Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Játékok / Ajánló
<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 148 . 149 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 12. 21:00


@BSzili:
Kevés a stack? MorphOS-en a "stack" parancs PPC-s executable-ekre nem működik, mivel a stack parancs csak a 68k emu stack méretét állítja. A PPC-s progiknak kötelező a saját stackjukat a megfelelő méretűre állítani. Bocs, ha triviális volt.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 12. 22:50


Semmi gond, mindenkinek ez az első tippje. Vágom, hogy MorphOS-en nem ugyanaz a PPC és a 68k stack, nem ez az első Quake alapú játék amit portoltam rá. Carmack imádja a rekurzív függvényhívásokat, szóval az alap stack-el már a splash képernyőnél behalna :)
A PPC stack jelenleg 1MB-ra van állítva, nálam annyival jól futott. Próbáltam növelni is, de az volt akinél még rontott is a helyzeten.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 13. 20:46 - Szerkesztve: dh1


Keszitettem egy magyaritott verziot a Jedi Academy-hez!

Ha van ra erdeklodes kozzetehetem!

Amugy kinek hany fps-t bir? nulla bill majd ezt beeirni: cg_drawfps 1

Pega2, G4 999, 1 giga ram, Radeon 9000 Pro 128mb

max. beallitasok, arnyekok egyszeru modban, fenyek mind be, vsync on: 1600x1200x32-ben 5 fps
kozepes beallitasok, arnyekok egyszeru modban, fenyek mind be, vsync on: 1024x768x32-ben 13 fps
low beallitasok, arnyekok egyszeru modban, fenyek mind be, vsync on: 800x600x32-ben 19 fps

max. beallitasok, arnyekok off modban, fenyek mind ki, vsync off: 1600x1200x32-ben 5 fps
kozepes beallitasok, arnyekok off modban, fenyek mind ki, vsync off: 1024x768x32-ben 13 fps
low beallitasok, arnyekok off modban, fenyek mind ki, vsync off: 800x600x32-ben 22 fps

Nalam a texturareszletesseget nem lehet csak magasra tenni (van nagyon magas mod is), mert abban bugzik a grafika...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 13. 20:48


@dh1:
Pega2, G4 933

Azt meg hogy sikerült 66Mhz-cel underclockolni? :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 13. 21:01


999-et akartam sorry

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 07:53 - Szerkesztve: BSzili


Quoting: dh1
Keszitettem egy magyaritott verziot a Jedi Academy-hez!

Ha van ra erdeklodes kozzetehetem!

Az jöthet!

Amugy kinek hany fps-t bir? nulla bill majd ezt beeirni: cg_drawfps 1

Esetleg egy screenshot hogy hol ennyi FPS? Ez MorphOS vagy AmigaOS4? Az utóbbin kb fele FPS-t lehet produkálni ugyanazon a gépen.

Nalam a texturareszletesseget nem lehet csak magasra tenni (van nagyon magas mod is), mert abban bugzik a grafika...

Azért bugzik, mert megtelik a VRAM. Egy isten áldása lenne az S3TC támogatás. Very High-on 1 giga RAM-ot simán televág a játék betöltéskor, szóval azt nem nagyon javaslom.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 08:26


Quoting: BSzili
Az utóbbin kb fele FPS-t lehet produkálni ugyanazon a gépen.

Ha jol sejtam az az OS4 "jolsikerult" grafikusdrajvere miatt lehet. :)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 09:04


Ha közvetlenül Warp3D-re lenne írva a játék, akkor lehet hasonló lenne a sebesség, de a MiniGL-ben két magas szintű API között megy a fordítás, ami sokat lassít a dolgon. Majd ha lesz Gallium3D, és nem a Warp3D tetején fog ülni a MiniGL, akkor eljön a Kánaán :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 09:21


@BSzili:
Ha közvetlenül Warp3D-re lenne írva a játék, akkor lehet hasonló lenne a sebesség

Amúgy nem, a Goa, azaz a MorphOS saját W3D implementációja gyorsabb mint az "igazi" Warp3D, tehát a Warp3D-s cuccok is gyorsabbak MorphOS alatt azonos gépen... Nyugodtan lehet benchmarkolni...

Mindezt úgy, hogy a MorphOS-ben sosem volt "natív" a Warp3D API, mert 3.0 előtt egy Rave3D nevű, user progik számára erősen ellenjavalt API-t implementáltak az alacsonyszintű driverek és ezen ült a Warp3D is meg a TinyGL is, de 3.0 óta ez már nincs, a TinyGL közvetlenül beszél a Radeon driverhez és ennek köszönhetően többek között hardveres T&L és (Mac-en, mert a Pegasos AGP-je igazából csak egy 66Mhz-s PCI slot) AGP támogatás is van.

