Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Zulu SCSI
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Jan. 24. 11:26 - Szerkesztve: dino


Hali, "Segitsen! Obi Wan Kenobi on az egyetlen remenyunk..."
(gondoltam meger egy kulon topikot.)

Zulu SCSI RP2040!
Kb egy eve vasatoltam az Amigastoretol egy ilyen cuccot, mivel a neten orbaszajba dicsertek.
kep
Ket teljes napja szivok vele.
Egy oreg 1991 es A2000 be tettem, ami erossen kontakos volt, utoljara van vagy 15 eve, hogy osszeraktam, azota allt, de most legelebb mar annyit dugdostam bele a kartyakat, hogy minden kontakt baja elmult :D
Szoval. van benne egy 2MB Mini Megi Chip RAM bovito egy Domino GFX, meg egy A2320 Scandoubler, meg egy Apollo 030/50 es 2030 as gyari SCSI vel, de mivel az osszes SCSI hangos, mint a dög, ezert lecsereltem meg anno egy Buddha IDE vezerlore, aminek a vegen egy 4GB CF kartya duborog..inkabb csak lassan turelmesen toltoget, teszi a doogat :) az oreglanyban egy 3.1 Kickstart van, es a jo oreg Workbench teszi a dolgat. No, hat ebbe gondoltam volna elsonek ezt a szimulalt SCSI t beletenni, olvasgattam, kotorsztam a neten. Annyit tudok errol, hogy 7db SCSI eszkozt tud kezelni, de ebben mar az anyagep is beletartozik. Szoval a SCSI lanc 6 egyseg meghajtatasra kepes.
Ezeket ugy kell elkepzelni, hogy image filekent (UAE alatt keszitett) kell az SD kartyara felmasolni oket siman a gyokerbe. Az SD kartyan ExFAT, vagy FAT32 re kell elotte leformazni, mert ezt ajanljak, ha nem lepjuk tul a 4GB os file limitet, akkor eleg a FAT32 is, en igy is csinaltam, azert mert MorphOs alatt siman fel tudom mountolni ezt az imaget (igen, es irni is lehet bele)es innettol kezdve, nem kell UAE zni :) Lehet ExFAT ot is kezel valahogy a MorphOs, de alapbol nekem nem ment, de ez most sztem mindegy. Szoval, probaltam eloszor az Apollo 030 SCSI javal kezdtem, nem latott semmit. Majd egy HardFrame SCSI vezerlot is kiastam a kertbol, a krumpli kozul :) de ennel is ugyan az tortent, gep el sem indult.
Majd egy GVP HC+8-II vezerlo kovetkezett ez sem mutatott eletjelet, majd egy Oktagon 2008 as vegre meghozta a vart eredmenyt.
Pedig ez a szar "zulu scsi" allitolag szinte mindennel kompatibilis.
Majd csinaltam vegre par particiot a 8GB SD kartyan a 3,9GB os imagefileon, amit elozoleg UAE n csinaltam. Ezeket a zulu scsi ugy latja, hogy at kell nevezni oket .hda formatumra, ugyan .img is lehet, de Amiga eseten a .hda javasolt. tehat igy kell kinezni egy virtualis HDD nek: HD0.hda A HD utan a szam az id lancon levo egyseget jelenti, tehat ez lenne az elso virtualis HDD a lancon. A regi CF kartyan levo rendszerem at is masoltam a zulu scsi ra.
Majd ekkor ujabb bajok jottek. PFS3 filerendszer volt a virtual particiokon es masolas kozben blokkhibakat jelzett. Max tranfer es tarsai masik gepen jok voltak, de mar mindenre gondoltam, nem tetszik ez az Oktagon SCSI vezerlo a zulunak, vagy az Apollo 030, sem egy jo valasztas, hat sehogy sem akart jo lenni, majd kinomban csinaltam a zulu scsi n egy firmware frissitest, amit marha egyszeruen lehet megcsinalni. Az SD kartya gyokereben egy .bin filet kell bemasolni es a zulu ezt automatikusan megcsinalja. Majd jott a szivroham, gep ujraindit frissites utan, es egy GURU hoz hasonlo uzenet, hogy SCSI lanc hiba...hubaz+ ekkor mar sokkot kaptam. Majd gepet kikapcsoltam es en GURUztam egyet, majd semmi nem jutott eszembe, Ratmanon kivul, hogy rabeszelem, hogy nezze meg a kartyat, ha elkuldom neki, vagy mittomen... :) ekkor visszakapcsoltam a gepet, poc roff, ujraiditas nem eleg neki, ki kellett hozza kapcsolni az egesz karacsonyfat. :D
Szoval firmware frissites utan mar fel masolta a nagyobb fileokat is, viszont meg mindig akad problema az egyik particiomon. Egyebkent PFS3AIO t hasznalok az osszes particion. Hja FFS el nincs problema...de hat..na...
No, kerdesem az lenne, hogy ti milyen MaxTranfert es milyen Maskot allitanatok be a fentebb emlitett konfignak?
Jelenleg ez van:

