Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / BSzili portok, fejlesztések (MOS/OS4)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Feb. 15. 22:45


Fa...om :)

Lehet egyaltalan ezekre a "szarokra" barmi is? :)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2015. Feb. 16. 08:55


@dh1:

Nezd, elobb volt a DPaint, meg a Protracker, aztan jottek a zenek meg a grafikak.

Most van egy gcc, aztan kesz. Modern szoftver eszkozokre is szukseg lenne, ahhoz, hogy legyenek modern szoftverek.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Feb. 16. 09:05


Minek? Eleg ha ikonokat nezegetunk, meg 20 eves diropusokra verjuk ...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 16. 11:21


Egy biztos, a zárt forrású kereskedelmi game engine-eket ki lehet húzni a listáról.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Feb. 16. 20:29


Jah, vagom, csak nem vagyok ezekkel kepben :)
Bocs a kifakadasert ...
Esetleg elkerem az assetet es megcsinalom Backbone-val :)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 17. 16:19


A szemrehányás nem neked szólt, engem is bosszant a helyzet. Open source játékok között is van egy adag jó cucc, de azokhoz is legalább OpenGL 2.1-ig fel kellene tornásznia a piros és/vagy kék csapatnak. Ha fogadnom kellene, hogy hol fog ez előbb megtörténni... :P

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 17. 16:35


Quoting: BSzili
Ha fogadnom kellene, hogy hol fog ez előbb megtörténni... :P

En most nem fogadnek erre! Ha jol tudom, a kek csapatnal is az a srac elegge elfoglalt mostanaban, aki eddig az OpenGL-t fejlesztette... :(

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 17. 17:45


Nem is mondtam, hogy hamar, csak hogy hamarabb. De ha valami csoda folytán mégis hamarabb elkészülne a Mesa port OS4-re, hát főtt kukoricára térdepelek :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Feb. 17. 19:33


Hehe

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Feb. 26. 00:13


Es ezt? :)

http://www.pioneersgame.com/

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2015. Feb. 26. 00:45


Ez MAC és PC ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Feb. 26. 01:04


???

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 26. 07:37 - Szerkesztve: BSzili


Ez úgy tűnik Open Source library-kre épül (SFML, OpenAL, libsndfile). A mumus itt az SFML lesz, ami egy SDL szerű C++ library. Azt mindenképp portolni kell, meg azt sem árt tudni, hogy a játékhoz milyen fordító kell. A GCC 4.2.4 OS4-en ősrégi, MOS-en meg 4.4.5 van. Ha nem használ C++11 funkciókat, akkor valószínű megoldható a dolog.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Feb. 26. 08:53


A celom, hogy talaljak egy portolhato waret BSzilinek nameg magunknak :) utalsz? :)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 27. 12:30


Elviekben portolható, ha valaki (például én) gyárt egy SFML portot. A kérdés, hogy hajlandó-e megosztani a forrást.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Feb. 27. 16:24


MorphOS-re van valami experimental 4.7, ha nagyon kell mert nekiállsz és ez a bottleneck, szerintem tudunk neked lőni egyet (vagy megmondjuk hogy kell csinálni, pl. crosscompilert). Bár mintha AROS-on lenne latest GCC, nem?

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 27. 22:48 - Szerkesztve: BSzili


AROS-on a stabil branch-ben GCC 4.6.4 van, ABIv1-nél van 4.8.3, meg Kalamatee ügyködött a GCC 5-tel is valamit. Egyelőre az SMFL-re feküdtem rá. Első ránézésre nem nézett ki rosszul, de mint kiderült a billentyűzet/egér kezelésére nem volt elég nekik az eseményvezérelt megoldás. Emellé tettek be polling-ot is, amivel egyes billentyűk lenyomottságát lehet lekérdezni.. ezt igazi élvezet lesz megcsinálni. Ahogy néztem az OS X portnál is megszenvedtek vele.

szerk: Vannak itt egyéb rondaságok, például a GL kontextusok kezelése. Névtérütközések is vannak (Window, Screen), majd fordításkor elválik mennyit kell bohóckodni vele.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Már. 02. 00:39


Mondjuk azt is kicsorbult peklapattal basznam agyon, aki olyan platformfuggetlen API-t tervez, amiben a "Window', "Screen", "Draw" es ilyen hasonlo szavak prefix nelkul szerepelnek...

