Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PS2 kontroller adapter Amiga (és C64) számítógéphez
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Szerző Üzenet
tassika
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 07:39


Quoting: edem
Szerintem van erdeklodes, csak arra varunk, hogy szolj, mikor lehet sorban allni.

Ott a pont! :-)

Morkath
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 08:24


1 db-ot rendelek.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 12:45


Ó, akkor ezek szerint a piackutatáshoz sem értek :-)
Na, jól megugrott a rendelésszám, hamarosan (holnapra mindenképpen) készítek egy-két képet.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 21:37






Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 22:16


A képen látható darabra raktam 2db LED-et, amelyek a fejlesztés közben néha jó szolgálatot tettek, de a napokban végzett teszt közben esett le, hogy a gép hátuljába bedugva gyakorlatilag nem látszanak, szóval azok a többi darabnál nem kerülnek beépítésre.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 29. 23:24 - Szerkesztve: thomassd


hoho !
Ha jol latom ps1-2 keypad atalakito amiga hoz ??

Eletem elso ps2-jet nemreg szereztem be.
ps2 keypaddal tolni Amiga-n na az igen!

En is be szeretnek allni a sorba 1db -ert.

Function re vihetem a kp -t ? :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 30. 09:36


Ha teheted, szerezz be majd még egy PS3-at is, persze CFW-s verziót, maga a mennyország, nem vicc. Ráadásul van rá EUAE is! HDMI-n 50Hz-es szaggatásmentes smoot-scroll, tényleg, mintha igazi gépen játszana az ember! Ehhez képest sehol nincs a PC-s emu, a maga 60Hz-es szaggatásával :-)

Én nem tudom mikor lesz ez a Function, de jelenleg ez az egy darab van "készen", így türelmet kérnék. Néhányra még van anyagom, a többihez az alkatrészek rendelés alatt vannak, de van ami igen messziről érkezik, szóval szerintem úgy 2 hónappal minimum számolni kell még.

De ha kell kölcsön tudom adni a party idejére, tesztelés céljából is, csak legyen aki elvigye vagy akinek elküldhetem postán.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 30. 10:07


With wireless receiver :-)



Na ezt már magyarul, mert angolul nem tudok, de úgy néz ki elfér kettő is egymás mellett. Nem próbáltam, de szerintem C64-nél is éppen-éppen...



Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Aug. 30. 11:43


thomas: nem joypad-ot akartál írni keypad helyett?

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 30. 23:44


Quoting: Peti
nem joypad-ot akartál írni keypad helyett?


Ööö igen nos... öregszek.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 30. 23:48 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: yellowdog
De ha kell kölcsön tudom adni a party idejére, tesztelés céljából is, csak legyen aki elvigye vagy akinek elküldhetem postán.


Respect !! Le a kalappal elötted !

Partyn nem nagyon érdemes tesztelni ,max a gyomrot ki bírja tovább :)

Esetleg egy Amicon-ra érdemes lenne hozni jópár darabot. Igen sok Amigo szokott összejönni ott.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 31. 00:16


Quoting: yellowdog
PS3-at is, persze CFW-s verziót


errol felvilagosithatnal!
most vettem egy PS2-t, van egy-ket game amit nem toltam vegig

PS3-am volt, de eladtam a tesomnak ... csak gyari cuccom volt hozza
ennek a CFW-nek nem jartam utana

tassika
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 31. 07:45


Quoting: dh1
errol felvilagosithatnal!
most vettem egy PS2-t, van egy-ket game amit nem toltam vegig

PS3-am volt, de eladtam a tesomnak ... csak gyari cuccom volt hozza
ennek a CFW-nek nem jartam utana


Hali!

Ide regelj be: ps-hack.hu
Itt minden le van írva.

Nagy vonalakban FAT, és a Slim-ek nagy százalékát lehet FW szintjén módosítani, ami azt jelenti, hogy tudsz felinstallálni homebrew progikat.
Vannak különböző manager programok, amivel feltudod mount-álni a játéklemezeket, és indítani őket. Meg sok sok emulátor.

Bizonyos FW verziószám felett csak hardver segítségével lehet okosítani 10+ ezer forintért megcsinálják a hozzáértők.
Érdemes már eleve CFW-st venni, és vigyázni, hogy le ne frissítsd OFW-re, mert akkor megint csak a hardveres okosítás marad.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 31. 12:06 - Szerkesztve: yellowdog


vatera.hu-n, jofogas.hu-n mindig vagy egy-két darab 45-50 körül már, illetve facebook-on is látok időnként felbukkanni hirdetést, akár 40-ért is.