pfs3


Masik bajom, meg az, hogy betettem egy masik 3.8GB os "HD1.hda" filet es a zulu scsi ezt mar sehogy sem akarja a Workbench alatt latni. Pedig meg jo lenne azert egy masik virtualis HDD.
Van egy konfiguralhato szoveges .ini file, amit az SD gyokerbe kell memasolni, van itt egy peldafile, amit az oldalon mutatnak, de sehogy sem ertem ezt.


[SCSI]
# Settings that apply to all SCSI IDs

# Select a system preset to apply default settings
# Known systems: "Mac", "MacPlus", "MPC3000", "MegaSTE", "X68000"
#System="Mac"

#Debug = 0 # Same effect as DIPSW2, enables verbose log messages
#SelectionDelay = 255 # Millisecond delay after selection, 255 = automatic, 0 = no delay
#Dir = "/" # Optionally look for image files in subdirectory
#Dir2 = "/images" # Multiple directories can be specified Dir1...Dir9
#DisableStatusLED 1 # 0: Use status LED, 1: Disable status LED

# NOTE: PhyMode is only relevant for ZuluSCSI V1.1 at this time.
#PhyMode = 0 # 0: Best available 1: PIO 2: DMA_TIMER 3: GREENPAK_PIO 4: GREENPAK_DMA
# The PhyMode parameter has no effect on ZuluSCSI RP2040-based platforms, as there is only one PHY mode.

# Settings that can be needed for compatibility with some hosts
#Quirks = 0 # 0: Standard, 1: Apple, 2: OMTI, 4: Xebec, 8: VMS
#EnableUnitAttention = 0 # Post UNIT_ATTENTION status on power-on or SD card hotplug
EnableSCSI2 = 1 # Enable faster speeds of SCSI2
#EnableSelLatch = 0 # For Philips P2000C and other devices that release SEL signal before BSY
#EnableParity = 1 # Enable parity checks on platforms that support it (RP2040)
#MapLunsToIDs = 0 # For Philips P2000C simulate multiple LUNs
MaxSyncSpeed = 10 # Set to 5 or 10 to enable synchronous SCSI mode, 0 to disable
#InitPreDelay = 0 # How many milliseconds to delay before the SCSI interface is initialized
#InitPostDelay = 0 # How many milliseconds to delay after the SCSI interface is initialized

# ROM settings
#DisableROMDrive = 1 # Disable the ROM drive if it has been loaded to flash
#ROMDriveSCSIID = 7 # Override ROM drive's SCSI ID

#Initiator settings
#InitiatorID = 7 # SCSI ID, 0-7, when the device is in initiator mode, default is 7
#InitiatorImageHandling = 0 # 0: skip exisitng images, 1: create new image with incrementing suffix, 2: overwrite exising image

#EnableCDAudio = 0 # Enable CD audio - an external I2S DAC on the v1.2 is required

# Settings that can be specified either per-device or for all devices.

# Select a device preset to apply default settings
# Known systems: "ST32430N"
#Device = "ST32430N"
#Vendor = "QUANTUM"
#Product = "FIREBALL1"
#Version = "1.0"
#Serial = "0123456789ABCDEF"
#Type = 0 # 0: Fixed, 1: Removable, 2: Optical, 3: Floppy, 4: Mag-optical, 5: Tape, 6: Network
#TypeModifier = 0 # Affects only INQUIRY response
#SectorsPerTrack = 63
#HeadsPerCylinder = 255
#RightAlignStrings = 0 # Right-align SCSI vendor / product strings
#PrefetchBytes = 8192 # Maximum number of bytes to prefetch after a read request, 0 to disable
#ReinsertCDOnInquiry = 1 # Reinsert any ejected CD-ROM image on Inquiry command
#ReinsertAfterEject = 1 # Reinsert next CD image after eject, if multiple images configured.
#EjectButton = 0 # Enable eject by button 1 or 2, or set 0 to disable
#CDAVolume = 63 # Change CD Audio default volume. Maximum 255.
#DisableMacSanityCheck = 0 # Disable sanity warnings for Mac disk drives. Default is 0 - enable checks