Ennek az ára egyelőre annyi volt, hogy R300-on nincs is Warp3D, mert R300-hoz sosem készült el a régi driver...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 09:27 - Szerkesztve: charlie


Amúgy OpenJK tapasztalatok PowerBookon:
- egész jól megy, a textúra RAM nyilván itt is elfogy seperc alatt, de az AGP valamennyire segít, nem tűnt bugosnak a grafika csak belassult...
- ablakban indul el, de valami miatt összeakad a pointerkezelés a touchpaddel úgy tűnik és ha a játék is akarná használni a pointert akkor nem lehet, ráadásul mindig újra felbassza a bal felsőbe a pointert a képernyőn akárhányszor csak kattintok valahova... Sikítófrász idegesítő... :D És mástól még nem nagyon láttam ilyet...
- nekem nem fagyott le 1x se, de egyszer besírt a logban kilépéskor, hogy valami memóraterület úgy szabadult fel, hogy valami memóratracking rendszer nem tudott róla, vagy valami ilyesmi.
- nem lőtte le a PowerBookot se, de nekem 3.6 béta van, az abban lévő hűtés módosításokkal, szóval ki tudja... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 10:09


Quoting: BSzili
Az jöthet!


intezem! :)

Quoting: BSzili
Esetleg egy screenshot hogy hol ennyi FPS?


Tolom fel!
Amugy most olvastam egy PEG2 OS4 usertol, hogy ha nem az alaplapi audiot hasznalja, hanem SB Live! 5.1-et akkor akar 4-5 FPS-el tobbet visz a gep. Igaz az egy 12xx Mhz-s PEG2 volt (tenyleg, hogyan lehet overclockolni egy PEG2-es CPU kartyat? :), de JIT EUAE-val az Aladdin 30 fps-t produkalt nala SB Live!-al ... valahol video is volt rola ... nelkule kevesebbet ...

Probalok szerezni egy Live! 5.1-et, de annyi fele van ... nem tudom, melyik jo MOS vagy OS4 ala?! Mert mi a kulonbseg az SB0100, SB0220 es egyeb jelolesu SB Live!-ok kozott? VAgy egy Audigy 2-t kene? Az mar 24 bites ... AHI tamogatja ha jol lattam.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 10:19


@dh1: Live! ügyben a Hardverek MorphOS alá topicban kérjük a továbbiakban, oda válaszoltam... :)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 11:47


Quoting: charlie
- ablakban indul el, de valami miatt összeakad a pointerkezelés a touchpaddel úgy tűnik és ha a játék is akarná használni a pointert akkor nem lehet, ráadásul mindig újra felbassza a bal felsőbe a pointert a képernyőn akárhányszor csak kattintok valahova... Sikítófrász idegesítő... :D És mástól még nem nagyon láttam ilyet...

A bigfoot-féle jó kis input handler-t használom, ami delta értékeket vár az egér input eventjeiben. Ha az egér grabbelve van, akkor azt csinálja, hogy kinullázza az event x,y értékeit az eredeti eventben, hogy ne mozduljon el a pointer. Én csak annyit módosítottam rajta, hogy az egér kattintásokat is megegye, hogy ne lehessen kikattintani az ablakból.
Amúgy a Warp3D-t úgy értettem, hogy OS4-en Warp3D MorphOS-en meg TinyGL. Azt tudom, hogy a Goa gyorsabb, Wipeout 2097-tel volt hozzá szerencsém.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 12:26 - Szerkesztve: charlie


@BSzili:
Én csak annyit módosítottam rajta, hogy az egér kattintásokat is megegye, hogy ne lehessen kikattintani az ablakból.

És pont ez a baj, úgy tűnik. Valamiért PowerBookon máshogy van az egérkezelés, és a pointer fixen a bal felsőben marad az ablakban, akkor is ha "bele van kattintva" az ablakba. Ez amúgy a Quake III-at is érinti (ha már bigfoot kód). Ha rádugok egy USB egeret, akkor működik a pozícionálás, szóval ez touchpad specifikus.

Viszont azzal, hogy nem engedsz kikattintani az ablakból a PowerBookon nettó használhatatlan a rendszer ha az OpenJK fut, mivel minden kattintásra kiresetelődik az egér pozíciója az egész képernyőn (és a bal felsőbe kerül, miközben az OpenJK saját kurzora amúgy is használhatatlan), ráadásul erőszakosan magán tartja a fókuszt is, de annyira, hogyha véletlenül pl. háttérbe kerül az OpenJK ablak, mert mégis elé sikerül nyitni egy Ambient ablakot (pl. mert animáció közben nincs ez az erőszakos kurzor-bitorlás), akkor utána előtérbe sem lehet hozni az OpenJK-t és semmire sem lehet rákattintani, mert bármelyik kattintásra bal felsőbe ugrik a kurzor és nem csinál semmit...

Szóval lehet h. a bigfoot kódja alapból is broken touchpaddel, de neked sikerült rajta tovább rontani. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 13:37 - Szerkesztve: dh1


Nah, OS4 alatt Pega2, G4 999, 1 giga ram, Radeon 9000 Pro 128mb-al jatszhatatlan a jatek ablakban es full screenen is ...

3 es 14 fps kozott ingadozik de leginkabb 3 ...

Majdhogynem nincs ra hatassal akar mit allitok, tok minimumon sem jobb, talan csak annyival, hogy akkor a hang nem sipol folyamatosan :(

OS4 alatt sem lehet kikattintani az ablakbol, csak ha van masik screen amire at tud valtani az user.

