Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

- Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / Általános fejlesztési kérdések
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 .
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 05. 18:40 - Szerkesztve: yellowdog

Quoting: charlie
Engem leginkább az érdekelne, hogy ez az egész minek. Mit vársz a megnövekedett buffermérettől?

Ez most komoly? Sebesség növekedést, mi mást :-)

1024 byte/blokk
PC -> Amiga (DH1:) 28kB/s
PC -> Amiga (RAM:) 61kB/s

16384 byte/blokk:
PC -> Amiga (DH1:) 82kB/s
PC -> Amiga (RAM:) 91kB/s

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Máj. 06. 02:20

Igen, értem, de ezt magyarázom, hogy ha a diszk I/O blokkméret összefügg a kommunikációs blokkmérettel, akkor hiányzik egy layer a kódban. Ez abból is látszik, hogy a RAM-on mennyivel kevesebbet gyorsít a cucc, mint a diszken. Attól hogy 1K-s blokkokat küldessz át a hálózaton, még simán írhatsz-olvashatsz akármekkora blokkokat a lemezről. Mármint ha lenne valami normális buffering a kódban, de láthatóan nincs.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 06. 15:11

Igen, értem én is amit írsz :-) Teszek még pár próbát különböző buffer méret illetve sebesség kapcsolatában, kíváncsi vagyok mi mennyit ad hozzá. Illetve nagyon érdekel, csak maga a kommunikáció, önmagában hogyan viszonyul a keretmérethez, (KS backup) fájlművelet nélkül csak memóriából olvasás esetén.

Jut eszembe, szeretném megkérdezni a 64 bites verziót mivel tudom ugyanígy szerkeszteni? Most 32bit XP virtual gépre telepítettem a VC6-ot (Win7 64-bitre nem ment fel...) de ezzel természetesen csak a 32 bites verziót tudom megnyitni illetve megnyitja a 64-est is, de a build más hibákat dobál.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 06. 19:15

Tehát akkor a csupasz kommunikáció, A1200 Kickstart ROM backup, vagyis szimpla dbra loop 512kB olvasása ROM -> send_buffer, majd küldés parallel portra, byte_size:

buffer_size = 1024
Kickstart -> PC 82kB/s

buffer_size = 16384
Kickstart -> PC 218kB/s

Vagyis utóbbi esetben kb. 2,4mp alatt letöltődik a PC-re...

Tehát kijelenthetjük, mintha nem tudtuk volna eddig is ;-) minden +kódsor lassít, illetve a RAM Disk-hez képest a CF kártya is jóval lassabb sebességű hardver eszköz.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 12. 11:46

Tanulmányozom a sertransplg forrását, próbálom értelmezni, ill. tanulni belőle (a C-t is...) de a lowlvlio.cpp-ben pl. az "Err TimedReceiveBytes(char* recvbuf,UInt32* numbytes,Int32 timeout_msec)" funkció vagy függvény, nem tudom mi a pontos megnevezése, kétszer szerepel... Ez hogyan lehetséges? Illetve megpróbáltam beilleszteni a sertransplg.cpp-be de fordításkor minden paraméternévre, mind a négyre az "undeclared identifier" hibát dobja. Gondolom azért mert utóbbi cpp-ben nincsenek deklarálva, de mi a javaslot út a függvény innen való elérésére, egy újabb függvény létrehozása amely meghívja?
Köszönöm

YADA
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 12. 13:03

itt funkcio/fuggveny (ugyanaz eltero nyelven), metodus objektumoknal van

Mint irtam ez egy multi protokol kod, eredetileg palm kommunikaciora fejlesztve.
Azert van 2 verzio mert 2 eltero kornyezetre keszult. Az egyik (az elso) a palm default Watcom kornyezetere lett irva, a masodik meg ahogy nezem maskepp kiemelten kezeli az USB portot.

