Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Játékok / Ajánló
<< 1 ... 126 . 127 . 128 . 129 . 130 . 131 . 132 . 133 . 134 . 135 . 136 ... 148 . 149 . >>
Szerző Üzenet
tassika
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 13. 20:20


Quoting: thomassd
A nagy aggódás nem tartott sokáig, rövid idő múlva, egy gyors köpönyegváltással meg is jelent a PC GURU, ami ugye már eleve egy skizofrén ötlet materializálódása volt, hiszen a PC-nek mi köze is van a GURU-hoz?


Hát ezt rá lehetne sütni az 576-ra, ami ugye az 512k+64k-ból jöttki, ami az Amiga+C64 alap RAM mennyiségére utal. Vagy a CoV, ami a Commodore Világ nevet viselte. Ők is elengedték az Amiga-t.

Sajna ez nem az újságok hibája, köpönyeg forgatása, hanem a Commodore sz@rta el! :-/
Ezért én akkor csöppet sem nehezteltem rájuk, piacgazdaság, ez ilyen.

Nekem meg a Guru-ban bemutatott A4000 cikkét olvasva, főleg a kék mezőben olvasott vélemények ütöttek szíven akkor. Őszintén, keményen elmondták egyes emberek a magánvéleményüket, és fájószívvel, de egyet kellet értenem velük. Ekkor lett megpecsételve az Amiga sorsa sajnos!

Megkerestem a cikket, most sem volt jobb végigolvasni. Ha érdekel a 93/1-ben találod, az 59. oldalon kezdődik.

Quoting: dh1
Igaz, de halott ceg halott termekerol mit lehet irni.

Így van! Ott a pont!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 13. 21:09


Quoting: tassika
Sajna ez nem az újságok hibája, köpönyeg forgatása, hanem a Commodore sz@rta el! :-/

Sajna nincs kinek ujsagot irni, ennyien vagyunk. Lehet ha mindenki Amigazna, akkor en meg peceznek :D (apam szerint direkt mindent mashogy csinalok, mint minden normalis ember) :)
Talan jobb is igy, de fel a fejjel, rettenetes jo projectek vannak mostanaban a halott gepeinkre! :) nem gyozik gyartani az FPGA s cuccokat, a gumikok is egyre szebbek lesznek, csak nem merek meg mutatkozni veluk :D :D :D

Quoting: tassika
Nekem meg a Guru-ban bemutatott A4000 cikkét olvasva, főleg a kék mezőben olvasott vélemények ütöttek szíven akkor.

Jaja, az tenyleg oszinte volt, akkor lehetett latni, hogy meg egy bort megprobalnak lehuzni Commodore ek, az emberekrol....mindenki tudta, hogy itt lesz valahol a vege...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 14. 14:30


Quoting: dh1
Igaz, de halott ceg halott termekerol mit lehet irni.

Igen, akkor sajnos úgy tűnt, vége a dalnak. Kellett hozzá ez a 15-20 év, hogy retro lehessen, vagyis szép emléke egy már-már hiányzó kornak :-)
És persze a technikai fejlődés is szükségeltetett a "csókhoz", hogy Csipkerózsika álmából felébredhessen...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 14. 21:04


Quoting: tassika
Ha érdekel a 93/1-ben találod, az 59. oldalon kezdődik.

Elolvastam... anno 91-ben is... hát igen, látjuk most már mire volt ez elég...

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 15. 06:11


...kár a AAA chipset ért is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Feb. 15. 10:50


Quoting: thomassd
AAA chipset


mara az is elavult lenne, de jobb helyzetben lennenk, de lehet az Amiga is ...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 15. 17:14


Majd Viktor összedob előbb vagy utóbb egy a Lisa helyére pattintható AAA+ "videokártyát", remélem...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 16. 08:53


Melyik Viktor? A zorban?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 16. 15:30


Quoting: dekanyz
Melyik Viktor? A zorban?

A zagyad :-D

A mi mc68k Viktorunkról beszélek!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Feb. 16. 22:08


Nem en az tuti ... amugy miert, aki Viktor az csak orban lehet?

mc68k
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 18. 14:46


:) :) :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Feb. 18. 14:55


Ugye druszam! ;)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 21. 14:18


https://prog.hu/hirek/4589/film-keszult-a-korai-magyar-videojatek-fejlesztokrol

Hatha nem mindenki olvas prog.hu-t...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Feb. 21. 16:03


szerintem ezt mindenki tudja, mar vagtuk a centit :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 23. 09:40 - Szerkesztve: dekanyz


Arix projectrol mar reg nem hallottunk...
(Aros Linux kernelen, ha valaki esetleg nem ismerne)

Most kozze tettek egy videot:
https://www.youtube.com/watch?v=9dvlLRbNbd8&feature=youtu.be

BSzili
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 23. 12:12


Az Arix rég halott, az SMP fejlesztés a fő AROS ABIv1 branchben megy. Michael Schulz és Nick Andrews dolgozik rajta.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 23. 12:38


Ezek szerint a videon lathato rendszer egy normal AROS lenne?
Es azon mar van SMP?

