Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Játékok / Ajánló
<< 1 ... 135 . 136 . 137 . 138 . 139 . 140 . 141 . 142 . 143 . 144 . 145 ... 148 . 149 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Dec. 02. 01:06


titokban ok is Amigara vagynak ;)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 02. 08:27


De jó volt megnézni :-) Micsoda idő voltak... <3

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Dec. 02. 10:53


+1

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 02. 15:27


A legkeményebb a programsugárzás volt C64-re meg Spectrumra...

mc68k
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 02. 16:50


Mi és a számítógép #33

Amiga, Atari.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 02. 16:52


Quoting: Dr.OG
A legkeményebb a programsugárzás volt C64-re meg Spectrumra...


Abszolút lame BASIC programokat nyomtak.

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 02. 18:33


Ezzel vitatkoznék, kipróbáltam néhányat erről a listáról:
https://www.sinclair.hu/szoftver_programsugarzas_programok.php

Például a Lemezlogika és a Golyóbis egész szórakoztató (nyilván nem Amiga súlycsoport, de azért el lehet velük szórakozni egy darabig).

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 02. 21:27 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: mc68k
Abszolút lame BASIC programokat nyomtak.


Miért most mit böngészel? HTML++script! Jó hát minden kezdet nehéz!
Egyébként amikor a SZÜV-ben dolgoztam kb. 9x-ben, telepítettem rádióvevős modemeket, volt valami sugárzott adatfolyam amiből menteni lehetett adatokat amit központilag sugároztak.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 03. 11:13 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: mc68k
Mi és a számítógép #33

Mi és a computer 33. rész (Mi és a számítógép 33.rész)
Ezt most így miért, mire jó??? :(

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Dec. 03. 11:18


egy Amigas forumban miert van Amigas tartalom? ki tudja ... neee :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 03. 11:26


Nem, nem, félreértettél! ;-) A címmel van a problémám: Mi és a computer... mi a bánatnak kell , méé nem jó a magyar (eredeti) cím? Ráadásul ott van, de zárójelek között... Fordítva még oké, de ilyen félfordítás mire jó...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Dec. 03. 12:43


itt a valasz:
https://www.youtube.com/watch?v=740BN8znkG4&feature=youtu.be&list=UUEeuYlxJq8mfTNzfMp KB_3g&t=127

:D

kzb
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 03. 13:52 - Szerkesztve: zolesz09


Quoting: yellowdog
A címmel van a problémám: Mi és a computer... mi a bánatnak kell , méé nem jó a magyar (eredeti) cím? Ráadásul ott van, de zárójelek között... Fordítva még oké, de ilyen félfordítás mire jó...


A sorozat "Mi és a computer" címmel indult 1983-ban, Dám László vezetésével (ha jól tudom, ő sajnos már nem él). Menet közben lett "Mi és a számítógép" Kiss Donáttal.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 03. 14:46


Na én erre nem emlékeztem, de ha így van akkor elnézést kérek :-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 04. 18:21


Quoting: Dr.OG
Most kíváncsivá tettél...

Nos akkor itt volna egy kis rejtvény, elsősorban Dr.OG számára, de természetesen meghallgatom mások véleményét is... ;-)

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 04. 18:44


Mivel nem nyomtál speed tesztet, gondolom csak kamu az egész...
PC-n már láttam olyat, hogy egy P4-es proci Xeonnak hazudta magát.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 04. 18:53 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: Kukacmarci
gondolom csak kamu az egész...

Nem ;-)

Egyébként nyomtam de azt a video készítése előtt, szóval kifelejtettem, ha jól emlékszem 4400-körülit adott, tehát 030/25MHz-nek megfelelőt...

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 04. 20:35


Lövésem sincs, bár ez nem jelent semmit, szerintem az aktív fórumozók közül én vagyok a legrutintalanabb Amigás...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Dec. 04. 20:50


Sysinfoval barmikor csinalok ilyet, pl 72 mhz-es 030
de a fejlecben levo ram merete erdekes
a wireles PS kontroller mutogatasa is biztos fontos az eset kapcsan
valami remote desktop :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 04. 20:53


Plíz, nem feladni ;-) Kukacmarci jogos kétkedése miatt készítettem egy újabb videot, remélem ez már eloszlatja a csalás gyanúját :-)

Tehát lehet gondolkodni! :-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 04. 20:56


Egy kis segítség a hátsó fertály felől ;-)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 05. 06:35


Biztosan valami parallel portos okosság (írtad is korábban, hogy a másik projektből nőtte ki magát). Engem amúgy a vezeték nélküli kontroller is megzavart (annak idején a magyarok a Nintendót a kontroller portokon keresztül törték fel, ha jól emlékszem Kiss Donát beszámolójára az IDDQD-ről/Vakondokból).

