Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

- Fórumok - Regisztráció - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga a 21. szazad kepernyoin
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 .
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 09. 18:56

Nem hiszem ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 09. 23:42

Quoting: yellowdog
Nem hiszem

https://youtu.be/_U42F74yB9k

ez meg egy szarul rogzitett video
https://youtu.be/qjvof2bVWmE

Zozoka
Tag
# Elküldve: 2018. Ápr. 10. 13:01 - Szerkesztve: Zozoka

benq BL702 és más monitorokhoz, bármilyen amiga to rgb átalakító jó?
Az amigás boltokban kaphatóakra gondolok elsősorban.

Gizz
Tag
# Elküldve: 2018. Ápr. 13. 13:29

Újítottam egy LG M1721A monitort, input menüben RGB-DTV tehát minden működik némi korrekció után, 50 Hz-en sima a scroll stb, tök jó. Kábel sima vga és egy Amiga rgb -vga átalakító.
Viszont ha kapcsolok egyéb módokat akkor olyan mértékben jobbra van csúszva a képernyő, hogy 0-ra állítva sem látszik a WB képernyő jobb széle, pl. DBL Pal-ban. Néhány éve mintha valaki innen adott volna el ilyen típusú monitort talán DH1 de nem biztos. Van tapasztalat ezzel kapcsolatban, lehet állítani valamilyen módon a normál tartományon kívülire képernyőt, hogy látszódjon aminek látszódnia kell? Vagy törődjek bele a normál Pal Hiresbe... mondjuk az sem rosz, tényleg szép a kép.
Még egy jutott eszembe, van valahol egy scart composit kábelem. Érdemes azzal próbálkoznom?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 14. 14:19

igen nekem volt, de az enyemen mas volt a firmware, nem volt RGB-DTV opcio :(
scartrol meg messze nem VGA minoseget ad ... igy eladtam
ha a Prefsben az Overscan progival nem lehet elegge korrigalni, akkor a MonEd, nevu progival lehet probalkozni, amineten fent van, eleg babra melo a sok gomb kozott megtalalni a jo beallitast ... nem emlexem, de a monitorban nincs opcio a kepernyo ujra pozicionalasara? csak mert ez ugye analog vga es azt a legtobb monitor kepvaltasnal nem jol kezeli es ujra kell kerni a pozicio beallitast

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 15. 14:55

Így jártam én is a kínai (bár ez lényegtelen, hiszen minden kínai) VGA-HDMI adapterrel, olcsó volt, ennek ellenére szép képet is ad PAL RGB-n is, de sajnos kilóg jobbra és nincs állítási lehetőség rajta.

Gizz
Tag
# Elküldve: 2018. Ápr. 16. 10:50

Köszönöm, kipróbálom a MonEd-et csak előbb működésre kellene bírnom a pcmcia cf adaptert :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 16. 22:23

Quoting: Gizz
működésre kellene bírnom a pcmcia cf adaptert

mi a gond?

Gizz
Tag
# Elküldve: 2018. Ápr. 17. 09:14

áhh, idegösszeroppanás szélén vagyok XD

röviden: fat95, compactflash.device, cf0 a megfelelő helyen, mégsem látja a bedugott cf-et. Meg vagyok lőve, mert nincs kapcsolat az Amiga és a pc között csak akkor, ha átteszem a cf kártyát a pc-s cf olvasóba és uae alatt indítom. Pedig úgy tűnik más megoldás nem nagyon lesz, ezt este kipróbálom, mármint lecserélem az említett triót az aminetes legfrissebbre, bár a hideg ráz az állandó ki be csatlakoztatástól, szétszedéstől.

Az a furcsa, hogy egy előző cf-re telepített ClassicWB-s rendszer látta a pcmcia-s cf-adaptert, ez a másik meg nem látja. A cf windows alól formázva (fat16-fat32 stb) de próbálkoztam diskpart clean-el is úgy sem látta.

bár ezek már nagyon nem ebbe a topikba valók :)

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 17. 09:36

Quoting: Gizz
Az a furcsa, hogy egy előző cf-re telepített ClassicWB-s rendszer látta a pcmcia-s cf-adaptert, ez a másik meg nem látja

Ugyan ez tényleg off, de én hasonlóan jártam: az adapter döglött meg. Vettem egy újat és csont nélkül megy.

Gizz
Tag
# Elküldve: 2018. Ápr. 18. 08:42

off:
jó a cf adapter az egyik 4gb-s kártyát látja a másikat nem. Felcseréltem a rendszert a két kártyán, úgy látható. 1GB-set szintén nem látja. éjjel egyre kész lettem vele :----)

on:
MonEd programnál csupán két csuszkát tudok állítani (dobok képet este). MonSync101.lha val is megpróbálom hátha ott sikerül.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 .
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga a 21. szazad kepernyoin