Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PiStorm
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 08:39


Van már készen.
Többféle variáció is van, szerintem válassz ami tetszik.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 09:00


Quoting: Scifi
Milyen óramodult rendeltél, honnan?

"Sanyibacsi" tol a vateran, o maga gyartja, vacsiuj, valami 5k kornyeken van mindennel, kivulrol szep munka, nem latszik, hogy nem sorozatgyartott szar...:)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 09:02 - Szerkesztve: dino


GK, Az USBt kivezetni minek, ha nem mukodik? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 09:06


Quoting: peachman
csak én microSD->microSD verziót vettem csájna eladótól.

Jogos, enyem is ilyen, csak veletlen a sima SD set linkeltem. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 09:08


Esetleg valaki? Kaphetok valaszt en is a kerdeseimre? :)


Quoting: dino
Amugy, ha mar mukodik szepen a micro SD rol a rendszer, akkor az alaplapi ide t is lehet hasznalni valamilyen formaban? Az optikai meghajto miatt kene elsosorban.

Ezt a fentebb emlitett frissitest, hogy kell telepiteni pontosan?


PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 09:59


@dino

1.
Tudomásom szerint nem lehet használni a microsd-t, ha van alaplapi ide porton valami. Akkor az Amiga partíciókat ott fogja keresni. Ha nem lóg rajta semmi, akkor keresi a microsd kártyán.
De javítson ki valaki, ha nem így működik. Nekem ez volt vele a tapasztalatom.

2.
A frissítés annyi, hogy az új fájlokat felmásolod a fat32 partícióra, felülírva a régieket. Ha a config.txt-ben állítottál valamit akkor arra figyelj oda.

Scifi
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 10:56


Pi4b-vel nálam továbbra sem látja a brcm-schc partíciókat sajnos...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 12:21 - Szerkesztve: peachman


Csináltam egy kis összehasonlítást a "memory speed" alakulásában.
Alkalmanként futtatom 1-1 újabb release kiadásakor, így követni tudom majd a változásokat.
Nyilván a ChipRAM számít igazán majd, mert cpu/fastram emuláció eleve piszok gyors. (Minden esetben KS3.1 és WB3.1 a rendszer)



Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 12:52


@SciFi:
Nem vagyok benne biztos, de úgy rémlik mintha Pi4b-n a brcm-sdhc.device helyett a brcm-emmc.device-t kellene használni! Amúgy a processz ugyanaz.

Scifi
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 12:59 - Szerkesztve: Scifi


Köszönöm, kipróbálom...

Chain-q! Mindig tudtam hogy zseni vagy! Erre vonatkozó leírást nem találtam sehol, köszönöm műkodik!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 13:15


Quoting: peachman
1.
Tudomásom szerint nem lehet használni a microsd-t, ha van alaplapi ide porton valami. Akkor az Amiga partíciókat ott fogja keresni. Ha nem lóg rajta semmi, akkor keresi a microsd kártyán.
De javítson ki valaki, ha nem így működik. Nekem ez volt vele a tapasztalatom.

Nem így van, mert akkor hogyan tudtam volna lemásolni a rendszeremet az ide-s ssd-ről a microsd kártyára? :) Megy az, nincs hiba, de ha a partíciók nevei ugyanazok (az amit a hdtoolboxban állítasz) akkor van baj, amúgy nincs hiba.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 13:50


@ratman:

Én úgy emlékszem, hogy nálam az volt anno, hogy microsd-re megcsináltam pöcön a két particicát (fat32, 0x76) és gondoltam jól berántom az amúgy is a gépben hagyott cf-ről a rendszert és azon a hdtoolbox tooltype-ot átírva felosztom majd a microsd-t.
Na, akkor, ott rohadtul nem látta. Egyáltalán magát a microsd-t.
Nem volt még semmi device név egyezés (pl. dh0:)
Aztán lerántottam a cf-et és floppy-ról indítottam egy wb-t hdtoolbox-al.
Úgy látta és particionáltam/formáztam. Azóta úgy használom.

Ez alapján jutottam arra a megállapításra, hogy nem szereti a microsd-t amikor van cf az ide porton.
De ezek szerint neked más a tapasztalatod.

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 14:48


Quoting: ratman
Van már készen.
Többféle variáció is van, szerintem válassz ami tetszik.


Köszi, ez tök jó. Én viszont olyan variációt szeretnék, ami a képen is van. Az USB ugyan nem megy még, de bízom benne, hogy fog menni előbb-utóbb, és jó előre gondolkodni.

