Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / HC508 Turbokartya es HDD vezerlo topic
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Máj. 27. 13:13


@Kukacmarci:
Cegunk mindig az On rendelkezesere all asszonyom!

Amugy fejbol nem tudom, de lehet h. az 500-as trapdoor slotjan nincs meg minden jel, ami egy bovitohoz kene.

Pl. a belso CPU "felulirasahoz", hogy a turbo teljesen at tudja venni az iranyitast. Legalabb is gyanus, mert en nem tudok trapdooros 500-as bovitorol, de CPU foglalatba dugos meg kulso van boven.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 27. 13:18


charlie
Köszi:-)
Tudod, el kell magyarázni a kukáknak is...
Nagyon tetszik, gondolkodom rajta. Van értelme a 020-as procinak?
M-Tec Turbokarte 68020i. Lassabb is, az ár is ennyi, csak 020-as.
WHDLoad-ra van értelme?

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 27. 21:55


Nademostkomolyan: ha csak arra kell, hogy A500-on WHDLoad-ot toljál, akkor a HC508-nál jobbat nem fogsz találni. Gyorsabb is, mint az a 020 és A500-on (ECS/OCS-en) futó WHDLoad stuffoknak valszeg tökmindegy, hogy 000 vagy 020. Ráadásul a 020-as egy jóval régebbi vas. Ja és szerintem azon HDD/CF sincs. Szóval én tutira nem azt választanám.

De persze ez csak az én magánvéleményem, nekem HC508-am sincs (és szerintem nem is lesz, mert az A500 nálam csak van, használni az 1200-at használom).

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Máj. 27. 22:42


Egyetlen dolog ami hianyzik a HC508-bol az a VBR tamogatas, ami nincs '000-n, csak '010-en es folotte. (User level leiras: egy extra regiszter van a prociban, ami lehetove tesz egy par dolgot, amit '000-n nem tud a WHDLoad, es tobbnyire nem is lehet megcsinalni.) Emiatt egy par progibol nem lehet kilepni WHDLoad-dal, amibol '020-ason es felette ki lehet.

Szoval ilyen szempontbol nem mindegy a WHDLoadnak h. milyen proci van alatta... De amugy igen. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 28. 15:03


De nyomsz egy reset-et és újraindul a gép, mint ahogyan tettük 20-25 éve is. Szerintem ha valaki játékra használja az aA500-at, márpedig leginkább arra való, akkor a kilépési lehetőség nagyjából századrangú dolog ;-)
Vagyis Viktor kütyüje az ideális :-)

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 28. 21:50


@ChainQ: A VBR-t tényleg elfelejtettem
@Yellow Dog: Persze, simán. De ennyi erővel lemezt is csereberélhetsz. De szerintem aki WHDLoad-ozik az nem akarja újraindítgatni a gépet (bár Amigán az is csak pár másodperc)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 29. 10:02


Lemezcserénél régen is mindig újraindítottunk, hiszen akkor nem is volt WB betöltve. Persze itt más a helyzet, én azt gondolom, ez legyen a legnagyobb probléma, egy pár másodperces reset.
De természetesen kinek mi a kényelmes.

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Máj. 30. 16:27


Quoting: charlie
Egyetlen dolog ami hianyzik a HC508-bol az a VBR tamogatas


Igen, ez igaz - de hát ezen a procin soha nem lesz, tehát ez nem a kártyáról hiányzik, hanem a prociból, nem?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 30. 19:00


Quoting: Peti
ezen a procin soha nem lesz

De minek is egy A500-hoz?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Máj. 30. 19:09 - Szerkesztve: charlie


