Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga a 21. szazad kepernyoin
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Máj. 24. 13:33 - Szerkesztve: charlie


Nekem van ilyen (is), amit dh1 posztolt, de elég fos a latencyje, szóval hardcore gamézáshoz nem túl jó, ráadásul az OSD flebontásváltáskor bejön, és sokáig a képernyőn marad ami kurva idegesítő és nem lehet kikapcsolni se (fix me?). Az enyémhez amit tápot adtak az is egy hulladék, ha teljesen bedugod a konnektorba, akkor nem érintkezik, mivel a villa végén túl rövid az érintkező fém-szakasz. Állítólag túl is melegszik huzamosabb használatkor, van aki kifurkálta a tetejét h. szellőző lyukakat csináljon rá.

Mondjuk az enyémet már pár éve vettem, lehet hogy azóta már ez lett a világ legjobb cucca, mert a belét (és a tápot) ötször lecserélték a kínaiak, csak a doboz maradt. De amíg bárki nem bizonyítja az ellenkezőjét, addig én ezt nem ajánlom, vagy max. ha az elvárásaid is olyan alacsonyak, mint az ára.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Máj. 26. 01:17 - Szerkesztve: dh1


Idehaza tobben ezt vettek (mindenki pozitivan nyilatkozott rola), illetve Amiga Billek is ezt hasznaljak... lasd az errol keszult eleg alapos videot (ok nem a kinait hasznaljak)...

https://youtu.be/sryNIHhW23w?t=326

egy Amigas haver, most, par hete, ezen felbuzdulva kinabol vett egyet, de pont ugyan errol szamolt be mint Billek...

a Commodore Amiga facse csoportban is erre jutottak es ezt ajanljak...

en szemelyesen nem lattam illetve en RGB2VGA megoldassal elek direct DELL U2412M monitoraimmal, nekem az megfelel. De az biztos, hogy tapp fuggo is, mert miota a C64PSU.COM-rol vett tapjaim vannak a kep is meg jobb lett (apro zizi nincs)

illetve mostansag nagyon ajanlott lett a RetroTINK 5x Pro HDMI Scaler, mely OSCC "veronek" titulaljak, es a lenti videoban a ReroTINK jobban szerepel nala... bar meg vannak fw cserevel javithato hibak... de ez is 275 dodo

https://youtu.be/3mhDIfcYNTw?t=468

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Máj. 26. 09:08 - Szerkesztve: charlie


Én értem, hogy aki nem látott még jobbat és/vagy olcsót keres annak tetszik, de nekem van éppen elég Pro scaling cuccom idehaza, amik után már nem annyira tetszik... :P (Van OSSC és RetroTink 2x SCART is, mondjuk az Amigákat én továbbra is az Extron DSC-vel szoktam HDMI-be konvertáln, meg kb. bármit amiből valamennyire VGA vagy 15Khz analóg RGB jön ki.)

A RetroTink 5x Pro-ra gyúrok én is, szóval lesz majd olyanom, de ja, elég szép ára van.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Máj. 31. 19:51


Na, hát elindult :-) Nevezhetjük A1200 RGBtoHDMI OCS version teszt vagy prototípusnak vagy bárminek...
Igen, tudom, 4096 szín (3x4 bit) de nekem egyelőre megfelel, WB-hez több mint elég, a kompozit után meg főleg :-)











AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2021. Máj. 31. 22:49 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: yellowdog
4096 szín (3x4 bit)

Felkéne turbózni valami neurális hálózattal, van benne GPU talán elboldogulna vele! De biztos képes lenne vicces dolgokra is!
Kimenteni egy AGA-s játék demo módját (SlamTilt, stb..) és felvenni ennek a kimenetét is, majd kalkuláljon belőle pár hiden layert :)
Lehet OCS gamékat is "feljavítaná" :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 01. 06:18


