Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / AmigaOne (Warp3D) WinUAE (Wazp3D)
Szerző Üzenet
AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2016. Nov. 09. 08:32 - Szerkesztve: AmigaOne500Plus


Bevezető szöveg:
Kb. egy évvel ezelőtt vettem egy AmigaOne 500 Plus számítógépet az ACube System-től. Elsősorban az érdekelt, hogy hogyan tudok rá programokat írni. Készítettem is egy Motor-t (Engine), amellyel viszonylag könnyen tudok többfajta típusú alkalmazást készíteni.

Az első, oktató-jellegű programom, igazi AmigaOne 500 Plus-on:
https://www.youtube.com/watch?v=ewBVvD7Mbpk
(a videó nem a legjobb minőség és sajnos nem adja vissza az igazi élményt)

A probléma:
Másodsorban az is érdekelt, hogy az elkészült programokat majd hogyan tudom megmutatni másoknak. Ekkor jutott eszembe a WinUAE és az AmigaOS 4.1 Classic. Meglepetésemre a WinUAE(+Classic) futtatta is az AmigaOne-on készített tesztalkalmazásaimat (Console, Window, Reaction, sőt még az SDL-est is!), de gondjai akadtak a MUI-s, a GLUT-os, a MiniGL-es és a Warp3D-s alkalmazásokkal.

A Magic User Interface megoldódott azzal, hogy telepítettem a MUI 4.0-ás verzióját (https://muidev.de/downloads) WinUAE(+Classic)-ra, de a GLUT, a MiniGL és a Warp3D trió még továbbra is feladja a leckét, nos ezért is fordultam hozzátok, akik már tulajdonképpen gyerekkoruk óta Amigások, és nem 3-4 éve kezdték!

A kérdés:
A Warp3D esetében olvastam a Wazp3D-ről (http://aminet.net/package/driver/video/Wazp3D), de ahhoz mintha át kellene írnom az eredeti kódot. Tehát nincs "igazi" Warp3D (+MiniGL) szimuláció WinUAE(+Classic) alá?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Nov. 09. 10:38 - Szerkesztve: dh1


Szia!
Akkor mar minimum 2 AmigaOne500 van idehaza! Gratula!
Oszinten en nem foglalkoztam Winuae alatt ClassicOS4 emuval mivel Ratmannak koszonhetoen van a Manianak egy Pegasos 2-je. Azon megy os4 es MOS is (es a tieden is ;)
Ezert megmondom nem tudom, hogy Winuae alatt mi a helyzet Warp3D szoftver es hardver tamogatassal.

Azt irod viszont, hogy az egesz emu hercehurcat a masoknak megmutathatosag miatt csinalod? Tehat magyarul jo minosegu viderogzitest szeretned megoldani, ha jol ertem? Mert erre mar van megoldas nativ OS4 alatt es gondolom MOS alatt is (ebben nyilatkozhatna mas is, Csarli?)

OS4 alatt SRec a neve. Az alabbi videon lathatod a mukodeset is!
https://youtu.be/pBPGcOGTaHk

Itt eros Warp3D akcioban van rogzitve.

https://youtu.be/hCAK7wtOxNk

A video egy AmigaOne500 kategoriaju gepen keszult (Sam460).

Wazp3D egy szoftveres render szeruseg. Anno csak Classic vason probaltam, de nalam felejtos kategoria, tul sok a kompromisszum...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2016. Nov. 09. 13:43


Quoting: dh1
Akkor mar minimum 2 AmigaOne500 van idehaza! Gratula!

Három gép , mert Guzmics Imrének is van (vagy csak volt?).

BSzili
Tag

# Elküldve: 2016. Nov. 09. 15:25


WinUAE-ben OS4-en csak a Wazp3D software renderer használható.

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Nov. 09. 20:51


Ez nagyon jo cucc! Gratulalok es orulok, hogy ezt "Amigan" csinalod!

Nem ertem, mi a gond a nagyvilagnak valo megmutatassal :)
Masoknak is van OS4-es gepuk, nekik egyszeruen meg tudod mutatni! Orommel fogadjuk am :)

Nincs tapasztalatom winuae-vel, de amig nem volt RadeonHD-re warp3d, addig a wazp3d-vel eleg sok minden ment ujraforditas nelkul, ahogy forumokon olvashato.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Nov. 10. 01:58


Quoting: adsr
Három gép , mert Guzmics Imrének is van (vagy csak volt?).


