Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PiStorm
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Már. 04. 09:20


@BSzili: Warp560?! Honnan? :o

BSzili
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 04. 11:10


Kb így zajlott a folyamat:
- küldtem a CS Labs-nek egy 060-ast kontakt infókkal
- miután tesztelték írtak mailt és megerősítettem hogy az enyém a proci
- amikor kész lett a kártya küldtek egy form-ot ahol kifizettem
Nyilván nem ripsz-ropsz történt a dolog, kb egy év volt talán mire a folyamat lezajlott :D Az nem árt ha az ember ott van a Discord szerverükön, általában onnan lehet leghamarabb értesülni mi a helyzet, mikor sikerült újabb adag FPGA-t szerezniük, stb. Van egy fórum is, de annak jóval kisebb a "forgalma":
https://forum.agedcode.com/viewforum.php?f=10

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 04. 18:51


2023.03.03 dátummal Emu68 nightly verzió jelent meg:
https://github.com/michalsc/Emu68/releases

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Már. 04. 21:01


ratman
BSzili

kemeny csavok vagytok...:)

Derringer
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 05. 16:44


Közben a CaffeinOS 916 is megjelent, tartalmazva a fent említett upda-et.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 05. 19:40 - Szerkesztve: peachman


Nálam olyan tekintetben semmi változást nem hozott az új nightly, hogy pistorm32 lite + rpi4 kombóval:

- továbbra sem boot-ol kickstart 3.1-el
- ks3.2 + os3.2 esetén font problémák vannak (pixelek tűnnek el a karakterekből, kivéve topaz)

Próbáltam 2db A1200-ban is.
Az rpi3 + ks3.1 esetén hasonló szintén a felállás, mint elötte. alapvetően rendben működik, amelyik demo eddig ment az megy, amelyik nem, az most sem.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 06. 20:23


URL

Ki meri bevallalni?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Már. 06. 21:42


Nekem már lett egy, pénteken. Azóta azt hajtom, nem fáj annyira. :D
Mondjuk van már tapasztalat a korábbiakkal, az tény.
A retropassion meg költse gyógyszerre a pézt eddig, ez a véleményem, amigastore.eu rulez. :D

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 07. 06:50


Aki Lightwave -t akar tesztelni:

Itt


Leszedni a toaster packot pedig itt

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 10. 21:24


Na megjött tegnap az én PiStorm32 Lite-om is, de csak ma volt időm foglalkozni vele. Jó kis cucc, de azért van szopás az összereszelésével.

Kis segítség, hátha valaki szintén belefut ezekbe:
- A jelenlegi legújabb RaspberryPi Linux támogatott ("Bullseye"), a korábbi ("Buster") nem működik, bár volt kis félreértés erről a support csatin, úgyhogy ötször telepítettem fel
- A Lite-hoz való emulátor egy külön branchen van, a main branch csak a többi gépbe való régi PiStorm-hoz való, csak azokkal működik (mindegyik guide mást ír)
- Az RTG-vel gyűlt meg legjobban a bajom. Az volt a fő probléma, hogy nekem egy switch van az Amiga RGB > OSSC + Pi HDMI kimenetei és a 4K Samsung TV közt, így amikor PAL képet nézek, a Pi HDMI kimenete "nincs bedugva". Ha bootkor sem volt, akkor utána az emulátor egyszerűen crashelt minden RTG hívásnál, mert valószínű nem látott monitort. Erre megoldás, hogy a pi config.txt-jében engedélyezzük a hotplug-ot és kézzel megadjuk a fix felbontást, amit használni szeretnénk. 4K esetén egy plusz kapcsolót is be kell kapcsolni, bár gondolom ez csak engem fenyeget, titeket nem. Továbbá nagyon fontos, és nincs mindenhol leírva, hogy az USB-C-hez közelebbi HDMI kimenet működik csak, a másikon elvileg nem feltétlenül van kép, de 4K meg aztán semmiképp. Ha ez megvolt, még mindig 720p-re defaultol az emulátor, és ha ennél nagyobb felbontást állítasz be, akkor az is 720p-re lesz leskálázva. Ezt az emulátor configjában lehet állítani. Ezek után már ment szépen.
- Picasso96-ból az Aminetes 2.0 jó neki

Egyelőre odáig jutottam, hogy megy jól a Workbench 1080p-ben (4K felbontásra még a P96-ot rá kéne valahogy beszélni, de szegény szentül hisz abban, hogy a grafkártyán egy 100MHz-es proci van, amiből ekkora felbontásnál 8 Hz jön ki neki). Pár régi játékot és demót elindítottam, azok gond nélkül mentek.

Azt vettem még észre, hogy első bootkor néha valahogy kurva lassú minden, az emulátor újraindítása után viszont gyors lesz. Ezt amúgy Amiga oldalról is meg lehet hívni.

