Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

- Fórumok - Regisztráció - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga<->PC adatátvitel
<< . 1 . 2 .
Szerző Üzenet
Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2019. Sze. 20. 20:53

Nagyon jól hangzik, gratulálok!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Sze. 21. 18:43

Köszi, bár még korai, van még mit programozni. De tetszik, egyre jobban, ahogyan az ember újra belejön. Gondolkodtam a C-n, de valahogy nem tudok vele megbarátkozni, eszement egy szintaxisa van, az asm viszont valami iszonyat jó és élvezetes "cucc", érzed a biteket ahogyan teszik a dolgukat, úgy ahogyan te akarod ;-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Okt. 01. 23:27 - Szerkesztve: yellowdog

Elkészült az Amiga felőli olvasási funkció is (A1200 + 4MB Fast RAM még mindig...)

Amiga (RAM:) -> PC kb. 116kB/s
Amiga (DH1:) -> PC kb. 95kByte/s (Kingston 2GB CF kártya)

Következő funkció a közvetlen memóriába írás ill. onnan való olvasás, megadható paraméterként a kezdőcím és a hossz, illetve, hogy PC oldalon fájlból/fájlba történjen vagy a memóriába, bár utóbbinak lehet nincs sok értelme Windows rendszerben...
Gondolkodom még egy "Online" lehetőségben, ahol is egy adott memória terület megadott frissítéssel kiolvasásra és PC oldalon megjelenítésre kerül, valamint az értékek "Online" módosíthatóak.

És természetesen nem maradhat ki az ADF kép Amiga oldalon való lemezre írása valamint a lemezről ADF kép készítés lehetősége sem.

Ha esetleg valakinek volna ötlete, tanácsa, véleménye (jó és/vagy rossz) szívesen venném ha megosztaná velem, köszönöm :-)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2019. Okt. 02. 05:41

Szuper! Ami funkciókat felsoroltál, az elég jól lefedi az összes olyan dolgot, amire reálisan igény lehet. Még esetleg a KS-ROM-ok kiolvasása lehetne plusz funkció, de szerintem az már felesleges, dumpokat úgyis be lehet szerezni máshonnan...

Vagy a beépített HDD/CF kártya lementése egy-az-egyben, partíciókkal, mindenestől, mint amilyet a HDD Raw Copy Tool tud:
https://hddguru.com/software/HDD-Raw-Copy-Tool/
Csak ugye ahhoz szét kell szedni a gépet, kiveni a háttértárat, és kell hozzá egy olyan HW is, ami működik vele (sima CF-kártya olvasóval nem megy nálam, de SATA/PATA/IDE->USB átalakítóval igen). Mondjuk nem tudom, ez egyáltalán hardveresen lehetséges-e?

A PC-s (és Amigás) kezelőfelület milyen lesz? Esetleg valamilyen Commander-szerű GUI jó lenne, azt egyszerű használni, és átlátható...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Okt. 02. 10:26

KS-ROM dump ha nem is létfontosságú (de mivel csak egy szimpla memória tömb másolás), mindenképpen illik berakni a programba, szerintem is.

HDD backup jó ötlet, remélem Amiga OS alól elérhető a lemez szektor szinten. Ami gond lehet, a kártya írás Windows oldalon már nem biztos, hogy olyan egyszerű, ha jól tudom a rendszer nem engedi a közvetlen szektor szintű hozzáférést...

Ami a kezelőfelületet illetni, Amiga oldalon nincs semmi, egy szerver(?) program fut a háttérben, amely kommunikál a parallel porton keresztül a PC-vel és elvégzi a helyi fájl és egyéb műveleteket. PC oldalon lesz a kezelőfelület, ahogyan az AmigaExplorer megoldásnál is. Ott az elsődleges a Windows Intéző kinézetű, de bevallom én sosem szerettem és csak a legritkább esetben használom pl. céges gépen ahol nincs TotalCommander. Nálam itthon a Windows indulása után az első a TC ikonra klikk... ;-) Szóval ezt még nem tudom, de hajlok az utóbbi megoldás felé, szerintem is sokkal átláthatóbb és használhatóbb.

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2019. Okt. 02. 14:50

Szuper!!!

<< . 1 . 2 .
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga<->PC adatátvitel