Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / Játékfejlesztés
<< . 1 . 2 .
Szerző Üzenet
dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 13. 16:25


Quoting: siz
Előnynek tekinti, hogy minden olyan platformon megy, amin valami viszonylag friss Java fut.

Ez elerheto ertelmesebb modon is... pld. SDL.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Nov. 28. 20:08 - Szerkesztve: charlie


Van ez, hogy http://midgames.hu. Egy haverom (és volt főnököm) csinálja, tifeco néven a demoscene-en is ügyködik. Felvetettem neki h. Amigára lehetne portolni a játékait, szerintem benne lenne, csak kéne kóder aki áthegeszti őket. Nekem megdögleni sincs időm, de ha esetleg valakit érdekel, akkor lehet kontaktolni vele és rám hivatkozni...

Szerk, hogy értsük miről van szó, a legfrissebb Storage Dash! névre hallgató flashjátékával itt lehet játszani: http://www.newgrounds.com/portal/view/649171

BSzili
Tag

# Elküldve: 2014. Nov. 29. 10:53


Ha flashben készültek, akkor kb. 0-ról újra kellene írni őket... vagy esetleg CrossBridge-el leforgatott C kódról van szó?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Nov. 29. 13:20 - Szerkesztve: charlie


Szerintem 0-ról Flashben. De igazából egyik sem olyan hű de bonyi játék, szóval a játékmotor (irányítás, game logic) az záros határidőn belül akár kézzel is portolható máshova, a rendszerkódot meg úgyis meg kell írni kézzel, de mivel 2D bitmapokkal bohóckodásról van szó, ez sem rakétatudomány. Az biztos, hogy itt nem a hagyományos portolás jöhet szóba nyilván, hanem ha valakinek van kedve Amigára kódolni egy kicsit, vagy akár megtanulni, de nem ért a grafikához meg a játékdizájnhoz, esetleg nincs saját játékötlete, akkor esetleg ezek jó kiindulási alapot jelenthetnek, mert egy közepesen kezdő is boldogulhat velük.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Dec. 01. 11:27


En benne lennek egy az A500 v A1200 erejet megmutato jatek elkesziteseben Amiga Klub kivitelezesben ...

En sajna csak gfx-ben tudok segiteni.

Ideje lenne ismet megmutatni, hogy mit tud egy Amiga ...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 01. 17:16


Ez egy erdekes lehetoseg!
Kicsit tobb idom lenne...

mustang74
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 26. 16:24 - Szerkesztve: mustang74


Nekem meg időm van, tudàsom nincs, kedvem lenne. :)
Egy héten több pihenőm van és csak vagyok a panelban, jò lenne valami hasznosat csinàlni ami ràadàsul a hobbimmal kapcsolatban van!

<< . 1 . 2 .
forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / Játékfejlesztés
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024