Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Power PC G4
<< . 1 . 2 .
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 05. 13:52


Anno mi studioban egy geharmon 9.2 ot hasznaltunk. Reggel 6h-tol 22h ig ment egy hetig. Aszem a melos het alatt, egyszer kellett ujrainditani, mert digitalisan zajos volt a felvetel, akkoriban meg ez is jobb volt mint egy vindoz.Persze szar, mai szemmel plane, de en fontebb csak gamazni ajanlottam pece helyett :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Jan. 06. 09:29


Classic Mac OS-re en csak kopkodni tudnek. DTP-s idokben csak megkeseritette az ember eletet. Fos, lassu, nincs multitaszk ... szornyu.

G4/400-on kellett nagyfelbontasban diat szkennelnem ... egy dia kb. 1 ora ... volt belole 75 db. ...

Szkenneles kozben semmi multitaszk am ... semmi! Egy szros bongeszore nem tudtal atvaltani. Csak a digitalizalas ment es ennyi ... ki lehet szamolni mekkora szopas volt! Ennyit a Classicrol. Jatszogatni jo volt, de nem volt termelekeny OS.

Aztan jott egy dual G4-es mar OSX-el ... hat az kibajo volt! Ha nem jon OSX akkor szerintem sehol nem lenne mar az Apple ... leginkabb ez huzta ki oket a szarbol.

Legjobb OSX es gep combo a Dual G5/2000 6 giga rammal es OSX Tigerrel volt. Azon elmeny volt dolgozni! Az utana jovo OSX-ek es HW-k mar nem hoztak azt amit en elvartam volna ...

Szal egy dual G5 rendszert MOS, OS4 es OSX Tiger comboval szivesen vasarolnek mar ... foleg, hogy a G5-ok arai csunyan leestek ...

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 07. 11:13


Csárli.
Szekálhatlak g4 MDD javítás miatt?
Szerintem táphibás. Csak annyi kellene ,hogy rádugni egy másik tápot...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jan. 07. 11:51


Szekálhatsz, de nekem nincs MDD-m. Quicksilverem és Gigabit Ethernetem van. Szóval ha egy tanácstalan nézés segít, azt szívesen, bármikor.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 08. 18:23


http://images.csnw.com/lrg/appl_pmg4qs.jpg
Azt hittem ez az mdd.
Ilyenem van nekem is. Bekapcsolás után adja a dallamot azután kikapcsol.

(Amikor Bell feltalálta a telefont Chuck Norisnak már volt 2 nem fogadott hívása)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 08. 19:45


Ez egy sima mezei Quicksilver, ha jól látom. :)
Az MDD nem ilyen. :)
Quicksilverhez meg viszonylag konnyu tapot csinalni, de ha adja a dallamot es kikapcsol, akkor nem tap bug lesz, hanem firmware. :)

PRAM reszet volt mar?

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 08. 19:49 - Szerkesztve: amigarules


Quoting: ratman
PRAM reszet volt mar?

Azt mondta a figura akitől vettem, hogy 4 évvel ezelőtt berakta a sarokba aztán most, hogy el akarta adni már nem működött....Elemet cserélt de nem lett jobb. Hogyan csinálom azt a PRAM reszetet?
(Chuck Norris végigvitte a Máriót...balra...)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jan. 08. 20:41


@amigarules:
Bekapcsolas utan Command - Option - P - R nyomvatart, amig a *BING* parszor elhangzik. Utana elenged.

PC-s keyboardon: Alt - Windozgomb - P - R.

(Chuck Norris le tudja nyomni a jobb gombot - egygombos egeren.)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 08. 22:03


http://www.youtube.com/watch?v=h3S0CPeM9Tw
Hasonló a gondom csak eljutok a "BING"-ig...

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 08. 22:12


Dino esküszik, hogy Quicksilver-táp az jelentősen eltér az ATX-től. ATX-en nincs 25Voltos kimenet....Hogyan resetelődhet a firmware? Ezért gondoltam, hogy kellene egy biztosan működő táppal próbálni.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 08. 22:53


Quoting: amigarules
Dino esküszik, hogy Quicksilver-táp az jelentősen eltér az ATX-től.

Hej!!!! Te nem Quicksilvert kerdezted, hanem az MDD t :)
Az meg bizony elter... :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 09. 07:23


Quoting: amigarules
Dino esküszik, hogy Quicksilver-táp az jelentősen eltér az ATX-től. ATX-en nincs 25Voltos kimenet....Hogyan resetelődhet a firmware? Ezért gondoltam, hogy kellene egy biztosan működő táppal próbálni.