# SCSI DaynaPORT settings
#WiFiSSID = "Wifi SSID string"
#WiFiPassword = "WiFi Password"
#WiFiMACAddress = "01:23:45:67:89"

# Settings can be overridden for individual devices.
#[SCSI2]
#Product = "Disk with ID2"

#[SCSI5]
#Product = "CD-ROM Drive"
#Type = 2

# If IMG0..IMG9 are specified, they are cycled after each CD eject command.
#IMG0 = FirstCD.iso
#IMG1 = SecondCD.bin

# Raw sector range from SD card can be passed through
# Format is RAW:first_sector:last_sector where sector numbers can be decimal or hex.
# If end sector is beyond end of SD card, it will be adjusted automatically.
# [SCSI4]
# IMG0 = RAW:0x00000000:0xFFFFFFFF # Whole SD card


Lehet ebbe kellene valahol beallitani, hogy lassa az Amiga a masodik image file t is? De hogy?
Hat en most igy ket nap utan kiegtem... :D

amiga

Hja, es meg szeretnek a lacba egy "megfoghato FIZIKAI SCSI" CDROM ot majd beletenni, de ezek utan, plane nem tudom az sikerul e....:)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2024. Jan. 25. 12:52 - Szerkesztve: charlie


A ZuluSCSI csinál egy logfájlt az SD kártyára, amiben leírja h. az utolsó boot óta mit csinált. Asszem zululog.txt néven?

Ott nézd meg abban szerepel-e a HD1.hda. Amúgy a HD0 nevű fájlnak a 0-s, a HD1-nek meg az 1-es SCSI ID-n illene látszódnia.

Ilyesmi sorokat keress:

[31ms] Finding HDD images in directory /:
[32ms] -- Opening /HD0.img for id:0 lun:0
[33ms] ---- Read prefetch enabled: 8192 bytes
[34ms] -- Opening /HD1.img for id:1 lun:0
[36ms] ---- Read prefetch enabled: 8192 bytes
[37ms] -- Platform supports ROM drive up to 3740 kB
[38ms] ---- ROM drive image not detected
[38ms] SCSI ID:0 BlockSize:512 Type:0 Quirks:0 ImageSize:7864320kB
[39ms] SCSI ID:1 BlockSize:512 Type:0 Quirks:0 ImageSize:7864320kB
[139ms] Initialization complete!

Ez le fogja írni hogy melyik image fileokat nyitja meg, és milyen SCSI ID-hez.

Ez magán az SD kártyán így néz ki (macOS terminálból listázva):

charlie@chainmbp-m2 A2630Zulu % ls -l
total 31457792
-rwx------@ 1 charlie staff 8053063680 Aug 12 23:57 HD0.img
-rwx------@ 1 charlie staff 8053063680 Aug 12 23:51 HD1.img
-rwx------ 1 charlie staff 1214 Jan 1 2023 zululog.txt
-rwx------@ 1 charlie staff 69 Aug 13 01:14 zuluscsi.ini

És slussz. Más nincs is rajta. A zuluscsi.ini fileom nekem igen egyszerű és így néz ki:

charlie@chainmbp-m2 A2630Zulu % cat zuluscsi.ini
[SCSI]
MaxSyncSpeed = 10
SectorsPerTrack = 16
HeadsPerCylinder = 128

A MaxSyncSpeed engedélyezi a maximális szinkron SCSI sebességet (emellett még az RDB-ben is be kell billenteni a szinkron flaget), a SectorsPerTrack meg a HeadsPerCylinder meg azért kellett h. a firmware ne rinyáljon hogy az image fileokhoz nem tudja kitalálni a megfelelő diszk geometriát.

