Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Játékok / Universe CD32
Szerző Üzenet
neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 30. 09:47 - Szerkesztve: neongod


Tegnap este hatalmas küzdelem árán sikerült végigvinnem CD32-őn a Universe című kalandjátékot. Hatalmas, gyönyörű (256 színű kézzel festett hátterek), poénos... de irtó bugos is (sajnos). Az irányítás bonyolult és nem a legpontosabb, könnyű beakadni, elakadni, stb.

Tapasztalatok: Ha a CD32 mentéskezelő screenjén lelock-oljuk a mentett állást (hogy a gép ne írja felül ha elfogy az NVRAM-ban a hely), akkor a játék sem tud menteni, mivel csak ezt az egy állást írogatja felül.

Ahol majdnem feladtam: a Lizardos screen. Az ID chip-et bedobjuk a gyík szájába, elbújunk a farka mögé, jön a droid, elkezd nézelődni a lizard fejénél az ID chip után, a gyík viszont bekapja és szétroppantja. A droid maradványaiból kiszedjük az elemeket, összekombináljuk őket a Power Gem-mel, majd használjuk az Arm Computerünket a PowerGem-mel kombinált elemmel = Cloaking device, vagyis láthatatlanná válunk. Itt jön a tricky part: Amigán elég az egérrel a kép tetejére kattintani és emberünk megtalálja a kijáratot. CD32-őn viszont olyan, mintha Boris be lenne ragadva a képernyő aljára, hiába nyomjuk a felfelé irányt, nem megy fel, csak egyhelyben jár. A megoldás: Jump! A lizard melletti átjáró alá kell ugrani! És innentől már ki fog tudni menni. Legyünk gyorsak, mert a láthatatlanság csak rövid ideig tart (számol vissza) és ha következő screenen nem jut elég időnk kimenekülni, akkor egy lézerágyú szénné éget :)

A CD32 változat irányítása eltér a többi verzióétól, nem egeres point 'n' click, hanem a karaktert az irányokkal közvetlenül mozgatjuk és csak az action és inventory gombokon jön elő az egér pointer.

A játék a bugokat leszámítva amúgy remek szórakozás. Ha bejött a Beneath a Steel Sky, ezt se hagyd ki :)

Korábban már írtam róla ismertetőt: ide

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Okt. 30. 13:04 - Szerkesztve: dino


En vagy 5eve vegigjatszottam CD32 on, en ott benaztam, mikor az oreg varazslonak levagjak a suttyok a kezet, majd uldozobe kell venni oket, leszoritani..stb.. valoban jol meg bonyolitottak a kezelhetoseget, pl en nem jottem ra, hogy miert van az "eat" ikon, mikor sosem kell benne enni :) ha valaki rajott, az ne kimeljen...
Egyebkent nekem is az a velmenyem, hogy egy nagyon gyonyoru jatek, es eszmeletlen jo a sztori is. Igazi kincs! Ajanlom en is, minden Amigasnak :)

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Okt. 30. 13:23


dino: Igen, az irányítás a rákfenéje. Túl sok ikon és nagy részükre sosincs szükség. De az se következetes, hogy mikor mit kell használni. Néha insert-tel lehet valamit betenni, néha use-al. Néha open, néha use... Szóval szar :)
De a sztori, a grafika és a hangulat kárpótol :)

forum.amigaspirit.hu / Játékok / Universe CD32
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024