Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PiStorm
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 10. 14:50


@dino: Látom fosixxel küzdesz, meg efesuae-vel. :D

Na, akkor először javaslom egy terminál használatát amibe beírod, hogy:
sudo hdiutil attach -nomount /ahol/az/imagefile

Ha megcsinálta, akkor:
sudo diskutil list

És akkor oda kiírja, hogy melyik device lett melyik partíció - és akkor már csak az fs-uae-nek kell odaadni azt a device-t valahogy és varázslatos dolgot történnek.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 10. 16:49 - Szerkesztve: peachman


Quoting: ratman
Ha megcsinálta, akkor:
sudo diskutil list


Még csak ez sem kell. A "hdiutil" attach után azonnal kiírja, hogy milyen device név alatt fut.



Mondjuk azt nem vágom az fs-uae-nek hogyan lehet manuálisan device-t megadni? Van valami parancssoros paramétere talán? (nem ismerem)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 10. 17:54


Quoting: peachman
Mondjuk azt nem vágom az fs-uae-nek hogyan lehet manuálisan device-t megadni? Van valami parancssoros paramétere talán? (nem ismerem)

Szerintem oda be lehet neki írni bármit. Legalábbis slimugz alatt. Meg akkor szerintem azt is sudo-val kell majd megfuttatni parancssorból. :) Vagy kézzel kell megírni a konfigfájlt. Vannak azért lehetőségek szerintem.

Ja, Dino a lényeg, hogy ha viszont már Amigán akarod tutujgatni a második particiót, akkor a device amivel matatni kell a brcm-sdhc.device. Alapból két unit ID-t fog felmutatni, a 0-ás a FAT32-es partíció azt ne piszkáld (igen, mintha egy külön diszk lenne) az 1-es a natív. Azt lehet ütni-vágni ahogyan akarod. Emulátor alatt meg nem így van, de ilyen ez a popszakma. :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 10. 18:03 - Szerkesztve: dino


Koszi fiuk! :)
Idaig itt tartok:
kep
Eloszorre mint lathato a terminalban, ez sem sikerult, mivel nekem van egy kulso SSD hub arra megy a letoltes, ezert irta ki, hogy bánat van.. :D
majd atmasoltam a mini belso SSD jere az imaget es ekkor elarulta a device t, hogy hol a faszba van. Idaig megvolnek...
Ratman Fater: Kicsit szajbaragosan,ha lehet... hogy lehetne ezt az FS-UAE ala bedolgozni akkor?
Big THX!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 10. 18:13 - Szerkesztve: ratman


Az igazat megvallva, fogalmam sincs. :) Nem használok fosixot meg FS-UAE-t. :D
De gondolom a harddisknél fogod és beírod a /dev/disk9s2-t akkor rá kéne jönnie, hogy azon RDB van és tudja használni. Szerintem. Ha jogosultságra panaszolkodik, akkor meg sudo-val kell indítani az emut terminálból. Szerintem. :)

Amúgy ha már látja, akkor olyan vezérlőre teszed, amilyenre akarod.

Amúgy meg megkérdezem: miért az image-el vacakolsz, amikor bedughatnád az SD kártyát is az emu alá és akkor egyből megcsinálod amit akarsz? :) Szerintem az egyszerűbb. :D

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 10. 19:22


Én próbáltam az fs-uae-be manuálisan bármit beírni, de nem sikerült. Csak könyvtárat vagy fájlt lehet kiválasztani és ő írja be magának a path-ot. Ezért említettem meg, hogy talán van valami command line paraméter.
Szóval gyanítom, hogy elég problémás vele ezt kezelni.

