Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hatvanasok klubja
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Szerző Üzenet
Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 15. 22:15


Quoting: dino
Sracok, ennek a TF 1260 nak a rajta integralt ide buszanak, mennyi az adatatviteli sebessege?


Nálam 2 Mb/s körül tudott, de raw módban 4 Mb/s-ot írt. Sokmindentől függ a dolog, nálam ez 50 MHz-en volt, 100 MHz-en rögtön fagyott az IDE. Érezhetően sokkal gyorsabb, mint az alaplapi IDE vezérlő, egy reset árán lehet róla bootolni is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Okt. 16. 14:51


"az 1200 ide-buszan 2,1 megat visz, az integralt TF1260 5-6 mega (erosen fugg a kartyatol amire masolsz, itt SanDisk SDXC 128 GB Extreme PRO micro SD tudja ezt a 5-6 mega korul de az nalam instabil, random megfagy Kingston 60 gigas SSD-ide atalakiton ... ez lehet az ssd-ide adapter problemaja is mert PC-n nincs ez a fagyas es anno B1230mk4-en is furan mukodott... most nincs sajna penzem egy micro SD kartyara :D de hamarosan veszek egy ;) szal

amugy fagyasig ugy megy mint az alom! ;)

de ha van valakinek otlete szoljon ;) (tuti a Kingston es az Amiga nem fer meg egymassal)"

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 16. 21:20


Quoting: dh1
de ha van valakinek otlete szoljon ;)


Esetleg próbálhatsz kisebb partíciót csinálni vagy más filesystemet, no meg a maxtransfer stb. beálítások.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Okt. 18. 11:21


Az mótvár, hogy rendelhető a Warp1260 (és 560, és 1240) hétköznapi humanoidoknak is?

Lett webshop az AmigaWarp.eu-n! https://amigawarp.eu/

570 EUR, persze CPU nélkül.

És kijött a fixelt 1.505 firmware is, amivel már - elvileg - megy a WarpedVision és nem döglik bele a kártya se. Ezt még nem volt időm kipróbálni, nademajd.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Okt. 19. 00:17


Kipróbáltam, megy az 1.505-ös firmware, és megy vele a WarpedVision is. A bilineár filtere scalingben szörnyű, nagyon reklámozták h. mekkora király, hogy "CRT monitor szerű" de igazából csak mosottfos. :) Szerintem. Az Extron sokkal szebben scale-ez. Szerencsére kikapcsolható a vérbe, igaz akkor meg pixeles, dehát full digitális kimenet, mit várunk. És hát 1280x1024, 60Hz jön ki belőle fixen, ami teljes agyrém, de ez ugye ismert. Most egyelőre benthagyom a gépben, majd meglátjuk mennyire idegesít püffedtre. Nyilván sajnos demófelvételeket ezen keresztül nem fogok tudni csinálni, amíg össze nem kapják maguk és nem lesz 50Hz-s kimenet.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Okt. 19. 00:55


Hát, vannak itt még bajok, a fix kimeneti, 60hz-s felbontáson kívül is.

1.. sok az apró bug, pl. a scandoubler OSD-je bilinear filteringet ír akkor is, ha "basic"-ra (pixelesre) van kapcsolva
2., a HDMI-n kijövő hang nálam fixen mono és teljes hangerejű, függetlenül attól, hogy mire állítom az OSD-ben.
3., rájöttem minek ez az egész 60Hz, meg 1280x1024 mizéria. Az a cél, hogy bármilyen AGA felbontást támogassanak, ilyen Super72-t meg HighGfx-et meg ilyeneket is. Ezekhez mind vannak beépített defaultok a scandoublerben. _MINEK_. Ki az isten használ ilyesmit, RTG-vel? Persze értem, van standalone verziója is a doublernek, oda esetleg kellhet, nade szart se ér, ha az esetek 99%-ban használt PAL meg szarul néz ki és riccog.

Na majd rinyál a nép úgyis, aztán megfixelik ezt is, mint a többit. Remélhetőleg.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Okt. 22. 17:36 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dh1
az ssd-ide adapter problemaja


SAX, ez 99,9%, hogy ez az ssd-ide adapter problemaja sajna :( de most tovabbra sincs keretem ra :(

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 23. 21:13 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: charlie
570 EUR, persze CPU nélkül.


Koszi az infot !

