Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 2.7
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 05. 21:35


Muhuh, mivel OS4.1-et gyakorlatilag lehetetlen megvasarolni, illetve meg lehet vasarolni, olyan 1-2 honap alatt, de hogy arra a gepre valo verziot kapod-e meg amire kene, az sem biztos, szerintem ezen nem kell meglepodni. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 09:25


@Derringer:
Az valószínűleg teljesen igaz, mivel mindenki megkapja, hogy hányas számú regisztrált felhasználó, mikor regisztrál.

Mondjuk ebben a számban benne vannak az inaktív regisztrációk is, tehát akik futtatták a RegToolt, de kifizetve nem lett, ill. a fejlesztők és teszterek saját gépei, stb.

Nem tudom, hogy mindenki MorphOS-re vált-e, de nyilván az elérhető, olcsó hardver, és az amigás viszonylatban sokat tudó, jól használható szoftverekkel rendelkező, szabadon kipróbálható rendszer egyre több embert meggyőz.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 18:41


Quoting: ratman
hogy arra a gepre valo verziot kapod-e meg amire kene, az sem biztos,

No ez a Nagy eges lesz Julian cimu kategoria.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 20:16


Quoting: dino
No ez a Nagy eges lesz Julian cimu kategoria.


Az elso rendelest elsutottem dh1-nek.
A masodik folyamatban, miota nincsen ua1, ezuttal pegasosra. En mar komolyan felek bazdmeg. :D
(Persze a zsetont mar elutaltam, mert mas opciot nem ismer a csodas Acube).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 06. 21:39


Quoting: ratman
A masodik folyamatban, miota nincsen ua1, ezuttal pegasosra

Majd most meg kuldonek egyet uA1 re, azt meg elsutod Reynoldsnak, igy leszel te gyakorlatilag Os4 dealer a szeretett orszagunkban :DD:DD:DD
Szerintem azert csinaljak ezt, mert tudjak, hogy te el tudod sutni, akarmire is kuldik a cuccot :DD:DD

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 07:14


Pedig ha tudnák, hogy csak azért akarok 4.1-et, hogy egy valag elköltött pénz után igazán, nagyon durván ki tudjam röhögni az egészet. :DDD

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 10:50


Nem azert, de jobb helyeken az ilyeneket mar kenyszergyogykezelik :)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 07. 16:02


OWB-t lehet egy gombal frissíteni? Nem találtam 2011-es kÅ'nyvtárat a LINK alatt.
Mit kell nyomni, hogy megjegyezze a jelszót?
Hol lehet bekapcsolni a helyesírás ellenÅ'rzÈst?
Nagyon kicsik a betük itt a forumon. Tudom valahol nÅ'velni?
Sysinfo helyett van valamilyen hardverteszt MOS ra?

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 07. 16:04


Érdekes, hogy a classic Amigám filejai kőzül tud futtatni párat. pld snoopdos,amplifier, clock

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 16:20


Miert erdekes???

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 17:20


A MOS *mint az os4 is* képes rendszerbarát 68k-s cuccok futtatására. :)
Ebben semmi meglepő nincsen, ezt elejétől fogva így akarták. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 17:50


eZERT ERTETLENKEDEM :)

tassika
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 18:54


Quoting: amigarules
Érdekes, hogy a classic Amigám filejai kőzül tud futtatni párat. pld snoopdos,amplifier, clock

:-D Én kérek elnézést!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 07. 20:28


Quoting: dh1
eZERT ERTETLENKEDEM :)

Ehh. Amigarules ugy latszik meg nem talalkozott NG Amigaval. :)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 08. 11:21


És még ha van valamilyen kérdése akkor is kinevetik :-(


:-)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 08. 11:23


OWB-t lehet egy gombal frissíteni? Nem találtam 2011-es könyvtárat a LINK alatt.
Mit kell nyomni, hogy megjegyezze a jelszót?
Hol lehet bekapcsolni a helyesírás ellenőrzés t?
Nagyon kicsik a betűk itt a forumon. Tudom valahol növelni?
Sysinfo helyett van valamilyen hardverteszt MOS ra?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 16:09 - Szerkesztve: charlie


@amigarules:
Sok bajod van... :)

1., Hogy érted, hogy frissíteni, amivel újratölti az oldalt? Vagy mi. Mert saját magát nem frissítni, le kell szedni a legutolsó verziót innen, ami jelenleg az 1.16, és felrakni.