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 05. 08:24 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: Dr.OG
vezeték nélküli kontroller is megzavart

Igen, bocs, az új videonál le is vettem, ne zavarja meg az összképet. A hátsó oldali
video még az eredeti felállásnál készült, azért látható csatlakoztatva a PS2-Amiga adapter.

Egyébként az Amiga joy port is érdekes, kicsit jobban áttanulmányozva, nem csak a megszokott bemeneteket tartalmazza, mind a 9 pin felhasználható, tehát alap működést feltételezve 3! tűzgomb is megvalósítható! Illetve 2 pin (5-ös és 9-es) be vagy kimenetként is konfigurálható (egészen potosan 3 mert a FIRE 6-os is) mondjuk úgy ma divatosan, GPIO, tehát szabadon felhasználható, akár egy SPI szerű (szinkron) kommunikációra is, de bármire gyakorlatilag. Persze majd jönnek itt a divat Amigások és felteszik a költői kérdést, jogosan, hogy minek... :-D

De ha már 3 tűzgomb, szeretném megkérdezni hozzáértőktől, van ilyen felhasználás, játék? dh1?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Dec. 05. 11:27


ha azt nezed, hogy a CD32-n alapbol 6 + 4 + 1 (6 fele tuz gomb + DPAD iranyok + pause) gomb van akkor a valasz igen, de hogy konkretan mi hasznalja ki ... szinte semmi, foleg azert mert standard Amigan jo esetben 2 gombos joyok voltak es direkt CD32-es jatekfejlesztes szerintem nem volt - bar igy hirtelen a CD32-es verzioja a Wing Commandernek a gyari CD32 kontroller minden letezo kombinaciojat hasznalja pl. tobb lenyomott gomb egyszerre mas mint kulon kulon lenyomva okat, brutal combokat kell fejben tartani - de mas szerintem nem nagyon. Max. verekedos jatekok a combok miatt de ezek is maradtak a inkabb a 2 gombos iranyitasnal mert nem kellett a kodba belenyulni a CD32 verzio miatt.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 05. 15:04 - Szerkesztve: yellowdog


Akkor a 3 gomb támogatást meghagyom az "adatlapon jól mutat, de semmire sem jó" funkciónak.
Köszönöm az infót!

Quoting: Dr.OG
Biztosan valami parallel portos okosság (írtad is korábban, hogy a másik projektből nőtte ki magát)

Igen, a parallel-USB adapterből, de pont a másik, az USB oldal amit itt is felhasználtam. Ha megnézted a videot, itt a gépoldali csatlakozás a soros porton keresztül valósul meg, kétségtelen a párhuzamos gyorsabb volna, de ezt egyszerűbb volt összedrótozni próbapanel szinten. Természetesen lehet, hogy a kész verzió a parallel portra fog csatlakozni, a funkció(k) és működés szempontjából ez igazából lényegtelen.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Dec. 06. 02:04


de most akkor nem tudjuk meg mi van a turbina nelkuli turbos 1200-vel? :)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 06. 06:45


Rám ne várjatok, nekem értelmes tippem sincs...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 06. 09:51 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: dh1
most akkor nem tudjuk meg mi van a turbina nelkuli turbos 1200-vel? :)

De igen :-)

AID az Amiga2UAE adapter :-)

Awe
Tag

# Elküldve: 2020. Dec. 06. 11:27


Ok, de akkor a kép nem az amigábol jön. Félreérthető a video. Fut egy WinUAE, amihez a real vas csak mint beviteli eszköz van csatlakoztatva. Azt mutasd meg, hogy az ezerkettes mit csinál a video alatt. Gondolom fut egy progi, ami küldi az adatokat a paralel (vagy serial) portra. Végülis egy százezer forintos billentyűzet.

neunoid
Tag
# Elküldve: 2020. Dec. 06. 12:04


Nekem tetszik ez a megoldás, emulátort használhatunk eredeti billentyűzettel, anélkül hogy szét kéne bontani ehhez egy eredeti Amigát, és gondolom, hogy ez az illesztő nem is lesz túl drága. Engem érdekelne egy ilyen.

<< 1 ... 135 . 136 . 137 . 138 . 139 . 140 . 141 . 142 . 143 . 144 . 145 ... 148 . 149 . >>
forum.amigaspirit.hu / Játékok / Ajánló
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024