Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

- Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga a 21. szazad kepernyoin
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 .
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 16. 20:15

Quoting: yellowdog
Elkészült... írj emailben légyszi.

Leborulok labaid elott Mester! :)
Mail ment.. friimeles cimed van meg...
koszi

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 16. 21:54

Quoting: mc68k
LCD = riccegés (60 vs 50 Hz) + ghosting effect. A mai népnek viszont ez tökéletesen megfelel. Nem kell nekik smooth scroll, frame precise gfx etc. Jó nekik az emu. Mindenki arra gerjed.

Már csak én vagyok olyan buzi, hogy PAL vagy SVGA CRT-n játszom a Pinball Dreams Beat Box pályát! :) :)

Ne aggódj! Nem vagy egyedül! :)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Júl. 09. 12:45

Quoting: Dr.OG

Quoting: yellowdog
Na, mi újság?

Beadtam egy mobilszervizes szakinak még múlt hét péntek délután (nem látom már rendesen az ilyen pici SMDs dolgokat, és a kezem is remeg, hiába, a kor), azóta nem jelzett vissza. Bár még csak 2 munkanap telt el, lévén kedd este van...

Bocs, hogy csak most válaszolok, röviden összefoglalva: a szakember korrektül átnézte, leszedte az alkatrészeket, visszaforrasztotta, bemérte, jó is volt, de random nyomott továbbra is mindenféle glitch-cset (színhiba, szinkronhiba). Aztán elpukkant az ezerkettesem alaplapján egy kerámiakondi, amit Tihanyi Róbert megjavított, most már tökéletesen működik. Ezen felbuzdulva rendeltem új tápot a Keelog-tól, ami ma érkezett meg. Ezzel kifogástalanul megy az A500+RPi0 HDMI konverter, valószínűleg a gyári 2,5A-es táp kevés volt neki, az utángyártott 4A-t tud. Eddig nem néztem, de a Pi Zero 1,2A-t (!) eszik.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Júl. 09. 15:04 - Szerkesztve: yellowdog

Quoting: Dr.OG
Pi Zero 1,2A-t (!) eszik

Köszönöm az infót, érdekes és tanulságos!
Nem is jutott eszembe, hogy az RPi valóban viszonylag nagyétkű, az 1,2A nem is sok, ha 1,21 lenne, ráadásul GigaWatt... ;-) :-D
(egyébként RPi oldalakon is mindenütt a min. 2A táp a javasolt)

Most már érdekel engem is, meg fogom mérni én is, már csak azért is mert régebben tettem egy könnyelmű ígéretet miszerint a HDMI adapter alá beteszem még a Viktor féle scandoublert az összehasonlítás kedvéért. Nos múlt héten volt egy kis időm és egymásra pakoltam a kütyüket, de sajnos nagyon bezajosodott a HDMI kép, a VGA-t már meg sem néztem. Könnyen lehet, hogy a nem megfelelő tápellátás az ok, bár azért itt több zajforrás is van amelyek a digitális vonalakon ülnek, igaz bemenetek, tehát elvileg nem zavarhatják egymás, lehet a táp szűrése és a kívánt energia (megfelelő méretű táp) biztosítása megoldaná a problémát.

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Júl. 09. 15:24

Igazából nem is tudom így utólag, miért nem gondoltam erre a triviális hibaforrásra... Amúgy az alábbi honlapon a gyakoribb tápok, alapgépek (+ bővítmények) fogyasztását elég jól összeszedték:
http://ianstedman.co.uk/amiga-power-supply-guide/
Azért a Pi Zero 1,2A-os fogyasztása eléggé meglepett, hiszen az A és A+ csak 700mA-t eszik:
https://www.raspberrypi.org/documentation/hardware/raspberrypi/power/README.md

mc68k
Tag

# Elküldve: 2021. Júl. 09. 17:28 - Szerkesztve: mc68k

Borzasztóan sok a 2 A. Az alaplapi tápvonalakon nem biztos, hogy jelentős feszültségesés nélkül tud ekkora áram folyni. Mérd meg a feszt a Lisa-n amikor a RPi rá van kötve.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Júl. 09. 18:52

Quoting: mc68k
Mérd meg a feszt a Lisa-n amikor a RPi rá van kötve.

Csinálok pár mérést, most már engem is érdekel a dolog.

kzb
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 01. 08:14

Sziasztok! Mostanában esetleg került a látókörbe valamilyen ígéretes, de megfizethető árú kütyü SCART zu HDMI témakörben? Nekem most a Mcbazel fekete dobozom van, ennél jobbat keresnék. Köszi.

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 .
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga a 21. szazad kepernyoin