2., Alapból felajánlja nekem, hogy megjegyezze a jelszót, ha beírom. Lehet, hogy LiveCD módban ezt nem teszi, mert nem tudja írni az adatbázist a CD-n, érthető módon...

3., A helyesírás ellenőrző bekapcsolása nem egy gombos, fel kell tenni a spellchecker.library-t és egy hozzá való szótár fájlt. Magyar szótár fájl pl. itt van, szt munkájának köszönhetően.

4., Miután felraktad a MorphOS-t a gépre, futtasd a "Download Fonts" ikont az OWB könyvtárából. Ez egy script, amely leszedi netről a szabványos "Microsoft Web Fonts" csomagot, amelyekre a legtöbb weboldalt fejlesztették. Ezután a betűk normálisan fognak kinézni, ahogy a legtöbb más böngészőben, más platformon is megszoktad. (Ezeket a fontokat nem lehet terjeszteni a rendszerrel együtt, ezért utólagos letöltésűek.)

5., Ami kb. csak arra jó, hogy kiírja, hogy mekkora király a géped mint a SysInfo? :) Nem tudok róla. Mit akarsz tesztelni? Rendszer infó több helyen is van szétszórva a rendszerben, egyrészt az Ambient menüjében van System Monitor (Rendszermonitor...) ott kiír procit, ilyesmit, másrészt az Utilities könyvtárban van Graphicsboards, ami kiírja a grafikus kártya cuccait... Ha erre gondolsz.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 08. 19:28


Zsírsüti....
Pont ez kellett:-)

tassika
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 08. 19:48


Quoting: amigarules
És még ha van valamilyen kérdése akkor is kinevetik :-(
:-)

Nem tehetünk róla. Ilyen magas labdát nem lehet kihagyni. ;-)
Különben most már én is gondolkozok egy Mac+MOS páros beszerzésén.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 09. 10:26


Quoting: charlie
2., Alapból felajánlja nekem, hogy megjegyezze a jelszót, ha beírom. Lehet, hogy LiveCD módban ezt nem teszi, mert nem tudja írni az adatbázist a CD-n, érthető módon...

Fel van telepítve de nem látom egyáltalán, hogy felajánlaná...Kell vennem egy másik szemüveget

Quoting: charlie
. Mit akarsz tesztelni?

Csak kiváncsi lennék mennyi ram van a masinámban.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Feb. 09. 11:35


Quoting: amigarules
sak kiváncsi lennék mennyi ram van a masinámban.

Rájöttem háháhá: RAM DISK
Quoting: charlie
Alapból felajánlja nekem, hogy megjegyezze a jelszót, ha beírom.

A beállításoknál ki kell választani.
Quoting: charlie
fel kell tenni a spellchecker.library-t

Ennek tényleg nagyon örülök de nem megy.
A libraryt a System:/morphos/libs-be kell rakni
A dictionaries könyvtárat pedig a system:morphos/locale -ba

Hol állítom be azt, hogy az ablakot ki lehessen mozgatni a képernyőről?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 09. 14:55 - Szerkesztve: charlie


@amigarules:
Rájöttem háháhá: RAM DISK

Az... Vagy:

1., mint amigán, nyitsz egy Shell-t és "avail" parancs (ill. "avail h", ami megabyte-ban írja ki.)
2., jobbgomb a screen-váltó gadgeten, menüből Modulok -> Memory
3., jobbgomb a screen-váltó gadgeten, menüből Beállítások -> Titlebar és az ott megadott formázó stringekből összerakható egy Amiga-stílusú fejléc, amiben kiírja a szabad RAM-ot. (Amúgy nem tudom miért nem ez a default setting, majd valakit megrugdosok érte... :D)

A beállításoknál ki kell választani.

