Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 2.7
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Dec. 20. 17:10


En meg meg nem neztem :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Dec. 20. 23:47


Amugy MorphOS alatt a legegyszerubb modja a video RAM sporolasnak (amellett, hogy nem hasznalsz hatterkepet), hogy 16 biten hasznalod a rendszert, 32 helyett. Ekkor kb. minden kurvanagy kepernyo meretu bitmap csak fele annyi RAM-ot fog enni.

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2011. Dec. 20. 23:53


A 16 bit is lehet hogy elmegy, de akkor a videónézés lesz fos, vagy nem is fog menni. Nekem a youtube megmurdált a 16bit miatt...
Amúgy nem tudom, hogy ilyen rendszerben futtatott dolgoknál jelentkezik e a dolog, de 3D-ben egyes és főleg az új kártyák nagyon nem szeretnek 16biten menni. Sokszor lassabb volt, mint 32biten.
Meg azért a 16 bitet az én szemem se szeresse nagyon, mert van különbség bőven.

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2011. Dec. 20. 23:54


Mintha a weboldal vekker kissé sietne, nem? Nálam ilyenkor még csak 23:47 van.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 00:52


A 16 bitnek semmi koze a videonezeshez. Az overlay teljesen fuggetlen attol, hogy a korulotte levo kepernyo milyen szinmelysegu. Es elvileg a YouTube-nak sem kene megdogleni a 16 bittol, legalabbis en fixen 16 biten tolom a sajat Mac minim, es semmi baja.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 00:59


Nah majd tesztelem holnap Pega2-n a dolgot es referalok

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 01:06


A nalad levo Pegasos 2-ben egy 128MB-s Radeon dolgozik, annak a VRAM-nak (hacsak nem nyitsz 50 fullHD-s screent) elegnek kene lenni truecolorban is...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 01:22


Tudom mi van a gepben, a 16 bites doglodesre gondoltam :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 01:39


@dh1:
En tudnek 1-2 olyan dolgot mondani, ami 16 biten nem mukodik MorphOS alatt, de az OWB-ben levo YouTube playback pont nem tartozik ezek koze. :P

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 10:54


Hm... valóban megy. Múltkor valami más oka lehetett. De az owb összefosta magát amikor rámentem a youtube-ra. Biztos valami egyé tényező zavart be akkor.

ami viszont még érdekes, hogy a youtube "full screen"-be rakva sokkal kevesebb cpu-t eszik, mint mikor eredeti méretben látszik a kisablakban. Ennek mi az oka? Lehet valóban full screenbe is tenni egyébként, mert így csak kinagyítja nekem a böngésző teljes méretére?

Egyébként írtam levelet a MOS Teamnek, hogy vásárolnék. Szinte azonnal válaszoltak.

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 11:11


Ha minden igaz, akkor immár van regelt Morph Os-em. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 11:29


Karacsonyi ajandek? :)

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 11:30


Ja, megleptem magamat! :D

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 11:33 - Szerkesztve: brutal


nézegettem demókat.
Az eld demói ablakban mennek. Át lehet tenni fullscreenbe? Lehet paraméterezni? Csárli múltkor mutatott valami utilt amivel lehetett tolingálni egy rakás értéket, az milyen demó(k)hoz van?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 11:34


Jé billentyuzet, jééé eger, jéééééé PowerMac, jééééééé MOS ...
Meglepodtel? :D

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 12:16


Csak pislogok mint hal a szatyorba... :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 13:30


@BrutalDT
ami viszont még érdekes, hogy a youtube "full screen"-be rakva sokkal kevesebb cpu-t eszik, mint mikor eredeti méretben látszik a kisablakban. Ennek mi az oka?

A teljes képernyős mód használja a Radeon hardveres overlay funkcióját, míg a kisablakos lejátszás keresztülmegy a teljes Cairo rendering pipeline-on, hogy integrálni tudja a tartalmat a weboldalba és emiatt szoftveres átméretezés, meg color space conversion van benne. Szóval érdemes a "fullscreen" módot használni.

Lehet valóban full screenbe is tenni egyébként, mert így csak kinagyítja nekem a böngésző teljes méretére?

Teljesen fullscreen mód nincs, csak teljes Tab mód, már baszogatjuk érte a franciát aki hegeszti, de még ellenáll... :D Viszont F11-el a brózert ki tudod tenni fullscreen módba, meg középső egérgombbal kattintással le tudod venni a nativ control UI-t, így már "majdnem" fullscreen... :)

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 13:55 - Szerkesztve: brutal


Aha, értem.
Volt még egy demókkal kapcsolatos kérdésem is. Kaphatnék arra is választ? :)

Korábban kérdeztem, hogy valami működő vsync nem létezik? Töredeznek az ablakok és ami zavaróbb, hogy a demókban is sokszor látszik a raszterezés.

Tele vagyok kérdésekkel... :)

http://www5e.biglobe.ne.jp/~arcana/StartupSound/index.en.html
Ilyen ware van MOS alá, vagy kénytelen leszek feltenni az osxet, hogy elhallgattassam ezt a kis almásdobozkát? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 14:35


@BrutalDT
Működő vsync az létezik, csak valszeg neked full HD-ben, Mac minin a rendszer kikapcsolta a duplabufferelést, mert nincs elég VRAM... Így meg nincs... :) A jó hír, hogy a 3.x-es sorozatra tervezik a "rendes" AGP támogatást, így a rendszer jóval több bitmap memóriával tud majd gazdálkodni.

