Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga a 21. szazad kepernyoin
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 24 . 25 . >>
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 22. 17:43


Quoting: charlie
Szóval ez a "nem megy X Hz alatt" ez lassan kevesebb monitorra igaz mint nem.

Legyen igazad...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 22. 17:45 - Szerkesztve: yellowdog


Mondjuk arra kíváncsi lennék, ha van egyáltalán, RGB-HDMI (vagy DVI) átalakító tudja-e az 50Hz-et?

Ja, van ha jól látom, RGB / YC / kompozit bemenet...
Érdemes lenne kipróbálni, csak ölig drága...

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 22. 18:36 - Szerkesztve: stingerhu


Erre az Indivision ECS FlickerFixer-re benevezek. Faragni kell a házat a VGA szalagkábel kivezetés miatt, vagy meg lehet oldani máshogy is ?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 22. 20:35


Quoting: stingerhu
Erre az Indivision ECS FlickerFixer-re benevezek.

Én nem ismerem, csak mc68k kütyüjét (nekem is van) azt kell mondjam, tökéletes képet ad. A kivezetést oda teszed ahová szeretnéd, nyilván faragni kell, ha nem magát a szalagkábelt akarod kibújtatni, valamelyik résen.

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 22. 21:35


Quoting: yellowdog
nyilván faragni kell


A kábel amúgy elég hosszú, így akár oldalt a bővítő slot mellett is ki lehet húzni. Szerintem ez a megoldás lesz - de csak februárban, mert még az A500 dobozokat is ki kell csengetni a nyomdának.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 23. 10:21


Quoting: stingerhu
A kábel amúgy elég hosszú,

Igaz, viszont sérülékeny is.

Awe
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 24. 08:28


Quoting: awe74
Hi!

Ma volt időm kicsit tesztelgetni legújabb szerzeményemet, egy nagyon szép A600 (ép garicim kés). A szekrényben keresgélés közben a kezembe akadt egy 390682-01. Mivel volt nálam pár régi 4:3-as LCD monitor, gondoltam kipróbálom őket, hátha valamelyik megkajálja a 15KHz-es jelet. Sajnos egyik sem volt hajlandó rá... :( Aztán poénból rákötöttem a nemrég vásárolt 16:9 -es Benq GL2460-ra. Ekkor ért a meglepetés, megjelent rajta a kép, igaz 16:9 -ben!


Itt egy link a részletekről:


Ez pedig a passzív RGB -> VGA átalakító:


Ha valakit érdekel, eladó a fenti monitor. 20.000FT az ára (plusz posta).

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 24. 09:55


Quoting: awe74
igaz 16:9 -ben

Menüből nem állítható az aspect ratio?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 02. 17:37 - Szerkesztve: yellowdog


Ma reggeli hirtelen felindultságból elkövetett vásárlásom eredménye lett ez a kis kütyü...
A scandoublerrel szeretném majd (ha egyszer megjön) kipróbálni...

Awe
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 03. 09:51


Quoting: yellowdog
Menüből nem állítható az aspect ratio?


Sajnos nem állítható, pedig 4:3-ban lenne az igazi. Viszont nagyon szép képe van, és a gét bemenet miatt a Vampire kártyához ideális. Ha valakit érdekel keressen meg: awe1974 kukuc gmail.com

Awe
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 03. 09:53


Quoting: yellowdog
Ma reggeli hirtelen felindultságból elkövetett vásárlásom eredménye lett ez a kis kütyü...
A scandoublerrel szeretném majd (ha egyszer megjön) kipróbálni...


A kérdés, hogy a 50Hz/15KHz -el mit fog kezdeni. Elvileg a HDMI szabvány engedi...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 03. 13:23


Így van, a 15kHz első körben nem probléma, scandoubler van az A500-ban. Az 50Hz-től tartok én is, de 2600Ft-ot gondoltam rááldozok, egy próbára jó lesz, ha nem válik be, akkor megy a Vaterára ;-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Feb. 05. 19:14


Es mi az eredmeny? Nem hasonlot akar rendelni facsen Sau?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 05. 19:56


A héten rendeltem, pár hét és beszámolok, remélem minél előbb :-) Sau hogyan érhető el, csak mert nem tudom, nem találkoztam vele.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 06. 18:33


Közben Lukas F. Hartmann (mnt va2000), már bedemózta a video slotos scandoublert direkt az mnt va2000-hez passzintva. OMG. Az arc egy átkozott zseni! :)

GK
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 08:56


Vettem egy ilyen AmigaRGB-SCART kábelt: http://www.ebay.com/itm/251044312902?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AM EBIDX%3AIT
Ehhez egy SCART-HDMI átalakítót (a "szín" állításával lehet kiválasztani a megfelelő típust): https://www.aliexpress.com/item/MHL-HDMI-to-SCART-Video-Converter-for-Samsung-HTC-Sma rtphone-to-CRT-TV-DVD-HDMI-TO/32387400781.html?spm=2114.13010608.0.0.MTY2tk

De sajnos nem megy a dolog, fekete képet ad, bár érzékeli, hogy a SCART kábelt bedugom és a felbontás váltásokra (Early Startup Menu-ben space pl) is kis villanással reagál.