Upsz... Jóvan, rég volt, hogy én 0-ról OWB-t telepítettem... :)

A libraryt a System:/morphos/libs-be kell rakni
A dictionaries könyvtárat pedig a system:morphos/locale -ba

Külső komponenst SOHA nem pakolunk a SYS:MorphOS-be, hacsak nem explicit utasításra, ami esetünkben nem áll fent. Szóval szépen tegyed csak a SYS:Libs és a SYS:Locale alá! (Bővebben lásd itt.) Egyébként meg utána a beviteli mezőn OWB-n belül jobb gomb és ismerkedj meg a "Helyesírás és nyelvtan" menü tartalmával.

Hol állítom be azt, hogy az ablakot ki lehessen mozgatni a képernyőről?

1., Alaphelyzet: CTRL nyomvatartása közben mozgatod az ablakot. Ekkor kimozgatható a képernyőről.
2., A Rendszerbeállítások -> IControl alatt a GUI működésével kapcsolatos csomó beállítás befolyásolható, többek között ez is.

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 09. 18:13 - Szerkesztve: csico


Csak ugy erdekesseg keppen: Valtani akartam Winfos-rol (nahat) valami hasznalhatobbra, es eloszor a MorphOS otlott fol bennem, mint alternativa.

Csak mivel a podcastunkat Skypeon rogzitjuk, egy picit megijedtem, mert gyanitottam, hogy nincs ra kliens..

Igy kedves podcaster kollegak hatasara az alternativa egy MacOS X Lion lett egy i5-os Mac Minin. (radeonos nem az inteles)

Csak a kivancsisag miatt: 1, A skypeot valami trukkel be lehet izzitani MorphOS-n? Esetleg ilyen webes feluletek johetnenek szoba mint pl.: a https://imo.im/ ?

2, Mennyire feltetelez az oprenszer valamilyen Amigas ismeretet? Gondolok itt a WB anyanyelvi szintu kezelesre pl. Ugyanis nekem (par esetet leszamitva) anno az Amiga egyet jelentett a lemez be es nez (demok) es a lemez be es jatszik jelenseggel. Sebaj ezert izzitom most az A1200 projectet.. Nem vicc a fo celom a WB 3.1 tuzetes megismerese, meg persze az Amiga DOS-e. Mindezt 2012-ben, ugye nem vagyok elkesve semmivel? :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Feb. 09. 18:59


Nem. Bár, furcsa lesz, ha idáig winfos és osix volt az amit használtál. Aztán majd rájössz, hogy nem is olyan rossz. Persze azért azt is figyelembe kell venni, hogy egy köteg dolgot alapból a 3.1 nem tartalmaz, sőt, nem is igazán szemcukorka alapból. Amit viszont nem fogsz tudni használni rajta - és ez sajnos biztos - egy viszonylag korszerű böngésző. Az lenne a szent grál, ha valaki portolna valamit, vagy nulláról írna akármit 68k-ra, és úgy, hogy még egy AGA-s gépen is elkamillázzon. Erre gyakorlatilag semmi esély.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 09. 19:12 - Szerkesztve: charlie


@csico:

1., Skype csak webes felülettel megy, az egyetlen PPC-s kliens a régi Maces volt, de az is eléggé felejthető volt...

