Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga<->PC adatátvitel
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2023. Máj. 08. 07:14 - Szerkesztve: dino


Arra gondoljatok, hogy Gotek eseteben egy 4GB os pendrive ra , rafer az egesz eletetek...nem magnesezodik el, kem kell komplett szekrenysor a lemezek tarolasahoz.
Baromi kenyelmes a hasznalata.
A 90 evek vegen, mit nem adtunk volna egy ilyen fasza modern technikaert? Most meg kinozzatok itt magatokat, hogy mi megy, mi nem, raadasul mar lemez is alig lehet kapni, lassan inpossibble mission a beszerzese.
Ha lesz annyi lovem, en minden gepembe goteket fogok tenni, ha valaki rendelne, szoljon, mert nekem is kell meg...
Nyilvan nem dobom ki a regi driveokat, hanem beteszem a szekrenybe az idogepbe, miutan rairtam, melyik gepbol vettem ki.
Nekem utoljara egy A500 driveja baszta szet sorra a lemezeket, de ugy, hogy ossze is csikargatta, szetszedtem, kipucoltam, de nem lattam rajta semmit, szerintem egyszeruen elkopott mar ennyi ido alatt. Nyilvan meg mukodik sok, meg minden, de ez kokemeny mechanika, forgo, mozgo alkatreszekkel, amik egy ido utan bizony elkopnak.
Nekem ez a velemenyem.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Máj. 08. 11:27 - Szerkesztve: peachman


Quoting: dh1
vettem 70 floppyt lemezt, bontatlanok 2x 10et kibontottam es ez a jelenseg ...

Hát ez elég szívás. Fentebb részleteztem egy elméleti esetet, amikor ez simán bekövetkezhet, könnyen lehet, hogy ebbe futottál bele.

Quoting: peachman
Csak feltételezem, hogy talán valami korai gyártású HD lemez és az A500 DD-only drive lehetett egy problémás párosítás.


Nyilván ha nem megy akkor nem megy. Ha meg megy akkor szuper.
Esetleg tudsz egy fotót adni, hogy milyen lemez ez? Gondolom egyforma mind, igaz?

GK
Tag

# Elküldve: 2023. Máj. 08. 22:51


Én szeretem a gépeket eredeti állapotukban tartani, bővíteni csak úgy, ahogy arra ki lettek találva (most az mindegy, hogy Vampire vagy PiStorm lóg már a bővítősloton, de azon lóg). Én pont ezért szeretem a floppy-t, szerintem megvan a maga hangulata, ahogy egy 880k-s médiumról fel tudok telepíteni egy rendszert vagy el tudok indítani egy játékot. Adatcserére meg ott a PCMCIA slot, mert arra az való. CF-en ugyanúgy tudok másolni mint gotekkel. Játékokat gyorsan indatani meg ott a HDD és a WHDLoad. Persze értem hogy mindenkinek más kényelmes és jó. Ez az enyém :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Máj. 14. 02:50


Quoting: peachman
Nyilván ha nem megy akkor nem megy. Ha meg megy akkor szuper.
Esetleg tudsz egy fotót adni, hogy milyen lemez ez? Gondolom egyforma mind, igaz?


http://dh1.amigaspirit.hu/Hd.JPG

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Máj. 20. 00:54 - Szerkesztve: peachman


@dh1

Kerestem TDK MF-2HD lemezeket a kupacban, hogy kipróbáljam milyen Amiga-ban DD-re formázva.
Nekem kizárólag lomizásból származó használt darabok vannak. Ebből a típusból 4 verziót találtam:


Mindegyik verzióból volt a kupacban több éve Amiga formátumra formázott darab játékokkal a cimke szerint.
Még 2018 előtt (nem volt HC508-am A500-hoz) lettek rájuk játékok másolva.

A DCopy-t használtam a lemezek ellenőrzésére egy A500+ gépben úgy, hogy visszavettem 1-re a szektor olvasás próbálkozást. Ha nem megy neki elsőre, akkor dobjon inkább hibát.
Az eredmény az lett, hogy az összes Amiga formátúmú lemez hiba nélkül olvasható volt még pár év távlatából is. Két külső drive-ban is próbáltam párat, azok is olvasták őket.

