Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Játékok / Ajánló
<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 148 . 149 . >>
Szerző Üzenet
Calhoun
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 03. 08:52


Quoting: karesz4613
Mi a baj a Java-val...? (Most vettem fel hálózati alkalmazások csúfnéven, ezért (is) érdekelne.)


Nem vagyok akkora guru, hogy megítélhessem igazán korrektül, de én szeretem. Szomorú hogy a SUN-t az Oracle vette meg, de bízzunk benne, hogy egyszer a free java is eléri a használható szintet.

Én csak hobbiból használom, de pár előnyét látom biztosan:
- nem kell a szemétgyűjtésre figyelni.
- GUI osztályok integrálva vannak, így nem kényszerül arra az ember, hogy vegyen külön vagy rosszabb esetben warezoljon
- rengeteg (több mint 2000) osztály ingyenesen egy rakás feladat megoldására
- A kódkompatibilitás különböző OS-ek használata esetén is
- kényszerített objektum orientáltság

Ja és van hozzá szuper tankönyv magyarul. Igaz, még csak egyetlen egyszerű "kereskedelmi" programot kínlódtam eddig össze, de ahhoz már túrni kellett rendesen a netet meg a fórumokat, mert a könyv nem fedett le elég dolgot. De indulásnak kedvcsinálónak jó volt.

Szóval én azt mondom jól választotál. :-)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 03. 09:54


Nekem mar az alap koncepcio sem tetszik (virtualis gep).

Calhoun:
A kod kompatibilitas mashogy is megoldhato lenne! C/C++ eseten sem a kod nem kompatibilis, hanem a hasznalt lib-ek!

A Garbage gyujtogetese meg valoban problema mashol, de a megfelelo programozasi gyakorlattal kezben tarthato. Azonkivul ne feledjuk el, hogy minden beepitett automatizmus a hasznos kod futasa elol veszi el a processzor ciklusokat!

Az meg kulon tetszeni szokott, mikor forumban aszongya valami javas joember, hogy a Java program gyorsabb, mint a C++, mert futas idoben optimalizalja sajat magat...

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 03. 11:38


Hát igen, ez tényleg marhaság. A JAVA egyértelműen lassabb. Viszont a kódkompatibilitást nem pontosítottam eléggé.

Azért az vitathatatlan hogy nem kell keresgélni a megfelelő api-kat, hogy ugyanaz az interface meglegyen aztán újrafordítani. Ehelyett a kész munkát egyszerűen átmásolod a másik OS-re és futtatod. Nálam ez a fő oka a JAVA választásának. Emiatt benyelem hogy lassabb mint a C++.

Ráadásul a C++ esetén tényleg kell egy csomó külső lib már ahhoz is hogy GUI legyen. Ott meg persze hogy azonnal bejátszik, hogy minden OS-re be kell szerezni a megfelelőt. Én pedig csak fizetőseket ismerek. Bár nem programozom C++-t, de a barátaim igen.

A lényeg hogy én nem vitatom el a JAVA egyik becenevét (C++--) és azt sem hogy lassú. Azt sem hogy a C++ programozástechnikailag fejlettebb/okosabb. De a korábban leírt okok miatt számomra szimpatikusabb.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 03. 12:49


Hat, a platform fuggetlensege nekem is szimpatikus. Csak eppen a tamogatott platformok szama korlatozott. Bar mintha lenne valami free a Java-bol is.

En amugy egy olyan megoldasnak jobban hive lennek, hogy egy szep nagy library-t fejlesztunk ki, ami kb. mindent tud, amire egy app keszitesene szukseg van es azt portolgatjuk mindenfele platformra. Ilyen lenne a Qt is!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 09. 10:58


OMG ...

https://pbs.twimg.com/media/BiNnSD1CEAAgUec.jpg:large

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 11. 10:34 - Szerkesztve: dh1


Ehh "vegigtoltam" az Ikarugat ...
Persze PC-s nagyfelbontasu verziot es Free Credits-el Easy modban ...
Hehe ... Szal igy mar lattam vegig a jatekot es megnyugodtam, hogy nem kell ezt nekem Free Cr nelkul eroltetni ... eselytelen vagyok :)

Sot szerintem a vilag 95%-a eselytelen a vegigvitelere :)

Abnormalisan nehez ...

Viszont eszmeletelen nagy elmeny!

Foleg, 90 fokban elforgatott monitorral!

Kar, hogy a Dreamcast verzio csak egy iranyba tud forgatni a monitorok meg altalaban egyiranyba forgathatok ... pont az ellenkezobe :)

Erdekes, hogy en GameCube-on es Wii-n talalkoztam vele eloszor es ott mar az elso palya vegen levo oriasi robbanasnal beszaggatott a jatek, de csak ott, amugy stabilan 60 fps ... namost a Dreamcast verzio is beszaggat a nagy robbanasoknal (3 ilyen van a jatekban). Gondoltam ok, az eredeti jatektermi verzio portjait nem viszik tokeletesen a Wii es a Dreamcast, gyengebb hardverek ... de aztan a 16 gigas 4 magos pecen ugyan ugy beszaggat ... szal valszeg a port(ok) hibaja, vagy az eredeti lett ugy leprogramozva, hogy nem implementalhato valamiert jol, avagy el se merem kepzelni, de az eredeti is szaggatott :)

Travis
Tag
# Elküldve: 2014. Már. 13. 08:14


Guru Meditation szerveren!:

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 13. 09:00


Ezt nem ertem ...