BSzili
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 23. 12:51


Igen. Itt vannak a commitok, az utóbbi pár hónapban csak az SMP-vel ven tele:
https://trac.aros.org/trac/timeline

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 23. 12:56


Ez jol hangzik... Nem gondoltam, hogy megcsinaljak!

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 23. 12:59


Azt neztem, hogy egesz sok commit van egy nap!
Mintha foallasban csinalnak!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Már. 13. 12:46


Srácok, volt egy előadásom a hétvégén, itt Szegeden a múzeumban. Mi másról, mint az Amigáról!? :D

Itt a videó.

Az esetleges hibákért és bakikért elnézést kérek! Mindenféle építő jellegű hozzászólást szívesen fogadok! ;-)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 13. 15:50


@Adsr:
Csak bele kukkantottam, de tok jo! ;)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Már. 13. 16:42


@adsr:
Itt a PC-s haverok nezik a videot, nekik tetszik, nekem meg nem volt idom megnezni...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 13. 17:25 - Szerkesztve: yellowdog


PC-snek minden jó... ;-) Az a betűtípus mondjuk nem a legszerencsésebb választás...

Balage
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 14. 21:10 - Szerkesztve: balage


adsr!
Mindenek elott koszonet, hogy veszed a faradtsagot es terjeszted az iget!

Imhol meglatasaim az eloadassal kapcsolatban. Epito jellegu akar lenni, semmi szemelyes ;)

Elso: hang.
Masodik: hang!
Harmadik: audio ember vagy. Hang! :)

Ami az Amigat illeti, en probalom a mai eloadasokat, dokumentum filmeket kivulallokent, Amigat nem ismerokent nezni. A dolog vegen azt akarom erezni, hogy a. "nekem kell egy ilyen", b. visszazokkenve a realitasba: "de jo, hogy nekem van egy (-ket) ilyen!"
A fentiek fenyeben, szigoruan szerintem:
- Technikai bibelodesek, zajok (kulccsorges!), elviszik a kozonseg figyelmet az eloadasrol, + Te is folyton hatra, oldalra nezelodsz, a kozonseg is oda fog nezni, ott fog keresni valamit es nem Rad vagy a vaszonra figyelnek.
- Miert nem lett az az eject gomb megjavitva? Ha vittel volna valami muanyag tollkupakot, kb senki nem vette volna eszre a lemezcseret, de az a kulccsorges... :)
- Mi a gond a multitaszk demo animacioval? Inkabb vigyetek egy A500-at, de mukodjon elsore. Ez lemezhiba amugy, vagy mi a baj vele? Ha nem 100%, akkor mast kell mutatni. Szerintem.
- A kevesebb tobb lett volna. Nagyon-nagyon sok a reszletre kitertel, ami az eloadashoz nem fontos, viszont jol osszezavarja a nezot. Beteve tudom az egesz sztorit, de ugy 15 perc utan mar annyi nev, evszam es apro reszlet kerult elo ($4 helyett $4.25/reszveny), hogy mar nem tudtam vegul hova akarasz kilyukadni. Engem ott elvesztettel, sorry! :)

...es mivel nem jutottam el a vegeig, nem tudtam meg, hogy jo-e nekem, hogy van nekem ilyen :P

Mindenesetre van egy eloadasod, csiszolj rajta es a kovetkezo jobb lesz!
Keep going! ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 14. 22:37 - Szerkesztve: dh1


Eloszor is gratula!
Bator dolog kiallni emberek ele es beszelni! Grat ismet!

Hibak szerintem:
Igen, a hang, kell ilyenkor egy csiptetheto mikrofon, terbol a hangot osszeszedni draga cucc jo csak ... kicsit gyenge volt a hangero, de meg ertheto volt.

A felvetelen balrol es hatulrol vmi feny szurodik be es eskuszom en percekig gondolkodtam, hogy green hatter elott allsz vagy ez valodi? :D

Mint DTP-s mondanam, hogy a betutipus-valasztast ertem, aranyos, de nem eloadasra valo :) itt is gondolkodtam, hogy kezzel irtad, vagy vmi opentype-truetype font-e de egymashoz hasonlitva az azonos karaktereket be kellett latnom senki nem bir ennyi 'a' betut pontosan mindig ugyan ugy lerajzolni. Egy talpas betutipus a javalott (akar egy sima Time New Roman), javitja az olvasasi lehetoseget. Proba, takard le ugyan annak a mondatnak a talpas es nem talpas valtozatat ... a talpas felbevagva is egesz jol olvashato-ertelmezheto (also-felso resz kulon-kulon is) mig a nem talpas joval nehezebben.

