Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PiStorm
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Sze. 17. 09:23 - Szerkesztve: dino


No, elkezdett mukodni, miutan az altalad adott config.txt is atmasoltam.
Szoval hatalmas respect!
Viszont meg mint ha lennenek benne aprob grafikai bugok, de mar vegigmegy szepen.
Azt nem tudja valaki, hogy ebben a Caffeine Os ben hogy kell egy Whd s jatekhoz ezt a teknos modot hozzarendelni? Tooltipe jaban a Whds jatekokban nem talalok ilyent.
Na, mert ugye ami ebben a Caffeine Os ben osszegyujtottek szepen, azok egesz jol mukodnek, es az RTG kepernyon ki is irja alul, hogy Turhtle mode on.
Viszont, ha sajat Whd s gyujtemenyembol masolok par jatekot, akkor ez a teknos mod nem indul es sajna a gamak kifagynak egy ido utan. A tooltipejaban hiaba allitok barmilyen nocache stbt...

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Sze. 21. 20:45


Quoting: dino
No, elkezdett mukodni, miutan az altalad adott config.txt is atmasoltam.


Gratula!

Teknős módban nem tudok segíteni, annyit nem foglalkoztam még sem a Caffeine Os-el, sem a Whd-val. :(

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Sze. 22. 21:32


https://github.com/michalsc/Emu68/releases/tag/v1.0-rc.1

– lett RC1, sok javítást írnak, majd kipróbálom :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Sze. 22. 22:30


Na, megforgattam, mert egy bolond vagyok.
Starstruck megy, bár még mindig nem tud kilépni normálisan. :/
Viszont a Dolphins Dream az megesz.
Ja és a skarla massive sem glitchel most már (sokáig nem csinálta, de az előzővel azért volt baj).
Szóval ajánlott. :D

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Sze. 23. 01:37


Na, haladás :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Sze. 23. 20:42


kiprobaltam, whdk nal ujra automatikusan indul a teknos mod, viszont nekem a TBL Starstruck ujra bugosabb lett ezzel a kompozicioval, de vegigmegy, es eger gombnyomasra szepen ki is lep.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2023. Sze. 24. 00:26


Köszi a jó híreket srácok !

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Sze. 28. 09:32


Nem teljesen PiStorm topic, de szerintem a jövőre nézve itt a legrelevánsabb.

Kijött a Raspberry Pi 5. "Kétszergyorsabb" mint az előző, 4GB és 8GB-s verziók vannak, van rajta PCIe csatlakozó, stb.

https://www.raspberrypi.com/news/introducing-raspberry-pi-5/

Nem tudom, hogy a PiStormokhoz szükséges és korábban használt Secondary Memory Interface-t tudja-e. Majd kiderül. Októbertől kapható.

De sajnos aktív hűtés erősen ajánlott hozzá, szóval nem tudom a meglévő kártyákat mennyire kell majd áttervezni hozzá, ill. kaphatóak maradnak-e...

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Sze. 28. 20:19


Quoting: charlie
De sajnos aktív hűtés erősen ajánlott hozzá, szóval nem tudom a meglévő kártyákat mennyire kell majd áttervezni hozzá, ill. kaphatóak maradnak-e...


Szerintem totálisan. :-(

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Sze. 28. 20:20


És rajta jack kimenet sem!

Awe
Tag

# Elküldve: 2023. Sze. 29. 17:48


Sziasztok!
Ma megpróbáltam beüzemelni a PiStormot. Az amiga video kimenetén csak feketeség van (induláskor sárga), majd megszűnik rajta a jel. A Pi HDMI kimenetén elvileg minden rendben van. Képtelen vagyok beüzemelni. Többféle gépben próbáltam, többféle Pi-vel, mindenféle Emu68 verzióval, de nem megy.
Lehet, hogy alapból hibás az eszköz?
PiStorm1
PiStorm2
PiStorm3

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Sze. 30. 07:44 - Szerkesztve: peachman


Quoting: awe74
Lehet, hogy alapból hibás az eszköz?


Sajnos nem értek a PiStorm32-Lite lelkivilágához.

Nekem ugyan RPI 3 van a gépben, de azt imént kipróbáltam, hogy kivéve a microSD kártyát az RPI3-ból, amikor bekapcsolom a gépet az A1200 megjeleníti a Kickstart boot képernyőt (nincs ami bootoljon), a HDMI pedig nem ad ki jelet, a monitor be sem kapcsol.

Tehát elméletileg el sem indul az RPI ilyenkor.
Tippre így kell működnie a PiStorm32-Lite kártyának.

Ha nálad nem ezt csinálja akkor lehet a FW a kártyán problémás?

-- begin --- akkor ez nem - Chain-Q szerint eleve megoldja az Emu68 bin ---
Ha megnézed a config.txt fájlban van példa "kikommentezve", hogy az initramfs után beírva rá lehet venni a PS32-Lite kártyát arra, hogy az RPI betöltsön neki egy újabb FPGA-ba való FW-t külső forrásból induláskor.

Erre gondolok:
...
#initramfs firmware.bin.gz,kick.rom
...

Nem próbáltam és csak találgatok.

v0.1 FW

--- end ---


Más:

A commandline.txt-ben direkt van indítva a BUP Test? Vagy az automatikusan indul valamiért?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Sze. 30. 09:41 - Szerkesztve: charlie


A PiStorm32Lite-hoz NEM kell az a firmware, elvileg az Emu68 binárisban bele van építve! Minden bootkor betölti ha szükséges!

