Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Játékok / Ajánló
<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . 126 . 127 ... 148 . 149 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Okt. 11. 00:43


A kék led nem kéne. Amúgy nagyon.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 15. 22:03


Quoting: charlie
kék led


jah, nem is ertem az ilyen kocsog hazakat, pecebe is kek led van a bekapcs gomb korul, es ha ejjelre hagyom a gepet, akkor bevilagitja a szobat. Legalabb kikapcsolhato lenne ...

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 16. 08:28


Quoting: dh1
jah, nem is ertem az ilyen kocsog hazakat, pecebe is kek led van a bekapcs gomb korul, es ha ejjelre hagyom a gepet, akkor bevilagitja a szobat. Legalabb kikapcsolhato lenne ...

Haverom hozott múltkor egy HTPC-t (kifejezetten annak gyártották, valahonnan kapta). Kérdezte, hogy azzal a kék leddel az elején lehet valamit csinálni, hogy ne világítson? Fogtam a csípőfogót és kivágtam. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Okt. 16. 17:06


a leragasztas mint opcio eszetekbe sem jutott, mi? :)

Balage
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 18. 17:39


Egyik melohelyen Behringer kevero van, azon a power LED ilyen. Konkretan nem latni tole a kezeloszerveket. Ez a divat, hat szeretni kell. En speciel leragasztottam.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Nov. 10. 00:43


Az Amiga mindenkit túlél!

Amiiiiiiiga

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 28. 13:33 - Szerkesztve: thomassd


Classic Amiga game droidra:

http://www.talltechtales.com/classic-amiga-games-on-android/

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Nov. 29. 06:49


És az egér vezeték miért nem fekete? :-).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Nov. 30. 23:03


Quoting: adsr
És az egér vezeték miért nem fekete? :-).


hm?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Dec. 02. 06:59


Quoting: dh1

hm?

Ezt a fekete Amiga fotóhoz akartam írni :-). De hogy kerültem ide?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Dec. 02. 07:10


Quoting: adsr
Ezt a fekete Amiga fotóhoz akartam írni :-). De hogy kerültem ide?


Sok voot a palesz :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 10. 10:49 - Szerkesztve: alivemoon


Hello!

Posztoltam egy új videót!
Milyen új feature-t kapott a GP.Rules :)

Videó

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 10. 11:15


Haat, nem mondom, hogy ertem amit latok.

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 10. 12:09


Melyik az az OS amelyik engedi hogy a processzormagokat a programod közvetlenül rábírhatja a munkavégzésre? Azt még értem hogy indíthat több szálat egy JIT fordító, de azt már nem hogy hogyan lehet garantálni hogy azok a szálak külön magokon fussanak.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Dec. 10. 13:10 - Szerkesztve: charlie


@Calhoun:
Melyik az az OS amelyik engedi hogy a processzormagokat a programod közvetlenül rábírhatja a munkavégzésre?

Bármelyik. Windows: SetProcessAffinityMask és SetThreadAffinityMask. pthreads/Linux: pthread_setaffinity_np, Mac OS X: Thread Affinity API

...

Más kérdés, hogy nem biztos, hogy valaki ezt akarja erőltetni. Az efféle thread-core affinity dolgokat jobb a CPU-ra és az OS ütemezőre bízni, lévén modern, hatalmas cache-ekkel és latencykkel rendelkező rendszerekben (kb. manapság minden) időnként több problémát okoz a kézi erőltetése egyes feladatoknak bizonyos magokra, mint amennyit megold (lásd pl. false sharing).

A témához:

Multithreading-safe és tetszőlegesen párhuzamosítható programozási nyelvek: már létezik ilyen, gyakorlatilag minden funkcionális programozási nyelv (pl. Haskell) részben vagy teljesen ilyen. A tisztán funkcionális kód ugyanis csak a saját belső világától függ, és minden bemetre ugyanazt a kimenetet adja, nem függ a "világtól" körülötte és nem is változatja meg azt, így az ilyen függvények tetszőleges számban és az erőforrások függvényében tetszőleges mélységben párhuzamosíthatók - és a létező implementációk közül jónéhány ezt meg is teszi.

A módszer egy csomó matematikai probléma leírására remek, de vannak problémák, amit pont a fenti kötöttség miatt (nem okozhat állapotváltozást a való világban és nem függhet külső állapottól) nagyon nehéz vele gyakorlatiasan megoldani.

