Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PS2 kontroller adapter Amiga (és C64) számítógéphez
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Szerző Üzenet
tassika
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 05. 23:47


Valami friss hír az illesztővel kapcsolatban?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 06. 13:27 - Szerkesztve: yellowdog


Gyakorlatilag készen van... ha jól látom a dátumot, március óta :-)
A nyák gyári (furatgalvanizált, ónozott), így elég kicsi méretben el tudtam készíteni, belefértem a kis dobozba, ráadásul úgy, hogy az Amiga felé menő 9 pólusú csatlakozó nem vezetéken lóg, hanem szépen beépült :-) A mérete pedig akkora, hogy elfér kettő egymás mellett bedugva. C64-en még nem próbáltam (idő hiányában) pedig emiatt vettem egyet nem rég :-)

Múlt héten megjött a C16-osom is, az első számítógépem, és 30 év után ismét kézben foghatom... na jó, ez nem ide tartozik.

Visszatérve a kütyüre, az elmúlt hónapokban kellett volna még némi finomítást eszközölnöm, hogy azt mondhassam: "Na, ilyen szerettem volna..." Ez konkrétan azt jelenti, hogy gondoltam egy-két makro funkció beépítésére is a REC funkció mellett, egy-egy gombra fel lehetne venni mondjuk 5mp-et ami adott gombnyomásra lejátszódik, illetve a billentyűzet elrendezése ami kérdéses, ehhez szerettem volna a többiek véleményét kikérni, hogyan lenne praktikus, mert én magam többször neki futottam (egy-egy sör kíséretében) de nem jött az ihlet, vagy az a bizonyos szikra, hogy aha, így lesz tökéletes ;-)

Mentségemre legyen, a kevés szabadidőm az 1200-as FAST RAM-ra fordítottam ;-) Sok információt kaptam ehhez mc68k szakreferens és profi minőségű otthoni nyák gyártótól ;-) így most ezen elmélkedem leginkább, nagyon mozgat a dolog :-)
Persze nem kapkodok, ezzel sem... hátha fent nevezett egyetlen reménységünk valamilyen csoda folytán felhagy az 500-as projektjeivel és átáll az 1200-as oldalra ;-) Neki, úgy gondolom pár nap volna az egész :-)

tassika
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 07. 19:26


Hát pedig nagyon jó lenne már egy ilyesféle illesztő. Akkor várok türelemmel! :-) Köszi az infót.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Júl. 07. 19:45


Igyekszem :-) Én is örülnék ha már letudhatnám és jöhetne végre a FAST RAM, annyira WHDLoad-oznék már. Itthon vagy az 1200-es meg egy nem rég vásárolt 500-as de játszani egyikkel sem tudok. Pedig szeretném megmutatni a gyermekeimnek is, milyen is az igazi játék ;-)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 16. 09:19 - Szerkesztve: mc68k


A mai gyerekek számára az igazi játék a 3D fotérealisztikus cucc és nem pedig a 20 évvel ezelőtti 2D bitmap ware. Minden kornak megvan, hogy mit szeret. Aki nyitott (és kevés ilyen van), az viszont szívesen megnézi az oldies-t is. :)

-o-

Más téma. Hogy állsz az A120 Fast RAM-mal?

Sikerült beszereznem Szörgtől egy A1200 lapot, azon mehet majd a fejlesztés.

Jelenleg még mindig az A500 turbókártyát gyúrom.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 16. 18:34


Quoting: mc68k
A mai gyerekek számára az igazi játék a 3D fotérealisztikus cucc és nem pedig a 20 évvel ezelőtti 2D bitmap ware.

Ez így igaz :-( ennek ellenére csak lesek, hogy a rafinált marketing hogyan tudja mégis újra és újra eladni, mindössze csak platformot váltanak: telefonok és tabletek képében ;-) Persze ez minket nem érdekel...

