Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Unixok (Linux, NetBSD, AMIX, etc) classic gépen
. 1 . 2 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 02:12 - Szerkesztve: charlie


Na. Csináltam egy ilyen gyűjtőtémát mostmár, mert elvetemedtem az utóbbii időben és ilyesmire adtam a fejem. Hátha mást is érdekel.

Szóval ugye, felraktam a 'zerkettesre egy NetBSD 7.1-t, aztán küzdeni kezdtem vele amikor egy kis szabadidőm volt. Már NetBSD bugot is reportoltam, meg az elmúlt napokban 24-7-ben izzadt a hatvanas, és fordította a sok mocskot, hogy aztán telepíthető csomagok legyenek belőle, és valamire használható is legyen a cucc. Közben hülyéskedtem is vele, pl. felvettem ahogy átfordul az Unix timestamp rajta 1500000000-ra, összeraktam a distcc-s crosscompiler setupot ez alapján a tutorial alapján egy Linuxos Core2Duo-s SSD-s laptoppal (de nem nagyon segített a sebességen) meg ilyesmiket. Mindenesetre, most már egészen alakul, bár még mindig erősen foghíjas a dolog persze. És továbbra is konzol only. És többnyire remote toszkodom a vasat, napközben, nyilván, cégnél nehéz megkülönböztetni a plusz egy ablakot, amiben nem a céges kódot bökködöm... :P Láthatatlan amigázás rulez. :) (Még ha ez a többségnek nem is igazán amigázás...)

Mindenesetre, ide feltoltam ami eddig lett, pgksrc-vel telepíthetők a megfelelő PKG_PATH megadása után:
http://netbsd.amigaspirit.hu/pkgsrc/packages/NetBSD/amiga/7.1/All/

Nekem a hátulgombolós usernek a Midnight Commander és a vele járó mcedit volt a megváltás, ami tegnap óta van, azóta használhatónak minősítettem az eszközt mert a vi-tól vért köptem már a végén...

Most éppen a Git fordul... Aztán meg a weechat IRC kliens lesz, majd valszeg htop és tig. És subversion. Mire befejezem kijön a NetBSD 8.0 és kezdhetem előről... :D

Amit még akartam csinálni, az egy telepítési manual UAE-ben, SD kártyára, mert a partícionálás meg az első lépések eléggé pilótavizsgásak, akar valaki ilyet?

Amúgy most jut eszembe, hogy van itt vagy 4db hatvanas. Kéne ezekből clustert építeni... Tud a NetBSD clustert egyáltalán..? :) Csak előbb napelemfarm kéne, mert annyi pénz a világon nincs áramra amit a 4kT megzabálna pl... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 02:33 - Szerkesztve: dh1


4000T mar kesz?

Quoting: charlie
Amit még akartam csinálni, az egy telepítési manual UAE-ben, SD kártyára, mert a partícionálás meg az első lépések eléggé pilótavizsgásak, akar valaki ilyet?



johet!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 07:27


@Chain-Q: Regen foglalkoztam vele, de igen, tud.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 08:15


Quoting: charlie
Csak előbb napelemfarm kéne, mert annyi pénz a világon nincs áramra amit a 4kT megzabálna pl... :)

NEmhiszem, hogy tobbet enne, mint egy G5 :)
Tenyleg mennyit eszik egy A4kT?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 10:13 - Szerkesztve: charlie


@adsr: @dh1:
4000T mukodik igen, megjavult. De meg nincs nagyon osszerakva, csak benne az alaplap a hazban meg a Ratman CV64-e, meg egy CSPPC, es kb. neha bekapcsolom, amikor tesztelni kell valamit.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 14:26


szellemek jarnak ... adsr nem is szolt meg hozza a topichoz, de mar valaszoltak is neki! :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 14:28


Quoting: charlie
4000T mukodik


es mi volt a baj? mit kellett cserelni?
valaszolhatsz adsr-nek is! ;) :D

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 14:56


Quoting: dh1
valaszolhatsz adsr-nek is! ;) :D

Engem is meg szokott zavarni az avatárotok. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 15:49 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Bocs. :) Amugy ja, erosen hasonlo/azonos avatar sucks. :D

4000T:
A Buster 11 doglott volt, es nem ment vele a Z3, csak a Z2... Ez volt a fo baj. En mondtam h. probaljatok ki egy masik Busterrel bazeg, mert ami benne volt valami irtozatos fos allapoban levo 4kD towerhackbol lett kimentve! (Amugy mondtam en ezt korabban masik szakinak is aki elottetek nezte, csak senki nem merte bedugni a sajat Busteret ami garantaltan mukodott, persze megertem...) Ezen kivul meg egy kapcsolodo buffer IC lett cserelve biztonsagi okokbol, meg ujra lett kondizva (a csavonak aki csinalta azota is remalmai vannak az 50-valahany konditol ami rajta van... :D). Es most megy, SCSI, CSPPC, Z3-as grafkartya, tok-vono (eddig).

Kb. ennyi. Semmi nagy drama.