A "tobb kevesebb" Balage tollabol: azt mondanam, hogy a cim nem jo de nem az eloadashoz valo. Hogy miert? Mert az "Egy nemzedék szerelme: Amiga" cimmel nincs baj, csak az eloadas az Amiga gepcsalad letrejottet, fejlesztok egy reszet (Dave Haynie ... :D ), az Amiga atyjat, a tipusvaltozatokat veszi gorcso ala. Van kiteres a gep hw es sw lehetosegeire de szerintem ezzel a cimmel jatekokat, felhasznaloi programokat, az OS-eket, a legendas kommersz programokat, profi TV-s warekat, demokat kellene bemutatni. Hiszen anno azt se tudtuk ki fejlesztette az Amigat es megis imadtuk. Ezen hw es sw tulajdonsagok miatt (is).

En talan ket reszre bontanam az eloadast, elso lenne ez a mostani resz, bemutatva a kezdeteket, a gepcsaladot, a fejlesztoket a Commodore segitseget, a bankcsodot (most a teljesseg es idorend nelkul) stb. A masodik resze a szerelem taglalasa-oka. Miert szerettuk, professzionalis felhasznalasok, filmekben sorozatokban hasznaltak, a Disney profi alkalmazasa, Amiga a "gamer" gep. A multimedia gyokerei stb.

Ez igy mocskos sok. Ketszer 1,5 ora siman kijonne belole :)

Aztan ... voltak roviditett linkek videokra ... hat aki begepelte annak gratulalok :) sajna nem latszott jol. Javasolnam a nagy meretu QR-kodok hasznalatat (lasd Amiga Mania hirek rovat), mivel okosteloja nagyreszt mindenkinek van mar es az kameraval klasszul olvassa nagy meretu kivetitett QR-kodot (persze a shownotesban a video vegen vagy alatt ott lehet a link is netes nezok szamara)!

Egy kiegeszites: A4000T ... valoban a Commodore az elso szeria A4000T-bol kb 200 darabot szort szet a vilagban. Ezert durvan draga ha nagy ritkan egy-egy elado lesz na meg azert, mert mas nemileg mint az Escom altal ujra gyartott A4000T (kulsore foleg). Nagy szamban az Escom (Amiga Technologies) fele A4000T volt megvasarolhato. Az eredeti A4000T-bol 2013-as infok alapjan csak 70 db kerult ki kulsos fejlesztokhoz. Ennek fele mukodik. Tehat jelenleg jo ha 30-35 tulaj ismert. Aki latott eredeti Commodore A4000T-t az ontse ki aranybol a szemet. A Commodore csak 040-el szallitotta (030-at is rebesgetnek de az egy arculkopes :), mig az Escom/AT 060-al is (Quikpak 060). Szal a Commy verzio ilyen kurva ritka cucc! :) Ha vmit felreertettem akkor bocs, kozben dolgoztam... vagy ha teveset irtam javitsatok plz.

Amugy jo az eloadas! Barmi jo ami Amiga!
Koszi Kollega! ;)

Jah azt a multitaskos demot meg ugy az egesz szoftver pakkot amit bemutattal feldobnad valahova, megkoszonnem! ;) Boing Ball megvan! ;)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Már. 15. 08:14


Quoting: balage
Elso: hang.
Masodik: hang!
Harmadik: audio ember vagy. Hang! :)

Nem hiszitek el, balfasz voltam... :-( A fényképezőhöz van egy mikrofon is, szépen felraktam a helyére, bedugtam, beállítottam a mikrofon szintet. ÉÉÉÉÉS... Azt nem vettem észre, hogy van rajta egy on/off kapcsoló. Tottál lammerság :-(

Quoting: balage
- Technikai bibelodesek, zajok (kulccsorges!), elviszik a kozonseg figyelmet az eloadasrol, + Te is folyton hatra, oldalra nezelodsz, a kozonseg is oda fog nezni, ott fog keresni valamit es nem Rad vagy a vaszonra figyelnek.