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 02. 14:24


Ők berakták a sajátjukat egy névtérbe, de én ezzel nem igazán vagyok előrébb. Valószínű csinálnom kell valami segéd osztályt, ami kifelé nem használ semmilyen Intuition típust. Úgyis frissítgetni kell majd egy belső táblát is arról, hogy melyik billentyű/egérgomb van lenyomott állapotban a pollinghoz.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 03. 10:26


Egy kérdés: Freeciv-et portoltad Aros-ra, MOS verziót nem tudnád updatelni?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Már. 03. 11:17


+1

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 03. 11:39


Azt akartam mondani, hogy nem, mivel már megtettem, de úgy tűnik, hogy a MorphOS verziót valamiért nem publikáltam. Megnézem, hogy mi a túró van vele, ha jól emlékszem játszható volt, de csak volt valami oka amiért nem tettem fel.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 04. 16:54 - Szerkesztve: BSzili


Ma kipróbáltam, és kiderült mi volt a gond a FreeCiv2-vel. Sajnos MorphOS-en sárgaságban szenved, azaz a menü egyes részeinek háttere rikító sárgában pompázik. A chat ablakot leszámítva ez inkább esztétikai probléma, ott viszont kb olvashatatlan a szöveg. Egyelőre nem jöttem rá mi a közös a besárgult felületekben, még rágódok rajta, hogy így érdemes-e feltölteni.

szerk: Közben megvan a hiba forrása, egy jól megoptimalizált SDL_Fillrect ami tud alpha blending-et is. Legyártom a big-endian változatot, aztán megy fel az archív.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 05. 16:20


Itt egy próbaverzió: http://bszili.morphos.me/ports/freeciv2-mos.lha
Az UTF-8 -> UTF-16 konverzióval van valami gond, úgyhogy egyelőre csak angolul megy. Az OS4 verzióval ellentétben itt nem kell külön szervert indítani a helyi játékhoz :P

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 06. 22:21


Nagy vagy!

Eddig két hibát vettem észre:

Játék indításnál, vmit nem talál, de ez szerintem vmi menükép lehet.
Másik, egyszer indulásnál, egyszer kilépésnél kifagyasztotta a gépet. (fullscreenben volt) Úgy fagyott, mint mikor az oprendszer bénán bootol és minden zöld-lila lesz.)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 06. 22:48


Az első hiba leírása túl ködös. Mit nem talál, és mi a tünet? Eddig nálam nem produkált fagyást, majd megpróbálom a teljesképernyős módot is, mert eddig csak ablakban néztem.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 07. 11:11


http://www.kephost.com/image/FujT

Ezt játék betöltésénél produkálja, de ha új játékot kezdesz akkor is.

Amúgy megy tovább minden.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 07. 11:44


A hibának nincs köze a menüképhez, egyszerűen csak több helyen keresi a játék adatfájljait. Először a "."-ban, ami amigán nem létezik (illetve nem így hívják), aztán a user directory-ban, utána pedig a data-ban, ahol meg is találja. A "."-ot kiszedhetném, de a user directory-t nem akarom piszkálni, hátha valaki oda akar tenni valami modot.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Már. 07. 11:52 - Szerkesztve: charlie


@BSzili:
Először a "."-ban, ami amigán nem létezik (illetve nem így hívják)

Hogy hívják? :) Tudtommal amigán egyáltalán nincs jele a "current directory"-nak... (És nincs is driveonként aktuális "current directory" pl. mint DOS/Windowson.) Szóval FPC-ben pl. azt csináltuk/tam, hogy van egy hótprimitív függvény, ami a bejövő Unix-szerű path-okban a "./"-t üres stringre, a "../"-t pedig "/"-re cseréli. De ha van jobb ötlet...?

A nagy baj ezzel, hogy Amigán tudsz csinálni . meg .. nevű könyvtárat, amibe ezután nem lehet belelépni FPC RTL függvényekkel, csak OS függvényekkel... :S Ami csak azért nem végzetes, mert a "világ többi része" és a rengeteg portolt fos miatt nem az FPC RTL lenne az egyetlen amigás ware, ami elbugzik . és ..-tyel, és az embereknek általában nincsenek ilyen nevű könyvtáraik sem.

BSzili
Tag

# Elküldve: 2015. Már. 07. 14:15


A nem így hívjákot képletesen értettem, ha azt mondom "" úgy jobb? :P Én is csináltam már pár ilyen cserélgetős mókát például Speed Dreams-hez, meg NXEngine-hez, de itt nem volt rá szükség. Igazából nem is tudom miért tették bele a CWD-t a keresési útvonalak közé, mert az összes verzióban egy data alkönyvtárban van minden.
Az a megtévesztő, hogy a szerver jajveszékel minden próbálkozásnál, az ember meg azt hiheti, hogy valami komoly baj van. Szerintem el fogom tüntetni a hibaüzenetet, hogy csak akkor írja ki ha tényleg nem találja a játék cuccait.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / BSzili portok, fejlesztések (MOS/OS4)
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024