Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PiStorm
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
Szerző Üzenet
PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 13. 14:47 - Szerkesztve: peachman


Éppen az imént nekem is meghozta a postás.
A napokban kipróbálom majd én is egyelőre egy rpi3b-vel.
A pi4 a szekrényben várja, hogy a kompatibilitás KS3.1-el megfelelő legyen.
Első gyorsteszt:


dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Feb. 13. 17:02


Quoting: peachman
Első gyorsteszt


Allat, megnezned nekem a Breathlesst, hogy megy?
Neten nem talaltam meg a videok kozott.
Kivancsi lennek ra.
Koszi. :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Feb. 13. 18:11


@Peachman: A ruha gyulladjon meg rajtad, ha érted, hogy mire gondolok! :D
Én több mint egy hónapja rendeltem a retropassiontól, már írtam nekik pár levelet, a fülük botját se mozdítják. Angolok. :/

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 13. 19:03 - Szerkesztve: peachman


@dino:
Persze, megnézem majd. Egyelőre valami normális WB3.1 rendszert kellene összerakni rá.

@ratman:
Igen, értem :)
Szerintem az lehet a retropassion-nál is, hogy nem volt cucc készleten és nem volt miről írni. Nem tudtak konkrétumot mondani. viszont most úgy látom pár webshop-ba befutnak a kész darabok.

Viszont elakadtam az rpi3 microSD kártyával.
A gparted-el csináltam egy mbr táblát, egy 500MB fat32 és egy 15gb fat32 partícióval. Az elsőre mentek a boot fájlok, emu68, kick.rom.
A másodikra semmit nem raktam.
Viszont nem tudom, a brcm-sdhc.device használattal hogyan lehetne saját partíciót csinálni?
HDToolBox beállítva erre a device-ra, látja is a kártyát, de írni nem tudom. Gondolom az egészet partícionálná, de ugye az első FAT az fix. Nem törölheti és eleve nem csinálhat dondolom RDB rendszert a kártyára.

Szóval hogyan lesz 1db microsd kártyával rpi boot fat32 partícióm és a kártya többi részén Amiga boot partícióm?

Update: Közben olyat kiderítettem, hogy a partíció ID-t 76-ra kell tenni: link
Csak én GParted-et használok és azzal nem tudom ezt hogyan csináljam meg. (Esetleg cfdisk-el meg tudom tenni?)

Update2: Úgy tűnik fdisk-el sikerült. Majd kipróbálom, de már 0x76/ismeretlen a típus.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 13. 23:43 - Szerkesztve: peachman


Felfigyeltem két érdekes dologra:

1. Ha az A1200 IDE porton ott a szokásos CF kártya, akkor arról boot-ol, viszont ilyenkor nálam nem is látja a Pi microSD kártyáját.
Ez így normális dolog?

2. Az Rpi mindig a config.txt-ben beállított screen-t nyitja meg a Hdmi kimeneten. Minden Picasso96 (aminet) felbontást erre skáláz rá.
Mégis egy 1920x1080 Hdmi felbontással egy 960x540 RTG felbontás mégsem olyan szépen jelenik meg, mint mondjuk egy OCS/ECS RGB2HDMI megoldással. Kicsit mosottabb a kép, legalábbis nálam.

@dino:
Elindítottam a BreathlessAGA whdload verzióját aztán hamar rájöttem, hogy nem tudom meghatározni hogyan megy.
Életemben most indítottm el először ezt a játékot, azt sem tudtam, hogy létezik. Ilyen módon hogy jó vagy rossz ahogy fut, hát ... passz.
320x200 window, 2x2 pixel - rendben volt, 1x1 pixel - lassú

Próbáltam 2db öreg A500 demo-t indítani, amit minden whdload képes gépen megnézek.
A "3D Demo" és a "9 Fingers". Ezek közül egyik sem fut nálam rendesen. A 9 fingers teljesen szétesik és kilép, a 3d demo egy feliratot követően fekete képernyőt ad.
Egyelőre eddig jutottam.

repa
Tag
# Elküldve: 2023. Feb. 14. 13:05


Lehet tudni, hogy miért nincs 060 emuláció?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Feb. 14. 13:16


Minek kéne "'060 emuláció" (bármit is jelentsen ez)?

A '040 és a '060 között minimális különbségek vannak utasításkészlet szinten, az is a '040 javára (vagyis több utasítást támogat hardware-esen mint a '060, talán az FINT/FINTRZ-t leszámítva) viszont a '040 bebootol 3.0/3.1-gyel is, míg a '060-hoz patkolt ROM, és saját CPU library kéne, pl. az FPU stackframe-ek különbségei miatt. Emiatt gondolom az Emu68 a kompatibilitás miatt a '040 "utat" választja és annak is hazudja magát. De ennek a sebességre semmilyen kihatása nincs, ha erre gondolsz.

