kiigazodni...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 26. 21:31


Hm ... beirod a keresobe, hogy MorphOS Supported Hardware ... es lass csodat, az elso talalat az amit keresel.

Szoval iMac nem tamogatott HW:
Tamogatott: eMac G4 (CSAK AZ 1,25 GHZ-S MODELLEK ATI-VAL), PowerMac G4 (CSAK ATI es AUDIOBAN A 3,4 ES 3,6 MODELLEK vagy venni kell egy SB Live-ot), Mac Mini G4

ATI gfx kartya alap, NVidiaval nem megy!

Kesobb a 3.0-as MOS-ban no a tamogatott Apple hardverek szama. Pl. PowerBook.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 26. 21:38 - Szerkesztve: dino


Quoting: doncortio
Nem, nem viccnek szántam. Azaz nem tudom, hogy milyen iMac G3-ak vannak (amit én néztem ki magamnak az 300MHz/128Mb és Tigerrel adnák), de egy iMac G3-on láttam OSX Tigert futni kiváló sebességgel.


Ha "adnák" akkor meg ne vedd! Egy ilyen gepet joforman ingyen meg lehet szerezni. Ha MorphOs t szeretnel futtatni OsX el, akkor javaslok egy PowerMac Mirrorred Drive Doort, hetkoznapi nyelven MDD t, ebbol is az 1.2Ghz es modelt, dual CPU t a MorphOs nem hasznalja. Vagy pedig egy PPC Macminit, ebbol is jo ha a legnagyobbat valasztod 1.5Ghz st, ezekben mar 64MB os a videokartya.
Eleg jol el lehet vele lenni. Nekem egy MDD van, MorphOs, klasszik MacOs9.2, es OsX tigris van a gepen, bootolhato, de nem egyszerre :DD:DD

doncortio
Tag
# Elküldve: 2012. Már. 26. 22:11


5-6k egy komplett PC-ért szerintem nem sok. A felhasználási kör leszűkülne annyival, hogy nem tudok iMac G3-on Warcraft III-azni (G4-es gépeken viszont igen). Eszembe nem jutott volna megvenni amíg nem láttam élőben. PowerMac G4-et (933MHz, asszem) is láttam fél giga RAM-mal, na azzal életem végéig ellennék - Amiga mellett :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 28. 19:17


Quoting: doncortio
5-6k egy komplett PC-ért szerintem nem sok. A felhasználási kör leszűkülne annyival, hogy nem tudok iMac G3-on Warcraft III-azni (G4-es gépeken viszont igen). Eszembe nem jutott volna megvenni amíg nem láttam élőben. PowerMac G4-et (933MHz, asszem) is láttam fél giga RAM-mal, na azzal életem végéig ellennék - Amiga mellett :D


Nos, G4-be kell minel tobb memoria, masreszt, ha osixezni akarsz -utolso tamogatott verzio 10.5.6 - akkor mindenkeppen javasolt a 2G ram (ma mar az sem olcso), meg a Ghz+ CPU, abbol is ketto. :) Ati video erosen javasolt. :)
.... es utana lehet osix melett MOS is rajta. :)

BTW: Nem tudom, hogy van-e meg itthon pega1, de en ezt most 2.7 alol firkalom, egy pega1-rol, 1G rammal. Anno tok jol tettem, hogy mikor a pega1-et elkotyavetyeltem, akkor a memoriat megtartottam. Rohadt jo, az ismert hibak ellenere. Nem ugy mint a masik, ugyanerre a chipre - Mai, egj a pokolban - epulo "hivatalos" hardver. :)

.... es most kerult elo az Efika is, hamarosan azt is beelesztem... ha talalok hozza tapegyseget, meg diszket (illetve CF kartyat, mert ha mar, akkor az illik bele :D)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 11. 13:39


Csarli:

Latszik mar az alagut vege 3.0-as kiadasaig?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 12. 11:51


Meg be sem hajtottak az alagutba! :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 12. 12:34


Kikerulik? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 12. 12:35


Lassan elkészülünk az alagútfúró gép terveit felrajzoló gépet legyártó gép terveivel! :P

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 12. 12:37


Az is valami...

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Ápr. 15. 11:12


Kíváncsi vagyok lesz-e Apple Emulátor MorphOs alá:-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 15. 12:11


@amigarules:
Hogy akarsz emulálni egy céget? :)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Ápr. 15. 13:15


Quoting: charlie
Hogy akarsz emulálni egy céget? :)

Nem olyan nehéz.
Majd felhívom őket ha a MorphOs csapatnak nem megy:
http://uzleti-szolgaltatas.j9.hu/budapest/emulator-kft/

:-)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 13:55


Quoting: amigarules
Kíváncsi vagyok lesz-e Apple Emulátor MorphOs alá:-)

Kicsit konkrétabban?
Ha Classic mekintocsra vagysz, akkor van:

Ehun-e:
http://aminet.net/package/misc/emu/BasiliskII_mos

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 15:58


Szerintem tobb ertelme lenne Linux-os programokat futtatni valami modon, mint az 1000 eves Mac-es cuccokat.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 16:55


Quoting: dekanyz
Szerintem tobb ertelme lenne Linux-os programokat futtatni valami modon

Pfuj!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 17:08


Quoting: dino
Pfuj!