Én első körben annak is örülnék, ha elboldogulna a 24 bittel, persze ehhez hozzáértőknek módosítani kellene az RPi firmware-t. Elméletileg van pontosan 12 szabad pin, szóval megoldható (elméletileg) a 24 bites színmélység, kérdés a sebesség elegendő-e a dupla mennyiségű adat feldolgozásához. Belenéztem a forrásba, de... ez nem az én tudásszintem, sajnos. A fejlesztővel leveleztem, de AGA hiányában nem várható a további fejlesztés, a részéről semmiképpen sem, persze lehet valaki hozzáértő majd lát benne fantáziát. Nem biztos, hogy ezen a vonalon, de biztos, hogy csak idő kérdése, egy hasonló (olcsó) AGA HDMI is, addig meg nekem a célra tökéletes ez a csökkentett színmélység is, eddig sem kimondottan az AGA képességek miatt használtam az A1200-ast, szinte alig játszottam AGA játékkal...

mc68k
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 01. 08:10 - Szerkesztve: mc68k


Quoting: alivemoon
Felkéne turbózni valami neurális hálózattal, van benne GPU talán elboldogulna vele! De biztos képes lenne vicces dolgokra is!


Elméletileg a Skynet-nek van egy régi processzora még 1985-bõl. Igaz, hogy törött (valóban törött és nem a mai divatos BROKEN szóról van szó; hiányzik a sarka) és már elavult (hiszen ez a régi T800-ból való, az meg a fene tudja, hogy mivel kompatibilis), de talán fel lehetne itt használni. Kiválóan kiegészítené a RPi-t.

Próbáltam õket email-ben elérni (Miles Dyson-t kell keresni), de 2021-ben csakis és kizárólag Facebook-on kommunikálnak (és természetesen a trendeket követve Big data-ban es AI-ben utaznak...), de Facebook account-om nekem nincs...

Időközben kiderítettem pár regiszter címét is (reverse engineering). Remélem, az Amiga és a Terminator jogtulajdonosok nem kezdenek pereskedni miatta, habár 30-35 év után már rég open source kellene, hogy legyen... Screenshot.

Terminator source code

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 01. 08:35


:D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 01. 09:49


mc68k nincs kedved rápillantani az RPi forrására? :-)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 01. 10:24


Nincs. :) Belefáradtam. Viszont annyi éve nyavalyogsz, hogy így nem értesz hozzá, meg úgy, hogy már rég kitanulhattad volna ehelyett a programozás csínját-bínjat.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 01. 13:13


Quoting: mc68k
Elméletileg a Skynet-nek


:D LOL :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Jún. 02. 10:38


Én belenéztem, sajnos a capture loopok rommá makrózott assembly fájlokban vannak, amiket kb. csak az ért, aki írta. Na jó ez túlzás, de érted.

Mondjuk én úgy csinálnám, ha nem akarnáááák ezzel a kóddal szopódni, hogy megmutatnám az embernek h. csináltam 24bites hardvert, az extra bitek ezeken a GPIO pineken mennek be, léccilécci dobj össze egy teszt FW-t... Az nagyobb esély, mintha csak elméletben társalgunk róla. Esetleg publikálnám (nemzetközileg), aztán hagynám hogy a community megoldja a többit. Valaki biztos van, aki ért hozzá. Mondjuk ez is veszélyes lehet, mert az extra pineket úgy kell megtervezni, hogy az segítse utána az assembly kódban a pixeladatok egyszerű maszkolását és konverzióját, ahhoz meg nem árt ismerni a Raspberry Pi GPIO támogatását és magát a kódot. :) De legalább egy lépés.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 02. 12:24


Quoting: charlie
rommá makrózott assembly fájlokban vannak, amiket kb. csak az ért, aki írta.


A végén mégis a neurális hálózatos megoldás lesz a nyerő. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 02. 21:04


Quoting: mc68k
Nincs. :) Belefáradtam. Viszont annyi éve nyavalyogsz, hogy így nem értesz hozzá, meg úgy, hogy már rég kitanulhattad volna ehelyett a programozás csínját-bínjat.