Igaz, sot az en Samanthammal mar 4 :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Nov. 10. 07:11 - Szerkesztve: dino


Akkor az en volt mikroA1 emmel meg ot akkor.
Mert akkor ilyen elven az is er, hiaba, hogy csak volt...
:D:D:D:D

Jottem trollkodni. Gecivagyok? :)

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2016. Nov. 10. 09:59


Köszönöm a hozzászólásokat, én is attól féltem, hogy a WinUAE(+Classic) emuláció nem lesz tökéletes, de...

Quoting: dh1
Azt irod viszont, hogy az egesz emu hercehurcat a masoknak megmutathatosag miatt csinalod?


Szóval itt nem csak arról lenne szó, hogy megmutassam másoknak. Hanem jó lenne, ha ki is tudnák próbálni. A fenti programot például egy iskolában szeretném kipróbáltatni a tanulókkal. (képi- és szómemória fejlesztés) ...természetesen az emulációban minden lassabb, a zenelejátszás is akadozik (hiába emeltem a bufferméretet), de legalább használható!

Quoting: BSzili
WinUAE-ben OS4-en csak a Wazp3D software renderer használható.


A MiniGL sem használható? (2.x +GLUT)

Quoting: lazi
Masoknak is van OS4-es gepuk, nekik egyszeruen meg tudod mutatni!


Ebben igazad van, de sokkal több embernek nincs ilyen gépe, sokan azt sem tudják mi is ez! (és főleg egy magyar iskolában nem fognak erre költeni :-), de úgy gondolom érdekes lehet egy mai gyereknek látni azt, hogy nemcsak Facebook létezik!).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Nov. 10. 10:18 - Szerkesztve: dino


Quoting: AmigaOne500Plus
(és főleg egy magyar iskolában nem fognak erre költeni :-), de úgy gondolom érdekes lehet egy mai gyereknek látni azt, hogy nemcsak Facebook létezik!).


Ez igen!
Barcsak mindenki ilyen lenne!
Big Respect!
Hova valosi vagy egyebkent?
Hatha tud valaki segiteni eloben...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Nov. 10. 10:39 - Szerkesztve: charlie


Mielott piedesztara emeljuk az urat mert vett egy Sam460-at, csak mondom h. ez ugyanaz a kollega, akit "Amiga500plus" neven nehanyszor mar kibannoltunk innen, okkal. :) Persze mindenki megnormalisodhat, szoval amig ebbol a topicbol nem lesz flamefest, nem lesz ujabb ban se. Csak mondom, hogy el tudjuk helyezni a dolgot a megfelelo kontextusba. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Nov. 10. 11:36


Hm, mik derulnek ki? :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2016. Nov. 10. 13:03


Szerinem azert ne irjuk le a kollegat!
Normalisan kerdezett, miert ne kaphatna normalis valaszt!

Irhatott volna egy olyan nick-rol is, ami nem hasonlit a regire... De, nem igy tett.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Nov. 10. 15:43


Well, elsore nekem sem esett le, csak a YouTube video alatt bent volt a honlapja linkelve... De amugy egyetertek. Amig normalis a diskurzus, minden fasza, es szerintem kapott normalis valaszokat, szoval az is fasza.

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2016. Nov. 10. 20:18


Megint csak köszönöm a hozzászólásokat... :-)

Quoting: dino
Hova valosi vagy egyebkent?

A honlapomról a programot is le tudod tölteni. Egy ISO-képfile-t csináltam belőle, hogy a WinUAE is könnyen tudja kezelni, akár mintha CD lenne. Az emulátor esetében a programon módosítást kellett eszközölnöm, mert az "ű" betű (dead-key) az más scan-kódot(13) kap, és a Z és az Y még így is fel van cserélve. (QUERTY és QUERTZ 8859-16 esetén is)

MÁS: Te (dinó, Kék troll) egy nagyon jópofa ember lehetsz, ha véletlenül találkozunk a valóságban, akkor fizetek Neked egy sört, vagyha azt nem szereted, egy bort, bár apámnak van 51%-ékos pálinkája is (barack, törköly)... :-)