A többi meg nettó pszichológia, hogy az user "060"-at akar látni kiírva esetleg valahova :) Mert más értelme nincs.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Feb. 14. 13:20


Quoting: peachman
Elindítottam a BreathlessAGA whdload verzióját aztán hamar rájöttem, hogy nem tudom meghatározni hogyan megy.
Életemben most indítottm el először ezt a játékot, azt sem tudtam, hogy létezik. Ilyen módon hogy jó vagy rossz ahogy fut, hát ... passz.
320x200 window, 2x2 pixel - rendben volt, 1x1 pixel - lassú


1x1 ben 060 on is lassucska, erdekes uae alatt meg teljesen gyors.
csak hat ugye, itt meg azert van mar mips boven, tobb, mint uae alatt, de majd valaki okosabb elmondja, hogy ez miert lehet.

repa
Tag
# Elküldve: 2023. Feb. 14. 13:21


Igen erre gondoltam, nem ástam magam bele a témába. Miért nem 68060 van a teszt programokban :-) Ezek szerint akkor a 060 stuffok futnak.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Feb. 14. 13:33


A hatvanas stuffok futnak, igen. Ha valami nem fut, akkor az nem azért mert "nem jó" procit mond az Emu magáról, hanem szimplán még bugok vannak. :)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 14. 18:21


Van arra valami lehetőség, hogy Amiga oldalról mount-olva a Pi sd boot partícióját, a config.txt fájlt írni lehessen?
Jelenleg sajnos nem engedi írni, pedig kényelmes volna a HDMI kimenet részt kártya kivétel nélkül átírni, ha esetleg másik monitorra kötöm, aminek más a felbontása.

Esetemben 1080p <-> 1200p között váltogatni valahogy.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Feb. 14. 23:09 - Szerkesztve: charlie


Azt mondják a PiStorm Discordon, hogy pl. GiggleDisk-kel vagy hasonló toollal kell mountlistát generálni, a brcm-sdhc.device 0-s egységéhez. (Mert elvileg az unit 1 az Amiga HDD-partíció.)

Fat95 kell még hozzá valamint a "sd.unit0=rw" szöveget (idézőjelek nélkül) kell a cmdline.txt-hez hozzáfűzni.

(Pi4-en ez kicsit máshogy van, ott brcm-emmc.device unit 0 az eszköz, és emmc.unit0=rw a szöveg, de a koncepció ugyanaz, de elvileg ez téged egyelőre nem érint, mert Pi3-ad van.)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 17. 16:31 - Szerkesztve: peachman


A cmdline.txt-ben lévő sd.unit0=rw paraméterre volt szükség. Létrehozva a fájlt (mert nem volt) már tudom írni a config.txt-t.

Kipróbáltam 2GB-os PI4-el is. Nálam sem boot-ol kick3.1-el. Betöltve ks3.2-t már igen. Viszont valamiért a ks3.2 boot képernyőn pixel hibák vannak a szövegnél. De mindig ugyanott.
Sysinfo 1580 MIPS értéket mutat ~1900MB FastRam érhető el.
Nem próbáltam állítani a config.txt-n belül.

Nálam egyelőre marad a PI3. Borzasztóan gyors az is és legalább ks3.1-el is működik. Talán valamikor egy újabb emu68 release esetén még kipróbálom.

Próbálgattam demo-kat. Jópár rendben lefut, de valamiért a tbl demokat nem szeretni nálam.
(Csak a storm, én szeretem :) )

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 18. 22:05


https://twitter.com/claude1079/status/1626904709750456321?t=5V5uxDyndgA38m-KYVm6Gg

'Classic' PiStorm (Linux based Musashi) for PiStorm32-lite is released. So you have now two options: #Emu68 or 'Classic' . Pay attention to git clone the correct branch and read the readme :)

Rough performance :
~25 MIPS with a Pi3
~50 MIPS with a Pi4

https://github.com/captain-amygdala/pistorm/tree/pistorm32-lite

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 26. 11:56 - Szerkesztve: peachman


Ma ismét kicsit foglalkoztam a PiStorm32-Lite + RPi3 + Emu68 kombóval.
Az A1200 IDE adaptere üresen van, a RasPi microSD kártyát használom.

Arra figyeltem fel, hogy a pcmcia cf adapterben most azok a cf kártyák is működnek, amelyek eddig (A1200 IDE használattal) nem működtek.
Többek között 3db Kingston 4GB (virágos matrica), 32GB SanDisk Extreme és valami matrica nélküli 2GB.