Tanuld meg a direktivak ertelmezeset es hasznalatat elobb. #include,#define,#ifdef,#else,#endif,#pragma
Nem viccbol vannak, felteteles kodforditas total ossze fog zavarni ha nem ismered ezeket sem.

Es sajat magad szopatasa helyett hasznalj olyan editort, ami ismeri a hasznalt programnyelv altal hasznalt nyelvi strukturakat, es azok hatarainak jeloleset, neadjisten intelligens kod elemzest vegez. (intellisense, codeinsight,stb...)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 12. 13:20 - Szerkesztve: yellowdog

Köszönöm az információt, esetleg tudnál ajánlani? Csak azért kérdezem mert van 64 bites verzióhoz való forrás is ami már nem kompatibilis a 32 bites VC-vel.
Közben addig eljutottam, hogy: fconnected=TimedReceiveBytes((char*)theport,8,5000);
esetében ahol is a behelyettesített változók elérhetőek az adott cpp-ben, már csak egy hibát jelez: "error C2065: 'TimedReceiveBytes' : undeclared identifier" magát a függvényt. Ezt hogyan tudom megértetni, hogy létező?

És mégy egy kérdésem volna ;-) Mi a különbség az alábbi két függvénynél, hogy egyik esetben zárójeles a (char*) míg másikban nem, és csak így is fogadja el a fordító?

fconnected=TimedReceiveBytes((char*)theport,8,5000);

BOOL ShowConnectDialog(char* theport,int* speed,BOOL configure)

YADA
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 12. 17:49

Az egyik deklaracio/definicio, a masik pedig typecast.
A zarojeles tipus megadas a typecast (vagyis az elso), az fuggveny hivas.
Ez itt peldaul eltero adattipusokra mutato pointerek kozti konverziora jo. A 'theport' valtozo tipusa nem biztos hogy hivaskor karakterre mutat, lehet hogy egy int pointer, vagy mas karaktertipusra mutat eredetileg, ezzel a casttal kenyszerited atadaskor karakter pointer tipusra, igy a compiler nem fog ajvekolni hogy bazmeg, rossz tipusu valtozot akarsz atadni.
A masodik pedig a fuggveny deklaracioja, es abban a parameter tipusat definialja (karakterre mutato pointer).

Szoval kell az az alapfoku C tankonyv. A pointer aritmetikaba inkabb bele sem megyek, mert az fajni tud, paraszti esszel logikatlan muveletek is ertelmes eredmeny tudnak adni.

Igazabol letszukseglet a C tudas, legalabb olvasasi es kod ertesi szinten. A legtobb modern nyelv C hagyomanyokra epit, de legalabbis szeretne az lenni.

A hibauzenetek ertelmezese meg gyakorlatot kivan. Nem vagyok en abban biztos, hogy a fuggveny nem letezik, inkabb az adott parameter tipusokkal nem letezik deklaracio (vagyis nem azt irtad amit a gepnek valojaban mondani szerettel volna, azaz kodjaink nem a vagyaink hanem utasitasaink szerint mukodnek).

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 12. 18:46 - Szerkesztve: yellowdog

Értem, köszönöm a részletes magyarázatot. 64bites verzió fordításához milyen környezetet javasolsz, lehetőleg "minimál stílus" érdekelne, kizárólag ehhez a dologhoz telepíteném.

anchor
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 12. 20:38

szerintem tudsz a meglevo visual studioval is x64 targetre forditani. (lehet hogy a supportot kulon fel kell rakni hozza, nezd meg.)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 12. 21:38

Quoting: anchor
szerintem tudsz a meglevo visual studioval is x64 targetre forditani

Utána nézek, köszönöm.

Quoting: Yada
Nem vagyok en abban biztos, hogy a fuggveny nem letezik

Igen, egy másik cpp-ben hiba nélkül fordítja is, amelyikbe beillesztettem ott hiányzott egy .h fájl és természetesen ehhez meg egy másik .h, szóval logikus a logikája, de azért az anyukáját... :-)

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 .
forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / Általános fejlesztési kérdések