Screenshotok itt az OS4 verziorol:
URL

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 14:06 - Szerkesztve: dh1


OpenJK MOS, magyar verzio

erdeklodes nalam privatban

dh1 at amigaspirit dot hu

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 14:09 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Az megvan, hogy warezt terjesztesz, ugye? (A datafájlok...)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 14:11


Ez nem az eredeti

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 14:13


@dh1:
De az eredeti grafika meg ilyesmi benne van nem? :) Az oké hogy moddolt, de attól még nem lesz szabadon terjeszthető, sajnos ez egy ilyen szakma...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 15:18


Quoting: charlie
Viszont azzal, hogy nem engedsz kikattintani az ablakból a PowerBookon nettó használhatatlan a rendszer ha az OpenJK fut, mivel minden kattintásra kiresetelődik az egér pozíciója az egész képernyőn (és a bal felsőbe kerül, miközben az OpenJK saját kurzora amúgy is használhatatlan), ráadásul erőszakosan magán tartja a fókuszt is, de annyira, hogyha véletlenül pl. háttérbe kerül az OpenJK ablak, mert mégis elé sikerül nyitni egy Ambient ablakot (pl. mert animáció közben nincs ez az erőszakos kurzor-bitorlás), akkor utána előtérbe sem lehet hozni az OpenJK-t és semmire sem lehet rákattintani, mert bármelyik kattintásra bal felsőbe ugrik a kurzor és nem csinál semmit...

Ez így ebben a formában nem igaz. Ha bárhol előhozod a konzolt, akkor kikapcsol a mouse grab, és máris be lehet zárni az ablakot. Nem erőszak az OpenJK.
Ha teljesen kiszedném a mouse grab-et, akkor ablakban használhatatlan lenne a játék, hacsak nem warpolom folyamatosan a pointert az ablak közepébe (az SDL azt hiszem ezt csinálja). Azzal csak annyi a baj, hogy ha lemegy az FPS-ed, és nagyot mozdítasz az egeren, akkor simán ki tudsz kattintani az ablakból.
A kérdés már csak az, hogy fel lehet valahogy ismerni a touchpad felől érkező eventeket, hogy azokat ne nullázzam?

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Máj. 14. 20:37


@dh1:
Köszi a magyarított OpenJK-t!

Bszili:
Neked természetesen egy óriási köszönet az OpenJK-ért! Nagy kár, hogy megoldhatatlan rejtély az R300-as kavarc :(

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 22:14


Este van mar, mehet a 18-as karikas tartalom ...
Igaz nem mai, de jo! :)

http://www.youtube.com/watch?v=aoQa1OiHlrM&list=PL7B8CF05ED489B30B&feature=share

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Máj. 14. 23:56


@szt:
Milyen R300-as kavarc?

@BSzili:
Nem tudom, utána kérdezek ennek az egész mizériának.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 15. 07:48


Az R300 kavarc egy félreértés a részemről. Kezdetben az összes random crashlog olyan emberektől jött akiknek valamilyen R300 GPU van a gépében. Azóta kaptam egy logot Mac Mini-ről is, szóval kiderült, hogy a játék mindenhol rakoncátlankodik.
A devices/inputevent.h-ban leltem egy IESUBCLASS_TOUCHPAD makrót, de nincs hozzá tartozó struktóra, szóval sokra nem mentem vele. Kösz a segítséget!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Máj. 15. 18:14


Majic 12 - Gathering 93 slideshow. Apám, azok a fejek :-D.

szt
Tag
# Elküldve: 2014. Máj. 15. 18:58


@BSzili:
ezt azt is jelenti, hogy nyomon vagy?

@Chain-Q:
csak egy kis félreértés ;)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 15. 19:25


Éppen ellenkezőleg. Mint korábban írtam mindig más helyen hal el a kódban a játék, így lövésem sincs mi rondítja össze a memóriát.

mustang74
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 19. 12:11 - Szerkesztve: mustang74


Kedvenc számítógépeink a filmekben :)))

http://www.starringthecomputer.com/

Jó böngészgetést!

Peti
Tag
# Elküldve: 2014. Máj. 19. 21:49 - Szerkesztve: Peti


mustang74: igen jó az ajánlott oldal! Sosem gondoltam volna, hogy az A1200-es is szerepelt film(ek)ben, de ezek szerint igen - ráadásul az egyik 2007-es!
Viszont szerintem nem teljes a lista, ha jól látom (illetve nem látom) pl. nincs benne a korábban dh1 által ajánlott Derrick epizód sem (A500), illetve úgy tudom Michael Jackson Ghosts című filmjében is van Amiga (A4000).

anchor
Tag

# Elküldve: 2014. Máj. 21. 00:10


BSzili

látom készült veled egy obligement interjú, de az angol verzió nem olvasható. neked megvan? (gratula amúgy ;)

<< 1 ... 108 . 109 . 110 . 111 . 112 . 113 . 114 . 115 . 116 . 117 . 118 ... 148 . 149 . >>
forum.amigaspirit.hu / Játékok / Ajánló
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024