Szomorúan hallom, jó lenne tudni, miért, de nem kérdezem, nyilván megvan az oka... :-( Ami a tanulást illeti, 51 elmúltam áprilisban, hidd el, többször nekifutottam pl. a C-nek is, de egyszerűen nem ragad, az új dolgokat képtelen vagyok megtanulni, és sajnos nem csak ezen a területen okoz ez problémát, lassan nagyapámra kezdek hasonlítani, aki két hetente megkérdezte hányadikba járok, amikor a hétvégi láthatásra mentem édesapámhoz... :-D :-(

Quoting: charlie
Én belenéztem, sajnos a capture loopok rommá makrózott assembly fájlokban vannak, amiket kb. csak az ért, aki írta. Na jó ez túlzás, de érted.

Mondjuk én úgy csinálnám, ha nem akarnáááák ezzel a kóddal szopódni, hogy megmutatnám az embernek h. csináltam 24bites hardvert, az extra bitek ezeken a GPIO pineken mennek be, léccilécci dobj össze egy teszt FW-t...


Ami azt illeti a Lisa adapter 24 bites, viszont a CPLD-n spóroltam kb. 500ft-ot, pedig valóban megcsinálhattam volna egyből, max. nem lett volna használva a plusz 12 bit, hát ennyi eszem van...
Köszönöm szépen, hogy belepillantottál, hogy vetted a fáradságot, akkor megpróbálom felvenni a kapcsolatot a fejlesztővel.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 04. 08:20 - Szerkesztve: yellowdog


Sikerült felvennem a kapcsolatot a fejlesztővel, de már nem fejlesztő... ;-) :-( Szóval itt akkor elkönyvelhetjük ezt a dolgot mint mellékvágányt, persze van/lehet létjogosultsága, ha ár érték arányban és azt nézzük mire van használva az A1200 de nyilvánvalóan nem a tökéletes megoldás...

Mondjunk nekem jó, a kompozit után nagyon jó, a színmélységgel nem foglalkozom, amire használom a gépet, amúgy sincs jelentősége. Ha esetleg valakit érdekel, van pár készlet, szívesen átadom, a két gépembe kettő elég, így van pár feleslegem.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 04. 08:53


engem tovabbra is az occazasos verzio erdekelne, ha meguntad a tiedet...:)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 04. 10:58 - Szerkesztve: yellowdog


Ja, hogy még aktuális... Nos úgy döntöttem megtartom, az A500-ban is legyen egy ilyen lehetőségem, ha netán nincs vagy nem lesz SCART-os tévé vagy CRT monitor a közelben amikor esetleg előveszem, majd egyszer, ennek fényében már nekiláttam (pár hete) készíteni neked egyet, szép csendben... csak még egy alkatrészre várok, hogy készen legyen ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 04. 11:04


Quoting: yellowdog
már nekiláttam (pá hete) készíteni neked egyet, szép csendben... csak még egy alkatrészre várok, hogy készen legyen ;-)


Kiraly vagy, koszi!
Maris jovok egy sörrel :)
sör

mc68k
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 06:58 - Szerkesztve: mc68k


Ágyúval a verébre szindróma. A RPi saját maga képes ellátni a teljes A1200 funkcióit (UAE, HDF, DFx emu, big RAM stb...), és kb. 10x gyorsabban, mint az eredeti gép (emulációra esküdözők válla megveregetve most :) ). Erre mire van használva? Hogy képet csiholjon ki a real vasból, azt se tökéleteset. Valahogy baj van az arányokkal.

Kb. mintha egy ZX Spectrumhoz készítenénk AT billentyűzetillesztőt, ahol ezt a feladatot egy big toweres Pentium 1 látná el (szándékosan nem i7-et írtam... elég lesz egy P1 is, 166 MHz-en :) ).

Gondolatébresztőnek szántam. Vitának VAN helye. :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 07:52


Igen, de van létjogosultsága, ahogy látható. Mondjuk engem nem nagyon érdekel. :D
... és akkor még ott van a pistorm, ami kb. szintén ez, de az cpu/ram/diszk/rtg-t tud egyelőre... állítólag nemsokára lesz még hálózat is. A sima 68000 helyett... az is beteg. :D
... és a dombon lassan feltűnik a buffee, ami csak cpu és ram.
Érdekes időkben élünk.