Szerk: Ezen kivul meg lett csinalva a PIO2 hack is az IDE-hez, szoval elvileg az is gyorsabb, de ez csak mar ilyen "miert ne" alapon, ha mar ugyis takolt az alaplap... Ennek mar mindegy, megy amig megy, aztan meg ugyis felgyujtom es az uszkos romokat felrakom eBayre szerintem valami Atari fan nagy osszegeket ad majd erte... :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 19:34


Gondolod, hogy nem mondtam Dezznek? Ott volt nala a 4000T es a alkatresz A4000 lap is ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 19:38


huhh gyerekek ket ennyire mas avatart keverni, egesz gomb es nem egesz gomb, feher hatter es fekete hatter ... igen van piros meg feher is benne :D. Jajjj, a grafikusok remalma vagytok :D

Keresek mast avatart ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Júl. 19. 20:16 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Well, mit tudom en? En csak azt tudom h. mikor visszajott toletek meg nem volt jo, elkuldtem X javito emberhez, es mikor onnan visszajott akkor meg jo lett. Ennyi kb. Es az volt a baja amit fent leirtam, mivel azert fizettem. :) Gondolom ha mast is csinalt volna rajta, akkor mast is kellett volna fizetnem. :D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Júl. 20. 10:24


Quoting: charlie
@dh1:
Bocs. :) Amugy ja, erosen hasonlo/azonos avatar sucks. :D

Az enyém hamarabb volt :D ;-)!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 20. 16:54


Quoting: adsr
Az enyém hamarabb volt :D ;-)!


most kuldjem rad az aktualis jogtulajdonost? nem akarod te ezt :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 20. 17:34


dh1
Jo a macskad :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 20. 19:09


Deluxpaint V rulez! ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 20. 19:09


Korbefut :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 20. 19:45


Azert nem lehetett ez semmi anno megrajzolni, leanimalni...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Júl. 21. 15:06 - Szerkesztve: charlie


Kösz, hogy szétoffoljátok a threadet. :)

ON:
Még több NetBSD/amiga csomag itt:
http://netbsd.amigaspirit.hu/pkgsrc/packages/NetBSD/amiga/7.1/All/

Az újak között: cmake, python 2.7, git, rsync, stb... Küzd a hatvanas a fordítással 24/7-ben... :D Lassan IRC kliens is lesz, csak a weechatnak a jövő hét is kell mint dependency...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 21. 18:29


Quoting: charlie
Kösz, hogy szétoffoljátok a threadet. :)


toled tanultuk, bocsikaaaa :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 23. 21:37


@Chain-Q: Köszönjük a fáradtságot, meg az elfogyasztott áramot. :D

Majd - ha egyszer - lesz időm ismét ilyenekkel küszködni - remélem azért hamarosan - hasznát fogom venni.
Thx!

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 24. 08:42


Majd gondolom jön dicsekedni, de Charlie már megint nem tudott aludni, úgyhogy megcsinálta az FPC-t a NetBSD m68k-ra is. Állat. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Júl. 24. 11:36 - Szerkesztve: charlie


@siz:
Nem kell ilyen latvanyosan irigykedni. :P Amugy meg meg nem jovok dicsekedni, mert a compiler lefordul, elindul, de aztan meg lecrashel egy stat syscall utan, szoval valami meg nem kerek. :) Valszeg valamit megvarialtak a binaris kompatibilitasban, es valahogy meg lehet mondani az ELF loadernek h. te a regi interfeszt hasznalod, de meg nem teljesen vilagos hogy. :D Bar igazabol inkabb portolni kene az ujra... De getting there...

Mas:
weechat nem lesz, mert a libguile lefordul ugyan, de aztan a hozza tartozo guile compiler az kb. vegtelen loopba kerul egy fajlon... Ami kene az autogenhez ami meg kene a gnutls-hez ami meg kene a weechathez. Szoval szopo. GNU dependency hell at best. Es a komplett GNU C-t (foleg h. a NetBSD a viszonylag regi 4.8.5-t hasznalja) meg a GNU userstacket nem vagyok hajlando kidebugolni. Szoval lett irssi helyette kozben... :)

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 24. 13:02


Quoting: charlie
Nem kell ilyen latvanyosan irigykedni. :P

Nem irigykedtem. Csak gondoltam megelőzlek a saját híreddel. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Júl. 27. 20:42 - Szerkesztve: charlie


Nademost:



:)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 27. 22:00


Állat!!!!

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 28. 08:32


Zsír! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 28. 09:08


+1

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Aug. 05. 07:00 - Szerkesztve: charlie


Nyehe. Nyehehehehe. (Amugy egesz gyors. Meglepoen. Es nem ahhoz kepest, hanem az AmigaOS-hez kepest is!)





YADA
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 06. 15:30


charlie
Birom, hogy mindig mindent maskepp hasznalsz mint az atlag, aztan megis mukodik :-)

Ezeken a kepeken amigan fut nem amiga OS.
Raadaskent mezei desktop 2000-est hasznalsz toronykent :-)
Csak igy tovabb! Ilyenek az igazi Amigasok.

. 1 . 2 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Unixok (Linux, NetBSD, AMIX, etc) classic gépen
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024