A kulccsörgés kapcsolódik az eject gombos kérdésedhez. Ratman gépe volt a bemutató alanya, szerettem volna működő Amiga 1000-t demózni. (Ehhez pont kapóra jött, hogy MC68K mester megpróbálja majd az öreglányra passzintani a HC508K-t). Nos a gép úgy érkezett aznap 11 óra után, nem akartam megbontani, hogy tegyek bele pc floppyból műtött gombot. Mondtam Ratmannak a fagyás gondokat, elmondta, hogy amikor utoljára (1 éve kb.) üzemben volt, nem volt ilyen gond. A floppy meghajtó beteges, ezt ő is tudta.

Quoting: balage
- A kevesebb tobb lett volna. Nagyon-nagyon sok a reszletre kitertel, ami az eloadashoz nem fontos, viszont jol osszezavarja a nezot. Beteve tudom az egesz sztorit, de ugy 15 perc utan mar annyi nev, evszam es apro reszlet kerult elo ($4 helyett $4.25/reszveny), hogy mar nem tudtam vegul hova akarasz kilyukadni. Engem ott elvesztettel, sorry! :)


Szerettem volna részletesen elmesélni a sztorit, ezért került bele ennyi minden. Annak ellenére, hogy igyekeztem felkészülni alaposan, az izgalom és a lámpaláz miatt nem lett olyan lineáris az előadás, az biztos.

Quoting: balage
...es mivel nem jutottam el a vegeig, nem tudtam meg, hogy jo-e nekem, hogy van nekem ilyen :P


Sebaj, te enélkül is tudod :D.

Quoting: dh1
A felvetelen balrol es hatulrol vmi feny szurodik be es eskuszom en percekig gondolkodtam, hogy green hatter elott allsz vagy ez valodi? :D

Pont ezen lepődtem meg én is. Olyan a "körvonalam", mintha tényleg bluebox felvétel lenne. Nos, a múzeumban valamiért iszonyat idétlenül lett kialakítva a lámpák kapcsoló szerinti területi kiosztása. Magyarul, nem tudok úgy lámpát kapcsolni, hogy mondjuk hosszirányban egyforma területekre osztva, hanem kvázi össze-vissza vannak bekötve a fényforrások. Így az a fény, ami hátulról érkezik, sajnos tényleg zavaró. Még így is előadás előtt két perccel vittük előrébb a vásznat, mert pont rávilágított, és alig lehetett látni valamit.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Már. 15. 08:42


Quoting: dh1
Mint DTP-s mondanam, hogy a betutipus-valasztast ertem, aranyos, de nem eloadasra valo :) itt is gondolkodtam, hogy kezzel irtad,

Szerinted nekem van arra időm? :D Ez a Prezi egy default karakterkészlete. A tanácsot köszi!

Quoting: dh1
ezzel a cimmel jatekokat, felhasznaloi programokat, az OS-eket, a legendas kommersz programokat, profi TV-s warekat, demokat kellene bemutatni.


Mondasz valamit ;-). Na majd egyszer!

Fred the Baker and Rose the Florist

Ja, a honlapomon levő átvett cikkben van egy utalás egy demora, ami szintén 85-ben lett bemutatva. Idézem:

"Gail Wellington, aki akkoriban a software-cégekkel tartotta a kapcsolatot így emlékezik vissza arra a napra: "A premier előkészítési munkáiban is részes voltam: Szerepem volt a multitasking-demó (Fred the Baker and Rose the Florist) elkészítésében és a computerbalett elkészültében is szerepem volt - erre nagyon büszke vagyok. A tulajdonképpeni animációt az Island Graphics nevű cég csinálta. Amikor a kész sequenc-et megláttam a táncosnővel a színpadon, majdnem elájultam, és még ma is könnyezek, ha megnézem a videót."

Melyik ez a computerbalett demo? A Juggler nem lehet, hisz az 86-os, és ráadásul nem is balett :D. Szóval erre nem találtam semmit.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Már. 15. 09:41


A1000 Frankfurt. Europai bemutato.

https://youtu.be/z_m-9PLanp0

1:24:55-tol

Balage
Tag

# Elküldve: 2017. Már. 15. 10:30 - Szerkesztve: balage


Az A1000 Lincoln Center bemutatojan volt egy balett demo, szerintem az lesz az: eloterben eloben tancolt egy neni, hatterben, kivetiton a neni filled-vector formaban ugyanazt tancolja. (Anno ez nyilvan nem real-time digitalizalas volt, hanem a neni probalta tartani a tempot a zene alapjan.)

Hm, nem talalom youtube-on...

Edit: dh1 talalt hasonlot. Az amcsi bemutato felvetelen utosebb, hogy latod egyszerre az elo tancost es az animaciot is szinkronban mozdulni :)

<< 1 ... 126 . 127 . 128 . 129 . 130 . 131 . 132 . 133 . 134 . 135 . 136 ... 148 . 149 . >>
forum.amigaspirit.hu / Játékok / Ajánló
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024