Volt néhány ami PC/HD volt, azokat leformáztam ellenőrzéssel. Kettő lemezen voltak hibák, de az egyik megjavult, mondjuk azért sokat nem kell már várni tőle. (PC-ben HD-ként dobálja a hibákat)
Ellenben az összes többi olvasható még több év távlatából is és PC/HD->Amiga/DD formázható.

Nyilván semilyen elméletet nem lehet ez alapján felállítani és nem oldja meg a problémádat.
Annyi derült ki, hogy nálam nincs különösebb macera ezzel a típussal sem.


dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Máj. 21. 22:23


ahogy irtam, 6 kulonbozo eredeti Amigas DD-s drive es a revision 2B-vel, ha masok is jeleztek akkor vajon ez hogy lehet ;)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2023. Máj. 21. 23:11 - Szerkesztve: peachman


Gondolom arra celzol, hogy hazudok.
Hat nagyjabol leszarom mit hiszel, meg a kacsintgatos smiley eseten is.
Te akkor nem hasznalod, en igen.
Temat lezartam ahogy a veled torteno kommunikaciot is.
Jo nagy marha vagyok, h foglalkoztam a problemaddal.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Máj. 22. 00:03


Ez a hányadik eset ház amit művelsz és hányadszorra is?
Épp majd most hányadszorra hányadik embert küldesz el a fenébe ok nélkül?
Mert ez már a sok(k) is már.
Ki mondta, hogy hazudsz?
Gondolod nekem ez a heppem, hogy téged hazugsággal vádoljalak?
6 DD-s floppy, drive 2B, de mivel nekem CSAK 2B-m van és ha utána olvasol akar itt a Spiriten más is jelezte ezt.
Itt most, szeretnélek felkérni, hogy engem hagy ki akar Amigás akár más problémáidból mert ez gáz nekem meg inkább jobb dolgom van ennél.
Kérlek hagyj!
Tökéletesen félre érted... :(
Nekem meg ez (sem hiányzik)...

Köszönöm egyszer és mindenkorra!
:(

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2023. Máj. 22. 22:02


... és akkor most megkérek mindenkit, hogy nyugodjon le a picsába, _MOST_.
Amigaföldén ez megszokott dolog, hogy valakinek megy valami a másiknak meg nem. Ne essünk emiatt a másiknak, ha szabad kérnem.

... én pedig addig használok lemezt (DD-t, vagy HD-t) ameddig tudok a vasra hálózatot csiholni - az még megy - aztán a tobbit megoldja az smbfs és a copy parancs.

Béke!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2023. Máj. 22. 22:32


Ezt ne nekem mond teso! :(
Amugy egyetertek, csak ...

mc68k
Tag

# Elküldve: 2023. Máj. 23. 08:58


:) :) :)

Speciel azért járok ide, hogy megnézzem, hogy ma éppen ki kit szidalmaz? :) Látom, peregnek az események szépen. :)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2023. Máj. 23. 08:59 - Szerkesztve: mc68k


Quoting: peachman
Ugye az van, hogy anno az 5.25 DD lemezekre (300 Oe koercivitás) gyengébben írta mágnesesen a tartalmat. Aztán a HD megjelenésével új, nagyobb sűrűségű kobalt oxid réteget kaptak a lemezek azért, hogy a sűrűbben elhelyezett mágneses tartalom ne befolyásolja a mellette lévőt. Tehát egy erősebb mágneses megtartó rétegnek kellett lennie. Erre viszont erősebb mágneses erővel lehetett rögzíteni. A mágneses koercivitás 5.25 HD lemezek esetén 600 Oe lett.


Köszönöm a részletes leírást, ezt már régóta kerestem, de lusta voltam meg is találni. Így most már világos, hogy miért nem szereti az 1541 a HD-s diszkeket?

mc68k
Tag

# Elküldve: 2023. Máj. 23. 10:12


Quoting: peachman
Gondolom arra celzol, hogy hazudok.


Vera jut eszembe a Harlemi éjszakákból: Szóval te azt mondod, hogy sikítok?!

:) :) :) :)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga<->PC adatátvitel
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024