Csak kis info, ha valaki tenne próbát saját cf kártyákkal a pcmcia porton.

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 26. 13:35


Quoting: ChainQ
Pluszban a Pi egyéb erőforrásai (hálózat, SD kártya, grafika, stb.) is elérhetők most már az Amiga oldalról, 68k-s driverek formájában.


Említed itt a hálózatot, erről nem találtam semmi infót. Van bármi elérhető driver?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 26. 13:48 - Szerkesztve: peachman


Létezik egy wifipi.device az emu68 megoldáshoz, de szerintem nincs még kész.
Talán majd valamikor...

https://github.com/michalsc/Emu68-tools

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Feb. 27. 00:33


Claude, a PiStorm készítője Archon kolléga eredetileg Vampire-os 68k-s TinyGL portját áttákolta PiStormra, és:

https://twitter.com/Claude1079/status/1629929854408835074

Kicsit gyorsabb mint ugyanez Vampire-on: :P

https://www.youtube.com/watch?v=_wfkT3K9fpg

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 27. 09:23


Quoting: peachman
Létezik egy wifipi.device az emu68 megoldáshoz, de szerintem nincs még kész.
Talán majd valamikor...

https://github.com/michalsc/Emu68-tools


Köszi, ezt a repo-t nem találtam meg eddig!

anchor
Tag

# Elküldve: 2023. Feb. 27. 21:37 - Szerkesztve: anchor


Quoting: charlie
Claude, a PiStorm készítője Archon kolléga eredetileg Vampire-os 68k-s TinyGL portját áttákolta PiStormra, és:


jelentem nem Archon volt hanem én :) tegnap kérte el Claude Schwarz
a forrást, és elküldtem neki mindent, lefordított binary-kal együtt. azt írta elakadt a portolással valahol a font rendernél. az alfás render hiányzik ebből a portból, ami a vampire-on lehetetlen küldetésnek tűnt anno, különösen FPU nélkül. ezért ott megállt a dolog. főleg hogy a vampire fórumban a fő megmondók megmondták hogy FPU nem is kell, tessék integer math-al megcsinálni. mondtam is nekik anno hogy jólvan akkor, én ejtettem a témát. (megjegyzem, ez perspective correct texture mapping amit ez a tiny-gl csinál.)

valahogy egyébként érdemes lenne megoldani (ha megoldható) hogy a RPI oldalon nyissunk egy opengl contextet, és azt vezéreljük Amiga oldalról. ez a kis tiny-gl lib jó alap lehetne hozzá. kinek mi a véleménye erről?

jah, kiderült hogy az egyik valaki aki árulja a pistrom-ot, őt ismerem régről, és ennek örömére kaptam tőle egy ajándék pistorm-ot teljesen ingyen. amint lesz időm összerakom és megnézem. szerintem jelenleg ez a legérdekesebb project classic fronton. aztán majd meglátjuk meddig jutnak vele driver oldalon.

a 2017-es quake port letölthető innen:
https://fourflash.com/misc/tinygl/quake-src.zip

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Feb. 27. 22:47


sirni tudnek ahogy "bevag" a raszter :(

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Feb. 28. 09:33


@dh1:
Odáig még nem jutottunk el ezeken a newschool cuccokon, hogy vblankra időzítés menjen, RTG-n minek, mondják ők. Pedig már ugye a P96 DDK is open, és ott le van írva, mit kéne csinálni... Már a ZZ9000-nél is könyörögtem, hogy csináljanak vele valamit, de nem voltak hajlandók, pedig az ARM oldalon meg van oldva mert a blitter műveletek utáni cache flush az a vblankra van kötve. Ha egyszer oda jutok, majd beleírom a driverbe, aztán akkor már csak minden második bugwarét kell megfixelni, hogy menjen. :)

@anchor:
Bocsi a név elírás miatt... Brainfart... -.-'

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Feb. 28. 11:00


@anchor:
A TinyGL kapcsán meg - szerintem ebben a TinyGL-ben nincs sok infrakstruktúra ahhoz, hogy a háromszög raszterizáción (és ilyen alfa-izéken) kívül bármit gyorsítani lehessen vele érdemben. De igazából az is rengeteget segítene, sőt, és az működhet is.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 01. 21:20 - Szerkesztve: derringer


Hihetetlen, hogy kell vadászni a pi3-at. Több helyről rendeltem meg, az USA-ból még mindig jön, kb egy hónapja van úton... Szlovéniából végül 30EUR találtam, 2 nap alatt itt volt...
Max jó lesz egy A314-hez.