Nekem van egy fizikai CD-ROM a ZuluSCSI 2040 mellett, és simán megy, mint Unit 2.

A konfig amiben ez fut: A2000, A2630, A2091 (ROM 7.0 + 14Mhz Hack).

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2024. Jan. 25. 13:08 - Szerkesztve: charlie


De hogy a te problémáidra is írjak valamit: én amúgy simán kinézem belőle, hogy a "nem megy" SCSI kontrollerek jó része megy, csak pl. túl nagy az image file, vagy nem scsi.device alatt látszik és ezért nem látta. De a zululog.txt amúgy is leírja, hogy minek akar működni ill. hogy mekkora sebességgel sikerült magát összecsicseregni a host controllerrel.

Amúgy egy GVP HC+II-m nekem is van valahol "a ker'ben a krumpli közt", mibe' fogadunk, hogy megy vele? :P

Amúgy simán lehet valami macera az SD kártyával is. Mert ugye a ZuluSCSI nem fog látszódni, ha nem talál valami értelmezhető disk image-et a kártyán, valahogy. Ezért érdemes szopás helyett a zululog.txt-t nézegetni, köhm.

És igen, egy latest firmware sose árt, ha már szopsz vele, de mondjuk én valami tavaly nyár közepi firmware-eket használok és azok már elég jók. (Az újabbak is, csak lusta voltam frissíteni azóta.)

Két gépemben is van ilyen, a másik az a B2060-as A2000, azzal is megy simán. Abban egy "full" méretű ZuluSCSI 2040 van, az A2091-re meg egy ZuluSCSI 2040 Compact van kötve. Mindkettő kőstabil, remekül megy.

De mondjuk nekem 64GB-s Samsung SD kártyák vannak rákötve, nem valami 8GB-s kínai noname csoffadás amit a macskaalomból kapartam ki. :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2024. Jan. 25. 13:19


Na és egy utolsót a PFS3AIO problémádra: a maszk és a maxtransfer is SCSI controller függő, nem pedig SCSI device függő. A PFS3AIO-nak a maszkot nem macerálnám, mert csak további bajokat lehet vele előidézni. (Nagyon technikai h. miért, ha van rá igény, belemegyek, de erősen konfig függő.)

Random internet keresés eredménye azt írja, hogy az Oktagon-nál a szinkron transzfert _KI_ kell kapcsolni (lásd MaxSyncSpeed sor a zuluscsi.ini-ben), mert nem támogatja a kontroller, és az okozhat átviteli hibákat, egyébként meg mivel nem tud DMA-t ezért kőmindegy hogy a maszkot és a maxtransfert mire állítod.

Amúgy meg - a ZuluSCSI "kompatibilis" mindennel, de nem fogja mágikusan megjavítani a 30+ éves SCSI controllerek korabeli ROM-jának minden nyűgjét. Mert lehetetlen. Mint a mellékelt ábra is mutatja.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Jan. 25. 14:12


Mindendfele lebaszast elviselek, csak segitsetek :)
Szoval az DS kartya az egy 8GB os Kingston, igaz mar nem mai gyerek, viszont tutira kinai, mert ami nem kinai, az hamisitvany.:) Viccet felreteve, este bemasolom ide a zululog.txt met, es koszi a segitseget.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Jan. 25. 21:10


No, itt vagyok. Itt a log:


12ms] Platform: ZuluSCSI RP2040
[12ms] FW Version: 23.12.13-release Dec 13 2023 00:34:03
[13ms] DIP switch settings: debug log 0, termination 1
[13ms] SCSI termination is enabled
[14ms] Flash chip size: 4096 kB
[14ms] SCSI target/disk mode selected by DIP switch, acting as a SCSI disk
[52ms] SD card detected, FAT32 volume size: 7452 MB
[52ms] SD MID: 0x02, OID: 0x54 0x4D
[53ms] SD Name: SE08G
[53ms] SD Date: 1/2013
[53ms] SD Serial: 0xC8F63930
[77ms] Reading configuration from zuluscsi.ini
[100ms] Active configuration:
[100ms] -- SelectionDelay = 255
[100ms] -- EnableUnitAttention = No
[101ms] -- EnableSCSI2 = Yes
[101ms] -- EnableSelLatch = No
[101ms] -- MapLunsToIDs = No
[101ms] -- EnableParity = Yes
[191ms] Finding images in directory /:
[201ms] -- Opening /HD0.hda for id:0 lun:0
[551ms] ---- Configuring as disk drive drive
[551ms] ---- Read prefetch enabled: 8192 bytes
[561ms] -- Opening /HD1.dha for id:1 lun:0
[711ms] ---- WARNING: file /HD1.dha is not contiguous. This will increase read latency.
[712ms] ---- Configuring as disk drive drive
[712ms] ---- Read prefetch enabled: 8192 bytes
[720ms] -- Platform supports ROM drive up to 3740 kB
[721ms] ---- ROM drive image not detected
[721ms] SCSI ID: 0, BlockSize: 512, Type: 0, Quirks: 0, Size: 3710937kB
[722ms] SCSI ID: 1, BlockSize: 512, Type: 0, Quirks: 0, Size: 3584000kB
[822ms] Initialization complete!