De minek

Hogy ki lehessen lepni az osszes WHDLoad-os jatekbol amik a CF kartyarol futnak? :D (Jonehanybol VBR nelkul is ki lehet.) Amugy nyilvan csak extra ficsor volna. Jomagam sajnos meg sosem probaltam a HC508-t de latatlanban is nagy tiszteloje vagyok mc68k kollega munkassaganak a "no bullshit" hozzaallas miatt. Es pl. ezt a VBR regiszter hianyt o is taglalta mar korabban itt, tehat senkinek nem lehet meglepetes. Szoval nem fikazasnak szantam, csak tenyszeruen.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Máj. 30. 22:07


@Chain-Q: Ezen nem múlik. Ősszel -feltéve, ha megjelensz functionon - melyiket szeretnéd elvinni tartóstesztre? A prototípust, vagy a gyártottat? :)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 06:10 - Szerkesztve: mc68k


Pontosan erről van szó; a 68000-nek nincs VBR-je. Kb. 10 extra asm sort kellene hozzáírni a slave-ekhez és VBR nélkül is működne a QUIT key.

Egyébként vettem próbára 68010-et, de az nem HC és nem akar 16 MHz felett működni (ráadásul selejt / hamis is, mert 25 MHz van ráírva...).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 07:03


Ez a HC508 egy tokeletes kartya. Teljesen olyan, mintha nem is 68000 lenne benne, hanem legalabb egy 030/50 et hoz erzesre.
Nekem mas bajom van vele, szerettem volna, ha nem csak 3.1 alatt megy benne a CF kartya bootolas, hanem 1.3 alatt is. Nekem ennyi hianyzik csak :D megegyszer, nagyszeru munka!

mc68k
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 07:43 - Szerkesztve: mc68k


Csinálhatsz custom 1.3-a Kickstart ROM-ot: tedd bele a scsi.device-ot és működik az autoboot.

Melyik HDToolBox verzió működik 1.3-on? Létezik ilyen (azt hiszem az A590 install disk-en van).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 08:13


Quoting: mc68k
Csinálhatsz custom 1.3-a Kickstart ROM-ot: tedd bele a scsi.device-ot és működik az autoboot.

Szerintem en ehez keves vagyok...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 11:46


Guide: Create and Burn a custom Kickstart

http://www.mfilos.com/2010/12/guide-create-and-burn-custom-kickstart.html

Morkath
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 12:44


Azzal sajnos nem fog menni, a Remus csak KS 3.1-t fogad.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 13:11 - Szerkesztve: dino


Kozben rajottem, hogy nem is a kartyat kellene atkickstartozni, hanem az otszazas alaplapot, vagyis olyan kickstart kellene 1.3 ba, amibe bennevan a szkazi divajsz. Akkor is tudna bootolni a HC508? Ha a HC508 early menuben lekapcsolnam a 3.1kickstartot, es az alaplapi 1.3 mal amibe valahogy eszkabalnank SCSI devicet ot, akkor bootolna a CF rol?
Nemtom ertheto voltam e?

mc68k
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 14:09


Mi az a spéci stuff, amihez HDD kell és csak 1.3-on akar működni?

Dodi
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 14:44


Ezt kipróbálta valaki???

http://aminet.net/package/util/boot/kick13scsipatch

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 14:49 - Szerkesztve: dino


Tulkeppen a WhdLoadot en Amigan beluli bizonyos szintu emulatornak tekintem, persze nagyon nagyon jo igy is.

Semmi extra, csak annyira vonz, hogy egy bika 68000 CPU val csinaljak 1.3 rendszert ala, na es az is cel, hogy ne 020/030 akarmi legyen, hanem szintiszta 68000... :D nem kell megiedni, ez nekem csak egy betegseg... :D
El lehetne mondani, hogy itt van, 68000 Turbo 1.3 rendszerrel, na ilyen tenyleg nem sok mindenkinek van... :D

Morkath
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 15:13


dino: Számomra tökéletesen érthető, ugyanezt kérdeztem pár hete, de akkor sem értette senki, hogy ez miért jó. :)