A fejlesztés... megrendeltem az SRAM-okat is, nevezetesen 2db 1Mx16bit 19 USD-ért, illetve várom az USB-s CPLD programozót, ha ez utóbbi előbb megjön, akkor lehet megpróbálom az "ezer éves" Toshiba 5565-öt (8kx8) illeszteni először, természetesen 8 biten ;-) Itt csak annyi a bökkenő, hogy 150ns-os tehát a CPLD-be kell valami késleltetőt raknom, hogy a DSACK jelek nehogy hamarabb megjelenjenek, mint a SRAM kirakja az adatokat a buszra. Ja, és rendeltem TSOP DIP átalakítót, erre kell valahogyan rábűvészkednem a SRAM-okat (talán hőlégfúfóval) majd szendvicsként egymásra téve összekötöm, talán úgy a legegyszerűbb, és mehet a pontraszteres próbanyákba a CPLD mellé, az egészre valahogyan ráillesztem a PCI-ból kialakított "élcsatlakozót", természetesen mindez csak a próba erejéig. A végső megoldásban szerintem a két ROM-ra lenne ültetve a kártya a többi vezérlőjel pedig még nem tudom honnan jöhetne a legegyszerűbben és leg korrektebben, lehet egy rövid PCI darab menne a bővítő élre mondjuk szalagkábellel.
Persze ha van jobb ötleted, vagy megelőzöl, nem fogom bánni ;-)
Még annyira gondoltam, hogy a 44-es helyett 84-es CPLD-t vettem végül, így lehetne teljes címdekódolást csinálni, aminek segítségével a 4M-ból mondjuk 1 kB-ot lecsípnék egyéb bővíthetőségnek, pl. I/O port, stb

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 16. 18:38


Jó szenvedést! :) Az első project a legnehezebb.

A 16 bites RAM bővítőn 3 hónapot dolgoztam, napi 8-10 órában. :) Ott lehetett megtanulni, amit tudni kell.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Aug. 16. 18:43


Quoting: mc68k
Jó szenvedést! :)

Kösssz... :-)

Tegnap kerestelek Skype-on, de csak este felé kerültem a géphez és nem voltál fent... :-( Hamarosan viszem "haza" a gyerekeket, fél 9 körül itthon leszek és megpróbállak újra.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 15. 15:29


Csak, hogy a helyén legyen a dolog... itt teszem fel a kérdést:

Van akit érdekelne analóg paddle támogatású adapter?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 17. 02:27


Quoting: yellowdog
Van akit érdekelne analóg paddle támogatású adapter?


ezt kicsit erthetobben plz :)
paddle mint pong vezerlo szeru?

en egyebkent egy atalakitott Sega vagy mas fenypisztolynak orulnek ;) mert nativ amigasnak huha ara van

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 17. 03:35 - Szerkesztve: yellowdog


Igen, régebben már szóba került itt, a téma nyitása körüli időkben, akkor én nem értettem mire gondolnak, szóval vannak játékok (állítólag) amelyek a POTX és POTY bemeneteken keresztül irányíthatóak, analóg értékkel, pl. repülőszimlátorok, stb, én is akkor hallottam róluk először.


Quoting: dh1
atalakitott Sega vagy mas fenypisztolynak orulnek

Akkor valami ilyesmire gondolsz ugye?
Ha jól látom, eBay-en 5eFt körül már beszerezhető fénypisztoly :-)

Morkath
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 17. 08:42


Van egy maroknyi analóg joystickot támogató játék, igen:

A-10 Tank Killer Version 1.5
Air Warrior
AV8B Harrier Assault
Birds of Prey
Descent: Freespace- The Great War
F-15 Strike Eagle II
F-19 Stealth Fighter
FA-18 Interceptor
Fighter Duel Pro/Pro 2
Flight of the Intruder
Flight Simulator 2
Gunship 2000
Jet Pilot
Knights of the Sky
MicroProse Formula One Grand Prix/World Circuit
MiG-29 Fulcrum
MiG-29M Super Fulcrum
Reach for the Skies
Red Baron
Tornado OCS/ECS/AGA

