Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PiStorm
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 14. 14:08


Ez jo hir, amugy dezzt pont erre akartam megkerni, hogy csinaljon ilyent, mert szerintem sokan vesznek majd a kozeljovoben Pistormot, valaki profitalhatna egy ilyen automata atkapcsolo elkeszitesen...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 14. 14:35 - Szerkesztve: peachman


@ratman
Na, akkor neked bejött. Ez jó.

Én sem játszom. Eddig sem, ezután sem.
A whdload demokról beszéltem és azok problémásak nálam. (3D Demo, Technological Death, etc)

Használnám én is egyéb dologra, de nekem SSH kellene (RSA4096).
De tudtommal csak ssh1 megy. Vagy rosszul tudom?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 14. 20:22


Kb. SSH az nincs, hacsak nem valaki nekiáll és megcsinálja, mert minden v1-et tud az meg a múlt. :D Amúgy meg SSH-nál az rsa már rég nem menő, pláne nem 4096bites, mert _lassú_ mint a szar, meg terhel mint az állat. :D Vannak jobb cipherek is már pár éve. :D Én úgy nyomom, hogy van egy dobozom amire csak az amigáról lehet bejutni sima telnettel, onnan meg bárhova ssh-val és nekem ez így jó kerülő megoldás. :) Legalább amigán csinálom a dolgomat. :)

Derringer
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 15. 10:35 - Szerkesztve: derringer


Quoting: ratman
Én úgy nyomom, hogy van egy dobozom amire csak az amigáról lehet bejutni sima telnettel, onnan meg bárhova ssh-val


Ez szép, ez tetszik!

Nálam "csak" hobby. A gépem 30. szülinapjára rendbe teszem/tettem. Bepótolom az eddigieket, feszegetem a határokat és csodálkozok. Mindenesetre én sem várok túl sokat a projekttől, de élvezem, hogy van egy elég nagy pezsgés most Amiga fronton belőle.

A másik kérdés, ami érdekes lehet, hogy ezzel az erőforrás ugrással a portok/programok száma növekedni fog e?

Most itt tartok, kezd a gép "karácsonyfa" állapotot felvenni:
a500+

BSzili
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 15. 18:47


ratman
SSH? Vigyázz, nehogy egy gyenge pillanatomban átportoljam az SSHTerm-et :P Igaz ReAction-ös, de ahogy néztem van benne elég fallback kód, hogy a ClassAct-re át lehessen kalapálni. A PiStorm biztos megenné reggelire :P

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 15. 19:16


Quoting: derringer
Most itt tartok, kezd a gép "karácsonyfa" állapotot felvenni:


Ez egy totál szép, rendezett gép!

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 15. 19:40


Quoting: dino
A sas leszállt!
Itt a nyugalom tengere...


Gratula! Használd egészséggel!

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 15. 21:14


Dino
Gratula a pistorm32 hoz.
Nekem is tervbe van veve :)

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 19. 17:02


Quoting: dino
Na es ott a FAT32 particio is az utso kepen, felmountolva.


Ja, és ott van Kebu is, róla se feledkezzünk meg!!! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 25. 13:27 - Szerkesztve: dino


Egyenlore meg most dobozolom be egy fekvohazas hazikoba, kozben eszembe jutott par kerdes. :)

A Pistormon (Pi alol) az USB rol valo adatcsere, az egyenlore meg nem megoldhato?
Gondolok itt arra, hogy erdemes gephazon kivulre kivezetni egy USB portot?
Wifi fog mukodni rajta kozeljovoben?

Derringer
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 25. 22:36


Quoting: dino
A Pistormon (Pi alol) az USB rol valo adatcsere, az egyenlore meg nem megoldhato?
Gondolok itt arra, hogy erdemes gephazon kivulre kivezetni egy USB portot?
Wifi fog mukodni rajta kozeljovoben?


USB emu68 alatt nem működik. Én is kipróbáltam azért...
wifi: szintén zenész.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 26. 16:27


Emu68 nightly release (20230426):
link

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 26. 19:10


De jó lenne, ha lenne ezekhez changelog is :D

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 27. 07:50


Itt a válasz: https://twitter.com/claude1079/status/1651439203815768066?t=Zgo_koHxMLpRvVc4TvpSzA


Yesterday evening we made some progress on #PiStorm32 Chipspeed. On long writes (32bit) we are now very close to the theoretical limits of the AGA chipset. This needs further refinement. But a good step into the right direction.

Also on stability, we had reports that #PiStorm32 made problems on certain Rev2B A1200 Mainboards without the "timing fix". As I really don't like soldering on otherwise working original hardware (e.g. a Phase5 MKIV never needed these "fixes") , we fixed that in the FPGA.

For comparison, purple is the "dirty" Amiga clock, with a lot of jitter (up to 6nS). Yellow is the cleaned, reconstructed clock we use now for clocking the FPGA logic. Would be nice if users with problematic Rev2B Mainboards could test the new firmware.


PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 27. 15:52 - Szerkesztve: peachman


Ma kijött egy újabb Emu68 nightly release.
Nem néztem, hogy auto build vagy ténylegesen valami új commit.