Ezeken általában (mindig) rajta van már a MultiMan amely a pl. torrentről leszedett lemezes játékok felmásolásához, futtatásához, stb... szükséges. Pendriveról vagy külső hdd-ről csak egy szimpla másolás és már futnak is a dolgok. A tört PSN játékok és Homebrew dolgok pkg fájlban vannak általában, azokat egyszerűen csak telepíteni kell. Ilyenek az EUAE játékok is, de ha már fent van az emulátor, saját konfigot is össze lehet állítani, vagyis egy tetszőleges, előre elkészített hdf is használható mint Amiga vinyó :-) Persze WB-hez kell egy USB billentyűzet is...
Én itt szoktam még csemegézni ;-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 31. 20:55


Ja és FAT-ot venni tilos! Kizárólag slim, ha tanácsolhatom.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 31. 21:19


Aham! ok, utana olvasok ... nincs lapos tevem, csak PS3-ig johetnek cuccok :)

tassika
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 05. 07:44


Quoting: yellowdog
Néhányra még van anyagom, a többihez az alkatrészek rendelés alatt vannak, de van ami igen messziről érkezik, szóval szerintem úgy 2 hónappal minimum számolni kell még.

A 2 hónap már semmi, ahhoz képest, hogy a topic-ot lassan 3 éve nyitottad, és most lesz talán kézen fogható dolog belőle. :-)

Ugye én már évek óta nyekergek itt, hogy legyen valamilyen alternatíva a CD32 silány joypad kiváltására.

Nos a te megoldásod igazán erre használnám.
Nem vagyok telhetetlen, de a CD32 teljes gomb kiosztását meg lehetne oldani ezzel az illesztővel?

Ha megoldható, és hajlasz rá, és ha kell ehhez egy CD32, én örömmel felajánlom, és elviszem neked a fejlesztéshez, teszteléshez.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 05. 12:40


3 éve... csakugyan, hogy rohan az idő... Azért nem aludtam végig, készült pár egyéb dolog is :-) De valóban, ez valahogyan mellékvágányra került, gondoltam, úgysem kell nagyjából senkinek sem ;-)
Kicsit visszalapozva, mc68k Úr készített egy CD32 verziót, "2014. Dec. 22. 10:40" dátumozással, és ha jól látom, lájkoltad is :-D szóval akkor abból nem lett üzlet?

tassika
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 05. 14:36


Nem szemrehányás volt! :-)
Igen, de a te megoldásod jobban tetszik, mert emlékeim szerint rákérdeztem arra, hogy a vezeték nélküli Logitech joypad-om van, és hogy működhet-e azzal, és igen volt a válaszod. A videódon is látom, hogy hasonló megoldással használod az illesztőt.

Szóval nagyon süti lenne két Logitech-el nyomulni a CD32-ön.
Tudom így is működne sok játékkal, de vannak több gombot támogató játékok is.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 05. 15:24


Quoting: yellowdog
Kicsit visszalapozva, mc68k Úr készített egy CD32 verziót, "2014. Dec. 22. 10:40" dátumozással, és ha jól látom, lájkoltad is :-D szóval akkor abból nem lett üzlet?


Abból 1 darab keszült, saját használatra. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 05. 18:50


Quoting: tassika
Nem szemrehányás volt! :-)

Nem is gondoltam :-) Logitech joypad, hmm... én írtam, hogy működhet azzal is? Ha PSX kompatibilis akkor lehet, de most nem emlékszem erre pontosan. Viszont a CD32 verziót most nem tudom megígérni, még véglegesítenem kell a REC funkciót, amire a teszt videó óta nem volt időm, aztán ott van a WiFi fájl transzfer, és a lakásvásárlás... hozzá egy lapáttal magánéleti dolgok...

Szóval én azt tanácsolom, próbáld meg elcsenni mc68k Úrtól azt az egy, saját használatra készített darabot :-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 05. 18:52


Kicsit utána néztem, ez nem PS3 kompatibilis? Mert akkor Logostino volt szerintem, aki említette, hogy dolgozik/dolgozott egy PS3, USB stb... univerzális illesztőn.

tassika
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 06. 10:21


Hali!

Itt kérdeztem rá, még az elején. :-) Kifejezetten PS2-eshez való.
Kicsit reménykedem azért, hogy a teljes CD32 támogatásért nem kell újabb 3 évet várni. ;-)
Ettől függetlenül, a mostani verzióból, nekem is kellene 2db.
Köszi!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 06. 19:00


Ja, értem, akkor biztosan működik az adapterrel is :-)

Ami a CD32 támogatást illeti, sajnos nem tudom megígérni. Érdekes dolognak tűnik a fejlesztése, de az (éppen folyamatban lévő) egyéb projektek és magánéleti dolgok miatt erre nem vállalkozom.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 06. 19:03 - Szerkesztve: yellowdog


Viszont az analóg támogatással lehet futok majd egy kört... de ez egyelőre szigorúan csak terv. Tehát nem ígérem, hogy működni fog, és azt sem mondom, hogy várakozzon erre bárki is.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PS2 kontroller adapter Amiga (és C64) számítógéphez
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024