Ha leirnad pontosan, hogy mi legyen az .ini fileomban, akkor bemasolnam innen, hogy mukodjon, es ugy talan jobban megertenem.
Koszi :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2024. Jan. 25. 21:19 - Szerkesztve: charlie


Hát ez alapján minden működik, az egyetlen baj, hogy a HD1.dha file nem folyamatos az SD kártyán. Sajnos hogy folyamatos legyen, azt nem egyszerű elérni, kb. defragmentálni kell a kártyát, mert így elég lassú lehet a virtuális diszk elérése. De SCSI 1-s unitként látszódnia kéne. Egyáltalán nem látszik pl. HDToolBox-ban?

Ini fájl:
MaxSyncSpeed = 10 <-ezt a sort állítsd 0-ra. És nézd meg, hogy úgy mi történik, vagyis h. eltűnnek-e a PFS3 hibák.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Jan. 26. 08:02 - Szerkesztve: dino


Quoting: charlie
Egyáltalán nem látszik pl. HDToolBox-ban?


Ugy latszik csak, hogy a kartyarol letorlom az HD0.sda filet, majd bebootolok az IDE vezerlorol, es ugy ha egyedul marad a HD1.sda, akkor ugy latja a HDToolBox, es faszan le is tudom ketfele particionalni, meg le is formazza, meg meg masoltam is ra, az is remekul mukodik. Csak ugye a ketto egyszerre nem muxik.
Fene sem erti, most csinalok egy lassu teljes formazast az SD n, aztan megnezem, de vannak meg itthol 32GB os ujabb SanDisk kartyak, majd mindjart beprobalkozom azzal is.
Az .ini file rol kerdeznek az a "#" a sorok elott, ez olyan, mint Amigan a " ; " (pontosvesszo)? Vagyis, ha azt akarom, hogy mukodjon a parancs, akkor ki kell torolnom a kettoskeresztet? Jol gondolom?
Ha fizikai SCSI CDROM ot akarok betenni a lancba, akkor kell valtoztatnom az Ini fajlban valamit?
..de koszi az eddigi infokat is!

Masik rossz hir, vettem meg ilyen Zulu izet +3db ot.....:D :D :D mondjuk ezeken mar ilyen DIP kapcsolo sincs, ezek a MINI valtozatok, de a tipusa ugyanaz, csak ezeken nincs mar fizikai terminator kapcsolo.
szoval azert ez a nagy kinlodas, hogy mindenkepp megoldast talaljak.
Amugy a tobbi Zulu sorsa, amibe szannam: egy A3000 be FastLane SCSI hez.
masik egy A4000D be menne Syberstorm MKII SCSI hoz, az utolsot meg egy A1200 1230/50 Blizzard IV SCSI ba tennem. Mondjuk azert ezek mar ujabb SCSI vezerlok, hatha ezekkel jobban boldogulok majd, foleg, ha ez a fenti A2000 osszejon valahogy...Az A4000 hez es az A1200 hez meg vettem IDE terminalokat, hogy ne keresgessen az alaplapi IDE buszokon semmit, hanem rogton induljon a SCSI. Ez a szintiszta igazsag, Tisztelt Birosag. :) szoval lesz meg itt kaland... :D

Szerk: ha nagyonnagyon bevalik, kapnak az A4000T k is egy Zulut... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Jan. 26. 09:25


No, kozben 32GB SD SanDisk marka, ugyan az a jelenseg.


