Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

- Fórumok - Regisztráció - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / Általános fejlesztési kérdések
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 .
Szerző Üzenet
AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 16. 07:27 - Szerkesztve: alivemoon

Quoting: charlie
Másként nem kéne pl. \ karaktert használni sorfolytatónak bizonyos esetekben.

Visual c-ben semmi gondja nincsen vele ha pl.
char sSTR[] = "Ez egyetlen "
"string lesz "
" a kódban.";

Viszont már nem lehet inline asm-ot írni, külön asm forrást kell írni és mondjuk extern "C" float4* gp_f44_qlen( float4* p_s ); nel lehet használni.

Dodi
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 16. 19:05

lemezmelléklet: http://amiga.uw.hu/melleklet.html
korlátozott ideig

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 16. 19:47

Köszönöm!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 17. 20:46

Danke!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 22. 17:57 - Szerkesztve: yellowdog

Pár kérdésem volna: C-ben vagy akár assembly-ben milyen függvénnyel tudok a könyvtárból egy szintet feljebb lépni, Illetve mivel tudom megnézni, hogy éppen mi az aktuális elérési út, valamint az elérhető meghajtók listáját hol találhatom?
Köszönöm

Rágom a doksikat, de ezekre nem lelem a választ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Máj. 23. 15:29 - Szerkesztve: charlie

mivel tudom megnézni, hogy éppen mi az aktuális elérési út,

Marmint hogy milyen konyvtarak vannak a PATH-on (erre nincs egyszeru megoldas, amugy, csak mindenfele takolassal lehet), vagy hogy milyen konyvtarban vagy eppen? Ha utobbi, akkor nincs ra egy fuggveny, ellenben a dos.library/CurrentDir() fuggveny miutan uj eleresi utat allitott be, visszaad egy a korabbi konyvtarra mutato file lock-ot. Ebbol a lock-bol aztan dos.library/NameFromLock()-kal tudsz stringet csinalni (ha pl. ki akarod iratni), vagy egy ujabb CurrentDir-rel visszaalltani. Pl.

my_path_lock = CurrentDir(null); // korabbi path lekerdezese es gyokerre valtas
CurrentDir(my_path_lock); // visszaugras a korabbi konyvtarba

A null valid parameter a CurrentDir()-hez, es csak az aktualis meghajto gyokerkonyvtarat jelenti.

Ha csak az aktualis konyvtar neve kell string-kent, akkor 2.0 felett a dos.library/GetCurrentDirName() is hasznalhato.

milyen függvénnyel tudok a könyvtárból egy szintet feljebb lépni,

A fent leirt modon a CurrentDir()-tol megszerzett Lock-kal meghivod a dos.library/ParentDir()-t, szerintem, kb...

az elérhető meghajtók listáját hol találhatom?

Erre csak 2.0-tol felfele van modszer, egyebkent a DOS belso pointerlistajan kell vegigmenni Forbid/Permit kozott... Reszletek a 2.0-tol hasznalhato dos.library/LockDosList() fuggveny manualjaban vannak, ahol van egy 1.3-mal kompatibilis rovid pelda is, ami legalabb koncepcio szintjen hasznalhato:

http://amigadev.elowar.com/read/ADCD_2.1/Includes_and_Autodocs_3._guide/node0187.html

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Máj. 23. 16:03

Ja es vigyazat, nehany dolog az ilyen konyvtarvaltogatas meg rendszerbol kinyeres teren teljesen mashogy mukodik ha Workbench alol inditod a programod, mintha CLI-bol inditod, szoval nem biztos h. erdemes elterni attol ami ajanlott, meg akkor is ha 'egyszerubbnek' tunik. Pl. a parancssorbol inditott programoknak van CLI struktura, amibol egy csomo minden kinyerheto, de ez pl. Workbenchbol inditasnal nincs jelen! Stb. Eleg macera. Az AmigaDOS amilyen sokoldalu sok szempontbol annyira felkesz is, foleg a korai verziok.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 23. 17:04

Köszönöm a részletes magyarázatot, pont ezeket a dolgokat szerettem volna megtudni.

YADA
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 24. 08:21

Igen, assembly/c/pascal alatt en is a DosList strukturak segitsegevel kezeltem annak idejen, mint egyetlen valoban mukodo kb mindennel kompatibilis lehetoseget hasznalva. Sajat listakat epitve, a forbid/permit parosra nem emlekszem hogy kellett, de ha irja a doksi akkor kellett.

A drive lista is hasonloan megy, de emlekeim szerint a device/logicalname/assign lista csak valami flag alapjan volt elkulonitheto a teljes listabol (celszeruen szurve ra vagy flag alapjan megjelolve a tipusat kiiraskor)

Sajnos nem hinnem, hogy barmi kodom is fennmaradt abbol a korszakbol, egy hatalmas backuppal egyutt ment a levesbe. Forraskod reszeleteket mar talaltam lemezeken kutatva, de semmi hasznalhato nem elte tul a backupot.
Mindnesetre a sajat kod maradvanyokat nezve el sem hittem, hogy en irtam azokat valaha.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 24. 09:49 - Szerkesztve: yellowdog

Sajnos a helytelen tárolás miatt nekem is tönkrement az összes lemezem, játékok és a saját dolgokat tartalmazók is, ráadásul a drive-okat is tönkretették amikor pár éve szerettem volna megnézni őket. Szerencsémre van egy 96-os (nevezhetjük) backup CD-m de sajna minden nem került rá, igaz azért pár (assembly) programom megvan illetve a minek leginkább örülök, egy kígyó játék félkészen... Talán egyszer befejezem, de nyilván soha sem ;-)

sZamu
Tag
# Elküldve: 2019. Máj. 24. 19:49

Mit jelent a helytelen tárolás? Csak mert én ma autóztam közel 300 km-t, és vettem egy Amiga 500-ast, hogy meg tudjam nézni a régi lemezeimet, akkor lehet, hogy hiába?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 24. 22:35

Quoting: sZamu
helytelen tárolás?

Másfél évnyi tárolás szigeteletlen, nyirkos garázsban....

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 .
forum.amigaspirit.hu / Fejlesztés / Általános fejlesztési kérdések