Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / BSzili portok, fejlesztések (MOS/OS4)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Szerző Üzenet
BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 12. 17:35


Az SFML egyelőre jegelve, de azt a GCC 4.7 cross-compiler érdekelne. Akartam egy próbát tenni az EasyRPG Player-rel, de C++11 fordító kell neki :\

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Már. 14. 00:07


BSzili: ... probalom kerdezni ezt a GCC 4.7-et, de eddig elegge hummoges a valasz. Az biztos h. az OWB 1.24 az ezzel keszult, a crosscompiler resze eleg konnyen elkovetheto ugy hogy MorphOS legyen a target, ellenben a C11 library resz (threading meg mittomen, ami a lenyeg lenne) az Fab hazi krealmanya es elvileg csak neki van meg. Neki meg gyereke lett, szoval mostanaban nem tul aktiv...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 14. 07:44


A libstdc++-hoz mi az ami hiányzik a szálkezelésen kívül? Esetleg megpróbálhatok magamnak faragni valamit. AROS-on a pthread library-m tetején elpöfögnek a C++11-es szálak (igaz jelenleg egy bugos verzióval), meg ahogy néztem az EasyRPG nem használ ilyesmiket.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 18. 12:50


Kis frissítés a freecivhez, most már működik a lokalizáció. A magyar fordítás sajnos 1.14 óta nem frissült, aki érez magában késztetést frissítheti. Egyelőre a rendszer nyelvét használja, ezt a LANG környezeti változóval lehet felülvágni. Majd lehet tooltype-ot is csinálok neki.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Már. 18. 20:25


Kiraly!
Thx!

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 25. 10:30


Majdnem megfeledkeztem róla, hogy itt is reklámozzam legújabb portékamet (én kérek elnézést). A LÖVE 0.8.0 mostantól elérhető AROS/MOS/OS4-re. Lehet vele Luá-ban 2Ds játékokat írni, meg Mari0-t játszani. Yasu blogján van egy príma kis bemutató róla:
https://morphosuser.wordpress.com/2015/04/16/love/

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 20. 11:37


Szilárd,

néhány régebbi (Doom előtti) iD játék forrása elérhető lett. Nem egy nagy stuffok, de hátha érdekes lehet:
http://prog.hu/hirek/3546/letoltheto-az-id-software-a-doom-es-a-wolfenstein-elotti-ja tekainak-forrasa

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 20. 14:33


Ja láttam őket. A Catacomb 3D széria nagy kedvencem, végig is gyűrtem mindet. Azóta a Commander Keen játékok is nyílt forrásúak lettek, szóval el vagyunk látva bőven.
Ezekkel inkább a klasszik gépeket szeretném megcélozni. Mind planar EGA grafikát használ, ami remélhetőleg jól muzsikálna Amiga hardveren is. Egy bővítetlen A1200-ason szerintem simán elfutna az összes.
A forrásukat már nézegettem, a szegmentált memóriakezelés, EMS/XMS kigyomlálása jó móka lesz, meg ugye van egy adag assembly is benne, önmódosító kód a scalerekhez, stb.

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 20. 17:11 - Szerkesztve: Peti


Quoting: BSzili
Egy bővítetlen A1200-ason szerintem simán elfutna az összes


Húúú, ez nagyon jól hangzik! Remélem igazad lesz! Nekem ugyan jóval erősebb gépem van, de sokaknak ez nagyszerű hír!

- És jól tudom, hogy a Miskolci Egyetemen tanulsz? Összefuthatnánk, ha van rá időd! :) -

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 20. 17:51


Naná! Most kezdődött a vizsgaidőszak, szóval ki se látszok belőle, de ha lement akkor visszatérünk rá.
A bővítetlen 1200-es azért is érdekes lehet, mert ez elfuthat egy CD32-n is. Eljátszottam a gondolattal, hogy Hovertank 3D-t akár egy A500-ra is rá lehetne erőszakolni, de a motorja kb. ugyanolyan gyors mint a Catacomb3D-é, szóval ez valószínű megmarad lázálomnak.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 12:08


Pár álmatlan éjszaka eredménye:
https://www.youtube.com/watch?v=sXc5JdpUyLw

Van mit újraírni, szóval egy Ha egy 68k assembly guru segítsége jól jönne :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 14:05 - Szerkesztve: dh1


Nagy Respect!
Igazi vason hogy megy?
Kell segitseg teszteleshez?
Kodhoz sajna nem ertek ...
Facebookon van 2-3 tag akik meg nyomjak az Amiga kodolast.
Veluk kene targyalnod talan. Itt a spiriten szerintem csak Csarli aki hardcore Amiga koder, meg Lazi, tobbiek 8 biten nyomulnak leginkabb ...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 14:18


Nincs A1200-am, de igazi vason (= 14 MHz '020) kb 1-3 FPS-sel menne, mert külön függvényhívásokkal gyűri bele pixelenként a grafikát a memóriába. Az eredeti motorban volt egy rakás x86 assembly optimalizált kód a kirajzolására, ezeket kellene valakinek újraírni. Én sajnos gyökér vagyok hozzá, ezért is írtam, hogy jól jönne némi segítség.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 14:26 - Szerkesztve: charlie