Scifi
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 16:02


Megy az SD és az ide port egyszerre, most próbáltam...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 17:01


Az imént lepróbáltam a CF+SD kombót Rpi3-al.
Simán működik. CF rendszer esetén arról indul alapban, de simán látszik a microSD tartalma is.
Kipróbáltam a februári release-el is (én akkor vettem és próbáltam), de ugyanúgy rendben működik.

Nem tudom miért emlékeztem arra, hogy nem látszott CF használat esetén.

[Vagy többet kellene foglalkoznom az Amiga-val vagy kevesebbet innom :)]

Scifi
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 18:53 - Szerkesztve: Scifi


A sysinfo kinek milyen értékeket mutat?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 19:13


Quoting: ratman
Nem így van, mert akkor hogyan tudtam volna lemásolni a rendszeremet az ide-s ssd-ről a microsd kártyára? :) Megy az, nincs hiba, de ha a partíciók nevei ugyanazok (az amit a hdtoolboxban állítasz) akkor van baj, amúgy nincs hiba.

No, ennek igazan orulok. :)
Mar alakul a gepecske, aluminiumbol csinaltam meg a hatfalat, eleg jol sikerult, kb minden lyuk a helyen...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 29. 18:58 - Szerkesztve: dino


Quoting: peachman
Emu68 nightly release (20230426):


Azota mar kijott a 20230427 is. Nekem meg nincs kesz a gepem, most a tapot kell meg bekotnom, de kell meg hozza par kabelsaru, ami nincs itthol.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 29. 20:00 - Szerkesztve: peachman


@dino

Tudom, írtam is pár bejegyzéssel később :)

# Posted: 2023. Apr. 27. 15:52 - Edited by: peachman
Ma kijött egy újabb Emu68 nightly release.
Nem néztem, hogy auto build vagy ténylegesen valami új commit.


Majd csinálsz fotót, ha kész a géped?

Scifi
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 29. 20:17


Az usb jó lenne ha működne...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 29. 22:19


Quoting: peachman
Majd csinálsz fotót, ha kész a géped?


Persze,

Quoting: peachman
Tudom, írtam is pár bejegyzéssel később :)


Na, akkor mar megint figyelmetlen voltam. :/ Bocs.

Scifi
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 30. 11:03 - Szerkesztve: Scifi


Pistorm 32 lite+Pi4b P96+ Emu68-VC4-el van valakinek tapasztalata? A fellelhető leírások szerint nálam csak fekete képernyő jelenik meg újraindítás után. P96 módok beállítása előtt...
U.i.:A probléma megoldódott, a legújabb verzióval működik!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 30. 18:59 - Szerkesztve: dino


kep
Egyenlore ennyi van kesz.
El reszelgettem egy ideig a hatlapjat...:)
foton bal oldalt, mar ki van vezetve a MicroSD

Kimertem a regi budos tapot, haat, a -12V helyett, csak -2,6V ot mertem,es a gep teljesen jol mukodott, erdekes.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 30. 19:56 - Szerkesztve: peachman


Quoting: dino
Egyenlore ennyi van kesz.
El reszelgettem egy ideig a hatlapjat...:)


Alakul, gratula. Le is fogod fujni majd a hátlapot valami színre?
Mögötte a műanyag az egy normál burkolat?

Én is szeretnék majd egy A1200-at valami házba építeni.
Egészen pontosan a Pistorm32-Lite gépet.
Jó volna, ha valamikor a LAN és USB is életre kelhetne.
Az alaplapi IDE portra tennék egy CDRom és ZIP Drive párost.
Nekem valami torony ATX forma felene meg. Van is egy fekete tornyom erre a célra. De a hátlap igazítása egyelőre visszatart.
Van egy ps2 átalakítós Amiga billentyűzetem hozzá. De kell akkor ps2 átalakító és egy A1200 bill. fólia bele, mert amikor tönkre ment az A1200-ban, akkor ebből vettem ki és nem pótoltam.

Quoting: dino
Kimertem a regi budos tapot, haat, a -12V helyett, csak -2,6V ot mertem,es a gep teljesen jol mukodott, erdekes.


A -12V leszámítva pár csatlakozó kivezetését (video, serial, expansion) az Audio részben van használva. Az LF347 OpAmp van +/-12V-al szimmetrikusan táplálva. Ha kimarad a -12V ág, akkor torzul a hanghullám. Amolyan fél-szinusz módon. Szóval ennyi hibája biztosan volt.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 30. 21:33 - Szerkesztve: dino


Quoting: peachman
Alakul, gratula. Le is fogod fujni majd a hátlapot valami színre?