12ms] Platform: ZuluSCSI RP2040
[12ms] FW Version: 23.12.13-release Dec 13 2023 00:34:03
[13ms] DIP switch settings: debug log 0, termination 1
[13ms] SCSI termination is enabled
[14ms] Flash chip size: 4096 kB
[14ms] SCSI target/disk mode selected by DIP switch, acting as a SCSI disk
[33ms] SD card detected, FAT32 volume size: 30424 MB
[34ms] SD MID: 0x03, OID: 0x53 0x44
[34ms] SD Name: SE32G
[34ms] SD Date: 7/2023
[35ms] SD Serial: 0x87731B9A
[60ms] Reading configuration from zuluscsi.ini
[83ms] Active configuration:
[83ms] -- SelectionDelay = 255
[83ms] -- EnableUnitAttention = No
[83ms] -- EnableSCSI2 = Yes
[84ms] -- EnableSelLatch = No
[84ms] -- MapLunsToIDs = No
[84ms] -- EnableParity = Yes
[173ms] Finding images in directory /:
[184ms] -- Opening /HD0.hda for id:0 lun:0
[513ms] ---- Configuring as disk drive drive
[514ms] ---- Read prefetch enabled: 8192 bytes
[524ms] -- Opening /HD1.dha for id:1 lun:0
[618ms] ---- WARNING: file /HD1.dha is not contiguous. This will increase read latency.
[619ms] ---- Configuring as disk drive drive
[620ms] ---- Read prefetch enabled: 8192 bytes
[627ms] -- Platform supports ROM drive up to 3740 kB
[628ms] ---- ROM drive image not detected
[628ms] SCSI ID: 0, BlockSize: 512, Type: 0, Quirks: 0, Size: 3710937kB
[629ms] SCSI ID: 1, BlockSize: 512, Type: 0, Quirks: 0, Size: 3584000kB
[730ms] Initialization complete!


Itt azert latszik, hogy ez a kartya 10 evvel fiatalabb, viszont azon kivul, hogy a masolas az image fajlok eseteben 10 eves kartyanal 5perc volt, ennel meg 1 perc, de a Sysinfo eredmenyei ugyan azt mutatjak, mind a kettonel. Persze ok tudom az a SCSI vezerlonek tudhato be. Szoval rendes Amigat hasznalva ez mindegy, nem lesz gyorsabb, na de nem is ez a baj, hanem a problemaim megmaadtak ennel a kartyanal is.

hiba

Mondjuk ez erdekes, irasnal meg nem volt hiba, csak olvasasnal, a "Simon" gamet elinditva, es mas progik inditasanal sem jott elo ilyen fajlhiba, mint a kepen.

no, es a masik hiba is ugyan ugy megvan, virtualis HD1.sda ugyanugy nem latszik. :(
Megneztem a HDToolBox verzioszamom 40.4
Van meg otlet?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2024. Jan. 26. 10:03


Mit jelent a "nem látszik"? Egyáltalán nem lát 1-s unitot a HDToolBox? Vagy látszik, csak "unknown"-ként? Mennyi van a "SCSI_MAX_ADDRESS" tooltype-ba írva az ikonban, ha engedélyezve van?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Jan. 26. 10:57 - Szerkesztve: dino


Igy nez ki a Tooltype:

kep

Itt van a 6db egyseg:

scsi


Az utolson van, a virtualis HDD, vagyis a "Not Changed" nevu cucc alatt, az fasza feszes :) ha ezt kijelolom es a partition drive ra rakattintok ezt latom (ez a mukodo virtualis HDDm):

hdt

Az a baj, hogy barmelyik Adress re kattintok, a folotte levore akkor is ugyan ezt az ablakot latom, ugyan ez a particios tabla jelenik meg, holott mar a kartyan van a HD1.hda es le is van formazva, meg mar irtam is ra.Mondom, ha magaba van a HD1.hda file az SDn, akkor lartja a WB es teljesen jo, csak a ketto egyszerre nem akar menni.