Van valami ötletetek miért nem megy?

racsp
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 09:26


Helló

Gondolom azért nincs kép mert ez hdmi-ből csinál scart-ra jelet, forditva nem.
Az átalakitón ott is van hogy a scart jel az output.

GK
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 10:10


Quoting: racsp
Gondolom azért nincs kép mert ez hdmi-ből csinál scart-ra jelet, forditva nem.
Az átalakitón ott is van hogy a scart jel az output.


Ennyire nem vagyok retardált :) Lehet választani rendeléskor "színt", így váltogathatsz a különböző típusú átalakítók közt. Amit én vettem természetesen SCART to HDMI.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 10:33 - Szerkesztve: yellowdog


Én ezt a készüléket vettem. Annak ellenére, hogy VGA -> HDMI, a scandoubleres 50Hz-es jelet is megeszi, a tv szerint 576p 50Hz a forrás, szóval majdnem jó is lenne, sajnos a kép el van csúszva jobbra és lefelé, így annak ellenére, hogy megjeleníti szépen az Amiga képet HDMI-n keresztül, sajnos nem tudom érdemben használni...
Bosszant a dolog, mert a smoot scroll is szuper, szóval ha a kép a helyén volna, akkor 2500Ft-ból meg lenne a HDMI kimenet, akár a gépbe beépítve is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 10:43 - Szerkesztve: dino


Egyszerubb lenne egy hasznalt occo 4:3 TV t venni, amin van scart nem? :)

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 12:36


Quoting: dino
Egyszerubb lenne egy hasznalt occo 4:3 TV t venni, amin van scart nem? :)

Én is abban gondolkoztam, hogy veszek egy olcsó 4:3 CRT TV-t (C64-hez meg Amigához). Aztán eszembe jutott, hogy tulajdonképpen ott van fent egy a padláson elcsomagolva. De még mindig vonzóbbnak tűnik venni egyet, mint lecipelni a padlásról. ;)

pointer4
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 24. 14:31


Quoting: gk
Van valami ötletetek miért nem megy?


Valószínű, hogy a scart2hdmi adapter nem minden frekvenciájú jelet tud digitalizálni.
Teszteld le egy tv-vel, meg egy dvd vagy videó magnóval, amin van scart, hogy amúgy működnek-e az adapterek, külön-külön.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 25. 16:10


Quoting: dino
Egyszerubb lenne egy hasznalt occo 4:3 TV t venni, amin van scart nem? :)

Csak próba volt szerettem volna vagy szeretnék WinUAE szerű képet LCD monitoron real vassal.

GK
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 25. 16:59


A CRT TV nálam nem játszik, annak számomra nincs meg a retró faktora sem, csak egy kellőképpen obsolete tárgy, amitől örülök, hogy megszabadultam évtizedekkel ezelőtt. :)

Sajnos videó meg egyéb SCART eszköz sem nagyon van már a közelemben, így csak annyit tudtam még kipróbálni, hogy 320x256-ba kapcsoltam az Amigát, de azt sem jelenítette meg. :(

Elképzelhető gond máshol szerintetek, mint a SCART to HDMI átalakítóban? Pl rossz fajta HDMI kábel, ilyesmi?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 25. 17:13 - Szerkesztve: yellowdog


A febontás lényegtelen, ha normál PAL jelet ad ki az Amiga, akkor menni kellene az átalakításnak. A gond ott lesz, mert én is nézegettem ezeket, mielőtt a VGA->HDMI átalakítóra esett a választásom, szóval hiába SCART a bemenet, NEM! RGB jelet fogad, hanem kizárólag csak a kompozitot. Szóval próbáld meg a gép kompozik kimenetét rákötni egy RCA-SCART átalakító segítségével, azzal menni fog, más kérdés a minőség...



GK
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 25. 17:27


A TV-men van kompozit bemenet, most azzal használom, pont ezt szeretném lecserélni :) Amúgy az látszik az átalakító kimenetén, hogy két fekete árnyalat közt vált, amikor változik az Amigán a felbontás, szóval valami jelet mindenképpen levesz az RGB lábakról is.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 26. 11:46


Azt látod, ami a kompozit bemeneten megy, jelen esetben csak a szinkron jel a színek viszont azt R G B lábakon mennének, de mivel oda nincs bekötve semmi, ezért fekete a kép.

GK
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 27. 08:32


Igen, valószínű ez lesz. Köszi a tippet! :(

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 27. 20:16


@GK: Meg van ez. Nem olcsó. Nem is annyira jó, de megoldást jelent kb. az összes problémádra. :D
Ám, megvásárolható. :)
(Nem kevés péz, de ezt is csak egyszer kell megvenni :D)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 28. 16:16


Hát... nem rossz, DVI kimenetes(!) viszont tényleg nem olcsó :-)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 24 . 25 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga a 21. szazad kepernyoin
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024