Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PS2 kontroller adapter Amiga (és C64) számítógéphez
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 11. 19:38


Sok év PS2 után tavaly sikerült hozzájutnom egy CFW-s PS3-hoz, benne egy 750GB-os merevlemezzel, rajta rengeteg játékkal, emiatt szegény PS2 a polc szélére szorult és noha van néhány az újabb gépre meg nem jelent játék amivel időnként szívesen játszunk, pl. a BUZZ! Junior sorozat, a gyermekek kedvence, igazából ma már csak emlékként "funkcionál". Nem így az Amiga 1200-asom, amely lassan de biztosan ébredezik Csipkerózsika álmából :-) Kapott egy 4GB CF HDD-t, mellé egy 2MB-os PCMCIA memória bővítést a WHDL játékokhoz, egy PCMCIA WIFI kártyát a nethez, bár ezt egyelőre nem tudom használni, hiszen ha bedugom, akkor nincs +2MB memoria, alap 2MB pedig sajnos kevés a MIAMI TCP-nek, pontosabban annak elég, kapcsolódok is a routerhez, de másnak nem marad hely. Szóval az igazi megoldás egy turbókártya lenne/lesz majd valamikor...
Addig, amíg összejön az ára, gondoltam bütykölgetek :-) Ennek eredményeként készítettem egy PC-s egér illesztőt a neten található kapcsolás alapján, valamint nemrég felvetődött bennem, mi lenne, ha a már betegeskedő joystick helyett a "felesleges" PS2 kontrollert megpróbálnám összebarátkoztatni a gépemmel... Ahogyan az egér illesztésére, úgy erre is találtam kapcsolást a neten (nem is egy félét) de sajnos egyiket sem sikerült életre keltenem... Emiatt, természetesen a meglévő anyagokat és hozzá a PS2 kontroller fellelhető szakirodalmát áttanulmányozva (SPI kommunikáció), végül is elkészítettem a saját kütyümet :-) amely ráadásul kapott egy plusz "Automata tüzelés" funkciót is, melynek sebessége is változtatható a kontrollerről.

Az aktuális firmware által támogatott funkciók:

- négy irányba történő mozgatási lehetőség a bal oldali gombokkal vagy irányítóval
- két "tűzgomb", Fire1 az "X" és "[]", Fire2 a "O" és "^" gombhoz rendelve
- változtatható sebességű automata "Gyorstüzelés" üzemmód (Fire1), "R1" / "L1" be/kikapcsolás, "R2" / "L2" sebesség fel/le

Jelenleg fejlesztés alatt van egy REC funkció, melynek segítségével pl. egy adott pályaszakaszt nem kell x-ezerszer ;-) végigszenvedni, az irányítást elvégzi helyettünk az adapter, majd ahol kedvünk tartja, át illetve visszavehejük azt, bármely gomb megnyomásával.

Az esetleges kérdéseket, ötleteket szívesen várom :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Okt. 11. 20:29


Analog karokat is ha beuzemeled isten vagy! :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 12. 17:35 - Szerkesztve: yellowdog


A kontroller alaphelyzetben digitális üzemmódban működik, hiszen az Amiga illetve a játékok zöme csak "gomb megnyomva" / "gomb nincs megnyomva" ;-) állapotokra kiváncsi, mintha hagyományos joy lenne a porton. Viszont szerencsére ebben az esetben is működnek az analóg karok :-) igaz, csak két állapotuk van értelemszerűen, tehát a baloldalival ugyanúgy irányíthatunk mint a D-Pad irány gombjaival :-) A jobboldali mozgatása is megfelel az X O [] ^ gomboknak, bár ennek nincs akkora jelentősége, illetve értelme.

Erre gondoltál a beüzemelést illetően? :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Okt. 12. 23:04


Nem :)

Van "jo"par szimulator ami analog joyt is tud kezelni :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 13. 17:24


Hm, értem, hát ettől féltem ;-)

Az az igazság, a tervezgetésnél megnéztem az Amiga rajzát, valóban jelölik a bemeneteket, mint POTX, POTY, ha jól emlékszem, és a régi C64-nél is volt pl. a Simons Basic-ben is utasítás erre. Rá is kerestem a neten, van-e ezt a funkció használó játék, de bevallom őszintén nem találtam, vagy nem vettem észre :-(

Ha esetleg volna egy-két cím, azt megköszönném illetve ha esetlen (pl Amineten) valamilyen beállító/kalibráló program mondjuk WB alá, az is jól jönne.