Egyik szemem sir a masik meg üveg.
Rohadt drága ,ráadásul cpu nélkül drága.
A büdös életben nem lesz ilyenem....sem :(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Okt. 24. 08:54


Egyatalan nem draga, ahoz kepest, hogy mit tud.
Ebbe a kartyaba minden van, nem csak egy sima "nullahatvan"
Ennyi penzert toronyora lancal.
RTG, USB, Wifi, Fast adatatvitel, hamarosan hardveres MP3 tamogatas, beepitett 16bites hang keverovel. Nyilvan meg felet sem tudja, mint amennyi benne van a hardverben., de reszelik ezertel es mar hasznalhato.
Szamold ki, ha vennel egy TF 1260 at, es kiegeszitened mindenfelevel, amit ez tud.
Mennyivel lenne dragabb? Sztem tobb, mint a duplaja lenne.
Egy alap ezerkettes most mennyibe kerul?
Sosem lesz mar 40-50 ezer Ft, azok az idok mar elmultak.
Szaros 500 alaplapot nem tudok venni 30 ezer alatt.:(
Valamikor komplett A500 at vettem 5000Ft ert.
Anno a Blizzard 1230 IV kartyam 16 ezerert vettem egyik Csokonais Amigaspartyn tokkal vonoval, kezikonyvel. A heten ilyen kartyat doboz nelkul 200e Ft folott lattam hirdetve.
Nana, hogy meger a Warp 570 jurot!
Persze vicces, de most nekem sincs ra keret, de attol meg jelenleg ez a tetisletjobb kartya a piacon... kiraly!
Addig mig ki nem forrja magat, meg vegyel egy PiStormot, az olcso es repeszt.
Mire lesz penzunk a Warpra, addigra azt is kifixelik. :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Okt. 24. 17:18


Amugy az jutott az eszembe, hogy nem lehet csak tokozast kerni a CPU nak?
Persze gondolom akkor igy joval magasabb lenne es nem tudom elferne e ezzel a spec hutobordaval. Kikuldeni a CPU t, az meg nekem nem szimpi.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Okt. 24. 22:06


Tokozás: Kérdeztük többször, nem akarják. Másik borda is kéne hozzá meg miegymás, nem is biztos hogy elférne úgy a keyb alatt. Ez van.

A Blizzardokon se tudod tokozni a hatvanast, mert nem fér el a RAM-tól. Vagy akkor nem rakod rá a trapdoort.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2023. Okt. 26. 11:37


Vagy berakod toronyba, vagy fekvő házba, ahol szellőzik és nem cipőkanállal passzintasz be mindent a helyére. és egy jó keyboard adapterrel még modern billzetet is lehet használni.

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 27. 21:01


Quoting: dh1
az ssd-ide adapter problemaja


Nem biztos. Nálam pl. az OS 3.1.4 vágja tönkre a dolgokat. Javaslom, ha eddig nem tetted volna, 3.1-el próbáld először!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Okt. 27. 22:08


Quoting: Sax
Nálam pl. az OS 3.1.4 vágja tönkre a dolgokat.

Ezt kifejtened bovebben?

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 29. 21:37


Quoting: dino
Ezt kifejtened bovebben?



Egyszerűen írási hibát csinál SCSI meghajtón. Alaplapi IDE-vel szépen megy, semi hiba, ahogy SCSI HDD-re teszem a rendszert, már boot közben elhal, nem tölti be a nagyobb file-okat rendesen, ha nagyon erőltetem a dolgot kb. 10 perc használat után már a partíciókat is tönkrevágja! Mindent megpróbáltam már (kisebb HDD, összes létező file-system, maxtransfer, bufferméret, stb.) Ugyanezen a gépen az OS 3.1 (vagy 3.9) tökéletesen megy. Sőt, ha IDE HDD-ről bootolok OS 3.1.4 (3.2.x) alól, akkor is tönkreveri, ha használom az SCSI HDD-t. Nem tudok rájönni, mi a gond.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Okt. 30. 01:02


Milyen SCSI kontroller? Mert ugye ott a kontroller driverén (is) múlhat.