Adatmozgatásra szerintem a két megoldás:

- fat32 (~1GB) partícióra másolás és onnét real vason oda ahova akarja
- cf kártyára másolás

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 10. 19:44 - Szerkesztve: dino


Quoting: ratman
Nem használok fosixot

Mar ez sem fosix, csak mekkoes, modjuk a lenyegen nem valtoztat...
Quoting: ratman
De gondolom a harddisknél fogod és beírod a /dev/disk9s2-t akkor rá kéne jönnie,

Probaltam nem engedi, csak konkret file/konyvtar valasztast. :(
Quoting: ratman
Amúgy meg megkérdezem: miért az image-el vacakolsz, amikor bedughatnád az SD kártyát is az emu alá és akkor egyből megcsinálod amit akarsz? :) Szerintem az egyszerűbb. :D

Pont ezt mondtam fentebb, hogy amit csinaltam MicroSD t, az imedzsbol, azon sincs ilyen masik 1GB os particio, de akkor megkerdem.
Ha ti beteszitek kindoz, mekkoesz ala ezt kesz "kiirt" MicroSDt, akkor ti lattok a rendszer alatt tobbet, mint egy nagy konyvtar?
Nekem a megcsinalt MicroSD 1db kent jelenik meg igy is, (pont ugy, ahogy az image fel van mountolva) nincs masik particiom ezen a kartyan, legalabb is, nem mutatja ikonnal a gep. Igy az FS-UAE ala be sem tudom tallozni a kartyat sem, ahogy fentebb mar leirtam, de amit emlegettek 1GB os FAT32 particio, az sincs sehol.
Mindegy, holnap keresek egy ezerkettest, beteszem igy, hatha tortenik valami...:) ha elindul, akkor majd feltoltom PCMCIA - CF kombo val, csak ugy most macerasabb nekem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 10. 19:57


ezzel a szarral irtam ki az imedzst:
https://www.raspberrypi.com/software/
de azt irta, hogy sikeres, kartya csak egy particios, de varjatok...most nezem...
ez az egesz kartya csak 1.17GB os info szerint, akkor tehat ide kell masolgatnom?
kep2
akkor lehet megis jo az egesz, kiveve az FS-UAE vel valo masolgatas a nagy Amigas Particiora...:)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 10. 20:42


Két particíó lesz az.
A diskutil list mitírki? Mert szerintem ott lesz a második particica is a helyén.
Amúgy meg megnéztem slimugz alatt, ott meg lehet adni a device nevét, de csak a device-ét, azaz a particiót már nem lehet (konfig fájlban természetesen). Tehát, ha nem ilyen fura mint a pistormé, hanem mondjuk egy sima cf kártya akkor ezt beírod a konfigba, hogy hard_drive_0 = /dev/sdb (mondjuk), akkor menni fog, de ha azt írod bele, hogy hard_drive_0 = /dev/sdb2 (mondjuk) akkor meg kiakad.
Szerintem inkább csináld meg vindlózon, mert a winuae-vel nincs gond, az fs-uae meg olyan izé. Pláne fosixen. Mert azon nagyon izé.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 10. 23:01 - Szerkesztve: peachman


@dino

Amit 18.03-kor belinkeltel kepet, azon egyertelmuen latszik a ket particio. Nalad disk9s1 a fat32 es disk9s2 az Amiga (0x76) particio.
Azt ne vard, hogy a mekk mountolja, mert nem erti, hogy az micsoda. Szamara csak a fat32 ertelmezheto.
Ket lehetoseg van:
1. Az egesz eszkozt (disk9) adod oda az emulatornak
2. Csak az Amiga particiot adod oda az emulatornak

Kiprobaltam, macin az fs-uae egyiket sem engedi. Fentebb irtam, hogy nalam is csak dir/file valasztas van.
De mondom, ott a fat32-re masolas es onnet real vason tovabb, ahova szeretned. Vagy a CF Pi3 eseten.
Vagy WinUAE, mert ott siman kivalaszthatod magat az sd kartyat device-kent es latni fogja a rajta levo particiokat. Mindet.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 11. 05:52


Okes, vegre megertettem. :)
Keresek itthol majd egy kindozt is, es megemulatorozom...:)
Ma meg nezek egy jopofa ezerkettest a dugashoz...:)

Koszi a segitseget mindenkinek.

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 11. 08:15


Quoting: peachman
Kiprobaltam, macin az fs-uae egyiket sem engedi.