Nnna.
Látom azért van zavar erősen. :)

Szóval, utoljára talán a G3-as, meg a PCI G4 szólalt meg ATX táppal, egyszerűen (talán még az első AGP-s G4 is). Utána epül rájott, hogy ez így nagyon nem lesz jó és dizájnoltak. :)

Ennek ellenére lehet ATX tápból majdnem tökéletesen funkcionáló tápegységet csinálni, kis korlátozásokkal (pl. ez egyik ilyen 20+V-os feszültségek nem lesznek), tehát self-powered firewire felejtős, ADC-s monitorok felejtősek, sleep problémák lehetnek, ilyesmik.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 09. 08:54


Na akkor kezdek nem aggódni. Bocsi Dino azt hittem, hogy az mdd és a Quicksilver ua. (legalábbis a tápjuk. Mégis előbb próbálni kellene.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 09. 20:54


Tudnál segíteni a tápellenőrzésben Csárli?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jan. 09. 21:09


@amigarules:
Lehozod valamelyik pénteken Amiga Klubba (lehetoleg nem 20 óra 50 perckor!), ott is van egy QuickSilver, megoldjuk. Ennyi.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 10. 09:23


Ok! 20:49-kor ott vagyok...:-)
Amúgy azért nem járok klubba mert pont péntekenként van táncoktatás és muszáj eljárnom a csajommal rá (5 éve ígérgetem neki). (A csajok olyanok mint a Tamagotchi, ha nem játszol tiéddel akkor megdöglik:-) )
Amúgy köszönöm a segítséget.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 10. 09:28


Quoting: amigarules
Tudnál segíteni a tápellenőrzésben Csárli?

Nem táp bajság lesz. :D
1. az alaplapon van egy nyomógomb, azt kéne megnyomni (PMU reszet, ezt két esetben kell csak piszkálni, ha elemet cserélsz - ami lehet, hogy nálad már elfáradt -, vagy tápegységet).
2. PRAM reszetet csinálni utána. Amiről itt a hivatalos doksi: http://support.apple.com/kb/HT1379

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 11. 10:11 - Szerkesztve: amigarules


Bekapcsolom...nincs kép...BING...kikapcsol....
mindegy mit nyomok mellette....

Elemcserén már túl vagyunk.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 11. 10:18


Ha csak simán bedugom a tápot és nem kapcsolom be a gépet akkor halk Zzzzz hangot hallok. És néha mellette olyat mint amikor a ventilátorhoz hozzáér a szalagkábel. Mind ez úgy hogy nincs bekapcsolva a gép és nem forog benne semmi. Nem mond, hogy ez normális táphang...:-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 11. 10:54 - Szerkesztve: dino


Quoting: amigarules
Nem mond, hogy ez normális táphang...:-)

Nem ez nem normalis, az en MDD m nek is igy kezdodott, aztan ugy megdoglott, hogy meg a powergomb ledet sem villantotta mar fol. Annyira koltseges lett volna a javitasa, hogy inkabb vettem egy masik "donort" occsoe. Csodalkoztam volna, ha egy pram reset megoldja a problemat. Szerintem a volt gazdaja sem hulye, hogy ezt ne jatszotta vola mar el, mielott eladta. Persze legjobb ugye ugy eladni, hogy "meg mikor letettem jooovooot..." Pffff, jo kis markentinges kapo a gyomrodba :DD:DD

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Jan. 11. 11:05


Quoting: amigarules
Ha csak simán bedugom a tápot és nem kapcsolom be a gépet akkor halk Zzzzz hangot hallok. És néha mellette olyat mint amikor a ventilátorhoz hozzáér a szalagkábel. Mind ez úgy hogy nincs bekapcsolva a gép és nem forog benne semmi. Nem mond, hogy ez normális táphang...:-)

Akkor:
http://atxg4.com/quicksilver.html

Sok sikert. :)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 11. 12:44


Jajaja...Itt tartok gondolatban. Azért rádugunk előtte egy biztosan jó tápot. (Nehogy má' dolgozzak úgy , hogy nem biztos a végeredmény)

amigarules
Tag
# Elküldve: 2012. Jan. 16. 11:52


Quoting: charlie
Lehozod valamelyik pénteken Amiga Klubba

Jan 27.-én tudok menni klubba. Tisztelettel érdeklődnék, hogy jössz-e?

<< . 1 . 2 .
forum.amigaspirit.hu / MorphOS / Power PC G4
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024