Amúgy a javításról már 2 napja van fent issue.

Ha valaki felrakta az újabb release-t megoszthatná a tapasztalatait.
(Én most nem tudom kipróbálni ...)

Scifi
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 27. 18:37 - Szerkesztve: Scifi


Sziasztok!
Nekem is megérkezett a Pistorm 32 lite +Pi4b 2Gb. Első körben létrehoztam a fat 32 particiót utánanéztem fórumokon, youtube stb hogyan kell. Megy is szépen, betölti a rámásolt kickromot, az alaplapi cf kártyáról szépen indul a rendszer. Viszont a leírás alapján, a további particiókat a hdtoolbox nem látja. Mit csinálok rosszul? Pedig lépésről lépésre megcsináltam mindent...

Scifi
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 27. 18:41 - Szerkesztve: Scifi


?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 27. 19:22 - Szerkesztve: peachman


Quoting: Scifi
Mit csinálok rosszul?


Ez alapján csináltad? (ha windows-t használsz)
A hdtoolbox tooltype-ot átírtad device=scsi.device helyett a device=brcm-sdhc.device paraméterre?

Csak az Amiga partíciódat (0x76) nem látja vagy nem jelenik meg egyetlen partíció sem? Tehát nem mutat fat32 partíciót sem?

Scifi
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 27. 19:33 - Szerkesztve: Scifi


Ez alapjan is probaltam, amit linkeltel. Es egyetlen particio sem jelenik meg...Es igen atirtam...

Scifi
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 27. 19:34 - Szerkesztve: Scifi


Viszont biztosan betolti a fat 32 particiot es a kick.rom is betoltodik.. Az emu 68 megjelenik a hd kepernyon...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 27. 19:46


Talán buta kérdés, de az ide portról lehuztál mindent?

Scifi
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 27. 19:48


Probaltam a meglevo rendszerrol is hdtoolboxon kersztul, illetve gotek adf 3.2 install lemezrol...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 27. 19:50 - Szerkesztve: peachman


OS 3.2-vel nincs tapasztalatom. Én csak Rpi3-al és Kick3.1/WB3.1-el próbáltam.
Sajnos akkor nincs ötletem.

Az alapján, hogy egyetlen particiot sem lát a hdtoolbox, még a fat32-t sem, ami biztosan ott van és jó, hisz onnét tölt be, úgy tűnik, hogy magát a microsd kártyát nem látja.
Esetleg próbáld meg egy teszt erejéig kick3.1/wb3.1_install párossal. Hátha...

De ne legyen az alaplapi ide portra dugva közben semmi.

Scifi
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 27. 20:05


Megprobalom koszi.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 27. 20:16


Na, megpróbáltam az új release-t a saját gépen. (Pi3, KS3.1/WB3.1)
Háááát... nem tudom.
TBL - OceanMachine ugyanúgy xarrá fagy, viszont a SysInfo szerint az eddigi 1.4 ChipRAM sebesség 1.27-re csökkent. Akkor most ez hogy?

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 27. 21:44


Quoting: peachman
Ma kijött egy újabb Emu68 nightly release.
Nem néztem, hogy auto build vagy ténylegesen valami új commit.


De jó, akkor ma megint csavarozhatom szét a gépet, hogy hozzáférjek az SD kártyához :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 06:01 - Szerkesztve: dino


Quoting: gk
De jó, akkor ma megint csavarozhatom szét a gépet, hogy hozzáférjek az SD kártyához :D

En egy Ilyent rendeltem, most eppen ezert meg a HDMI miatt, teljesen szetszedtem a gepet, most reszelem a hatlapjat, vettem az oraportra egy oramodult is, a tapegysegem is kibaszott budos volt mar, ha bekapcsoltam, iszonyat szaguk van ezeknek az elfaradt kondiknak...Mean Well tapot vettem a 65 wattosat, mivel van egy oprikai meghajto is a gepben. Egy egy sajat atalakitasu fekvohazas 1200, ami mar volt itt egy masik topikban, de most megint atvarazsolom, sima gyari hazba nem akartam mar betenni a Pistormot, a szukosbb hely miatt.

Amugy, ha mar mukodik szepen a micro SD rol a rendszer, akkor az alaplapi ide t is lehet hasznalni valamilyen formaban? Az optikai meghajto miatt kene elsosorban.

Ezt a fentebb emlitett frissitest, hogy kell telepiteni pontosan?

Koszi!

Ha kesz lesz a gep, es sikerul minden, befotozom :)

Scifi
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 06:31


Dínó!
Ez a kártya hosszabbító jónak tűnik, én is rendelek. Kérdés: Milyen óramodult rendeltél, honnan?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 06:47


Nekem is van egy hasonló kártya kivezetésem, csak én microSD->microSD verziót vettem csájna eladótól.

Én egy ilyen óramodult vettem: vatera

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 28. 08:20


A kártya hosszabbító jó ötlet, épp a héten rendeltem én is Kínából, de az még egy hónap, mire ideér. Addig akarok 3D nyomtattatni egy haverommal ilyet:




Csak még meg kéne tervezni a 3D modellt hozzá.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PiStorm
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024