Az FS-UAE tud blokk device-t olvasni, lásd: https://fs-uae.net/docs/hard-drives ("Using real hard drives"). A GUI-ra viszont nincs kivezetve, szóval a config file-ba kell beírni a Mac-es diskutil parancs által mondott partíciót (hard_drive_0 = /dev/sdXX). Gondolom nem árt, ha az FS-UAE-nek Mac-en a Settingsben adtál "Full Disk" access-t is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 11. 10:31 - Szerkesztve: dino


Uraim!
A sas leszállt!
Itt a nyugalom tengere...
storm

kepi

amiga


Gyerekek, igy elsore...haaat ez kurvajo!!! :)

film

Na es ott a FAT32 particio is az utso kepen, felmountolva.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 11. 10:44 - Szerkesztve: peachman


Quoting: gk
Gondolom nem árt, ha az FS-UAE-nek Mac-en a Settingsben adtál "Full Disk" access-t is.


Ennyire nem foglalkoztam a dologgal, mert nem használok sem fs-uae-t, sem macOS-t. Kizárólag @dino kedvéért tettem fel az egyik alma laptopomra macios-t. (Amúgy az összesen Arch van)
De jó tudni, hogy elméletileg engedi.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 12. 07:31


Újabb emu68-nightly release: 20230412

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 13. 19:37


Na, megpergettem, a TBL demók mindig fagynak. :/ Viszont a GiFT-ben kevesebb lett az artifakt, meg a precalc előtt nincsenek fura karakterek a status bar felett. :)

És rájöttem, hogy az első emu68-amat 20211101-én fordítottam, még A500-as pistormra. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 13. 20:54 - Szerkesztve: dino


ratman
Milyen pivel hasznalod oket? 3? 4?

Nekem ennyira bejott, hogy rendeltem oramodult, HDMI es MicroSD hosszabbito szalagkabelt hozza, es a custom sajatgyartasu fekvohazba faragom majd bele egy masik hatfallal. Azthiszem eleg egyenlore nekem a Pi3 is.
Szoval nagy tervek vannak..:)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 13. 21:02 - Szerkesztve: dino


Ara van valami megoldas, amit jelenleg is lehet kapni, hogy egy db monitorral es automatikusan kapcsoljon az Amiga jel, es a RTG kozott?
Ugy mint pl a regi Cybervision, Picasso2, stb kartyak csinaltak.

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 13. 21:44


Quoting: peachman
Újabb emu68-nightly release: 20230412


Hát a PCMCIA plug in/out még mindig elcrashel

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 13. 21:45


Amúgy jó ez, de nekem az volt a tervem, hogy majd ha ez ilyen Vampire killer, akkor jól eladom a Vampire-t és élvezem a fw frissítéseket PiStormon. Ehhez képest jelenleg ott tartunk, hogy _kurva sok_ kompatibilitási probléma van vele, szemben a Vampire-ral, ami egész jól zakatol. :(

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 13. 22:33 - Szerkesztve: peachman


Quoting: gk
Hát a PCMCIA plug in/out még mindig elcrashel


Hát, ez elég ciki. De majd javulgat.
Én Pi3-al használom, azon nem volt eddig sem gond vele.
Viszont a 060 demók egy része fagy sajnos.
Megkockáztatom, hogy ehhez köze lehet a JIT-nek is. Lesznek ezzel még gondok.
Én mondjuk nem számítok a közeljövőben nagy javulásra ilyen tekintetben.
Úgy vélem ezt a pistorm dolgot kellően lazán kell kezelni és túl sokat nem szabad várni tőle.

Igazság szerint nem is használom. Amikor megjelent a release előbányásztam a gépet, felraktam a fájlokat, elindítottam a "TBL - Ocean Machine" demót.
Aztán 30 másodperc után kikapcsoltam a gépet és elraktam. Nálam ennyi jelenleg a pistorm lite.