Elérhető valahol a kód? Én megpróbálhatok nekiugrani ha nincs senki, és valszeg gyorsítnanék is rajta sokat, de lehet h. az ADA fórumon vagy ha feljössz #amycoders-re (IRCNet), lesz valami nálam lelkesebb hozzább értő. Így is annyi projektem van, hogy nem értem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 14:29


Van egy finn kodere az Amiga Manianak, de o a mi jatekunkat kodolja jelenleg ... szal rakerdezek, hogy van-e ideje ra, vagy csak a mi projectunk utan ...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 16:28


Majd megyek én is ADA-ra verbunkolni ha lecsendesednek kicsit a dolgok. Addig is kitakarítom kicsit a forrást, meg felteszem Github-ra, aztán szabad a vásár!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 17:20


Megy amúgy NG-n is, vagy csak classic? Értsd: egy esetleges 68k asm kódot lehet pl. MorphOS-en tesztelni?

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 17:24


Huhh, hát a lowlevel.library timer függvényei nem tudom mennyire vannak implementálva MorphOS-en. A szálas timer megoldást is benne hagyom a forrásban, ha szükség lenne rájuk.
Van egy kis copper bűvészkedés is benne, amivel az EGA osztott képernyős módot emulálom. Anélkül is megy, csak akkor a status bar helyett a rákövetkező buffer teteje, vagy egyéb szemét fog látszani.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 19:27


Kicsit kitakarítottam és feltöltöttem a dolgokat. Jelenleg a Catacomb 3-D: Descent-hez, és Catacomb Abyss shareware verzióhoz van makefile. Itt elérhető a forrás:
https://github.com/BSzili/refkeen/tree/amiga

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 20:16 - Szerkesztve: charlie


@BSzili:
Aszondják itt a hozzább értők, hogy lowlevel.library #?TImerInt() függvények működnek MorphOS-en. Annyi, hogy nem "valódi" hardveres timer interruptokat kapsz, hanem egy magas prioritású timer Task fut a háttérben, és az hivogatja a kódod az elvárt időpontokban.

Amúgy belenéztem a kódba kicsit, de eléggé júj platformfüggetlenakaroklenni, mármint nem amit te csináltál bele, hanem az egész. :)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 21:04


Príma, akkor végül is azt csinálja amit én is összebarkácsoltam. Akkor nyugodt szívvel kihajítom a saját kókányolást, hogy ne piszkítsa a kódot.

Hát na, azért annak is megvan a varázsa, hogy alátolt egy magas szintű DOS emulációt. Így nem kellett nagyon belenyúlni a játék forrásába a típusok cseréjén, meg az assembly újraírásán kívül. Persze ez csak addig jó, amíg egy gigahertzes proci is van, amit futhat. Amigán kifejezetten egészségtelen például az a rekurzív interpreter, ami a scaler-hez generált x86 kódot futtatja :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 21:52


@BSzili:
OS4 meg az AROS is tud lowlevel.library-ban ilyet?

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 04. 22:37


Az AROS tuti nem, ott csak annyit tud amit a Poseidon implementál (ReadJoyPort és társai). Gondolom OS4-en is hasonló a helyzet az AmigaInput-tal. Igazából átgondoltam a dolgot, és szerintem megmaradok a classic-nál, mint cél-platform. Egy NG portnak nem sok értelme lenne, ott DOSBox alatt prímán hasít az összes Catacomb játék.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 05. 19:01


Egy kis ügyeskedés és az Amiga is tud olyan fos hangokat kiadni, mint egy pécé:
https://youtu.be/WxdkyQKLpJI

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 05. 20:38


Bazz, tényleg :)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 08. 17:33


Azt, hogy CD32-n fut-e egy program, lehet futás időben detektálni? Mondjuk ha a GfxBase->ChunkyToPlanarPtr nem NULL, akkor számíthatok rá, hogy egy CD32-vel van dolgom?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jún. 13. 21:24


BSzili
"Az Atheros WIFI nálam is fagy rendesen Pega2 + OS4 kombóval. Plusz legalább egy perc míg felcsatlakozik a hálóra. MOS alatt ugyanez 3-4 másodperc, és fagyi sincs. Én inkább ethernet-WiFi bridge-ezek."

Beszereztem egy az Amikit altal direkt OS4-hez ajanlott / forgalmazott wifi halokartyat. Kivancsi leszek Pega alatt hogy megy majd ...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 18. 19:51


Miféle kártya ez? A 11 Mbps Prism II, vagy valami Atheros 5000-féle? Majd kíváncsi leszek, hogy mit produkál.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Jún. 19. 10:44


Kinek van itt a legtáposabb amigája? Kicsit bütyköltem tegnap a Catacomb-bal, kíváncsi lennék, hogy igazi gépen megmoccan-e.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jún. 19. 10:48


060/50-en illene jól mennie nem? Azon le tudom tesztelni a hétvégén. (Ha megy ECS-en, azon is, A2000/060 rulez.)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / BSzili portok, fejlesztések (MOS/OS4)
 
 

Powered by online community script miniBB™ © 2001-2024