Travis
Tag
# Elküldve: 2014. Már. 14. 11:19


Oh, idokozben kijavitottak. Az tortent ugyanis, hogy a fent linkelt oldalon Internal Server error volt, de azt irta ki, hogy Guru Meditation.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 14. 15:49


Jah, utolag gondoltam ... lattam mar en is ilyeneket ... de mondjuk ilyenkor kell kepernyomentest csinalni es azt linkelni :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 14. 22:16


http://vimeo.com/88750355

Mohican
Tag
# Elküldve: 2014. Már. 14. 22:38 - Szerkesztve: Mohican


Ne hogy véletlen egy rohadt labdamenetet végignézz. Túlszínészkedett bulvárszar lett belőle tizedmásodperces vágásokkal. Kár érte.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Már. 21. 13:03


Micro Men, film Sinclairről. Magyar felirat van hozzá a neten.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Már. 21. 14:05


Hát, lehet hogy a sztori hiteles, de a Sinclairt alakító színész kissé túljátssza a szerepet, valamint csapnivaló a kopaszítás a fején. Na és milyen számítógép látható 27:05-nél? (1980-ban járunk!)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 21. 20:22


Ha tudod mi a South Park.
Szereted, vagy nem szereted.

Akkor is szerezd be és röhögj sírva a kedvenc konzolodon, vagy a jáccós fospécéden. Kötelező darab, szerintem. :) (Pedig én nem szeretem. :D)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 21. 21:28


Ratman, mit? :)

Az uj South Park gamet?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 21. 21:39


Ahhhh ezt is megertem!

https://www.youtube.com/watch?v=G6AxOoBF7SM&list=WLF94644CCE9A8C921

Kopjetek le, de ez nekem kell! PC-re, ez van ...

YADA
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 21. 23:07


Soha nem voltam oda ezert a jatekert, de ez tenyleg szep, egyszer azert kiprobalnam.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 27. 16:36


Hianypotlo:
URL

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Már. 27. 22:22


Kis olvasmany:

Segítség! A számítógépem a barátnőm.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 28. 10:09 - Szerkesztve: dino


Quoting: lazi
Kis olvasmany:


Nagyon jo!

"Ekkor jött a következő sokk: NINCS HÁZ. Volt, akinek hiába mondtuk, hogy a billentyűzet alatt van a hardver. Nem hitte el, „ne szivass má”, és nézegetett körbe, lehajolt, lehasalt, körbejárta az asztalt, kereste a számítógép házat, mi meg szakadtunk a röhögéstől :))))))"

Egesz jo az az iras, csak a cikk szerzoje elfelejti megemliteni, hogy azert egy Quake nek keves lesz a 14Mhz s A1200 as. :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Már. 28. 11:25


@dino:

Megemliti a turbokartyakat is, bar azzal a megjegyzessel, hogy a jatekok nem tudjak kihasznalni...

Nos, igaza van, az Amiga jatekok valoban nem :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 28. 11:40


Egyebkent ugylatom a videon, hogy neki Blizzard 1240-T/ERC kartyaja volt, mert konyvon all az ezerkettes :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 28. 11:45 - Szerkesztve: dino


Quoting: lazi
Nos, igaza van, az Amiga jatekok valoban nem :)


Genetic Species, Breathless, Gloom, Alien Breed3D, ezek tudtommal nem atiratok, hanem Amigas jatekok. Azert a turbo ezeknek hasznal am... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 28. 13:45


TFX, patchelt EPIC ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Már. 28. 14:33


Quoting: dh1
TFX, patchelt EPIC ...

Ezek megvannak pc re is, szerintem ezek nem specifikusan Amigas jatekok.
https://www.youtube.com/watch?v=Z_mmRaHKcms
https://www.youtube.com/watch?v=2nycZ4BleiU
Amiket en soroltam azok tudomasom szerint csak Amigara jelentek meg, de javits ki ha tevedek.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 28. 15:17


Tevedsz, ezek mind Amigas nativ jatekok.
Nem portok!
A TFX es EPIC is teljesen mas PC-n.
Mas grafika mas 3D motor.
De ez ertheto is!

A quake meg ezek portok ... mert a PC-s kodot megvakarjak "csak" es amigara leforditjak, es magat az eredeti PC-s jatekot lehet futtatni.

Az korant sem ugyan az!

Amugy meg EPIC-nel pl az alap verzio minden Amigan egyforman lassu volt. Csak amikor az ATARI verzio TT030-on ment mint a szel A3000-en meg csak A500 sebesseggel akkor kiadtak egy pacskert hozza, hogy ne alazzak a 030-as A3000-et :)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2014. Már. 28. 17:40 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: dh1

# Elküldve: 2013. Okt. 08. 14:32

Szimplan kibajo:http://www.youtube.com/watch?v=lX6JcybgDFo



Na vegre megtalaltam a linkedet :)

Kerlek szepen elkeszult Androidra is egy hasonlo demo:

Feed Me Lies

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Már. 30. 23:48


https://www.youtube.com/watch?v=5mCcTqIyFYg

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Ápr. 02. 11:06


http://i.imgur.com/ahD1pL5.jpg

<< 1 ... 99 . 100 . 101 . 102 . 103 . 104 . 105 . 106 . 107 . 108 . 109 ... 148 . 149 . >>
forum.amigaspirit.hu / Játékok / Ajánló
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024