De mit értesz "analóg paddle" alatt? A henger alakú tekerentyűt?
Azzal vicces lenne szimulátorozni. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 17. 14:34


Quoting: yellowdog
Ha jól látom, eBay-en 5eFt körül már beszerezhető fénypisztoly :-)


nativ Amigas? ketlem

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 17. 16:31


Nem, nem azt írtam, csak annyit, hogy fénypisztoly, és ha minden igaz akkor elég hozzá egy passzív adapter ami pár százasból elkészíthető.
Tavaly sikerült vásárolnom egy Pong készüléket, amelyhez csak doboz bontás után vettem észre, hogy adtak egy "ilyen"fénypisztolyt is :-)
Lehet, teszek vele egy próbát ;-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 17. 17:09


Quoting: Morkath
A henger alakú tekerentyűt?
Azzal vicces lenne szimulátorozni. :)

Nem, PS2 kontrollerről beszélünk, amely működhet digitális és analóg üzemmódban. Az előző az egyszerűbb, a bal nyilak és a bal stick a normál joysticknak megfelelően adja egy egy irány vezérlését, míg analóg üzemmódba a stick (mivel két potméterből áll) 0-255 értéket ad vissza a kitérés nagyságának megfelelően. Ha ezzel az értékkel egy "digitális potmétert" meghajtunk amely a joy port megfelelő lábaira csatlakozik, akkor az Amiga fel tudja dolgozni ezt, és a megfelelő programok használhatják az irányok meghatározására.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 17. 22:07


Quoting: yellowdog
Lehet, teszek vele egy próbát ;-)


aha, erre gondoltam, ha valaki keszit ilyen atalakitot engem erdekel! Fenypisztolyozni akarok...!!!

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Aug. 19. 10:33 - Szerkesztve: Peti


dh1: az megvan, hogy a fénypisztoly (alapesetben) nem működik csak CRT tévével? De azért van rá megoldás: https://www.youtube.com/watch?v=DzIPGpKo3Ag

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 19. 13:47


Quoting: Peti
nem működik csak CRT tévével


ez most igy no comment ... :D
hogyne tudnam

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 20. 14:18


Quoting: dh1
ez most igy no comment ... :D

;-) :-D

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Aug. 20. 23:27


dh1: ha megbántottalak, bocsánatot kérek!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 21. 20:56


Quoting: Peti
dh1: ha megbántottalak, bocsánatot kérek!


Teso! ott a rohogos smiley :)
nem bantottal meg ;)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 25. 11:37


Na akkor egy rövid videó a REC funkció "próbaüzeméről", hogy mire is gondoltam :-)

tassika
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 25. 13:41


Quoting: yellowdog
Na akkor egy rövid videó a REC funkció "próbaüzeméről", hogy mire is gondoltam :-)

KELL! :-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 28. 12:27


Akkor, mivel nem igazán nagy az érdeklődés a dolog iránt, az egyetlen prototípust megkaphatod ;-)

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Aug. 28. 13:07


YD: természetesen nekem is kell, rögtön 2 db.!

edem
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 28. 14:05


Szerintem van erdeklodes, csak arra varunk, hogy szolj, mikor lehet sorban allni. Akkor en is kerek 1 db-ot!

Morkath
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 28. 19:20


Mennyi az annyi?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 28. 20:06 - Szerkesztve: yellowdog


A főbb komponensek:
PIC16F88 1100.-
23LCV512 SRAM 800.-
Controller csatlakozó a dobozzal együtt 2000.-
A többi apróság, szóval kb. 4000.- + posta lenne.

Scifi
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 28. 20:52


Quoting: yellowdog
Akkor, mivel nem igazán nagy az érdeklődés a dolog iránt, az egyetlen prototípust megkaphatod ;-)

Nekem kell 2 db!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 28. 23:18


nekem is kell 2
lehet fotot latni a cuccrol?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PS2 kontroller adapter Amiga (és C64) számítógéphez
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024