Aztán már csak a türelmet kérném :-) ma jött meg az SPI-RAM (32k), remélem a hétvégén lesz időm rá, szeretném először elkészíteni a fent említett rögzítő funkciót, a többin meg majd töröm a fejem :-)

Peti
Tag
# Elküldve: 2014. Okt. 13. 20:05 - Szerkesztve: Peti


Quoting: yellowdog
Ha esetleg volna egy-két cím


Parancsolj: http://eab.abime.net/showpost.php?p=252205&postcount=6

tassika
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 13. 22:02


Húú... Már évek óta nyaggatom itt a spiriten a HW gurukat, hogy nem lehetne-e egy ilyen illesztőt összehozni. Imáim meghallgattattak! :-)
Nos akkor nekem egy olyan "ötletem" kérésem lenne, hogy legyen teljes CD32 támogatás, gombkiosztás.
Szegény CD32 leggyengébb láncszeme a joypad. Nekem van hozzá kettő is, de mind a kettő már olyan ócska, hogy a CD32-t ez miatt, évek óta nem vettem elő. :-/
Ha ezt megtudod valósítani az nagyon menő lenne.
Ja és még annyit, hogy nekem a PS2-höz vezeték nélküli Logitech joypadom van, ezzel is vajon működne az illesztő?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Okt. 14. 04:57


Egér illesztőt nem akarsz gyártani egyébként szegény Amigás barátaidnak? ;-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 14. 17:11


Peti: Köszönöm a linket :-)

tassika: A CD32-vel egyelőre nem hiszem, hogy tudok foglalkozni, úgy látom anélkül is gyűlnek a feladatok ;-) Ráadásul a dolog igazából hobbi, gép nélkül pedig nincs inspiráció. Ami a Logitech joypadot illeti, ha szabványos PS csatija van, akkor biztosan, hiszen ugyanazt az SPI kommunikációt kell ismernie, hogy együtt tudjon működni az alapgéppel. Nekem is két kontrollerem van, az egyik vezetékes, a másik pedig rádiós, az adó-vevő egységet kell az adapterbe dugni, mintha a géphez csatlakoztatnánk.

adsr: Egérillesztőt, amint azt fent írtam, lehet találni a neten, úgy értem olyant, amelyik működik is :-) Én is onnan építettem meg, azzal nem kellett bajlódnom:
URL
URL
Összeraktam, hex-file beéget és már ment is szépen, ráadásul 5 gombos! Az igazsághoz hozzátartozik, hogy így elfoglalj mindkét portot... és az is, hogy én eddig csak egy portos üzemmódban használtam. Ahhoz már le kellene tölteni a WB számára kezelő progit, amihez sem kedvem sem időm még nem volt ;-) Viszont így is megy szépen pl. a görgetés DOpus alatt, a középső gomb a screen-eket váltja és gondolom még sok mindenre felhasználható :-)

tassika
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 14. 19:31 - Szerkesztve: tassika


Quoting: yellowdog
A CD32-vel egyelőre nem hiszem, hogy tudok foglalkozni, úgy látom anélkül is gyűlnek a feladatok ;-) Ráadásul a dolog igazából hobbi, gép nélkül pedig nincs inspiráció.

Hátha inspiráció kell, azon ne múljon, kölcsön adom a CD32-met, ha ezen múlik, hogy esetleg legyen valami a dologból. :-)
Quoting: yellowdog
Ami a Logitech joypadot illeti, ha szabványos PS csatija van, akkor biztosan, hiszen ugyanazt az SPI kommunikációt kell ismernie, hogy együtt tudjon működni az alapgéppel. Nekem is két kontrollerem van, az egyik vezetékes, a másik pedig rádiós, az adó-vevő egységet kell az adapterbe dugni, mintha a géphez csatlakoztatnánk.

Persze ezt vágom, csak a PS2-es egérillesztők is válogatósak, nem minden egérrel 100%-os a kompatibilitás. Ezért kérdeztem, hogy gyakorlati tapasztalatod van-e a dologgal kapcsolatban, de ezek szerint van, és működik rendesen.

Esetleg ebből kiindulva, USB-s joypad adaptert is megtudnád oldani? Firmware-t ahhoz is tudnál hegeszteni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Okt. 15. 08:15


Nah engem erdekel ket ilyen illeszto (egyszerre ketto is muxik egy gepen?)!