Nem fogom, mert aluminium, arra meg specko festek kellene, de nekem tetszik ez az ezust szin, raadasul nem is rohad, nemtom mennyire latszik a kepen, hogy szalhuzott, vizszintesen probaltam. Az alja szegecselve van a fem haz aljahoz, rajta meg, igen jol latod, egy ezerkettes also muanyag resz van, ami torott volt anno, es at lett alakitva egy alatetnek.
Ebbe is van egy CD Rom, egy floppy meg egy mobil rack amiben egy 4GB os CF kartya van beteve, hogy a rendszereket barmikor lehessen cserelgetni, van a gepben meg egy pufferelt 2db os 3.5 os ide adapter is, meg ugye az oramodul. Az egesz gepet anno ugy vettem, hogy egy ficko mar atalakitotta egy masik nem tul szep osregi 286 os hazba, valami eszmeletlen bohom randa volt, a teteje sem volt mar meg, gratiszkent adta valamihez.... Meg a billentyuzet szalagkabel adapteret kiforrasztotta es valami IC t drotozott ra, es egy regebbi Din csatlakozoval kivezette a billentyuzetet. Vagyis pc s billentyuzettel mukodik.
Nem valami szep munka viszont tokeletesen mukodik.
Egy par eve meg en kondiztam at, meg kerestem itthol egy kissebb 100w os bontott XT pc s tapegyseget neki, aminek a ventijet 5V al hajtottam meg, igy fanko csendes maradt.
Jo, hogy kimertem a tapot, mindjuk ezt a gepet pont ezert nem is hasznaltam eddig, mert tele volt a szoba a szagaval. Remelem most mar nem lesz szag.
Nemtom ezek a Mean Well tapok mennyire birjak, mennyire jok?
Neten lattam sokan szerelik be az Amigakba.
Remelem venti sem kell neki, ruhellem a hangosabb gepeket.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 30. 22:21


Quoting: BSzili
SSH? Vigyázz, nehogy egy gyenge pillanatomban átportoljam az SSHTerm-et :P Igaz ReAction-ös, de ahogy néztem van benne elég fallback kód, hogy a ClassAct-re át lehessen kalapálni. A PiStorm biztos megenné reggelire :P

Alig várom, de nekem a parancssoros is megtenné, már az is sokat segítene. :)
Legyen egy gyenge pillanatod, Mester! :D
Amúgy is egyszer össze kéne hozni egy szeánszt, mert meg kéne vallatni a warp560-at kompatibilitási szempontból egy A1060-al. :) Természetesen, csak ha vállalod. :)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2023. Máj. 01. 07:39


ratman
Jelentem alássan már volt, csak még teleszemtelenkedi a memóriát valahol. A parancssoros változat jó ötlet, úgy könnyebb lesz kiszúrni a hibát ha csak a libssh-val kell viaskodnom. A Warp560 vallatástól se zárkózom el, valamikor összehozzuk!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Máj. 01. 19:16 - Szerkesztve: dino


kep
Itt tartok.

kepcske

Es bepoccent.. :)
Meg egy kis faragas a kulso burkolaton es kesz.

Van valakinek Mean well tappal tapasztalata?
Oldala eleg meleg...bar ahogy latom az hutobordakent funkcional, mert teli aluminium, lehet normalis?

Mara befejeztem, jelentem mukodik a Pi bol kivezetett Micro SD is, arrol bootolt, valszinu at kell nevezni majd akkor a belso CF kartya particioit, mert igy osszeakad, ki kel kapcsolnom a CF et, es ugy bebootol..

kep1

El bibelodtem vele ma is, mire ilyen lett. :)

Mara eleg volt, megyek iszok egy sört. :D

BSzili
Tag

# Elküldve: 2023. Máj. 01. 20:34


Nekem is MeanWell táp van az egyik géphez, és egy idő után jól bemelegszik de nem tűzforró. Szerintem nem kell aggódni miatta.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Máj. 02. 05:57 - Szerkesztve: dino


Meg este azert tesztelgettem szoftveresen, atneveztem a particiom a CF en dh0.1 re es igy mar siman bebootolt, soot ezen a CF en 3.9 sajat renccer van probaltam, hogy errol bootolok, es csudak csudaja...meg innen is indult, szoval nincs itt semilyen maglya, raolvasas...:) Jon, megy teszi a dolgat, ha kiveszem a MicroSD t, akkor meg olyan, mint ha a Pistorm benne sem lenne, alap ezerketteskent bootol.
Idaig erossen ajanlott kategoria! :)
Szitkozodas ide, vagy oda, nekem egyenlore nagyon tetszik.


Viszont tortent egy erdekes dolog, a szarraszedett gep, mikor osszeraktam es bepoccentettem, orabeallitas nelkul, datumot es idot helyesen mutatta, ezt meg nem tudtam hovatenni...:D

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PiStorm
 
 

Powered by bulletin board software miniBB™ © 2001-2024