Quoting: charlie
Mielott piedesztara emeljuk az urat mert vett egy Sam460-at, csak mondom h. ez ugyanaz a kollega, akit "Amiga500plus" neven nehanyszor mar kibannoltunk innen, okkal. :) Persze mindenki megnormalisodhat, szoval amig ebbol a topicbol nem lesz flamefest, nem lesz ujabb ban se. Csak mondom, hogy el tudjuk helyezni a dolgot a megfelelo kontextusba. :)


Már vártam a csókát, mikor támad... :-) ...te nagy hacker lehetsz tényleg! Elsőbb nem értettem mit akar a Chain-Q kolléga, aztán arra gondoltam, hogy várok egy kicsit, hátha rájön arra, hogy nem velem van probléma... :-) ...figyelj komám nem én tettem nyilvánosságra mások levelét és nem én emlegettem az édesanyátokat... :-) Ráadásul az általad belinkelt oldalt csak azért hagytam meg, hogy időközönként fel tudd emlegetni az egész kontextust... :-) (a főoldalon a NIL:-ben van)

Az egyik fórumra írtál is...
Chain-Q: (2015.11.12. 20:43:51)"Vannak olyan emberek, akik tudják mikor kell abbahagyni... te ezekszerint nem ilyen vagy..."
Én: (2015.11.17. 06:57:38)"Én el sem kezdtem volna..."

Most sem én kezdtem!

Quoting: dekanyz
Szerinem azert ne irjuk le a kollegat!Normalisan kerdezett, miert ne kaphatna normalis valaszt!Irhatott volna egy olyan nick-rol is, ami nem hasonlit a regire... De, nem igy tett.

Köszönöm, hogy egy kicsit mellém álltál, azt hiszem Neked is jövök egy sörrel (borral, pálinkával).

Quoting: charlie
Well, elsore nekem sem esett le, csak a YouTube video alatt bent volt a honlapja linkelve... De amugy egyetertek.

Most akkor mi bajod van??? Megláttad a honlapomat és egyből begerjedtél? :-) ...a kontextusodat én csak előítéletnek nevezném! Amíg nem jöttél ide, addig tényleg normális válaszokat kaptam, még dh1 (Mr. DTP)-től is, amin meg is lepődtem... :-)

DE VISSZATÉRVE A TÉMÁHOZ:
A WinUAE(+Classic)-on sikerült azt is elérni, hogy ethernet-en keresztül az OWB-vel csatlakoztam a nethez, viszont van valakinek ötlete arra, hogy ez hogy működhet egy proxy szerver mögül (DHCP nem működött és hiába állítottam be az IP-t, Mask-ot, Gateway-t, DNS-t)? (és WiFi-vel?)

BSzili! A válaszodat még mindig várom! (MiniGL 2.x + Glut)

...és még egyszer köszönöm mindenkinek, aki normálisan válaszolt, tényleg jólesett!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Nov. 10. 21:25




dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Nov. 10. 21:56


Quoting: AmigaOne500Plus
dh1 (Mr. DTP)-től is, amin meg is lepődtem...


hat mint lathato ok nelkul nem tamadok le senkit, en nem neztem ki vagy mit irtal, csak az Amigas kerdesedre koncentraltam, ez igy van jol de mindket oldalrol ;)

AmigaOne500Plus
Tag
# Elküldve: 2016. Nov. 12. 04:42


Quoting: dh1
hat mint lathato ok nelkul nem tamadok le senkit, en nem neztem ki vagy mit irtal,


Mivel én egy téma köré vont kérdéscsoportra lettem volna kiváncsi, így logikus, hogy nem szolgáltattam számodra okot a támadásra. Viszont a fő kérdés: "Vajon, ha tudod, kiről van szó, akkor is ilyen készségesen válaszolsz majd?" Bár a válaszok inkább affelé terelődtek, hogy hány ilyen Amiga van és kié. Igazából megoldásokat nem kaptam.

A divatamigás is csak irigykedett (és félt, hogy túlértékeltek):
Quoting: charlie
Mielott piedesztara emeljuk az urat mert vett egy Sam460-at,

Nem azon volt a hangsúly, hogy vettem ilyen gépet, hanem, hogy én próbálok is valamit csinálni!

Ok nélkül én sem megyek neki senkinek, és hidd el azt sem tudtátok volna, hogy létezem, ha nem teszed ki a levelezésünket a nyílt fórumra... :-) Ez szerintem elég ok volt, hogy megpróbáljak valahogyan védekezni.