Jópár natív HDD-s OCS cucc van (URL) , ami KS 1.3-at igényel, így pl. egy FastRAM nélküli A600-zal is kényelmesen lehetne ezekkel játszani. 1.3-ba scsi.device-t hekkelni lehet azzal a toollal, amit Dodi linkelt, de A600 esetén nem ártana bele a pcmcia.device is. A500-nál ez nyilván nem kell, szóval meg tudod oldani a kick13scsipatch-csel, amit szeretnél.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 17:59 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: Morkath
szóval meg tudod oldani a kick13scsipatch-csel

Dirver-t is tudsz írni? ;-)

Morkath
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 18:36


Quoting: yellowdog
Dirver-t is tudsz írni? ;-)


Mihez? A megfelelő scsi.device-t kell áttenni az eredeti A600 ROM-ból. HC508 esetén meg - gondolom - azt a scsi.device-t kell beletákolni az 1.3-ba, amit az tartalmaz.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 18:52


Quoting: Morkath
Mihez?

Egy még nagyon fejlesztés alatt álló kütyühöz, szóval még nem annyira időszerű, csak gondoltam rákérdezek.

Morkath
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 19:02


Ha a 3.1 ROM-ban lévő scsi.device driverrel működik, akkor ugyanezt átültetve az 1.3-ba azzal is működnie kell. De majd mc68k kijavít, ha jól tévedek.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 19:14 - Szerkesztve: yellowdog


Ó, nem, ez egy teljesen más elven működő kütyü lesz, ha lesz belőle valami ;-)
Amiga - PC fájlátvitelt tervezem megvalósítani egy ESP8266 Wi-Fi modul segítségével, amit nem tudok megoldani, az az Amiga oldalon a driver elkészítése, hogy meghajtóként jelenhessen meg a rendszerben. Emiatt jelenleg egy klienst fejlesztek hozzá illetve a tesztelésre, két ablak, egyiken a PC mappa a másik oldalon pedig az Amiga fájlrendszer...

Tanulmányozom a szükséges irodalmat, de C tudásom vagyis annak hiánya nagyban korlátozza a dolgot ;-)

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 31. 21:13


A HC508-on Gayle kompatibilis IDE vezérlő van, tehát az A600/A1200 IDE-hez tartozó scsi.device-szal műxik. Ergo ha van olyan 1.3-as Kickstart, ami tudja kezelni az A600 IDE portját, akkor az egy-az-egyben jó a HC508-hoz is.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2017. Jún. 01. 05:49 - Szerkesztve: mc68k


Quoting: Morkath
Ha a 3.1 ROM-ban lévő scsi.device driverrel működik, akkor ugyanezt átültetve az 1.3-ba azzal is működnie kell.


Pontosan. És akkor még hol van a kínlódás 1.3-on a filesystem-mel? Csak OFS partícióról lehet boot-olni. Kizárólag mazochistáknak. :)

Morkath
Tag

# Elküldve: 2017. Jún. 01. 08:57


Yellow Dog: Jól elbeszéltünk egymás mellett. Azt hittem, arra vonatkozott az első kérdésed, hogy tudok-e drivert írni a 3.1-ből 1.3-ba áttolt scsi.device-hoz. Nem is értettem, miért kell ahhoz driver, ha egyszer az maga a driver. :)

A WiFi fájlcsere érdekesen hangzik, de driverkészítésben nem tudok segíteni, ahhoz nálam sincs elég skill. :) Egyébként ha az Amigáról látod a PC mappáját, az miért nem jó? Inkább a fun factor miatt lenne érdekes a fordított verzió?

mc68k: Biztos, hogy OFS? 1.3-nak már gond nélkül kellene bootolnia FFS HDD-ről is (egész pontosan az 1.3 KS + 1.3 WB kombónak). Onnantól kezdve nincs nagy kínlódás: 1 db 500 megás, bootolható FFS partíció a rendszernek, a többi partíció meg egyéni ízlés és perverzió szerint minden másnak.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / HC508 Turbokartya es HDD vezerlo topic
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024