Másik érdekes megfigyelésem, hogy a Vampire 720p-je sajnos szánalmas a Pi 1080p-jéhez képest, nem abban a tekintetben, hogy kisebb felbontás, hanem szerintem nem volt minden pixelnek külön színe, csak fényereje Vampire-on, hanem valami kisebb színfelbontást használt, és ez roppant undorító artifacteket eredményezett, amit a Vampire team-mel együtt ráfogtunk a Samsung TV skálázására, de itt már tisztán látszik, hogy nem azzal van a gond, megy az szép élesen, ha kap jó adatot. :(

Ja és mérsékelten undorító, hogy az Amiga boot folyamata során végignézed a Linux boot folyamatot, de ki lehet bírni. Az meg tetszik, hogy utána fent van a Pi hálózaton, szóval akár WiFi-ről, Mac-kel is tudom baszkurálni, akár újra is tudom indítani az Amigát így.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Már. 10. 22:27


@GK: Viszont azt ne felejtsd el, hogy Musashival shutdownolni is kell. Igen, a linugzot, ezzel együtt az Amigát.
Amúgy meg Emu68. :)

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 10. 22:37


Az Emu68 biztos jó, de nekem kell az RTG is, 75"-on baromi ronda a PAL :)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 11. 00:19


És amikor vért izzadva végre sikerül bekonfigurálni, elégedetten hátradőlsz és az ég adta világon semmire sem lesz használva az egész. :) :)

Nem rosszindulatból írtam ezt, saját tapasztalat... :) De legalább van mivel szórakozni. Figyelek tovább, jöhetnek a beszámolók..

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Már. 11. 00:55


@GK
Emu68-gyel is van RTG. Nem tudom honnét szedted, hogy ahhoz Linux kell.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 11. 05:31


Emu68 20230310 nightly: https://github.com/michalsc/Emu68/releases/tag/nightly

@GK:
Gondolom azt tudod, hogy a Picasso96 nem vált az Rpi-n felbontást.
Gyakorlatilag skálázódik az Rpi config.txt fájlban megadott valódi felbontásra az Amiga képe.
Ezért különösebben nem érdekes, ha 1080p esetén a Picasso96/P96 8Hz képfrissítést ír.

Én az Emu68-Tools csomagban lévő Emu68-VC4.card fájlt használom. Azzal 60Hz-et mutat képfrissítésnek.
https://github.com/michalsc/Emu68-tools/releases

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 11. 10:13


Quoting: charlie
Emu68-gyel is van RTG. Nem tudom honnét szedted, hogy ahhoz Linux kell.


Ja én azt hittem, hogy az csak CPU-t emulál és ott megáll a tudomány. Akkor rá kell néznem arra is, köszi

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Már. 11. 11:41 - Szerkesztve: charlie


Quoting: mc68k
És amikor vért izzadva végre sikerül bekonfigurálni, elégedetten hátradőlsz és az ég adta világon semmire sem lesz használva az egész. :) :) Nem rosszindulatból írtam ezt, saját tapasztalat... :)

Kivéve, hogy AGA-s hatvanas demóból van kb. párszáz, amit ilyenkor meg lehet nézni... Olyan tempóban, hogy lefolyik a képről. Ami nyilván ECS-en és a korábbi PiStormon amivel neked tapasztalatod van, nem játszik. De ezt már mondtam... A PiStorm és egy hatvanas kártyának sokkal több értelme van AGA-s gépen. Én meg is vártam, mire ezerketteshez lett. Mert van olyan teljesítményigényű szoftver, és nem kettő-három, hanem napokra-hetekre elég, amin segít. ECS-en a WHD-s cuccoknak valóban nem kell, találkozókon is csak azt láttam, hogy az emberek kirakják a skinnelt WB-t full HD-be, aztán otthagyják a gépet és leülnek a sarokba sörözni meg dumálni. A többség persze.

De amúgy is - olyan ez mint a veteránautós hobbi. Azért hogy pár órát nyaranta autózgass a dombok között letekert ablakkal, egész télen szerelsz. :) De van akit ez szórakoztat, ez miért fáj neked?

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 11. 11:56


Ha már megint itt tartunk, nekem az a véleményem, hogy az egész Amigázás csak erről szól, másra nem jó manapság a gép, csak csodálni hogy van. Esszenciálisan semmi feladat nincs a mai életemben, ami megoldására egy tetszőlegesen bővített Amiga lenne a legalkalmasabb. Ez van.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Már. 11. 13:09


Így van. Vicces módon még amigázásra sem, mert az emuk sokkal rugalmasabbak és toleránsabbak mint az igazi HW. :) De mint tudjuk: "A koffeinmentes kóla, az alkoholmentes sör és az Amiga emulátor az első lépések a guminő felé!" :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Már. 11. 15:59