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 09:20


Szerintem annyi a kulcs, hogy a tömegtermelt hardware olcsóbb és könnyebben beszerezhető. Ez a két indok meg már elég a túllövéssel szemben.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 09:29


A RPi saját maga képes ellátni a teljes A1200 funkcióit (UAE, HDF, DFx emu, big RAM stb...), és kb. 10x gyorsabban, mint az eredeti gép

Hááááttttazért, én nagy híve vagyok az ilyen ARM-os CPU emuknak meg nemtom, de majd szólj ha egy bármilyen RPi leemulálja pl. ezt az AGA demót riccegés nélkül, úgy, hogy grafika meg minden együtt... Merthogy ez alap 1200 cucc, ami chipset-gyikos, amit nehéz emuzni, ellentétben egy procival meg pl. RTG-vel... Szóval azt a tízszert azért én átgondolnám... :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 09:41 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: mc68k
RPi saját maga képes ellátni a teljes A1200 funkcióit

Hát azé ez így erős, szerintem, pl. a PiStorm-hoz is minimum Pi3 kell, ami nem a teljes gépet helyettesíti, itt meg egy Zero-ról beszélünk...

Quoting: mc68k
Hogy képet csiholjon ki a real vasból, azt se tökéleteset. Valahogy baj van az arányokkal.

Na most akkor képzeld el, hogy az eredeti projekt a BBC Mikro és társaihoz készült akkor azokhoz képest az arány? ;-) Illetve a leírás szerint elboldogul PC CGA és PC EGA képpel is, ezt megfejelendő készült el az A500 verzió. Az én A1200 móktolásomtól (próba) tessék eltekinteni, az összes többi verzió bizony hibátlan képet ad, ár érték arányban egyértelműen verhetetlen, amire kitaláltatott azt tökéletesen teszi.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 09:41 - Szerkesztve: mc68k


LCD = riccegés (60 vs 50 Hz) + ghosting effect. A mai népnek viszont ez tökéletesen megfelel. Nem kell nekik smooth scroll, frame precise gfx etc. Jó nekik az emu. Mindenki arra gerjed.

Már csak én vagyok olyan buzi, hogy PAL vagy SVGA CRT-n játszom a Pinball Dreams Beat Box pályát! :) :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 09:44


Quoting: mc68k
LCD = riccegés (60 vs 50 Hz) + ghosting effect.

Ha 50Hz-en megy tévén akkor nincs riccegés :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 10:53 - Szerkesztve: charlie


A legtöbb modern monitor is tud 50Hz-t... Sőt, a 2019-es MacBookom belső display-e is tud 50Hz-n menni, ha oda állítom, szóval capture közben sem riccog semmi... Szóval biztos csak én nem értem miről beszél mc68k kolléga, de ezt most nem vágom tényleg. :)

Konkrétan én az RPi-s megoldással vettem fel idén az összes A500 demót Revisionre. Ennél pixel perfektebb megoldás jelenleg nincs, amikor 1:1-ben digitális output jön ki, és egyből azt capture-ezed, nincs sehol semmilyen analóg jel a videóláncban. És nyilván 50Hz. Az összes scroll meg minden folyik. És még YT-n is, ha ötven Hz-s displayen nézed vissza, ott is tökéletes. (Nyilván MPEG kockák vannak, mert szarrá tömöríti a YT, szóval az oké, de a scroll pont nem ricceg.)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 12:03


Köszi az infókat.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 18:01 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: charlie
leemulálja pl. ezt az AGA demót riccegés nélkül,


Bazz eees megy 1.76mb chip ram 020 on!
Qrva nagy!
Raadasul bal gombra ki is lep.

https://www.pouet.net/prod.php?which=69738

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 08. 05:40


Ezt a demot nem is lattam meg, lefutott a Misten is teljesen faszaul..
Jelentem en a gatyabaelveztem...:)
Meg ilyent!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 16. 16:58


Quoting: dino
tovabbra is az occazasos verzio erdekelne

Elkészült... írj emailben légyszi.

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Amiga a 21. szazad kepernyoin
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024