Ha megvan a REC funkcio es esetleg az analog mod is kapcsolhato lenne akkor nekem a 5000 + post ar megfelel / db ;) lasd Vatera :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 15. 15:27


Nem jó hírrel kell szolgálnom :-(

600Ft a PS2 csatlakozó a kábellel és a kis dobozkájával (eredetileg PS2-USB kütyü, csak a belét kidobtam, mivel külön csatlakozót nem találtam sehol)
1000Ft a PIC16F88 mikrokontroller
0Ft mondjuk a soros kábelből bontott Amiga oldali csatlakozó + vezetéke
0Ft mondjuk a pár ellenállás + kondi
3700Ft (!!!) a digitális potméter, ami az analóg megoldáshoz kell(ene) :-(

Szóval 5300Ft-nál tartunk... és ez így még csak egy alkatrészkupac. Ha nem számolom a programot, illetve a ráfordított időt, mert mondjuk azt csak egyszer kellett megírni, akkor is van pár óra forrasztgatás, egy darab panel, na jó azt szintén nem számolom, meg semmit sem számolok :-) akkor is 5eFt felett vagyunk.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 15. 15:28


Jaj, majd elfelejtettem, 600Ft a 23K256 SPI-RAM ami a "REC" funkcióhoz kell.

tassika
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 15. 16:12


Quoting: yellowdog
600Ft a PS2 csatlakozó a kábellel és a kis dobozkájával (eredetileg PS2-USB kütyü, csak a belét kidobtam, mivel külön csatlakozót nem találtam sehol)

Többek között, ezért is érdeklődtem az USB-s változatról, mert azt a csatlakozót olcsóbb, egyszerűbb lenne beszerezni.

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 15. 16:59


USB-vel még mindig az a baj, hogy ott USB host-ot kellene implementálni (az illesztő szerverként viselkedik az USB controller felé), az meg elég erőforrás igényes. Nem véletlenül nem csinált még ilyet senki.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Okt. 15. 18:48 - Szerkesztve: charlie


@siz:
USB-vel még mindig az a baj, hogy ott USB host-ot kellene implementálni (az illesztő szerverként viselkedik az USB controller felé), az meg elég erőforrás igényes.

Nem értek hozzá, de abból kiindulva, hogy 2014 van, 5 perc Gugli: FTDI VNC1A-1L. Embedded chip, ami tud USB Host-ot is, adnak hozzá customizálható Firmwarét, van benne némi RAM és Flash is. A DigiKey-nél 13 dollár darabja. Van belőle ugyanott eval board is, egészen rettenetes, 30 dollár körüli áron.

Jó szórakozást.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Okt. 15. 19:00 - Szerkesztve: charlie


@Yellow Dog:
Szóval 5300Ft-nál tartunk...

Akkor kézzel forrasztgatás helyett gyártasd le 100 példányban és áruld 40 EUR-ért darabját, nemzetközileg.

Megígérem hogy max. egy hónap alatt elfogy az összes a gecibe. 20-30 biztos elmegy eBayen, a többit meg megveszik az amigás boltok, Vesalia, AmigaKit... Ha Amiga mellett még más gépeket (Atari, C64, régi SEGA konzol, nemtom min van még elektronikailag igen hasonló dugó) is tudni fog, akkor meg főleg. És akkor csóró fillérbaszó magyaroknak adhatod ötezeré azt a hármat amit majd megvesznek.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 15. 21:28


Quoting: charlie
És akkor csóró fillérbaszó magyaroknak adhatod ötezeré azt a hármat amit majd megvesznek.

Te melyiket és mennyiért fogod megvenni:-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Okt. 16. 13:56 - Szerkesztve: charlie


@Kukacmarci:
Én egyiket se, mert nincs PS2/PS3/stb kontrollerem... Ha esetleg mást is tudni fog (generic kontrollert) akkor igen.

De gondolom megvenném eBayen. Nem ügy, mert ha lemegyünk az asszonnyal itt és eszünk 2 pizzát vagy döner tálat meg iszunk 2 kólát az 20 EUR. Minimum. Ami már kapásből 5000 HUF fölött van. Mi a francról beszélünk.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Okt. 16. 14:42


Egyetek mast :) :P

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 16. 21:40


tassika: Nem a 600Ft a legnagyobb tétel, az USB-s is belekerül pár százasban biztosan, és akkor még kell "dobozka" is amiben elférnek a dolgok. PIC-ben is van USB-s, viszont az valóban keményebb dió, ahogyan siz is írta. És hát a kindulási alap továbbra is a szabványos PS2 kontroller :-)