Szerk: szóval én valami hardware gixerre gyanakszom. A latest firmware-kat időhiány miatt még nem próbáltam, de a régi úgy működött, hogy az alaplapi Kickstart elindult, aztán tolt egy resetet és elindult a kártyán lévő Kickstart (ha van rajta), vagy kiolvassa az alaplapit. Ha eddig nem jut el, akkor ott valami HW mizéria van. Hogy most mitől, azt ennyiből meg nem mondja az ember.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Sze. 30. 09:53 - Szerkesztve: dino


awe74
Amit feltoltottel kepeket, az utoso kepre gondolok, innen nem megy tovabb?
Vagy boot utan a HDMI n bejon a rendszer?

Az internetarchive oldalon talalsz komplett rendszert, ami be van konfigolva, azzal probaltad?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Sze. 30. 11:05


@Awe:

A DiagROM fut a kártyáról vagy ROM-ból? :) Ha a Kickstart bootolással gyász van, általában az a következő logikus lépés.

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 15. 22:17


Quoting: awe74
Ma megpróbáltam beüzemelni a PiStormot. Az amiga video kimenetén csak feketeség van (induláskor sárga), majd megszűnik rajta a jel.


Én is így jártam először! Nem mindegy, melyik kimenetet használod! Nekem az oldotta meg a problémát, hogy átdugtam a másikra, majd vissza. :)

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 17. 23:12


Lett RC 2:

“Hi @everyone

Sorry to tag all again, but this is something all you Emu68 user's should be interested in....

Emu68 RC2 has been released, and includes the fixes by Paraj to greatly improve WHDLoad compatibility, and it has now also been applied to the classic PiStorms, so game and demo compatibility should be the same with classic PiStorms as it is in the PiStorm32. (Note some tweaks may still be needed in EmuControl).

This means some troublesome demos such as State of the Art, and games such as Pinball Dreams, and Stuntcar Racer are now working correctly.

Great work by Michal and the Devs involved. For those interested, he also has posted a new post on Patreon about the new build.

Enjoy!!”

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Okt. 18. 06:32


Quoting: gk
Lett RC 2:


Koszi a hireket, en epp elpakoltama szekrenybe, de ha megy mar rajta a Terminator 2 Arcade, akkor elvoszem megfrissiteni.
Megnezi valaki, hogy bugzik e?
Koszi. :)

pazso
Tag
# Elküldve: 2023. Dec. 19. 10:26


Én csak most novemberben vettem meg a kártyát. Pi4/b-t külön szereztem be. Eddig azt látom, hogy nincs több kompatibilitási gond vele, mint a TF1260-al. OS3.1 és OS 3.2-vel is indul.
A graf kártyát még nem tudtam kipróbálni, mert 1 hónapja nem kaptam meg Angliából a kivezetéseket. Inkább megcsinálom magamnak. A Picasso gyárilag telepítve van, úgyhogy más nem is kell a kipróbáláshoz, csak a HDMI átalakító.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Dec. 19. 15:18


pazso
Whds cuccok hogy mennek, demok es jatekok?
040+ demok vegigfutnak facaul?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Dec. 21. 09:21


Quoting: pazso
Eddig azt látom, hogy nincs több kompatibilitási gond vele, mint a TF1260-al.

... most mar talan nincs. :)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2023. Dec. 21. 12:35 - Szerkesztve: thomassd


Dino:

Quoting: peachman
Elküldve: 2023. Aug. 27. 19:01
Válasz Idéz

Quoting: ratman
Első teszt - természetesen - a starstruck volt. Még mindig fagy.


Vagyon itten egy guglidocs táblázat.
Ebben vezetik, hogy melyik demo megy vagy éppen nem megy.
Én TBL - Ocean Machine demoval probálgatom, de gurul amint megjelenik a 3D rész, ahogy eddig is tette


https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Y-2eRNB6LaLTRhYJo_Wxsp3AUeZmWp-0QBYirMoHkc8/h tmlview#gid=1759583759

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2023. Dec. 21. 13:53


Quoting: pazso
Én csak most novemberben vettem meg a kártyát.

Grat!
Reg hallotam feloled.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Dec. 21. 20:00 - Szerkesztve: dino


thomassd

Koszi, ha lesz kis idom feltelepitem.
Oo, ize, ez akkor jo a Pi3+ hoz is?
https://github.com/michalsc/Emu68/releases/tag/v1.0-rc.2
Ez a legfrissebb ugye?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Dec. 28. 20:25


Csak leirom, minden egesz jol mukodik ezzel a frissitessel valoban. TBL demok is vegre vegigmennek.
A Whd s cuccok is mennek szepen, mert felfrissitettem a WhdLoadot is a legfrissebb verziora, stabilnak tunik egy ora jatek utan.
Hat, ez erdekes allat lett...:)

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2024. Jan. 03. 14:05


Sziasztok!

Na,Dino rábeszélt engem is egy PiStrom-ra. :)
Beszerzés folyamatban van...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Jan. 03. 15:26


:D

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2024. Jan. 03. 21:00


Van decemberi EMU68!
Próbálta valaki? :)

pazso
Tag
# Elküldve: 2024. Jan. 08. 09:22


Októberi a legújabb: https://github.com/michalsc/Emu68
Hol láttál újabbat?
Amúgy ha valakit érdekel vettem egy kivezetést Pi3-hoz, de a VGA nem kompatibilis a Pi4-el. Szóval eladnám

pazso
Tag
# Elküldve: 2024. Jan. 08. 09:26


Az egyetlen gond, hogy a Tales From Heaven egyenesen repül. Amúgy mennek a WHDLoados motyók. A 3D-s programok előtt nincs akadály. 16xx mips a sebessége. Brutál gyors.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PiStorm
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024