A demókban való raszterezés az a demó dolga, a rendszernek kevés köze van hozzá. A fentiektől teljesen független, hogy a demó megoldja-e magának a vsyncet, vagy sem.

A rendszer boot hangját csak OSX alól lehet elkussoltatni. De van akinek még úgy sem sikerült... Az én minim pl. nem akar sehogysem bekussolni, viszont a PowerBookom meg a QuickSilver igen... Franc se érti. :)

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 14:48 - Szerkesztve: brutal


Aha.
i5-ös iMac-en dolgozok. Ezen is működött, majd kiderül.

Beállítottam egyébként 720p-re a felbontást, de inkább itt látszik és Full HDban kevésbé vettem észre, hogy törnének az ablakok. Full HD 16biten teljesen jó.

Viszont úgy látom nem szabad 2nél több kérdést egyszerre feltennem, mert egyre mindig kimarad a válasz. :D

Szóval:
Nézegettem demókat.
Az eld demói ablakban mennek. Át lehet tenni fullscreenbe? Lehet paraméterezni? Melyik demókhoz van ilyen prefs amivel lehetett tuningolni, hogy mi történjen?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 17:20


@BrutalDT:
Elvileg az Elude demóihoz van mindenféle kapcsoló. -gui, -debug, -wide, -double, mittudomén... :) Játszál vele. Ha az exe-be belenézel, biztos látszik ott még mégtöbb, ha ezekre rákeresel.

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2011. Dec. 21. 23:38


Kicsit megsz*ptam a f-szt...
Nem kaptam a Minihez os x installt és hát nem tűnik egyszerű feladatnak egy működő install dvd-t lehegeszteni a netről. Hol keressem, van vkinek egy tuti működő, meg kiírható verzió?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Dec. 22. 10:22


BrutalDT: Kűggyé egy mailt ide: ratmancj(kukacs)dzsímél(pötty)kom

Meg hogy milyen verzióra lenne szükséged.

Aztán meglássuk. :D

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2011. Dec. 22. 14:23


Köszi Ratman, de közben sikerül leszednem és telepítenem egy működő verziót.
Viszont abban szívesen venném a segítséged, hogy hogyan tudom beállítani azt, hogy ne az OSX legyen az elsődleges boot disk, hanem ALt nélkül csak a MOS induljon el?

Amúgy OSX hitvány lassú ezen a gépen, a MOS simán legyalázza speedben.
A videólejátszás is gyorsabban elindul és míg osxen meg se tud jóformán mukkanni egy full hd videónál addig mos alatt bár nem folyékonyan, de képes lejátszani azt is.
/Ezt csak azok kedvéért írtam le, akiknek újdonság lehet.:)/

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Dec. 22. 15:39


@BrutalDT:
Mac minin dual boot (és alapértelmezett boot) beállítása le van írva az Amiga Mania újság 3. számában magyarul, valamint ebben a PDF-ben angolul.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Dec. 24. 18:08 - Szerkesztve: charlie


Mi ugyan nem kaptunk OS frissítést karácsonyra, de azért kijött ez-az. Pl. lett új Blenderünk (2.61), meg kijött az 1.16-os OWB MorphOS-re, benne:

24.12.2011: Odyssey Web Browser 1.16
- Updated to WebKit r103170 (December 2011).
- Added Postscript printing support.
- Added PRINT REXX command.
- Connected JavascriptCore print method to the printing system.
- Reworked PDF export to produce more usable output dimensions.
- Added an option to define if a popup should open in a tab or a window.
- The page where a download is coming from (when available) is now also stored and can be restored from download manager contextmenu.
- Enabled large file support in Curl (>4GB files, assuming the underlying filesystem supports it).
- Make F11 key (fullscreen toggle) also work in the video overlay area.
- Disable blanker when entering video overlay mode.
- A quicklink wouldn't be updated properly after its URL was changed in bookmarks.
- Make the webview object active after a provisional load event, to be able to tab-cycle between the page form elements without clicking the webview first.
- Fixed a crash issue with the imp.free.fr webmail (old version). It was a deadly combination of the 417 status code handling and frame disposal.
- Fixed an issue in authentication process happening for instance with system.ch server.
- In middle mouse button scrolling mode, releasing button over a link would open the link.
- Updated Youtube.js

Ebből szerintem a legjelentősebb a 4GB feletti fájlok letöltésének lehetősége, ha a fájlrendszer támogatja (jelenleg ez: IceFS és ext2/3), valamint a nyomtatás támogatása. A többi apróság csak hab a tortán, bár nekem pl. a személyes szívszerelmem a képernyővédő kikapcsolása Overlay módú videolejátszáskor... :)

Letölthető a szokásos helyről.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Dec. 26. 12:36


http://www.oli-hummel.de/morphos/morphos-1-4-5.jpg
höhö
Ilyen is lehet:-)

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 04. 01:11


3.0 mikorra várható?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Feb. 04. 12:45


@Brutal^DT: "Még két hét..." ... :) Vagyis dolgoznak rajta, ha kész lesz, ki lesz adva.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Feb. 05. 21:13


http://www.mm.pl/~recedent/wykres2.png

Ez mennyire igaz? Jönnek vissta a régiek, vagy mindenki MOSra vált?

Ez 2 év alatt 40M bevétel... Persze nem a világ vége, de mégis

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / MorphOS 2.7
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024