Chain-Q: Nem gondoltam egy percig sem, hogy ebből fogok megélni, vagy meggazdagodni vagy esetleg kiperkáli a HUF, EUR, CHF hiteleimet... bár ez en utóbbiakra jó lenne valami megoldás ;-) Talán ezek miatt is, én is nagyon árérzékeny vevő vagyok, pl. PIC-et is eBay-en rendeltem (természetesen Kínából) mert pár százassal olcsóbb, igaz min. 1 hónapot várnom kell, de az ilyesmire fordítható keret az nagy úr. És persze van az az eszmei érték amiért az ember nem akar többet adni egy adott termékért, még akkor sem, ha annyiból nem is lehet kihozni. Nézegettem egy ideig a Lotharek féle floppyt, de20eFt fölötti az ára, gyorsan összeszámoltam, alkatrészben meg mondjuk 5eFt-ból kijönne. Persze + jópár óra bütykölés, de azt mondjuk én személy szerint szeretem :-) Támadt egy ötletem, írtam nekikm hogy az egyébként kb. 1500Ft-os PIC18F452-t tudnának-e felprogramozottan küldeni, mivel sajnos már nem lehet a firmware-t letölteni, csak upgrade érhető el, az meg az üressel nem ér semmit. Jótt is az igenlő válasz :-) kb. 9eFt... :-( Na gondoltam akkor b.sszák meg. Átnyergeltem Gotek verzióra :-) kici-kínai-óccó, kell egy 10 perces flash-elgetés aztán kész, de sajnos A1200-esen nagyon nem akarja tenni a dolgát. Van ami megy, van ami hibás, van ami el sem indul, szóval nem igazi alternatíva, lenne még mit fejleszteni rajta. Na de teljesen elkanyarodtam a témától, szóval először működjön a dolog! :-) aztán lehet (esetleg) beszélgetni eladósdiról... Ma megjött a memoria chip, talán hétvégén neki tudok állni. Az analóg kar dolgon még gondolkodom, szánjak-e rá kb 4eFt-ot, hiszen nekem igazából nem kell, és a hozzászólások alapján nem látom, hogy egyáltalán anyagárban megtérülne-e. Mert egy-két darabot szívesen összeforrasztgatok hobbi keretein belül, de sokra azért nem tudok (szabad)időt szakítani.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Okt. 16. 23:10 - Szerkesztve: dh1


engem erdekel 2 darab analoggal vagy anelkul
ha lehet akkor az megoldhato, hogy az analog mod kapocsolhato legyen?
tehat ha akarom analog ha akarom a sima digit jatekokat iranyithatom a karral?

es tovabbra is kerdezem, hogy ketto ilyen megy egy gepen? Tehat Sensible Soccerezhetek tesommal ket PS karral egy gepen?

szerk.: ha valaki keszitene nekem sima analog joyt fogadni kepes kabelt akkor minden koltseget fizetnem!

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 17. 00:56


yellowdog
Vatera-n te árulod a kontrollert? Erről van szó?
PS2/Amiga

mc68k
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 17. 06:26


Yellowdog, megadod az email címedet, hogy ne a fórumba írkáljak offtopic postokat? Esetleg ha valaki elárulná, hogy hogyan lehet itt a fórumban privát üzenetet írni, megköszönném. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 17. 08:22


dh1: Elnézést, átsiklottam kérdéseden. Nem próbáltam, mivel csak egy darab átalakítóm van, de természetesen ha mindkét (egyébként egymástól független, de paramétereiben megegyező) portra kerül egy-egy átalakító, annak 100% mennie kell :-)
Ha lesz analóg mód, akkor én is úgy gondolom, illetve mindenképpen kell valamilyen átkapcsoló, hiszen az irány és "tűz" gombok kiosztása is teljesen eltér a két üzemmódban.
Analóg joy alatt a PS-st érted?


Kukacmarci: igen, ez amolyan "piackutatás" :-D

mc68k: csikos_gabor@freemail.hu

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Okt. 17. 13:29


Quoting: yellowdog
Analóg joy alatt a PS-st érted?


Nem, gameportos, PC-s analog joyokat ...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 17. 16:13


PC-st akartam kérdezni.. ;-) Csak már rááll a kezem a PS billentyűkombinációra :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Okt. 17. 18:13


@Yellow Dog:
Nem gondoltam egy percig sem, hogy ebből fogok megélni, vagy meggazdagodni vagy esetleg kiperkáli a HUF, EUR, CHF hiteleimet... bár ez en utóbbiakra jó lenne valami megoldás ;-)

Én sem. Én egy önfenntartó hobbiról beszéltem. :) De ha rám hallgat mindenki azt csinál amit akar. :P

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 18. 19:11


Na, lejárt a vaterás hírdetésem... Annak ellenére, hogy több megfigyelő is volt, a kutyának sem kellett 5eFt-ért ;-) A Vesalia oldalán egyébként több hasonló kütyü is található, természetesen nem PS2 adapter, de gyári panelen smd megvalósítással 10-20-30EUR körül elérhetőek bonyolultságtól függően, szóval szerintem nagyon úgy látom anyagárban sem igazán érdekli az embereket egy ilyen "találmány" :-(

tassika
Tag

# Elküldve: 2014. Okt. 18. 19:23


Nekem kell 1 db, és ha lesz CD32 támogatású az is érdekel.

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PS2 kontroller adapter Amiga (és C64) számítógéphez
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024