2., Amigás ismeretek szinte kötelezőek MorphOS-hez. Bár a rendszer jóval kényelmesebb, extrákkal telerakottabb mint mondjuk egy 68k-s AmigaOS és modernebb szoftverek is vannak rá, a rendszer működésének szabályai ugyanazok, és nagyon nem árt, ha érted, hogyan működik. Sajnos és szerencsére az amigás rendszerekre az a jellemző, hogy a rendszer működését nem rejtik el a felhasználó elől, mint ahogy az a modern desktop OS-ekre jellemző, így aztán tudni kell velük dolgozni is. Elsőszámú desktop rendszernek tehát csak fanatikus embernek ajánlanám, aki nagyon vágja az amigás témákat. Hobbizni, ismereteket szerezni viszont tök jó. Sőt, mivel a rendszer sok modern szokást magára szedett, könnyebb átülni elé, mint mondjuk egy 3.1-et addig patchelni és konfigolni, hogy ne őrülj meg tőle, a mai ismeretekkel és felhasználói szokásokkal.

Nekem az A2000-men (egy erősen moddolt) OS3.1 van, és alig érzem a különbséget, ha átülök MorphOS elől. Szinte minden alapvető dolog ugyanott és ugyanúgy van, a DOS, a GUI, és a rendszer alapvető működése ugyanaz, leszámítva persze, hogy a MorphOS gyakorlatilag mindenben többet tud, hiszen a 3.1 óta lassan két évtized telt el...

És hogy 2012-ben el vagy-e késve vele? Igen. De én csak 1999-ben kezdtem amigázni, rám is mindenki aszondta, hogy minek már, az Amiga 5 éve halott, aztán mégis így maradtam. :P

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 09. 19:20


ratman: A wb 3.1 kepessegeivel tisztaban vagyok :) Nem varom el, hogy a bongeszo csont nelkul hozza a modern oldalakat. Nem is bongeszesre hasznalnam leginkabb. Lehet tuloztam egy kicsit.. Volt par WHDload inditas, meg perszor felraktam WinUAE ala, meg anno talan egy A2000-en hasznaltam a wb 2.0-t par hetig. Ez nekem olyan nosztalgia project, de nemcsak gamelni akarok, hanem akkor mar megismerni a rendszert.

A kerdesem elsosorban inkabb MorphOS-re vonatkozott, hogy ahhoz mennyire szukseges/fontos/alapveto/jo ha van az AmigaOS ismerete.

A skype meg szimplan erdekel, mert annak hianyanak feltetelezese miatt lett Apple a valasztas nyertese..

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 09. 19:24


@Chain-Q: Thnx ez eleg kimerito valasz! Akkor elobb marad az A1200 es esetleg kesobb, mint ahogy mondtad tapasztalatszerzesbol veszek egy PPC-s Mac Mini-t. Meg egymasra is rakhatom oket, mint egy minitorony :)

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 09. 19:29


Meg annyi, hogy direkt NEM egy elore feltuningolt WB-t kepzeltem el az A1200-re, hanem egy alapot, es igenis szivni akarok vele, hogy aztan rogzuljon, hogy mit hogyan kell. Ezert jo, hogy vagytok Ti es lehet Titeket bombazni a kerdesekkel :) De az erre vonatkozo kerdeseket majd kesobb ha mar itt dobog az 1200-es az asztalon.. :) Es persze az ennek megfelelo forumtopicban indul a szonyegbombazas ;)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 09. 19:41


@csico:
Még egy fontos dolog MorphOS-sel kapcsolatban: ha régi játékokat akarsz futtatni, arra nem való. :) Ugyanúgy csak UAE van, mint mondjuk Windows alatt, csak lassabb, miert nincs JIT. Régi játékokra tényleg egy A1200 való, OS 3.1-gyel, valami Fast RAM-mal vagy 030-as procikártyával, WHDLoaddal.

csico
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 09. 19:59


@Chain-Q: azért ha 060-as az a kartya az nem nagy baj ugye? :) ugy hallottam allat demok vannak ra, és ez igen nagy csabitas.. Nem beszélve arról, hogy a rendszer onmagaban is gyorsabb lenne?!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 2.7
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024