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 13. 23:27


Discordon amúgy azt mondják, hogy csak a README átírása triggerelte a nightly-t, nem változott semmi :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 14. 06:58


Quoting: gk
Discordon amúgy azt mondják, hogy csak a README átírása triggerelte a nightly-t, nem változott semmi :)


Jaaa, hogy auto compile ... hát akkor ja.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 14. 07:40


@dino: Még mindig pi3, mert lusta vagyok. :)

@GK: A Vampire és a kompatibilitás - szerintem ezt inkább ne nagyon feszegessük, fogalmazzunk úgy, hogy az Emu68 jelenlegi állapotához képest máshogyan vacak, de legalább sokkal többe kerül. :)

@Peachman: Errefelé ez most sokat megy, mert a használós A1200-ben most ez csücsül.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 14. 07:44 - Szerkesztve: peachman


Quoting: ratman
Errefelé ez most sokat megy, mert a használós A1200-ben most ez csücsül.


Meg szabad kérdeznem mire használod?

Én is PI3-at használok, azon egyszerű okból, hogy van egy 20cm-es HDMI toldóm, aminek az "anyuka" vége klasszul, pont beleszorul a gépházba az rf-modulátor helyére. Így azzal frankón meg van oldva a HDMI kivezetés :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 14. 11:03


de ami megy, az nagyon megy...:)
ugyan melyiken megy jobban egy mukodo 060 as demo?
vampir, vagy Pistorm?
mire en rendesen, szepen beepitgetem, addigra meg jobb lesz a kompatibilitas....amugy meg, 4db ezerkeztesem van, egyikbe tutira megeri
beletenni, lehet mutogatni, hogy milyen orultseg ez, raadssul budget aron...:)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Ápr. 14. 11:25 - Szerkesztve: peachman


Hát, mutogatni lehet, nekem nincs rálátásom A1200 vampire esetén hogyan muzsikál.
Az viszont biztos, hogy még a jelenlegi állapotában "pistorm lite"-al nálam azok a whdload ocs/ecs demok is fejreállnak, amik simán mennek vampire 600 v2-vel.
Ez persze lehet eleve whdload nyűg, de a helyzet attól még ugyanaz.
Így bármennyire is fura a helyzet, azzal a géppel többet tudok kezdeni jelenleg (bár azt is ritkán használom), mint a PiStorm 'zerkettessel.

A helyén kell kezelni ezt a fejlesztést, nem beleképzelni azt ami nincs és egyelőre ezt így kell elfogadni. Én legalábbis így gondolom.
A jelenlegi felállást elfogadtam, de ez egyben azt jelenti esetemben, hogy parkolópályán van.
Aztán meglátjuk idővel hogyan változik.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 14. 13:31


@Peachman: IRC, adminkodás (AmTelnet rulez még mindig), új dolgok kipróbálása, demónézés, meg ilyenek. Nem játszom, szóval a WHDload sem érdekel annyira. A demók nagy része meg megy szépen, szóval értem, hogy neked ez csalódás, de a vámpírral is elvoltam sokáig, A600-on meg A500-on, meg A1200-vel is, sőt van v4-es standalone is (de minek?).
Szóval én jól elvagyok vele, az én céljaimra teljesen alkalmas. Legalább nem a régi motyókat nyúzom. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Ápr. 14. 13:53


Quoting: ratman
v4-es standalone is

ilyent regebben en is akartam, de sok volt a balhe, ugy az egesz vampir egy szerencsetlen igazan "elatkozott" kategoria...mar a nev valaszas miatt is...

Visszaterve az eredeti topikhoz, ScummVm is szepen fut, a pistormon, jol mennek ezek a 3D s pc s atirt jatekok is, es az Amigas Breathless is, sosem latott sebesseggel megy. Whd zni, meg ott van a masik par gep.
Szoval jo ez szerintem is, csak reszeljek meg, had tokeletesedjen.
Engem meg, ez a monitorkapcsolgatas abrandit ki a legjobban, de a ket monitor hasznalata is helyigenyes...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Ápr. 14. 13:58 - Szerkesztve: charlie


Készül a scandoubler modul hozzá, elvileg. Akkor minden a Pi-n át fog majd megjelenni. (Kiváncsi vagyok az lesz-e meg előbb, vagy a Warp1260-hoz tartozó.)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PiStorm
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024