Azze van nehany erdekes/ertelmes darab... pld. Gimp, stb.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 18:52 - Szerkesztve: dino


Noja de az nem a kernel, tudom te programokat irtal, de az X11 is egy szar. :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 20:29


Nos, az X11 sajnos a tipikus unigzos filozófia csimborasszója. Akkor jó volt. Vannak előnyei, de azok nem számosak ma már. Csak baj van vele a FOSS rendszereken. :) Mondjuk, mint alternatíva, nem rossz, csak kőszopás egy mai "korszerűnek" mondott X server portolása... meg a csatlakozó egyéb foshalmoké. Szerintem, ha már unigz és egyéb irányokból ácsingózunk grafikus keretrendszerre, akkor qt lenne a legjobb, mert annak semmi köze nincsen az unigzhoz. :)
(És azt használó stuff is van kismillió).

EGyébként meg le kell szarni. Igazából egy jvm kellene már csak MOS-ra meg OS4-re és halleluja. :D Jó böngésző van MOS-ra, onnan meg az ofisz kérdés kilőve. (Igen, gúgeldocs-ot használok. OWB-vel).

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2012. Ápr. 16. 22:01


Hat igen...
Keves olyan program van, ami nagyon hianyozni fog. Foleg miota nincs nagyon semmitre idom, csak az atlag dolgokat csinalom a gepen: Film, zene, foto nezes, netezes, programozas. Ezekre meg mind van MOS-os alternativa. A Gimp neha jol jott, mikor nem sikerult egy-egy kep tokeletesen. Zenelgetni is ott volt a rosegarden, de a Jack egy nagy szopas volt. Szoval nem biztos, hogy nagyon vissza fogom sirni, foleg ha az az amigas Audio Evolution bevalik.

Ha panelt akarnek szerkeszteni azert az Eagle hianyozna! De - mint mondtam - ilyesmire nincs mostanaban idom.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 17. 01:08 - Szerkesztve: charlie


Ha Linuxos programok félig sikerült, X11-el súlyosbított portjaira vágysz, az egy másik oprendszer... :)

Aminek én momentán örülnék, és "Linuxos" port, az egy libpurple port (Pidgin alapja), persze valami nativ UI-val hozzá.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 17. 12:40


az miaszosz?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 17. 13:09 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Ja varjal, te ilyen Maces vagy.... Akkor... Adium megvan? Na az Adium az egy csicsas GUI a libpurple kore, ami egy MSN/Jabber/ICQ/IRC/fasztuggya Instant Messaging library.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 17. 13:43


Ohh igy mar ertem! Koszi! :)
Amugy Amigas vagyok! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 23. 08:27


Sikerult a szeretett ezerkettesemet feltamasztani, pedig azt hittem alaplapot kell cserelnem, de csak a turbokartya nem kompatibilis a WhdLoados cuccokkal. Pedig egy 030 as, csak nem Blizzard, hanem Apollo. Lehet memoriat nem szereti? Na szoval, azert irom ezt ide, mert MorpOs alatt szeretnek USB n keresztul rendszert masolni es szeretnek PFS3 mat elotte a szuz CF kartyara. Hogyan fogjak hozza? Megtalaltam a particionalast, csak nincs PFS3 beagyazva. Hova kellene tennem a PFS t, hogy lassa a MOs particionalaskor. Tudom, hogy klassziknal az "L" be szoktak, de ha mar beolvasta a HDtoolBox, akkor meg oda sem kell. Na szal hogy kell? "Segitsen ObivanKenobi On az utolso remenyem"...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Ápr. 23. 09:52 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Pont úgy mint classicon, az L:-be... De attól még HDConfig-ban a listában nem fog megjelenni, de fel tudod vinni mint "Other" fájlrendszer, a DOSType alapjan.

De ha ez bonyolult, vagy nem erthető, akkor átmásolod a 3.1-es WB lemezről a HDToolBoxot, vagy Aminetről leszeded a HDInstToolst, oszt helló... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 23. 10:05 - Szerkesztve: dino


Quoting: charlie
De ha ez bonyolult, vagy nem erthető, akkor átmásolod a 3.1-es WB lemezről a HDToolBoxot, vagy Aminetről leszeded a HDInstToolst, oszt helló... :)

AsztaQrva ,erre nem is gonoltam! :D
Big THX! Remelem sikerul... :)
Egyebkent, csak ugy masoknak mondom, hogy egy 4GB CF kartya atmasolasa PowerMac G4 1.2Ghz MDD alatt annyira villamgyors, hogy csak na. Klasszikon egy ilyen CF kartya telemasolasa napokat venne igenybe. Tapasztalatbol mondom. Van mar egy eredetileg PFS re formazott CF kartyam, amit tegnap toltottem tele a fentebbi geppel. Nagyon kiraly, es nem kell hozza semmilyen x86 os! Zsir!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 23. 10:18


Jujjj Dino ... :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Ápr. 23. 10:37 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1

Jujjj Dino ... :P

Viszont elfelejtettem irni, hogy ezt USB n keresztul csinalom kartyaolvasoval.
Szoval itt HDD t is tudok kezelni, sajnos Os4 nel mikroA1 el ez szarra fagyott! Szoval az volt am a "Jujjj" :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Ápr. 23. 10:42


Majd letesztelem neked :)
Ma vagy holnap

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 2.7
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024