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 30. 22:04


CyberstomPPC

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 31. 09:24 - Szerkesztve: stingerhu


Srácok, gondolkodom egy XC68060RC50A rev 5. beszerzésén, nagyjából ilyen 80E Ft körüli magasságban van most a 01G65V maszkos verzió amibay-ről. Ez reális ár manapság ezért a CPU-ért, vagy jobbanmondva, érdemes lenne egy kicsivel többet költve az MC verzióból egy rev6-osat beszerezni inkább?

PeachMan, ha ugyanaz a nicked amibay-en is, neked megérkezett ez a proci és működik ? Láttam egy ugyanilyen nicket az ominózus topikban a vásárlóknál az utolsó batchnél.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 31. 10:27


Quoting: stingerhu
neked megérkezett ez a proci és működik ?


Igen, rendben megérkezett (tracking kódot kaptam) és jelenleg egy BFG9060-ban működik 50MHz-en.
Ez a CPU lett tesztelve ratman TF1260 kártyájában is 50MHz-en. Nálam nincs vele gond, WhichAmiga rev.5-nek látja. Esetleges OC-ről nem tudok nyilatkozni.

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Okt. 31. 19:07


Quoting: stingerhu
Srácok, gondolkodom egy XC68060RC50A rev 5. beszerzésén, nagyjából ilyen 80E Ft körüli magasságban van most a 01G65V maszkos verzió amibay-ről. Ez reális ár manapság ezért a CPU-ért, vagy jobbanmondva, érdemes lenne egy kicsivel többet költve az MC verzióból egy rev6-osat beszerezni inkább?


Ha szeretnéd 66 MHz felett hajtani, akkor rev.6 kell. Azok közül is lutri, hogy melyik bírja a 100 MHz-et, de 90-et szinte mindegyik tud. Láttam már 105 MHz-en is ketyegni egyet. Ha csak 50 MHz-et szeretnél, akkor elég a rev. 5. vagy rev. 1 is akár.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Okt. 31. 20:18


Siman megy rev1 is 66 mhz-re huzva, kiprobaltuk! ;)

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Nov. 01. 19:27


Quoting: dh1
Siman megy rev1 is 66 mhz-re huzva, kiprobaltuk! ;)


Nekem is volt olyan, ami ment, de volt olyan is, ami csak 60 MHz-en volt stabil!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Nov. 01. 23:20


ehhh ha fagy vagy instabil akkor nem mondom azt, hogy megy ;)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Nov. 02. 17:09


Nekem a Falconban lévő Rev.6 95Mhz-t, a Warp1260-ban lévő 105-öt is tud. De ez utóbbit direkt úgy válogatták nekem a lengyelek, a demoscene miatt.

A TF1260-ban és a TF360-ban lévőt még nem igazán clockolgattam. Lehet be kéne tenni a Flakonba és meghajtani, hátha valamelyikről kiderül, hogy bírja a tempót.

Sax
Tag

# Elküldve: 2023. Nov. 02. 22:25


Quoting: dh1
ehhh ha fagy vagy instabil akkor nem mondom azt, hogy megy ;)


Én csak azt mondom, hogy nem minden rev1-es megy 66-on.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Nov. 03. 01:55


Az én rev6-osom 94mhz felett fagy, pedig Bilik mester egyedi hűtést rakott rá, de most az a 10 mhz nem olyan számottevő szerintem :) bár kb. tök mindegy mert sosem ment 94 felett - effektíve mindig 060/50-es indítom a rendszert és ha kell még kakaó akkor megcsináltam gombnyomásra ki-be lehet kapcsolni ;) de tényleg csak akkor megy nálam maxon

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2023. Nov. 04. 08:32


Valamelyik CSPPC-ben ami nálam van van egy Freescale MC68060RC60(!). Bár valszeg ugyanabból a waferből és gyártósorról jött le mint az RC50-ek, de lehet majd azt megpróbálom megtekerni alaposabban. Hátha valamiért az megkapta az RC60-at... :)

BSzili
Tag

# Elküldve: 2024. Jan. 26. 19:07


Friss ropogós hír WarpedVision-höz: Discord-on írták, hogy már reszelik a firmware-hez az 50Hz támogatást. Úgy tűnik most érte el a kritikus tömeget a siránkozók száma :D

Sax
Tag

# Elküldve: 2024. Már. 10. 20:30


Quoting: charlie
WarpedVision


Nekem rev 5-ösben is volt RC60. Legalábbis ez volt ráírva, és ment 60 MHz-en hűtés nélkül.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hatvanasok klubja
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024