Nos, nemtudom. :) Én azért legalább egy gépet - az éppen az asztalon levő A1200-t - naponta, a többi projektet meg azért hetente 1-2*er használom.
... és még mindig egész sok mindenre kifejezetten alkalmas, persze megszorításokkal. Pl. LAN-on van egy totál elzárt helyen egy ugrógépem, amire csak az amigákról lehet bemenni telnettel - meg nyilván máshonnan ssh-val is, és arról pár egyéb trükkel lehet eljutni a bárhova is. Terminálnak is még mindig kurvajó egy Amiga (AmTelnet rulez), meg még pár dologra. Szóval, most éppen pistorm32 van ebben az A1200-ben, fut rajta a saját rendszerem, használom, mint ahogy szoktam. :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Már. 11. 18:29


Na, sikerült megforgatni a mai release-t, amiben volt pár javítás, most már állítólag jó pi4-el is, megy minden kickstarttal a pi4 nem csak a "modern" cuccokkal, meg ilyenek. A Starstruck még mindig fagy. :) Pi4-ről meg nem tudok nyilatkozni, mert most pi3b van a kártyán.

Ja, ha doksi alapján csinálod, akkor a -DVARIANT=pistorm32lite opciót használd, ne a -DVARIANT=pistorm-ot.

Köszönöm a figyelmet, leülök én magamtól is.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Már. 11. 21:51 - Szerkesztve: charlie


A tegnapi (202303010) nightly bebootolt nekem most egy Pi4-gyel PiStorm32Lite-on, gyari 3.1 v40.68 Kickkel. Meg semmi mast nem probaltam, de legalabb ez menni latszik.

Szerk: azért vannak még itt problémák. Pl. a Pi4-gyel a PCMCIA SD kártyaolvasó kihúzása ill. bedugása fixen fagy. Ha boot közben be van dugva, akkor megy. "Igazi" procis gépen nyilván simán megy, ill. ua gépben pl. Blizzarddal is.

Szerk #2: viszont 1.9GB(!) Fast RAM van... :)

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 12. 11:42


A PCMCIA bugról tudnak Discordon, lesz fix rá

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 24. 01:15


Lesz egy eladó PiStorm32 Lite-om, érdekel valakit? Egy gyenge pillanatomban az AmigaKit-es után egy AmigaStore-osat is rendeltem, az érkezett meg hetekkel ezelőtt, viszont már nem tudtam lemondani az első rendelést, ami jövő héten vagy max utána megjön.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Már. 24. 05:48 - Szerkesztve: dino


Quoting: gk
Lesz egy eladó PiStorm32 Lite-om, érdekel valakit?


Engem lehet erdeielne, mailban beszeljuk meg a reszleteket...
Adsz egy mailcimet?

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 24. 07:54


Quoting: dino
Adsz egy mailcimet?


gk@lka.hu

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 24. 18:59


Halli!

Én is bevállaltam egyet! Még málnám nincs hozzá sajnos. :(
Milyet érdemes beszereznem?
3B-t mondják a legstabilabbnak
4B-ből van 1-2-4-8 Gb-os is, nem tudom van-e értelme 1-2 Gb-osnál nagyobbat venni. Ha működik rendesen 4B-vel, akkor csak azt kellene beszerezni.
A 4B 8 Gb-osnál látná mind a 8 Gb fastRAM-ot?

Derringer
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 24. 19:15


Quoting: Sax
A 4B 8 Gb-osnál látná mind a 8 Gb fastRAM-ot?


Szerintem az Amiga rendszerek 31-bites - 2GB-os- mem határa miatt nem,

de Majd Charlie megerősít/cáfol.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Már. 24. 21:34


Én is megerősítem. 2G-nál több ramot az AmigaOS nem tud kezelni. Mondjuk az is már annyival több, mint amit 2000 környékén valaha is bele tudtunk gyömöszölni, hogy azt elképzelni is nehéz. :D
Szóval, 2GB-os Pi4 szerintem bőven elég, bár ott az Emu68 meg a vc4 elfog vinni pár megát, nem lesz meg az elméleti maximum. Ha tutira akarsz menni, akkor vegyél 4GB-osat.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Már. 25. 00:18 - Szerkesztve: charlie


2GB fölött egyik amigás rendszer sem tud kezelni, és ennek a fő oka (amellett hogy a 68k alapvetően egy sign-extensionra és signed offsetekre épülő architektúra, tehát valszeg egy rakás, főleg korabeli compiler által generált kódot is megborítaná, ha egy irányban egy adott címtől egy irányban több mint 2GB RAM lenne elérhető) - a dos.library API.

A dos.library-ban találhatók hívások, amelyek vagy egy pozitív memóriacímet adnak vissza, vagy egy negatív számot, amely ez utóbbi esetben hibát jelent. Viszont így csak 31bitnyi címterület áll rendelkezésre, (mert ha a legfelső, 32. bit 1, az jelenti a negatív számot) ami ugye 2GB-t jelent. Szóval ja. Ennél több Fast RAM nem lesz.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PiStorm
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024