Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Újra amigáznék, de nem találom a cölöpöket...
<< . 1 . 2 .
Szerző Üzenet
simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 25. 12:59


Sajnos csak 1 megás a gépem. Többszöri nekifutásból sem sikerült épkézláb rendszert faragnom még emulátor alatt sem erre a konfigra. Valaki esetleg be tudná vállalni? Cserébe estleg fel tudok ajánlani egér átalakítót, vagy raspberry disk emulátorhoz csatoló panelt...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Jan. 25. 13:50


Quoting: simon
Sajnos csak 1 megás a gépem.

Sjnos 1MB ra nem nagyon lehet epkezlab rendszert epiteni...

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 25. 13:53


Ha nem kell whdload és elég egy 2.05 WB a sima hd-s játékokhoz egy cf kártyáról, akkor sem?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 25. 13:54


Quoting: simon
épkézláb rendszert


mit ertesz ez alatt? mi az elvaras?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 25. 13:57


Quoting: simon
Ha nem kell whdload és elég egy 2.05 WB a sima hd-s játékokhoz egy cf kártyáról, akkor sem?


a gond az, hogy ha vinyorol beebootl a rendszer mar nincs szabadon egy mega ram ...

a legtobb jateknak pedig kozel egy mega KELL a futashoz ... igy kb. lehetetlen a feladat

persze lehetnek kivetelek, de nem hiszem, hogy a koderek 800k-ra meg kisebb teruletre dolgoztak ha egyszer adott volt az 1 mega

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 25. 13:59 - Szerkesztve: simon


Csak és kizárólag olyan játékok futtatása, amik eredetileg is alkalmasak voltak merev lemezes futtatásra whdload nélkül.

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 25. 14:02


Nem értem miért ilyen drága 600-ashoz a memória...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 25. 14:22


DRAGA?

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 25. 14:34


Én 15E alatt nem találtam. Rosszul keresem? Leírást sem találok, pedig meg tudnám építeni...

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Jan. 25. 15:05


Ilyesmire gondolsz, tehát 1MB => 2MB Chip RAM bővítés a cél?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 25. 15:56


simon
itt egy faek 2.1-es rendszer
max memoria amit ki lehet hozni 635 kbyte
startup nelkul 706

dh1.amigaspirit.hu/a600.zip

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 25. 22:19


Köszi! Futok vele pár kört.
Bár lassan kezdem sejteni, hogy totál baromság amit akarok és csak a tudatlanságom akadálymentesít a nekifutásban...
Lenne egy ostoba kérdésem. Igazából mi a külömbség a chip, a 32bit chip, a slow és a z2-z3 fast ram között? Melyik a jobb? Vagy mind másra kell?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 25. 23:06


A chip ramnak kicsit olyan szerepe is van Amigan mint a grafkartyak grafikus memoriaja, a chip RAM-hoz a CPU es a chipset is hozzaferhet.

A fast RAM-hoz csak a processzor fer hozzá, igy mivel nem kell osztozni a savszelessege, ezert a programok sokkal gyorsabban futnak alola.

A fast-hoz hasonlo a slow RAM, eltérés, hogy a chip memoriaval azonos buszon kommunikal.

A ZII a Zorro II-es buszra rakott memoria (Zorro II-es bovitokartyak)

A ZIII a Zorro III-as buszra rakott memoria (Zorro III-es bovitokartyak), mivel a ZIII specifikacio alapjan gorsabb mint a ZII igy az ott hasznalt ram is az.

Userkent ennyit tudok, majd kiegeszitik a doktorok :)

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Jan. 26. 10:34


köszi!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Jan. 26. 12:17 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Ha startup nelkul keves RAM van szabadon, akkor tul sok HDD buffert allitottal be, vagy olyan FS-t hasznalsz, amit be kell tolteni az RDB-bol, tehat nincs ROM-ban. ROM-bol futtatott FFS-sel, keves bufferrel semmi oka sincs, hogy egy HDD-s rendszer miert egyen ennyivel tobb RAM-ot, mint egy floppyröl indított.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Jan. 26. 12:22 - Szerkesztve: dh1


FFS KS-bol, buffer 80.

Marmint startup nelkul + LoadWB

mivel WB-rol volt szo ... nem shellrol

simon
Tag
# Elküldve: 2015. Máj. 04. 07:17


Kissé döcögve, de eljutottam odáig, hogy cseréltem a ks-t 37.350-re, csináltam egy 1 megás bővítést alulra, szereztem egy 2 gigás laptop vincsesztert, telepítettem rá egy green alient whdload próba verzióval. Ott akadtam el, hogy nem tudom milyen néven és milyen kikstartokat kell bemásolni. Összetorrenteztem párat, de gondolom a file nevek nem stimmelnek. Tipp esetleg?

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 04. 08:06


Quoting: simon
milyen néven és milyen kikstartokat kell bemásolni.

Gondolom WinUAE-ről beszélünk. A ROM fájlok azonosítása úgy tudom hash alapján megy, nem kell átnevezgetni semmit semmire. Ha bemásoltad őket a ROM-ok könyvtárába csak nyomni kell egy "Rescan ROMs" gombot vagy valami ilyesmit. Ezt a "Paths" lapon tudod megtenni.

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 04. 08:30


Quoting: Logostino
Gondolom WinUAE-ről beszélünk.

Szerintem meg WHDLoad-ról:
Quoting: simon
telepítettem rá egy green alient whdload próba verzióval

... persze érdemben nem tudok segíteni, de emlékeim szerint kiírja, hogy hol és mit keres

Logostino
Tag

# Elküldve: 2015. Máj. 04. 08:55


Quoting: siz
Szerintem meg WHDLoad-ról:

Néha értelmezni is kéne amit olvasok. :PPP

<< . 1 . 2 .
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Újra amigáznék, de nem találom a cölöpöket...
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024