Viszont a jóbarátod (Chain-Q) semmiből jött mostani személyeskedését nem tudtam hová rakni. Látod hiába próbálok bárhogyan kiindulni, egyből olyanokkal ugrik nekem, mint pl:
Quoting: charlie
csak mondom h. ez ugyanaz a kollega, akit "Amiga500plus" neven nehanyszor mar kibannoltunk innen, okkal. :) Persze mindenki megnormalisodhat,

...mintha eleve hülyének születtem volna... :-) ...és ha valamit sokat hajtogatnak, azt el is hiszik. Az OK, amiért kibannoltatok innen, az meg csak annyi, hogy ti elmondhatjátok a véleményeteket, én meg nem. Ha mégis megpróbálom, akkor repülök innen.

Itt meg már eleve előre tudja mi lesz (pedig ha nem jött volna ide, még talán lett is volna valami használható):
Quoting: charlie
szoval amig ebbol a topicbol nem lesz flamefest, nem lesz ujabb ban se. Csak mondom, hogy el tudjuk helyezni a dolgot a megfelelo kontextusba. :)

...,én meg fel sem foghatom hogy lehet valaki ilyen okos.

Az egésszel azt érte el, hogy:

1.: tönkretette ezt a fórumot

2.: személyeskedett és a fenti animáción is ő fogja a fejét... :-) Hidd el én sem értettem mit akarsz, de biztosan csak tiszta jószándékkal akarsz egyfolytában lejáratni... :-)

3.: és elérte hogy egy haverotok beírjon még egy jópofát a kontextusba, miszerint skizofrén idióta is vagyok, erre én is csak azt tudom mondani, amit a divatamigás "szóval az is fasza":

A kontextus:
http://www.charlemagne.hu/magic.php

Tehát ha erre felétek ezt nevezik normális hozzáállásnak, akkor tényleg velem vannak problémák!

Akit esetleg a program is érdekel (amiről ez a fórum szólt eredetileg), az letöltheti a főoldalról:
http://www.charlemagne.hu

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Nov. 12. 06:53 - Szerkesztve: dino


AmigaOne500Plus

Jomagam eladtam az Os4 kepes gepemet, uae vel meg nem foglalkozom. Szerintem a kerdesedre a valaszt BSzili leirta neked. Kezd megint minden atmenni a regi szemelyeskedesbe. Adok kapok es odavisza cimu eposzba. Ugyan az a hobbink, ugyes vagy, nen vagy hulyegyerek. Nekem tetszik a honlapod is. Szerintem probaljuk meg a szemelyeskedest felretenni, meg hogy ti keztetek, en meg csak vedekezem, mert akkor ennek bizony sosem lesz vege. Termeszetesen mi sem vagyunk tokeletesek. Aki ide jar, az mindenki bolond, nem vagyunk egyszeru emberek, mindenkinek megvan a maga hogyismondjam erdekes szemelyisege, viszont az Amiga az osszekoti az itteni embereket.
Nem akarok en itt most magasroptu filozofiai eszmefuttatast, csak azt szeretnem, ha beke lenne. Szoval ettol a posttol, beszeljunk ujra az Amigarol. most mar mindenki kifejtette a velemenyet, lepjunk tovabb.
Egyebkent meg vagy elegedve a next gen vonallal? Ha mar itt tartunk. Morph Os t probaltal e mar? Klasszik geped csak az A500+ van, vagy mar mas is?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2016. Nov. 12. 09:39


@dino:
Kerted, hogy ne, annyit azert muszaj, hogy lajkolom a hozzaszolasodat!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Nov. 12. 14:38


Quoting: dino
Ugyan az a hobbink, ugyes vagy, nen vagy hulyegyerek. Nekem tetszik a honlapod is. Szeinem probaljuk meg a szemelyeskedest fekretenni, meg hogy ti keztetek, en meg csak vedekezem, mert akkor ennek bizony sosem lesz vege.

Így van! Ki az óvodából irány az iskola, ahol is a tudás megosztása, elsajátítása és egymás segítése a feladatunk :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Nov. 21. 19:03


Itt mi a helyzet? “Es bocsasd meg a mi vetkeinket, mikepen mi is megbocsatunk azoknak, a kik ellenunk vetkeztek”
Eltunt? Gondolom igy mar nem erdekes a forum, ha nem megy az adok kapok...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Nov. 21. 19:39


dafuq did i read?!

forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / AmigaOne (Warp3D) WinUAE (Wazp3D)
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024