Ha viszont ramegyek a Change Drive Type re es "Define New..." akkor ha Read Configurationt beolvastatom neki, akkor meg ez jelenik meg hibakent:

bug

Vagy mit baxtam el?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Jan. 26. 11:20


Az nem lehet,hogy az Oktagonon kell valamit allitani?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2024. Jan. 26. 12:00 - Szerkesztve: charlie


Hátőőő passz, de itt valami nagy árulás van, mert mi a vérnek látsz te mind a 6 uniton valamit, mikor a ZuluSCSI csak a 0-s és az 1-s uniton kéne hogy látszódjon? De az Oktagonhoz nem értek...

Szerk: A "Cannot find track size, assuming 68" üzenet elvileg "normális" és ettől függetlenül még működnie kéne a cuccnak, az nekem is van a 2091-gyel meg 2060-nal is. De az elég gáz h. összevissza látszanak az ID-k. Biztos nem szar a kábel? Terminálás rendben van? Meg ilyen szokásos SCSI mizériák... (A ZuluSCSI tud maga terminálni, az Oktagont nem tudom.)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Jan. 26. 13:45 - Szerkesztve: dino


No, mara megint belefaradtam.
Megprobaltam masik kabelezessel. Ugyan az a helyzet.
Aztan megneztem a jumperezest, elvileg az is jo.
Soot, van ezen az Oktagonon 2MB RAM, annak a jumperjet is megtalaltam, most ugy van, hogy le van tiltva a RAM a kartyan, mert osszeakad az Apollo 030 RAM-javal, aztan olyan csinaltam, hogy a kartyan a 2MB RAM-ot aktivizaltam, az Apollo 030 at meg kivettem, elindult de sirt a legalabb 020 proci miatt a P96" miatt, szoval bebootolt az alaplapi CPU rol, majd megneztem igy is a HDToolBoxot, sajnos ugyan az a helyzet igy is. :(
Jelentem a helyzet keleten valtozatlan.. :(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2024. Jan. 26. 13:59


Izé, az Oktagonhoz adták eredetileg a HDInstToolst. Poénból nézd már meg h. az mit lát. Nem hiszem, hogy nagy különbség lenne, de egy próbát megér.

Mondjuk az is fura hogy az Apollo SCSI meg ezek sem láttak semmit... Én eddig mindennel próbáltam, simán ment. CSPPC, B2060, A4000T SCSI, A2091, régi 68k Mac... Biztos volt még valami, de nem jut eszembe...

Mondjuk olyat már láttam, hogy valami dudénak nem ment rendesen a CyberStorm MKI SCSI-n, valamelyik német Amiga találkozón próbáltuk, és így random írás/olvasás hibákat dobált, de az akármitől is lehet. Neki mondjuk gyanúsan hurkatöltők voltak a SCSI kábelei... De ilyen az ID-k összevissza látszódnak, még ott sem volt.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Jan. 26. 14:52 - Szerkesztve: dino


Nem hagyott beken a dolog, betettem egy REAL SCSI HDD t a zulu helyett.
scsi
Tehat valami csak a zuluszarral van.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Jan. 26. 15:31 - Szerkesztve: dino


Az Apollo SCSI ja egyenlore halott, a real SCSI HDD vel sem megy.
Sztem kondizni kene, gyanus, hogy az soksok evek alatt kiszaradt.
Az Oktagon viszont perfect, csak tudjuk mindannyiat milyen hangja van egy 2GB os SCSI HDD nek.
:D

Szerk, hja...betettem egy masik mini zulut, (ezt a heten jott meg) amin mar nincs DIP kapcsolo, detto ugyan az a helyzet.

Meg azt is eszembe jutott, hogy betettem pecebe az SD kartyat, hatha a MacOs rafosott valami indexet, de nem, az is ok.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2024. Jan. 26. 16:04 - Szerkesztve: charlie


Milyen ROM van azon az Oktagonon? Mert a korábbiak állítólag ... "érdekesek".

Szerk: csak mert két független forrást is találok neten, ahol azt írják h. megy Oktagonnal.. Szóval nem tudom. :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2024. Jan. 31. 12:10


No, megjött akkor az A4091 replikám ZuluSCSI-val. :) Már csak kis türelmet kérek, hogy tesztelhessem az utóbbit. :)

Énkérekelnézést.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Jan. 31. 22:36


Nekem sehogy sem akart osszejonni ezzel a konfiggal, kivancsi vagyok, a fiatalabb vezerlokkel majd hogy muxik. Sajna most nagyon nincs idom, de majd jelenkezek.

forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Zulu SCSI
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024