Lásd pl. a shaderek problémáit. Amíg olyan shadert írsz, amik nem függnek egymástól addig a rendszer száguld és százával futnak párhuzamosan a GPU végrehajtó egységein, de mihelyst külső buffereket olvasol be, amiket más shaderek is módosíthattak, egy rakás problémával és masszív teljesítményvesztéssel, szembesülsz, mert a rendszernek a masszív párhuzamosság helyett sorban kell végrehajtani dolgokat, másként összevissza eredményt kapnál. Hasonló a probléma, ha pl. fizikát számolsz, egy rakás alacsonyszintű része párhuzamosítható, de aztán az eredményekkel módosítani kell a "világ" állapotát, és közben nem futhat kód, ami azzal dolgozik. (Helyesebben, az így képződő függőség problémákat hagyományos módszerekkel kell kezelni.)

És természetesen a hagyományos programozási nyelvekre is igaz, hogy ha írsz bennük egy "pure" függvényt, amire igaz a fenti funkcionális szabály, akkor azokat nyugodtan párhuzamosíthatod, erre pedig már léteznek bőven technikák, pl. thread-pooling, sőt sokszor az OS-ben is, pl. Apple GCD. Főleg mivel az OS-ek maguk a legritkább esetben funkcionálisak, tehát a legalsó szinten még a fenti tisztán funkcionális nyelvek library-jai is valami hasonló thread-pooling vagy GCD szerű dolgot használnak a párhuzamosításra.

Vagyis megint egy világmegváltó ötlet, amit már feltaláltak. :)

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 11. 08:44


Chain-Q: Köszi! Ma is tanultam valamit. :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Dec. 18. 07:46 - Szerkesztve: dh1


hm ...

Commodoresmart.com

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Dec. 18. 09:21


Quoting: dh1
hm ...

veszunk? ugyis kenem mar egy uj mobil...
hullagyalazas...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 18. 15:12


Igenyes weboldala van...
Amugy meg, a fene tudja... Ennyit nem adnek semmilyen telefonert!

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 23. 19:44 - Szerkesztve: thomassd


Commodore Amiga Calendar 2016

Már ki is vanik nyomtatva :)

/me örül

nzo
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 24. 18:59


A Tales of Gorluth játék ingyenesen letölthető innen.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 25. 09:43


Quoting: nemazoty
Tales of Gorluth


Korábban volt róla szó, hogy lesz magyar nyelvű felirat is hozzá. Végül is lesz?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Dec. 25. 18:48


Quoting: Aragon
Korábban volt róla szó, hogy lesz magyar nyelvű felirat is hozzá.


hol?

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 25. 22:39


Quoting: dh1
hol?


fúú, hát meg nem mondom, hogy AM-ben, vagy itt vhol volt róla szó. az előbbi rémlik.
mellesleg karácsonyra szívesen elolvastam volna a magazin legújabb kiadását. mikorra várható kb.?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Dec. 26. 06:30


Quoting: Aragon
hogy AM-ben, vagy itt vhol volt róla szó. az előbbi rémlik


Szerintem felreerttel vmit ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Dec. 26. 06:31


Quoting: Aragon
mellesleg karácsonyra szívesen elolvastam volna a magazin legújabb kiadását. mikorra várható kb.?


nem tudom, lesz-e egyaltalan ...
eddig csak en dolgoztam a 11-esen

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 27. 13:59


puff. szomorúan hallom. ez egy remek fórum, kár lenne érte. 10 szám az már hagyomány. ha csak mondjuk márciusra készül is el a következő, én kíváncsi vagyok rá.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 27. 15:20


Quoting: dh1
nem tudom, lesz-e egyaltalan ...
eddig csak en dolgoztam a 11-esen

Amit én láttam belőle az nagyon király :-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 27. 15:25 - Szerkesztve: yellowdog


Bizony, hogy legyen, persze kérdés mivel, milyen újdonságokkal lehet megtölteni... Ha azt nézzük, a régi 25 évvel ezelőtti hagyományokat is lehetne folytatni, de kitől várható ez el? Program leírások, végigjátszások ezer meg ezer oldalt megtölthetnének, de érdemes...?
Ma annyi minden elérhető a neten, vagyis szinte minden...

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 27. 15:32


yellowdog
Én szeretem a kezem befogni az újságot, teljesen más érzés. S van, ami nincs fenn a neten. Ez az, amit a készítők tesznek hozzá. Szóval én támogatom, legyen újság.

<< 1 ... 117 . 118 . 119 . 120 . 121 . 122 . 123 . 124 . 125 . 126 . 127 ... 148 . 149 . >>
forum.amigaspirit.hu / Játékok / Ajánló
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024