2 napja van meg, de csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róla. Wifi-t hiányolom. Caffeine változatot tolom, nyilván lustaság fél egészség, így is rengeteg (újra) felfedezni való van.

sosem gondoltam volna, hogy sebesség szempontjából az 500-asom még valaha labdába fog rúgni.

TF536 10Mips-is volt egy sor dolog, pl Symphonie, ami 16 csatornán 16 bites hangokkal akadt, a pattern-lejátszás követése egy vicc volt - sebesség miatt. Ez most repül. Veszett gyors. 887 Mips.

Filmek az 500-asomon, tényleg befagyott a pokol.

Egy sor demo, játék meglepően jól megy. Rosszabra számítottam. (Nyilván Whdload))
AIBB a TF memória sebességét 14,56 MB/s -re írta, ez most 1149,55 MB/s...

A memória érdekes, azt hittem 512MB lesz. E helyett 365MB van. Nem mintha ez kevés lenne. Utána nézegettem és a grafikus rész vesz le 32MB-ot, és a JIT még 60-at. ???

Windows 3.1, MacOS elég szépen fut. A Diablónál meg azt mondtam na ne..

Amúgy visszatérve a memóriához elég érdekes a megosztása. 1,5MB chipram-om van (A500+ az alaplap. ) Lát egy 244MB-os és egy 112MB-os Fastram-ot, ééés 512k SLOW ram-ot. Ez utoljára még az alaplapi +512K forrasztás előtt rendezte így a memóriát, akkor az memória 512k trapdoor bővítést látta külön, így.

A Ráadás, ha számít bmit, hogy a bővítés nélküli gép, a TF536 az expansion library-t mind a chip-ram ban látja, ez most a SLOW ram-ban van.
Sysinfo szerint Chip VS a600 0,96.

TF536-nál ez 1,2 volt, FASTROM hack-kel.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 01. 21:45


Tapasztalatom nincs vele, de lehet elméletileg kicsit játszani a paraméterekkel (cmdline.txt):

Slow ram:
enable_c0_slow (0.5 MB)
enable_c0_slow enable_c8_slow (1.0 MB)
enable_c0_slow enable_c8_slow enable_d0_slow (1.5 MB)

Use SLOW ram as CHIP(Uses memory in Expansion slot. Needs min. Agnus 8372A):
move_slow_to_chip JP2 in default position(no soldering of JP2 on the motherboard needed)


BSzili
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 03. 06:53


Quake PiStorm-on HAM6 módban:
https://www.youtube.com/watch?v=btoU_CQSg7A
Persze RTG mellett mondhatnánk, hogy nincs sok értelme, de mindenképpen érdekes, hogy valakinek eszébe jutott ez a megoldás ECS-re.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Már. 03. 14:43 - Szerkesztve: ratman


No, végre hozzám is megérkezett egy. Nem retropassiontől, hanem az amigastore-tól. :D
Ma este szerintem elkezdek vele gyökölni. Majd reportolok. :)

Ezt meg csak így itt hagyom: https://twitter.com/rATdrAg0n/status/1631656033994125312

Énkérekelnézést.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 03. 21:57


Quoting: BSzili
Quake PiStorm-on HAM6 módban:
https://www.youtube.com/watch?v=btoU_CQSg7A
Persze RTG mellett mondhatnánk, hogy nincs sok értelme, de mindenképpen érdekes, hogy valakinek eszébe jutott ez a megoldás ECS-re.



Állat...BTW sosem értettem, hogy anno a HAM módot miért nem használták ki szélesebb körben. Értem, hogy nehéz volt kezelni, de ilyen konverzióknál tök jó lett volna.

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 03. 22:38


Lassú volt hozzá a CPU, nem?

BSzili
Tag

# Elküldve: 2023. Már. 04. 08:01


Megkaptam a kódot és annyira nem tűnik vészesen lassúnak. Kell 2 chunky buffer és egy 1MB-os (4096 * 256) LUT hozzá, ami alapján eldönti, hogy az előző RGB12 pixelből milyen HAM-kóddal kapja meg a következő paletta indexhez legjobban hasonlító színt. Ezt folyamatosan tölti fel ahogy konvertálja a pixeleket, szóval a terhelés valamennyire eloszlik. Csak paletta effekteknél (sárga, piros villanások) van gond, mert akkor az egész LUT megy a levesbe, ez a videón is látszik hogy olyankor kissé belassul. Fix 256 színű palettával ahol előre ki lehet számolni az egészet csak egy remap lenne a plusz CPU költsége.
Poénból lehet beletákolom majd JFBuild-be, kíváncsi vagyok egy Warp560 mennyire fekszik ki tőle.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PiStorm
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024